Yatak odasının rengi ne olmalıdır?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Yatak odasının rengi ne olmalıdır?
Yatak odası dekorasyonu dinlenmeye ve eğlenmeye düşkün kişilerin en titizlendikleri oda dekorasyonlarındandır. Yatak odası düzeninizin nasıl olmasını istiyorsanız ve yatak odalarınızda aradığınız ferah ortamı yakalamayı ne derece istiyorsanız renk tercihinizde ona göre şekillenebilecektir. Beyaz renk herkesin tercihi olabilecek oldukça sade görünüm zenginliklerini size sunabilecekler arasındadır. Saflık, ferah görünüm ve ışıltının adresi de denilebilecek bir renk alternatifi olan beyaz birçok renk ile uyumlu olduğundan yatak odasında en uyumlu görünümleri yakalayabilmenizde sizlerin yardımcınız olabilecek temel renkler arasındadır.

upload_2017-1-8_22-27-19.png


Yatak odası dekorasyonları arasında yaptığım araştırmalar listesinde en beğendiklerim arasında yer alan siyah beyaz yatak odasından bir görünümü yukarıda sunan resim benim idealim olabilecek yatak odası dekorasyonlarındandır. Kendi evimde gönül rahatlığı ile uygulayabileceğim bir yatak odası görünümünü sunan üstteki yatak odası dekoru gerek modern görünümü gerekse uyumlu tarzı ile uzun ömürlülüğünü koruyabilecek tarz uygulamalar arasında yer alıyor.

upload_2017-1-8_22-27-20.png


Biraz daha genç işi bir tarz ise üstteki mor- lila renklerinin hakim olduğu dekorasyonda kendini gösteriyor. Perdesi, arka fonu, benekli çarşafı ve üst bölümdeki asma tavanı ile karşımıza çıkan uygulamalar arasında yer alan yatak odası dekorasyonu kaliteli görünüm adına beklentinin üzerinde bir değişim sunmuş. Uzun zaman kullanılabilecek bir tarz olmasa da daha çiçeği burnunda evlileri mutlu edebilecek renkler ve içi enerji dolu gençlerin zevkli zaman geçirebilecekleri bir yatak odası düzenini sunuyor.

upload_2017-1-8_22-27-20.png


Aynalar ve beyaz ile uyumu yakalamış görünümlerden demet olarak karşınıza çıkan üstteki görünüme ne demeli? Yeşil ve lila, mor gibi bütünleyici renkler ile sizleri mutlu edebilecek bir yatak odası görünümü olan üstteki resim de yatak odasında harika dekoratiflikleri elde edebilmenize imkan tanıyabilecektir.upload_2017-1-8_22-27-20.png


İçinizdeki enerjiyi sunan roldeki görünümü ile harika denebilecek tasarım harikalarından olan üst resime ne demeli? Siz de benim gibi beğendiyseniz sorun yok? Tek yapmanız gereken modern hatları barındırabileceğiniz bu tarz bir yatak odası takımını almak ve renkleri uyumlu bir şekilde nevresim, perde ve haklı bütünlüğü ile odaya adapte etmek olmalıdır.

upload_2017-1-8_22-27-20.png


Ahşap modeller ile yatak odanızda samimi ortam elde edebilme fikrine ne dersiniz? Üstteki resimi de sadeliği ön planda tutmak isteyenleri düşünerek ekledim. Evet bayanlar yatak odanızda beğendiğiniz renklerle dolu bir ortam yakalamaya hazır mısınız?
 
Üst