Etiketler:
 1. Monera

  Monera Forum Okuru

  Yatak değil aşk odası...

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]
  Değişen alışkanlıklarla birlikte, yatak odası özel anların paylaşıldığı bir alan olmaktan çıktı. Değişen alışkanlıklarla birlikte, yatak odası tek işlevli, "özel" bir alan olmaktan çıkarak içinde uyumaktan öte, çalıştığımız TV seyrettiğimiz, uzun telefon sohbetleri yaptığımız ve hatta yakın arkadaşlarımızı ağırladığımız bir mekana dönüştü.
  Tüm giysi ve ayakkabılarınızı mükemmel bir şekilde yerleştirmek, dünyanın en rahat yatağında uyumak ya da boyun ağrısı çekmeden yatakta saatlerce kitap okumak isteyebilirsiniz. Bu yüzden öncelikle fonksiyonel soruların cevaplarını bulmalı; sonra da ikinci planda kalabilecek isteklerinizi sıralamalısınız.

  Yatak
  Yatak odanızın sabit ve büyük olasılıkla en hacimli mobilyası yataktır. Seçtiğiniz yatak, odanın genel tarzında da başlangıç noktasını oluşturacaktır. Eğer pek sevmediğiniz ve kullanmak zorunda olduğunuz bir yatağınız varsa, odanın diğer kısımlarında kullanacağınız kuvvetli renk, materyal ve dokularla onu görünmez kılabilirsiniz.

  Yüksek ama yalın çizgilerdeki bir yatak başı, maskülen bir tarz yaratmak için odak noktasını oluşturabilir. Klasik tarzda gösterişli bir karyola, yumuşak yastıklar ve bembeyaz çarşaflarla bir rahatlama merkezi haline gelebilir. Fazla dikkat çekici bir detayı olmayan karyolanıza beyaz tül bir cibinlikle romantik bir bir hava eklemeniz de mümkün.

  Dolaplar
  Eğer yerine monte edilmiş ve hiçbir şekilde yerini değiştiremeyeceğiniz bir dolabınız varsa, en azından dolap kapaklarını duvarla aynı renk boyamak ya da kulpları değiştirmek gibi detaylara konsantre olarak daha dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz.

  Dolap düzeninde rahat etmek istiyorsanız, yatak odası olamayacak küçüklükte odaları dolap odasına dönüştürmekten korkmayın, böylelikle ihtiyaçlarınıza göre tasarlayabileceğiniz boş bir alan elde etmiş olacaksınız.

  Nelere dikkat etmelisiniz?

  Gardrop seçiminde öncelikle ihtiyaçların belirlenmesi gerekir. Sahip olduğunuz kıyafetlerin ve diğer eşyalarınızın stillerini, boylarını, özelliklerini ve ne kadar aralıklarla kullandığınızı mutlaka düşünmelisiniz.
  Yatak odanıza egzotik bir detay eklemek için, boş cam şişelere banyo yağı doldurun, içine kokusunu en sevdiğiniz çiçeğin taçyapraklarından 3-4 tane alın. Şişelerin ağızlarını renkli organza kurdelerle bağlayabilirsiniz.
  Uyumanın yanı sıra dinlenme odası olarak da ele alacağımız yatak odalarını canlı kılabilecek ürünlerden biri de, birbirinden ilginç baskılardaki nevresim takımları. Yorgun bir günün ardından masmavi bir gökyüzü ve bembeyaz bulutlar üzerinde uyanmak, tropik iklimlerin eşsiz manzarasında uykuya dalmak, altın kumsallara uzanmak ve yunuslarla rüyalar alemine yolculuğa çıkmak isteyenlere.
  Yatak örtüsünün duvarlarla, aydınlatmayla ve duvar bordürüyle aynı desen ve renklerden seçilmesi hoş bir görüntü ve armoni yaratacaktır.
  Yatak odası aydınlatması tercihen yanlardan olmalıdır. Çünkü tavandan sarkma aydınlatmalarla yapılan ışıklandırma yatağa uzandığınızda gözünüzü kamaştırabilir. Rahatça kitap okumak veya televizyon seyretmek için başucu lambalarından ya da yerden aydınlatan lambalardan faydalanın.
  Yatak odasının baş elemanı olan yatak için, odanın biçimi ve ölçüleri önem taşıyor. Yatağın yerini belirlerken yatanların ve yatağı toplayanların rahatını mutlaka düşünmek gerekiyor. Yatağı duvara dayamak gibi bir zorunluluk varsa dış cephe duvarlarından uzak durulmalı. Çünkü kışın dış çephe duvarları 1-2 derece daha soğuk olur.
  Gözün yatak örtüsünden perdelere ve duvarlara kadar yorulmadan rahatça dolaşabilmesi gerekir. İri çiçek motifleri ve pembe tonlardaki ürünleri tercih edebilirsiniz.
  Yatak odanızı, yatak başından yatak örtüsüne, duvar kağıdından bordürlere kadar açık mavi tonlarda döşerseniz daha büyük bir mekan elde edersiniz.
  Aynı boyutlara sahip resim veya tabloları geometrik şekillerle asabilirsiniz. Örneğin, dikdörtgen formlu çerçeveleri, dikdörtgen bir şekil oluşturarak asmak gibi. Ayrıca yatak odanız için seçeceğiniz tabloların ferah ve aydınlık olmasına dikkat edin.
  Perdelerinizin daha şık görünmeleri için perdenizin rengine uygun şık perde halkalarından edinebilirsiniz.
  Muslin, organza ya da vual kumaşlarla yapacağınız cibinlikler, odanızda etkileyici bir odak noktası oluşturacaktır. Piyasadaki klasik beyaz tül cibinlikleri şeritler, boncuklar ve pullarla süsleyebilir; tavandan zincirlerle sarkıtacağınız ahşap borularla sadece yatak başını çevreleyecek paneller yaratabilirsiniz.

   
Yatak değil aşk odası... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yatak Odasi

  Yatak Odasi

  standart yatak ölçüleri yatak ölçüleri ebatları çift kişilik boyutları Yatak odası yapacağımız odanın seçimi çok önemlidir. Belki de evin en özen isteyen odasıdır. Bütün günün yorgunluğunu atabileceğimiz alanlardan biri olduğunu düşünürsek bu odanın seçimi ve dekorasyonunda daha titiz davranmalıyız. Eski evlerde olduğu gibi yüksek tavanların,geniş iç hacimlerin olmadığı yatak odalarına bir-iki...
 2. yatak odası

  yatak odası

  yatak odası yerleştirme oda yerleştirme yatak odası nasıl yerleştirilir şekilleri oda şekilleri Hayatımızın üçte birini uyuyarak geçirdiğmizden dolayı, enerjimizi tekrar şarj etmemiz ve iyi dinlenmemiz için yatak odasını yerleştirme düzeni çok önemlidir. Burada dikkat edilmesi gereken hususlar: Ayaklarımız kapıya doğru uyumamalıyız. Doğru yerleştirilmiş Yanlış yerleştirilmiş yatak...
 3. Yatak Odası

  Yatak Odası

  Yatak Odası -Genel aydınlatma için tavandan yansıtarak endirek aydınlatma kullanılmalı kitap okumak için baş ucu aydınlatması yapılmalıdır. Ayrıca armatürler yataktan kumanda edilebilmelidir. -Başucu aydınlatması yarı saydam bir aplikle yada komidin üzerine abajur konularak yapılabilir. Aynanın iki yanına monte edilecek armatürlerle tuvalet masaları için gerekli lokal aydınlatma sağlanabilir....
 4. yatak odası !!!!!!!

  yatak odası !!!!!!!

  yatak süsleme sanatı
 5. Aldora yatak odası

  Aldora yatak odası

  aldora yatak odası takımları aldora yatak odaları odası takımları fiyatları Aldora yatak odaları günümüz yatak odalarında aradığınız herşeye sahip modellerde.Konfor ve şıklığın yanında kullanışlı modelleriyle modüler yatak odaları arasında ön plana çıkan markalardan sizlere Aldora yatak odası takımlarını tanıtmak istiyorum

Sayfayı Paylaş