YaŞaminiz HÜcrelerİnİzİn Şuurlu İŞbÖlÜmÜ Sayesİnde Devam Edİyor!

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
YaŞaminiz HÜcrelerİnİzİn Şuurlu İŞbÖlÜmÜ Sayesİnde Devam Edİyor!
YAŞAMINIZ HÜCRELERİNİZİN ŞUURLU İŞBÖLÜMÜ SAYESİNDE DEVAM EDİYOR!​

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
b12.jpg

[/FONT][FONT=Times New Roman, Times, serif]B12 vitamini kemik iliğinde kullanılır. Ancak buna rağmen mide ve ince bağırsak tarafından emilerek, kemik iliğine ulaştırılır.[/FONT]​
B12 vitamini hayatın devamı için çok önemli bir vitamindir çünkü kan yapımında kullanılır. Eksikliğinde ölümle neticelenen kansızlık meydana gelir.
Ancak bu vitamin tek olarak vücut içinde kullanılamaz. İşte bu yüzden mide mukozası kan yapımında önemli bir görevi olan B12 vitamininin emilmesini sağlayan özel bir madde salgılar.
İnce bağırsağın çok özel bir bölümünde ise sadece B12 vitaminini emmek üzere hazırlanmış hücreler bulunur. Burada durup bir düşünelim.
Kan yapımı birçok karmaşık işlemin sonucunda, ağırlıklı olarak kemik iliğinde gerçekleşir. Ancak kemik iliği mideye çok uzak bir yapıdır. Nasıl olur da kemik iliğinde ihtiyaç duyulan bir vitaminin kullanılması, mide hücrelerinin ürettiği bir maddeye bağlı olabilir? Ve nasıl olur da bu vitaminin emilmesi görevini, incebağırsağın bir bölgesinde bulunan belirli sayıdaki hücre üstlenmiştir?
Bunun için mide hücrelerinin de, incebağırsağın ilgili bölümündeki hücrelerin de bilgiye sahip olmaları gerekir.
Kendilerinden çok uzakta gerçekleşen kan üretiminin detaylarına hakim olmaları gerekir. Aynı zamanda bu üretimin vücut için önemini de bilmelidirler.
Kısacası bedeninizin içinde, kapkaranlık bölgelerde insanın öğrendiğinde hayrete düştüğü sistemler görev yapmakta, hücreler arasında son derece şuurlu işlemler yerine getirilmektedir.
Kuşkusuz bu keskin şuur ve kusursuz işleyiş söz konusu hücrelerin iradesi ile gerçekleşemez. B12 vitaminini de, onu kullanılır hale getirecek bilgiye sahip hücreleri de yaratan, göklerin ve yerin Rabbi olan Allah'tır.
 

Benzer İçerikler

Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
956
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Misafir
M
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
6K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Üst