Yaşlanma karşıtı en iyi kremler

Uzman SühaN

Administrator
Yaşlanma karşıtı en iyi kremler
Retinol, bir A vitamini türevidir. Retinoidlerin hafif bir sürümüdür. Sonuçları görmek için birkaç hafta kullanılması gerekmekle birlikte, retinol, anti-aging ürünler içinde yüzeysel kahverengi lekelere karşı etkili, kırışıklıları yumuşatan ve cilt dokusunu geliştirmeye yardımcı bir üründür.


Retinol’un etki gücünden dolayı cilt tahrişi, özellikle direkt güneş ışığına maruz kalındığında sık görülür. Bu nedenle cilt hassasiyetini önlemek için kuru cilt üzerine ve geceleri uygulanması önerilir. Her sabah bir nemlendirici kullanmayı da unutmayın.
9.jpg


Niacinamide


Eğer akne izleri, güneş ışınlarının hasarı ya da yaşlılıktan kaynaklanan koyu lekeleriniz varsa; bunları “niacinamade” ile kaybedebilirsiniz. Niacinamade, vitamin-B3 türevi, melanini veya pigmentasyonun cilt yüzeyine çıkmasını engelleyen bir üründür. Güneş ışınlarının ciltte bıraktığı hasarı geri çevirmede, cildin nem bariyerini korumada ve kolajen üretimini geliştirmeye yardımcı olur. Bunların yanı sıra akne inflamasyonu da dahil olmak üzere ciltteki iltihaplanmaları da azaltır.


Hyaluronik Asit


İsim olarak sert ve tahriş edici “asit” kelimesini içeriyor olsa da bu tanımın aksine faydalı bir bileşendir. Nemlendirici özelliği ile cildin hava ve dermis tabakasından su çeker. Hyaluronik asit içeren bir losyon nemlendirici ve kolajen üretimini teşvik edici özellik gösterebilir.


AHA İçeren Besinler Nelerdir?

Alfa Hidroksi Asitler


Hyaluronik asitlerin aksine, alfa hidroksi asitler (kısaca AHA) cilt üzerindeki ölü hücreleri nazik bir şekilde temizleyerek, genç bir görünüm elde edilmesini sağlar. Hücre yenilenmesini teşvik eder. Zamanla yaşa bağlı olarak tabi biraz yavaşlar. Ölü deriden kurtulmak için ayrıca nemlendiriciler, serumlar ve cilt bakımı da cilde nüfuz etmesine ve daha etkili olmasına yardımcı olur. Ancak en fazla yüzde 8 AHA içeren ürünlere bakınız. Yüksek konsantrasyonlarda, AHA kahverengi lekeler ve ince kırışıklıklar için de etkili olabilir ancak cildiniz güneşe karşı daha hassas hale gelir.


L-askorbik asit


L-askorbik asit “C vitamini” için kullanılan daha fantastik bir kelimedir sadece. C vitamininin vücut için bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi varken cilt için etkisi biraz daha karmaşıktır. C vitaminini son derece uçucu ve kararsız bir joker olarak düşünebilirsiniz. Havaya maruz kaldığında, oksidasyona uğrar ve etkisiz hale gelir. İstikrarlı ve iyi olduğunda ise gerçekten faydalıdır. Kollajen oluşturmada, inflamasyonu azaltmada ve cildi dolgunlaştırmak için elastikiyetini geliştirmede yardımcı olan önemli bir antioksidandır. Ancak bir üründeki C vitamininin kararlı olup olmadığını nasıl söyleyebiliriz? Bunun için ürünün içindekiler listesinde “L-askorbik asiti” arayın.En İyi Yaşlanma Karşıtı Güzellik ÜrünleriAvobenzonun


Cilt bakım ürünleri arasında SPF değeri 30 veya daha yüksek olan geniş spektrumlu güneş kremleri önemli yer tutar. Avobenzon, güneş kremleri içinde yer alan ve UVA ışınlarını engelleyen koruyucu bir kimyasal maddedir. Genellikle UVB ışınlarına karşı kalkan olarak “benzophenone-3” veya “oksibenzon” ile eşleştirilmiştir.


Azami düzeyde koruma için; serum, losyon veya makyajdan önce cilde direkt olarak bir kimyasal güneş kremi uygulanır. Kimyasal kelimesinden nefret mi ediyorsunuz? O zaman Titanyum dioksit ve çinko oksit minerallerini ihtiva eden bir ürün de kullanabilirsiniz. Ancak kireçli dokusu ve koruyucu katman oluşturması nedeniyle serum ve nemlendiricilerden sonra uygulanmalıdır.


Yeşil Çay Kullanıyor musunuz?

Antioksidanlar


Antioksidan içeren ürünler ile cildinizi koruyarak yaşlılık belirtilerini yavaşlatabilirsiniz. Antioksidanlar vücut dokusunda meydana gelen hasarları onarma, hücrelerin yenilenmesini teşvik etme gibi özelliklere sahiptir. Daha da önemlisi, vücuttaki serbest radikalleri (örneğin güneş ışığı, duman ve kirlilik gibi unsurları nedeniyle vücudunuzun kararsız, zararlı molekülleri) etkisiz hale getirir. En popüler antioksidanlar arasında C ve E vitaminleri, nar, yeşil çay ve coffeeberry özleri gelir.
 
Geri
Üst