Yatak odası alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Yatak odası alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Yatak odası alırken dikkat edilmesi gerekenler yatak odası alırken dikkat edilecekler ve daha fazlası Melekler FORUM'da.

YATAK ODASINDA NELER BULUNMALI?


Artık eskisi gibi bir yatak odası takımı oluşturmak yerine her çift zevklerine ve ihtiyaçlarına uygun yatak odası dizaynı yapmakta. Yani bir yatak odası takımı içindekiler yerine örneğin konforlu bir yatak komodinler yatak önünde belki bir josephine koltuk ya da tarzınıza uygun bir kanepe. Bu şekilde ihtiyaçlara göre şekillenmekte. Özellikle giyim odaları çıktı çıkalı bir gardırobun yeri artık yatak odaları olmaktan çıktı. Giyim odalarında bulunan büyük dolaplar yatak odasını daha geniş kılarak yatak odalarının dizaynını değiştirdi. Yatak odanızda ihtiyaçlarınızı ön plana çıkarmalı ve buna uygun gereksiz eşyalardan arınmış şekilde bir yatak odası dizaynı yapmalısınız. Tabii burada yatak odanızın büyüklüğü de önemli. Bir giyim odanız varsa yatak odanızda geniş bir yer hakkına sahip olacaksınız zaten gardırop olmadığından ötürü. Ama bunu güzel değerlendirmek ve rahat ve konforlu dizayn yapmakta fayda var çünkü nihayetinde orası sizin dinlenme mabediniz olacak. Kalabalık ve gereksiz görüntülere yer olmaması daha rahat bir yatak odası demektir.

luks yatak odasi.jpg


YATAK ODASI DİZAYN EDERKEN

Yatak odanızda eğer bir gardırop olacaksa bunu da en doğru ve ihtiyaçlarınıza yönelik şekilde tercih etmelisiniz. Nasıl mı? Örneğin iki kapaklı bir gardırop size yetecek mi ya da askılığı mı çok yoksa çekmeceli tarafı mı çok kullanıyorsunuz buna uygun içeriğe sahip gardırop alırsanız rahat kullanıma sahip olacaksınız. Bir yatak alırken artık ultra rahat ve lüks yataklar tercih edilirken yataktan ziyade başlığının da ultra lüks tercih edilmesi yatak odalarını şahane kılmakta. Buna bağlı olarak tuvalet masası kadınların olmazsa olmazı. Yatak ve başlığına uygun olarak takım yapabilir ışıklandırmalı ve kaliteli ve şık bir aynası olan tuvalet masası tercih edebilirsiniz. Yine yatak yanındaki komodinler sizin tercihiniz. Bu arada huzur veren yatak odası modelleri konulu yazımızı buradan inceleyebilirsiniz.

yatak odasi dizayn ederken dikkat edilmesi gerekenler.jpg


YATAK ODASI DEKORE EDERKEN DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR

Yatak odası dizayn ederken ilk önerebileceğim nokta eğer çift kişilik yatak kullanacaksanız yatağın iki tarafından da rahat bir şekilde kullanım kolaylığı olmalı ve kesinlikle pencere önüne denk getirmeyiniz yatak başlığınızı çünkü günün ilk ışıkları ile rahatsız bir şekilde uyanabilirsiniz. Yatak yanında komodin düşünüyorsanız ki bence olmalı bu parça. Yatak boyunuzla eşit olması erişim açısından rahatlık sağlayacaktır. Yatak boyundan alçak ya da yüksek bir komodin sıkıntı oluşturabilir. Nihayetinde komodin üzerinde gece lambası olabilir ya da gece susadığınızda bir bardak su koyabilirsiniz ya da telefonunuzu koyabileceğiniz bir yakın alandır. Dolayısı ile bu püf noktasına dikkat ederek erişim kolaylığınız olmalı. Yatak odanız için duvar rengi konusunda da özellikle son zamanlarda yatak başı duvarında desenli duvar kağıtları görüyoruz oldukça şık da görünüm sağlıyor. Desenli duvar konusunda sadece yatak başındaki duvarı bu şekil tercih etmeniz uygun olacaktır. Özellikle tüm duvarları bu şekil uygularsanız karmaşık bir görüntü oluşabilir. Işık seçiminde ise yatak odası için beyaz ışık yerine sarı rahatsız etmeyen ışıklandırma tercihi yapın.

yatak odasi yatak basi duvar tercihi.jpg


 
Geri
Üst