1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Yatak odanızı tasarlarken...

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Yatak odanızı tasarlarken...
  Evin belki de en önemli odalarından biridir yatak odaları… Yorgunluğumuzu, uykusuzluğumuzu taşırız bu odaya… Belki de yatağımızın konforunu en fazla hissettiğimiz zaman da bu zamandır.

  Acaba yatağınıza uzandığınızda hiç düşündünüz mü, bir yatak odası tasarlamadan önce tasarımcı neyi hayal ediyor? Ya da ürün geliştirme uzmanları, ürünlerin model ve dizaynına karar verirken ya da ürünlerin malzemelerini seçerken en çok hangi özellikler üzerinde duruyorlar.

  İşte size Calligaris baş tasarımcısı Gianni Ferro’nun hisleri; "Önce o odanın atmosferi düşünmek gerekir. Ben yeni bir yatak odası koleksiyonu tasarladığım günlerde, hep evimde yatak odamda olduğumu düşünüyorum. O odanın atmosferini hayal ediyorum. Sonra o atmosfer bir koku olarak tasarım masama ve eskizlerime yansımaya başlıyor. Bu atmosfere kendimce isimler veriyorum. Ama bunun adı konsept değil bende sadece o atmosferin ismi ve belkide ürünü satın alana da bunu yansıtabiliyorum" diyor.

  Calligaris’in Balance model yatağı, city model komidini, şifonyeri ve çekmeceli çamaşır dolabı konbinasyonunda atmosfer; sadeliğin çekiciliği üzerine kurgulanmış… Tüm kombinasyon düşünülürken, odanın ortasına yatağı yerleştirmek ve yan aksesuarları tamamlayarak yaşam alanı oluşturmak ilk hedef olarak kurgulanmamış. Eğimli yatak başından başlayan hareket, komidine uzandığında sert hat ile kesilmiş. Dar ve uzun olarak tasarlanan şifonyerler ise yataktan kaynaklanan yatay atmosferi yükselterek, odaya ferahlık katmayı hedeflemiş. Koleksiyon, wenge ve kiraz ahşap seçenekleriyle zenginleştirilmiş... Komidinin, dolap takımının üst tezgahı; koyu kahve, extra beyaz renkli veya buzlu cam olabilme özelliğine de kavuşturularak, tasarım tamamlanmış.

  Gianni Ferro’nun bu modeli tasarlarken, "sadeliğin çekiciliği" atmosferini hayal etmiş. Yatak odanızı seçerken bu atmosferi göz önünde bulundurmanızı öneririz.

  Dünya’da 80’den fazla ülkede beğeniyle kullanılan Calligaris; masa, sandalye, aksesuar mobilya, işlevsel mobilya, home office mobilyaları, yemek odaları gibi çok geniş bir yelpazede üretiliyor. Ülkemizde Mubado Group tarafından temsil edilen Calligaris, seçkin satış noktalarında ziyaretinizi bekliyor.


   
Yatak odanızı tasarlarken... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. yatak odaları

  yatak odaları

  yatak odaları mobilya kahverengidir..mobilyayı en asil gösteren renk kahverengidir diyorsanız işte tam sizlik yatak odaları..buyrun efendim...:)
 2. renkli yatak odaları

  renkli yatak odaları

  ladin rengi Evet Meleklerim bu odalar biraz renkli eğer içime nuzur doluyor renkli odalarda diyorsanız size birkaç örnek güzeller bence...
 3. Yatak odasında değişiklik

  Yatak odasında değişiklik

  odada değişiklik Yatak odanızda biraz değişikliğe ve yeni bir soluğa ne dersiniz?:tik: Yatak odanızı sıcacık bir sığınağa çevirmekten, ev yapımı mumun ışığında keyiflenmeye uzanan bir dizi yöntemle bu kasvetli mevsimde etrafınızı sıcaklık ve rahatlık kuşatsın. Evinizin kapılarını neşeye açın Sıcak, davetkâr bir ev yaratmak söz konusu olduğunda, ayrıntılara verilen önem elinizdeki paradan ya...
 4. Modüler yatak odaları

  Modüler yatak odaları

  Günümüzde evlenecek olan çiftler mobilya tercihlerini klasik mobilyadan daha çok modüler son derece kullanışlı mobilyalarda kullanıyorlar.Bende ev mobilyasında modüler mobilya seviyorum .Klasik kalan bir salonum kaldı diğer odalarımda modüler mobilya tercihimi kullandım.Sizlere sizler için seçmiş olduğum modüler yatak odası modellerini paylaşmak istiyorum

Sayfayı Paylaş