Yatak odası ne renk olmalı?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Yatak odası ne renk olmalı?
Yatak odası dekorasyonu, yatak odası renkleri, yatak odası dekorasyon fikirleri, yatak odası duvar renkleri

Yatak odası ne renk olmalı diye soracak olursanız öncelikle kendi tarzınızı ve zevkinizi ön plan da tutmalısınız. Kişiden kişiye değişen zevkler ve tarzlar aynı şekil de yatak odasında da kendini gösterir. Malum yatak odaları kişilerin dinlenmesi, uyuması adına kullandıkları evin bir bölümüdür. Güne zinde ve pozitif bir şekil de başlamanın ilk yolu da sağlıklı ve düzenli bir uykudan geçecektir. Bunun yanın da uzmanlar renklerin insan psikolojisin de çok önemli yeri olduğunu vurguluyorlar. Bu yüzdendir ki aslın da yatak odası istediğiniz her renk olabilir bu yüzden size kendinizi iyi hissettirecek renkleri tercih etmenizde fayda olacaktır.

Yatak odası renklerine şöyle bir baktığımız da genellikle, pembe ve tonları, kırmızı duvar rengi, pastel tonların hakimiyetini görmemiz mümkün...
Açık renk yatak odası mobilyalar ile koyu duvar renkleri oldukça uyumlu olsada eğer küçük bir yatak odasına sahipseniz çok koyu renkleri tercih etmenizi önermiyoruz. Koyu renkler bulunduğu odayı daha küçük gösterecektir. Ama eğer yatak odası gayet yeterli ölçülerde büyüklüğe sahipse ve kırmızıyı tercih etmek istiyorsanız o zaman gönül rahatlığı ile kırmızıyı kullanabilir ve yatak odanızda romantik rüzgarlar estirebilirsiniz.

109768_siyah_beyaz_kirmizi_duvar_kagitlari_10.JPG


Son yıllar da dekorasyon örneklerinde çok şık, modern ve lüks tasarımların evin heryerin de olduğu kadar yatak odalarında da tercih edildiğini görebiliyoruz. Yatak odası modelleri olarak modern yatak odaları, avangard yatak odası takımlarının yanısıra klasik yatak odaları çiftlerin kişisel tercih ve tarzına göre yer alıyor.

Düz duvar boyasını tercih ederek üzerine farklı tablo modelleri, değişik duvar raflarının yanısıra, aplik aydınlatmalar ve diğer dekorasyon gereçleri ile yatak odanızın dekorasyonuna farklı tarzlar getirebilirsiniz.

5-designshuffle.JPG


Bunun yanında sıklıkla tercih edilen hem duvar renkleri ve buna uyumlu duvar kağıdı modelleri ile yatak odanız da mobilyalarınızın da tarzına ve rengine göre seçimler yapabilirsiniz.
En trend duvar renkleri konumuza da göz atabilir ayrıca yaratıcı fikirler üretebilirsiniz.

99-5064621635161333065066029.JPG

yatak_odasi1.JPG

yatak-odası.JPG

yatak-odasi-dekorasyonu-nasil-olmali-.JPG
 
Üst