Yatak odası duvar rengi nasıl olmalı ?

Uzman SühaN

Administrator
Yatak odası duvar rengi nasıl olmalı ?
Yatak odasını dekore derken , renk seçiminin önemli bir detay olduğunu düşündünüzmü ? Rengin psikolojiye etkisi, tartışılan bir konudur ve renk psikolojisi, algılamanın, düşüncelerin ve tepki verdiğimiz şeylerin, çevremizdeki renklerden etkilenir olduğunu göstermiştir.Ruh halimiz bir gölgeden diğerine değişebilir. Klasik bir tasarım ya da modern donanımlı bir yatak odası olsun , renk önemli bir rol oynamaktadır ve daha fazla, kişisel tercihlerimiz ile ilgili, stil ve ruh halimizi yansıtır.

İç mekan tasarımcıları, farklı stil odaları, istenen havayı teşvik eden renkler sağlamak için renk psikolojisi kullanma eğilimindedir. Yatak odası, kişinin kaliteli zaman geçirmek, muhtemelen yalnız kalmak ve günün sonunda dinlenmek istediği odadır. Örneğin, tasarımcılar, sakin, rahat ve huzurlu bir uyku sağlamak için yatak odası için belirli renkleri tercih ediyor.Yatak odasında doğru tonları seçmek, sizi uyandırmak istediğiniz koşula bağlıdır. Yatak odasında belli renk kombinasyonlarını göz önüne almadan önce bunu göz önünde bulundurun

Avangard yatak odası modelleri

Son yıllarda, nötr renkler yatak odasındaki düzenlemede gerçek bir eğilim haline geldi. Parlak veya Mat tondaki krem, bej, kahverengi çok popülerdir. Nötr renkler yatak odaları için iyi bir seçimdir, çünkü bunlar hemen hemen başka bir renkle başarıyla birleştirilebilirler.Rahatlatıcı ve sakin bir ortam yaratmak istiyorsanız, odayı sükunete döndürdükleri için en iyi duvar renkleri yatak odası için: mavi, lavanta, yeşil tonlar veya hatta çocuklar için pembe tonlar. Yeşil , enerji, sakin, denge, güvenlik, istikrar ve doğa anlamına gelir.Her ne kadar bir yatak odası için önerilmezlerse de, turuncu, sarı veya kırmızı tonları da seçebilirsiniz; ancak bu tonların daha açık renk tonlarını kullanmanız gerektiğini unutmayın

Seçtiğiniz renk düzenini geliştirmek için bitkiler, dekoratif yastıklar, sandalyeler gibi aksesuarlar kullanın.Beyaz yatak odaları için mükemmel bir seçim olabilir. Beyaz bir yatak odasında tezahürat yapmak için pastel renklerde bazı aksesuarları kullanmayı unutmayın.Yatak odası duvarlarının rengi de yatak odası mobilyalarının rengini tamamlamalıdır .Yatak odasının rengi de evinizin dış stilini tamamlamalıdır .

yatak odası duvar renkleri 1.jpg

yatak odası duvar renkleri 2.jpg

yatak odası duvar renkleri 3.jpg

yatak odası duvar renkleri 5.jpg

yatak odası duvar renkleri 6.jpg

yatak odası duvar renkleri 7.jpg

yatak odası duvar renkleri 8.jpg

yatak odası duvar renkleri 9.jpg

yatak odası devar 0.jpg

Ben yatak odası duvar rengini açık renk seviyorum. Ya beyaz olcak yada açık lila. Koyu renkler beni agresifleştiriyor. Baharda yatak odamın duvar rengini değiştireceğim. Açık renkli duvar kağıdı kullanmayı düşünüyorum . Son resimdeki duvar rengide hoş. Kırık beyaz gibi duruyor tam benlik.

Geri