yaşamaktan çok ölümü düşünmeye başladım..

FiRaRi_MeLeK

Daimi Üye
Üye
yaşamaktan çok ölümü düşünmeye başladım..
sürekli ölümü düşünmek
Bu yazıyı yazmamın sebebi artık bu acıya dayanamıyorum...geceler uyuyamıyorum...bazen o kadar zor oluyor ki ALLAHA acı bitsin diye yalvarmaya bile başlıyorum...
2 yıl önce bana aritmiya yani kalp ritim bozukluğu teşhisi kondu...o an hiç kimseye yaşatmasın ALLAH..ailem hala inanamıyor...hiç hastalanmayan biri kalp hastası olmuşdu...ilk aylar psikolojim bozulmuştu ben hastaydım ve iyleşme şansım yoktu...ama ailemin desteyıyle bu durumu aştım...sonralar hayatıma giren insanlarda bana unutturmuştu...ama son zamanlarda daha çok acı vermeye başladı..ilk başlarda aileme söyledim..ailem psıkolojik olduğunu söyledi ...benım bişeyim yokmuş...ondan sonra bişey söylemedım aileme..ama artık bu ağrıya dayanamıyorum...gecelerı uykularım kaçıyor..nefes alamıyorum..sanki denizin altında uyuyorum...kalbim bazen yerınden çıkıcak gibi atıyor,bazende atmıyor duruyor...ve vücudun bu ritme alıuşması o kadar zor ki, o kadar acı,ağrı veriyorki..
kimseyi üzmek istemiyorum,sessizce bu ağrıyı çekmek artık zor geliyor..ailemi üzmek istemiyorum onlar benim iyleştiğimi,ağrılarımın azaldığını düşünüyor,bu düşüncelerını değiştırmek istemiyorum....:18:
işin zor tarafı geçen yılda abime bu hastalık teşhisi kondu..galıba genetik hastalık bizde...herkes şuan abime odaklanmış durumda o yüzden ben susuyorum ama artık dayanamıyorum...öldürmüyorda bu hastalık süründürüyor...:18: çok zor durum..artık katlanamıyorum...yoruldum kalbim dursun diye bazen dua bile edıyorum...ALLAH kimseye dermansız derd vermesin...çekilmiyor...
bu yüzden artık hayatıma kimseyı alamıyorum..kendı içime kapanıp ölümü bekleyen bir insana döndüm..ben böyle deyıldım,,hastalık beni ne hale getirdi böyle...yaşamdan çok ölümü düşünür oldum..psıkolojim daha çok bozuldu...:shootout:
ben ne yapıcam yolumu kaybettim..:18:..artık ölümü düşünmek istemiyorum ama hayatımın tek gerçeği olmuş gibi..:18:

öncelikle çok geçmiş olsun ama seninde yardıma morale ihtiyacın var bence söylemelisin acılarının olduğunu bilipte söylemediğini bilseler inan daha çok üzülürler

canım ya çok üzüldüm gerçekten, Allah ım tez vakitte şifalığını versin tatlım...

bak, öncelikle kendini üzme, ne demek öyle ölmeyi falan istemek, içine kapanmak da ne oluyor canım benim...

ailene bu durumu yine söyle, senin kalbinden şu anda hâlâ rahatsız olduğunu iyice anlasınlar, şimdi üzülmek sonradan daha büyük acılar çekmekten iyidir. bak daha fazla kötüye gitmeden doktora gitmelisin hem de geç olmadan...

ne olursa olsun canım ailene tekrar söyle, gizlemene saklamana neden olacak bir durum söz konusu bile olamaz. hastalık bu ve geciktirmeye de gelmez tamam mı?

hemen kendine gel tatlım, bak muhakkak doktora git, daha sonra keşke daha önce gitseymişim, boşuna o acıları çekmişim, ağlamışım, ne güzel kendime geldim diyeceksin emin ol...

Rabb im şifalığını versin tez vakitte...

Yazını okur okumaz yorum yazmaya karar verdim belkide seni en iyi anlayanlardan birisi ben olabilirim çünkü.

Bende de aynı problem var inci ve buna ek olarak kalp kapakçığımda açılma ve yine kalpte aşağıya doğru sarkma var.:)

Senin kadar umutsuzluğa kapılmadım çünkü bunu ben çekiyordum bu kalp çarpıntılarımı çarpıntının verdiği o atakları ve şiddetini benden başka kimse anlayamazdı anlatsamda anlayamazdı....

Psikolojik sebeblere bağlı dediklerinde ilk kez bende çok üzülmüştüm çünkü neden başkaları yüzünden olaylar yüzünden sorunların bana verdiği etkiler yüzünden sağlığımdan oluyordum şunu unutma inan kim olursa olsun en yakının bile olsa seni senden başka düşünen olmaz parmağındaki ufacık kesiğin bile acısını o an sen çekersin evet başkaları üzülür ama acıyı sen çekersin

İnan şu anda bunları yazarken bile ritm bozukluğundan dolayı olan çarpıntılarım var ama inan artık sıkıntıda verse acıda verse ben alıştım:)
Elinden geldiğince açık havaya çıkıp temiz hava almaya bak farklı meşgaleler bulmaya çalış kendine kafanı ne kadar dağıtırsan stresten ne kadar uzaklaşırsan inanki bu bahsettiğin rahatsızlıkta uzaklaşıyor senden çok geçmiş olsun diyerek tekrar son noktayı koyuyorm unutma seni senden daha çok düşünen hiç kimse yok bu dünyada!!!

öncelikle çok geçmiş olsun,Allah tez zamanda şifasını versin,içindeki sıkıntıyı alsın inş.bence ailenle konuşmalısın bu konuyu,gerekli tedavi yapılır eminim.
bunun yanında daha çok gençsin canım,herne olursa olsun ölümü düşünmemelisin.herşeyin ilacı zaman.zamanla düzelecektir eminim.kafanı dağıtacak şeylerle ilgilen,boş durmamaya çalış,kafanı sürekli başka şeylerle meşgul et.sıkıldığın zaman burda sohbet edelim,rahatlarsın hem :)
kendine iyi bak,şu hayatta kimseden fayda yok.bir başımızayız.o yüzden sen önce kendini düşün.umarım istediğin yönde düzelir herşey...

Gecmis olsun canim,simdi bunu sil aklindan daha guzel seyler dusun,hayat yeni basliyor,yasamini duzene koy,seni mutlu edecek seylerle ilgilen,hayat,yasamak icin gec,olmek icin erken... Bitmez sanilan hayat bile gun geliyor bitiyor,Allah dermansiz dert vermesin,bununda ustesinden gelebilirsin,biraz guclu ol ve kendin icin yasa,bu hayatta en omenli kisi sensin bunun kiymetini bil canim.Eger bu hastalik geldiyse basa onunla yasamayi ogreneceksin,oda seninle yasamayi ogrenecek.

Son düzenleme:
çok teşekkür ederim arkadaşlar..benım sorunumu sorununuz gibi deyerlendırıp yardımcı oldunuz için...
afilli...sahra85 ve mutluluk..dilaranil çok teşekkür ederim canım arkadaşlarım..ALLAH herzaman sizi mutlu etsin..hastalıklardanda uzak..
Mawi admınım sizdede bu sorunun olmasına çok üzüldüm gerçekten yaşamayan bilemiyor bu acıyı....siz alışmışsın güzel diyicem umarım yanlış anlamamışsınız çünkü ben daha alışamadım bu yüzden çok acı çekiyorum umarım tez zamanda bende alışırım..
tekrardan yanımda olduğunuz için çok teşekkür ederim...:D

Son düzenleme:
Gerçmiş olsun canım
Senin herşeyden önce morale ihtiyacın var
Kendini üzme kafanı dağıtacak şeylerle uğraş
Kendi kendinin doktoru olmalısın

canım öncelikle çok çok gecmiş olsun Allah acil şifalar versin..
bak gercektende ne desek boş senı senden baska anlayan olmaz yani çektiğin acıları bir sen bilirsin yasamayan bilemez derler ya öyle...
Ama mavi adminimde yasamış bu acılar halada yasıyormuş onada çok gecmiş olsun bu arada ama bak onu örnek al biraz kendine karamsarlıga kapılma belki çaresi yok ama sende farklı seylerle ugrasarak kendini oyala ve birazcıkta olsun ununtmaya çalışeminim zordur ama sende kendini salma nolur canım :kiamam: çoooook çok gecmiş olsun tekrar diyorum kendine iyi bak bu can bize emanet !!!!!!

canm çok geçmiş olsun allah acil şifalar versin.sakın aklndan geçirme ölümü falan...daha çok gençsin dermansz dert deme.Allah bi kapıyı kaparsa diğerini açar.umarım sende abinde atlatır bu problemi.

Geri