Yay Burcu 2008 Aralık ayı yorumu

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Yay Burcu 2008 Aralık ayı yorumu
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Yaylar, 2009 yılını karşılamaya hazır olduğumuz ve bir yıl daha geride bırakmanın buruk tadı fakat yeni umutlara yelken açacak olmanın heyecanı içindeyiz. Kimi Yaylar için oldukça verimli, kimileri için zorlu veya harika geçmiş olsa da, astrolojik açıdan her yıl kendi içindeki deneyimleriyle, sıkıntılarıyla hafızamızda bir yerlere kazınacak ve günü geldiğinde hatırlanacaktır. Burada önemli olan, yıl boyunca yaşananlardan hangi dersleri edindiğimiz ve bize kalandır. 2009 yılınız şimdiden beklediğinizden çok daha olumlu geçsin diyerek Aralık ayı yorumlarınıza başlamak istiyorum. Aşk hayatınızla alakalı konularda etkili olabilecek ilk enerjiniz 16 Kasım-27 Aralık tarihleri arasında etkili olacak Mars gezegeninin Yay burcu seyridir. Mars gezegeni aşk ilişkilerinizle alakalı yaşam evinizin yöneticisi olduğundan son derece önemlidir. Şimdi bu enerjinin etkilerini birlikte inceleyelim. Bu tarihler arasında kendinizi dış dünyada ifade ediş biçiminiz, gayet coşkulu ve inançlı, aşka aşık ve spontan bir kişi profilindedir. Aşk konusunda, hem hayatın keyfini çıkarmak hem de kendinizi olduğunuz gibi ifade etmekten yanasınızdır.
Siz bu tarihler arasında sadece yaşadığınız ilişki ve kişiyle alakalı değil, tüm insanlığı kucaklıyor gibisinizdir. Ufkunuzu genişletme arzunuz ve dünyayı kucaklamaya hazır tavırlarınızla, dış dünyada herkesin ilgisini çekebilirsiniz. Bütün bu olumlu nitelikler bu Mars Yay burcu enerjisinin etkileridir. Ayrıca bu enerji güneş burcunuz(yay)kavuşum yapacağı için, hareket ve aktiviteniz de bir o kadar yoğundur. Aşkta oldukça girişken, idealist bir bakış açısıyla yanaşabilir, yaşadığınız veya yaşamak istediğiniz aşkı abartılı bir şekilde ve oldukça coşkun ifade edebilirsiniz. Basit ve sıradan bir kişiyle yetinmeniz mümkün değildir. Size göre aşk hayatın lezzetidir ve bu aşk dışarıdaki dünyanın gözleri önünde yaşanmalıdır. Olumlu düşünmeye çalışırken, aslında bu tarihler arasında aşkta fetih arzunuz fazlasıyla yoğundur. Eğer ilişkinizde sorunlar varsa, kimi zaman aşkınız için her türlü mücadeleye hazırsınızdır. Sizin istekleriniz olmalıdır ve karşınızdaki insanın sizin düşüncelerinizi değiştirmesi mümkün olamaz. Evet Yay burcunun böyle bir özelliği olduğu için, fikirlerinden pek taviz vermeye yanaşmaz. Bu süreçte karşı cins üzerinde oldukça etkilisinizdir ve gözlerin size doğru çevrildiğini hissedebilirsiniz. Kendinizi oldukça aktif hissedeceğiniz bu dönemde, kimi zaman abartılı tepkiler verdiğiniz de olur. Bay Yaylar bu tarihlerde erkeksi güçlerini bayan Yaylar ise cazibelerini karşı cins üzerinde göstermek, ilgi görmek, özgürce aşkı yaşamak, sorunlardan uzak kalmak isteyebilirler. Mars Yay burcunda ilerlerken cinsel konularda kendiliğinden kıvılcımlanan, dürtüsel ve oldukça etkili yaklaşım tarzına sahipsinizdir. İçinizden geldiği gibi davranabilir, sevginizi ve kızgınlığınızı kolayca ifade edebilir, hissettirebilirsiniz.
Aşk konusunda ikinci enerjimiz, ciddi ilişkiler evinizin yöneticisi olan Merkür gezegeninin 12 Aralık-1 Ocak tarihleri arasında Oğlak burcundaki seyridir. Merkür haberleşme ve iletişimle alakalı astrolojik bir güç olduğundan Oğlak burcunun ciddi doğasıyla pek bağdaşmayabilir. Bu süreçte eşiniz, sevgilinizin belli bir durgunluk içinde oldukça düşünceli olması muhtemeldir. Bu ise sizin doğanıza oldukça terstir. Siz Mars Yay burcu sürecini yaşarken, onun iletişimsel olarak para ve iş konularındaki sıkıntısı belli bir ikilemin doğmasına neden olabilir. Bu enerjinin bir diğer anlamı ise, eşinizin sizin tarafınızdan desteklenme arzusunun simgesi olabilir veya eşiniz bu dönemde maddi anlamda kafası karışık olduğundan sizinle iletişimde sorunlar yaşaması muhtemeldir. Böyle bir olasılıkla karşılaştığınızda onu sakinleştirmeniz, iletişimde bulunması için zorlamamanız, anlayışla karşılamanız gayet faydalı olabilir. bu durumun sizinle alakası olmadığını, maddi ve manevi şartları gereği böyle bir mesafe koyduğunu biliniz. İlişkisi olmayanlar için bu enerji, yaşamlarına girecek kişinin, düşüncesel olarak sizden farklı bir kişi olacağını, hayatı sizin gibi coşkulu ve spontan olarak değil, daha ciddi ele alan birisi oluşudur.
Bu enerjinin ardından 27 Aralık-4 Şubat tarihleri arasında Mars gezegeninin Oğlak burcundaki etkinliği gayet kuvvetli bir enerji olup, yaşadığınız ilişki ve maddi anlamdaki konularda gayet ciddi bir dönem geçirmeniz anlamına gelebilir. Tepkileriniz ciddileşir ve aktivitelerinizde sorumluluk sahibi kişi olarak, eğlenceden ziyade, yaşamınızı daha güvende nasıl geçirirsiniz bunların üzerinde düşünebilirsiniz. Mars Oğlak burcunda son derece güçlü bir enerji olduğu için, amaçlarınız konusunda gayet hırslı, seçkinlik arzunuz yoğun ve başarıya endeksli bir dönem geçirebilirsiniz. Aşkta ödün vermeyen fakat son derece güvenilir, sabırlı ve disiplinli davranabilirsiniz. Bu, Yay gibi özgür yaklaşımlardan yana bir burç için doğasına zıt bir durumdur. Fakat bu süreçte aşka bakış açınızda sahiplenme güdüsü ve ciddiyet ön plandadır. Aşka konusunda bilinenin aksine daha tutarlı fakat ödün vermeyen tarzda davranabilirsiniz. Yani size göre haklı iseniz, bunun için kimseye eğilmek zorunda değilsinizdir. Bu devrenin kendi içindeki disiplini ve ağırlığı nedeniyle bu süreçte aşkı ifade ediş tarzınızda hem paylaşımların hem de etkilenme oranınızın yüksekliğinin önemi olacağını düşünüyorum. Ayrıca bu tarihler arasında liderlik gücünüzü her türlü yolla göstermekten hoşlanacağınızı söyleyebilirim. Bu enerji sizin gibi ateşli birine pek uygun olmadığından kimi zaman katı ve anlaşılmaz kimi zamansa oldukça ciddi ve ilginç davranışlar sergileyebilirsiniz.
İş ve Kariyer
Evet sıra geldi mesleki konularda Aralık aynı içinde yaşanabilecek yansımalara. Bu konuda öncelikle burcunuzda ilerleyen Mücadele ve istek gücünün astrolojik temsilcisi olan Mars gezegeninin seyri tabi ki son derece önemli. 16 Kasım-27 Aralık tarihleri arasında devam edecek bu enerji, gerek iş, gerek ilişki ve gerekse her türlü hayati konuda aktif olma zamanınızdır. Seyahatlere çıkarak, yabancı kişilerle temasa geçerek, açık fikirli bir şekilde düşüncelerinizi ortaya koyabilir, ben buradayım ve başarılı olacağıma inanıyorum diyebilirsiniz. Tabi bunu söylerken, öncelikle sağlam verilerle hareket etmeye, abartılı davranmamaya özen gösteriniz. Gerçekten yetenekli olduğunuz ve ele geçirdiğinizde uzun ömürlü kılabileceğiniz hedeflerinizi korkmadan cesaretle savunacak kadar bilgi sahibi olmalısınız. Artık iyi niyetinizi, bonkörlüğünüzü belli bir seviyede tutarak, geleceğiniz adına doğru kararlar vermelisiniz. Hayat geçip giderken, hiçbir şeyin şakaya gelmeyeceğinin farkında olarak, kapıları çalma zamanınızdır.
İş hayatınızla alakalı konularda etkili bir başka enerjiniz ise, ifade ve yaratıcılık gücünün astrolojik temsilcisi Güneşin 22 Kasım-22 Aralık tarihleri arasında burcunuzda ilerleyişidir. Güneş son derece etkin bir enerji olduğundan her yıl bu tarihler arasında daha aktif ve kendinizi daha güçlü hissetmeniz doğaldır. Bu demek oluyor ki, sizin için 22 Aralık tarihine kadar sürecek bu yeni dönemde, her türlü girişim, yenilik ve keşif anlamında ilerlemeniz artık mümkün. Ayrıca bu durum sizler için yeni bir yaş anlamı taşıyacağı gibi, kendinizi dış dünyada ifade etmeniz açısından da oldukça şanslı bir dönemdir. Sizler bu etki altında, özgürlüğünüz konusunda her zamanki gibi güçlü tepkiler verebilir, yeni girişimlerinizi hevesle gerçekleştirmeye çalışabilir ve başkaları üzerinde liderlik gücünüzü göstermek isteyebilirsiniz.
Kimileriniz bu etki altında kozasından çıkmış kelebek misali yenilikleri yaşamak adına abartılı bir şekilde hareket edebilir, kimileriniz ise uzun zamandır girişimde bulunmayı düşündüğünüz konularda daha cesur davranabilirsiniz. Her ne olursa olsun gayet olumlu bir süreçtir. Fakat Yay enerjisinin abartıya açık etkisinin bilincinde olarak dikkatli hareket etmeyi de ihmal etmemelisiniz. Şimdi sizler, dış dünyada kendi varlığınızı insanlara ispat edebilir, coşkunluğunuzla birçok kişiye örnek olabilirsiniz. Sizi baskı altına alan herşeyden uzak kalmayı isteyeceğiniz bu süreçte lütfen sorumluluklarınızı ne olursa olsun ihmal etmeyiniz. Malum önümüzde yine uzun bir bayram tatili bulunmakta. Yolculuklar genelde bu dönemlerde fazlasıyla yoğundur. Sizler de, hem özel hem iş hayatınızla ilgili konularda, Güneşin etkin olan bu enerjisinden yararlanarak yurtdışı veya yurtiçi seyahatlerde bulunabilir, yeni yerler keşfedebilir, yabancılarla güçlü temaslarda bulunabilir, iş konusunda yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. İşverenlerinizle olan ilişkiniz bu enerji altında gayet olumludur. Otoritelerle ılımlı bir şekilde anlaşmaya çalışmanız halinde bu süreci gayet enerjik ve başarılı geçirebilirsiniz.
İş yaşamınızla alakalı bir başka enerjiniz ise, kariyer evinizin yöneticisi olan Merkür gezegeninin 23Kasım -12 Aralık tarihleri arasında burcunuzda devam edecek etkisidir. İletişim ve haberleşmeden sorumlu Merkür gezegeninin burcunuzdaki yolculuğu ve bir önceki paragrafta ele aldığım Güneş gezegeninin enerjisini de hesaba katarsak, hem kişisel hem de zihinsel anlamda kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilme olanağına kavuşabilirsiniz. Şimdi bu enerjinin olabilecek yansımalarını birlikte inceleyelim. Öncelikle sizler açısından bu süreçte, kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmek için bir partnere veya bir ortağa olan ihtiyacınız yoğundur. Liderlik gücünüz yükselebilir, çevrenizdeki insanların size ilgi göstermesi, sözünüzü dinlemeleri ve iltifat etmeleri hoşunuza gidebilir. İnsanlara ne kadar bilgili ve tecrübeli biri olduğunuzu göstermekten zevk alabilirsiniz. Becerilerinizi hayata geçirebilir, kendi kitlenizi oluşturabilirsiniz. Güven duygunuz gerek sözlerinizde veya gerek yazılarınızda net bir şekilde ortadadır.
Eğlence sektörü, satış-pazarlama ve politika gibi alanlarda söz sahibi olabilirsiniz. Sahnede olma arzunuz yüksektir. Kendinizi dinlettirmek için, şovlarda bulunabilir, yabancı dilinizi kullanabilir, iletişimin her türlü alanında söz sahibi olabilirsiniz. Yine bu enerjinin etkisi altında, kariyerinizle alakalı konulardan para kazanmanız mümkündür. Ne kadar para kazanacağınız ise, sizin yeteneklerinizin gücüyle birebir bağlantılı olduğundan benim önerim kendi alanınızda bilgi sahibi olmaya ve bu bilgiyi güçlü bir şekilde ifade etmeye çalışmanızdır. Bu enerjinin bu süreç içinde sözleşme ve kontrat konularında da etkili olması dolayısıyla benim size önerim, okumadan iyice incelemeden hiçbir evrakın altına imza atmamanızdır. Ne kadar olumlu gibi dursa da, abartılı düşünmeye müsait olan bu enerji, iyi niyetinizin suistimal edilmemesi için kendinizi korumanız gerektiğinin işaretidir. Ve sıra geldi uzun ve ağır seyreden, gayet önemli bir başka enerjiye. Artık bir çoğunuzun adını sıkça duyduğu ve hakkında az çok bilgi sahibi olduğu Satürn gezegeninin geri hareketinin sizlere olan yansımasına. Satürn mesleki kariyer evinizde ilerlediği için, iş yaşamınız açısından Eylül 2007 yılından beri son derece önemli bir enerji olarak dikkat çekiyor. Belki de birçok Yay burcu mensubu Satürn gezegeninin bu ders verici, kısıtlayıcı, olgunlaştırıcı enerjisi nedeniyle zorlanmakta. Yaylar ateşli ve spontan tavırlı kişilerdir. Oysaki Satürn enerjisi ağdalı, ciddi ve gayet yavaştır. Bu nedenle ateş grubu burç mensupları için epeyce zorlayıcıdır. Satürn gezegeninin 2008 yılını yolcu ederken bu geri hareketi 2008 yılına veda anlamı taşıyor. Bundan önce Aralık 2007 de ilk geri hareketini yaşayan bizler, şimdi de ikinci geri hareketini deneyimleyeceğiz. Şimdi bu enerjiyi daha önceki bilgilerimiz ışığında bir kez daha hatırlayalım ve nelere dikkat etmeliyiz bir gözden geçirelim.
Satürn Gezegeninin Geri Hareketinin Siz Yaylara Olan Etkisi:
Satürn gezegeni 2 Eylül 2007 tarihinde Başak burcunda yani kariyer evinizde seyrine başladığında sizlere bu konuda geniş bir bilgi sunmuş ve sizlerin yaşamında gayet önemli hale geleceğini belirterek, öncelikle seçmiş olduğunuz meslek, eğer sizin amaçlarınıza ve almış olduğunuz eğitim ve yeteneklerinize uygunsa, bu dönemin başlangıcında iyi bir iş ortamında bulunarak kendinizi başarılı kılmak isteğiniz önemlidir. İş girişimlerinde bulunarak, kendinize en uygun bir kurum veya şirkette işe başlamak isteğiniz ön plandadır. Eğer, seçtiğiniz meslek sizin pek arzularınıza uygun değilse, bu sürecin başlangıcında oldukça zorlanabilirsiniz. Hiç arzulamadığınız bir mesleği sürdürmek zorunluluğu içinde iş aramakta olabilirsiniz. Her iki durumda da işiniz zor olabilir. Bunun dışında hali hazırda çalışan biri iseniz, otorite konumundaki kişiler veya işinizden elde ettiğiniz gelirin sizin toplum içindeki yaşamınızı sürdürmenizi sağlayacak cinsten olması gerekir. Bu dönem içinde, kimileriniz patronlarınızla anlaşmazlık yaşayarak, sizden daha güçlü kişilerin egemenliği altında kendinizi ifade etmeye çalışarak bir mücadele verirsiniz, kimileriniz ise kariyer yapmanızı sağlayacak bir yer bulana kadar zorlanabilir, kimileriniz ise arzu etmediği bir meslekte binbin zorlukla mücadele ederek keyifsiz bir iş yaşamını sürdürüyordur demiştim.
Ne durumda olursanız olun, bu dönemi en başarılı şekilde geçirmek ve Satürn enerjisini olumlu anlamda kullanmak için herşeyden önce kendinizi gözden geçirmelisiniz. İsteklerinizin gerçeğe uygun olup olmadığını, arzularınızın sizi yenerek kişiliğinizin önüne geçip geçmediğine dikkat etmelisiniz. Bu süreçte oldukça zorlanacağınızı düşünseniz de, en önemli engellerin sizin kendi içinizden kaynaklandığını kesinlikle unutmayınız. Çünkü ihtiraslarınızı belirli bir dengede tutmayı başaranlar, amaçlarını gerçekçi temellere oturtabilmiş kişiler ve beklentileri hayalcilikle süslü insanlar, doğal olarak oldukça zorlu dersler alarak, ne yapmaları gerektiğini öğreneceklerdir. O nedenle her ne olursa olsun, kişisel hedeflerinizi, içinde bulunduğunuz toplumun şartlarına göre hareket ederek gerçekçi bir şekilde ele alırsanız bu dönem sizin son derece parlak geçecek ve ideallerinizin bile ötesinde bir iş sahibi olacaksınız. Çalışmalı, sabırlı olmalı, sorumluluk almalı ve ütopik fikirler yerine, ham gerçeklerle, mantıklı bir şekilde düşünmelisiniz demiştim.
31 Aralık 2008 günü gerçekleşecek bu ikinci geri hareketi 16 Mayıs 2009 tarihine kadar süreceği için yukarıdaki konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi sağlayıcı bir dönemi başlatacaktır. Artık kim olduğunuzu, nasıl bir çaba içinde olmanız gerektiğini, kısaca kendinizi mesleki anlamda gösterebilmek adına bu geri harekette hazırlıklı hale getirmeye çalışmalısınız. Bu süreçte düşünmeden acil kararlar almak yerine, iş yaşamınızla ilgili konuları tekrar gözden geçirmek, yeni iş olanaklarıyla karşılaşmanızı sağladığı gibi, daha sağlam adımlar atmanız için de sizi son derece olumlu bir şekilde destekleyecektir. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz. Satürn gezegeni 2010 yılının 21 Temmuz tarihine kadar devam edecek ve 2010 yılının bahar aylarında üçüncü geri hareketinden sonra Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak. Şimdi size düşen, bu tarihe kadar yaşamınızla alakalı konularda özellikle iş anlamında gereken noktaları saptamak ve sorumluluk içinde hayatınızı geçirmektir.
Parasal Konular
Sevgili Yaylar Finansal konularda Aralık ayının en önemli enerjilerinin başında geçtiğimiz ay başlayan Venüs gezegeninin Oğlak burcu seyri önem arzetmekte. Açıkçası dikkat ederseniz her anlamda oldukça yoğun gözüküyor. Şimdi sırasıyla bu enerjileri birlikte gözden geçirelim.
12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında devam edecek bu seyir, sizler açısından finansal konularda etkili olacağa benziyor. Bu enerji, her ne kadar burcunuzda şu aralar ilerlemesini sürdüren diğer gezegen hareketlerinin arasında kaybolup gidecekmiş gibi dursa da, bana göre son derece önemli. Çünkü bu durum maddi konularda başta ortaklık ilişkileri olmak üzere, iş veriminizin de önemini göstermekte. Ayrıca ayağınızı yorganınıza uzatma zamanı. Çünkü Venüs Oğlak burcunda kısıtlı bir para akışı getireceği için, doğal olarak elinizdeki miktara göre yeni bir bütçe ayarlaması yapmak lazımdır. Venüs gezegeninin bu seyri, iş hayatınızda ilgili konularda, sistemli, disiplinli çalışmanız halinde, maddi açıdan rahatlayabileceğinizi gösteriyor. Bu nedenle hem otoritelerle iyi bir diyalog içinde olmalı, hem de sorumluluklarınıza sahip çıkmalısınız. Bu durum bir Yay için zorlayıcı gibi gözükse de, kazancınız adına bu şekilde hareket etmeniz gayet faydalıdır. Size tavsiyem mutlaka parasal harcamalarınızı düzene sokmanızdır. Yani maceraperest davranma devri olmadığının farkına varınız. Elinize geçen her kuruşu dikkatli ve ekonomik bir şekilde dengeli kullanınız.
Aralık ayına girdiğimiz şu günlerde etkili olacak bir önemli enerji ise, Venüsün bir önceki paragrafta ele aldığımız enerjisinin ardından 12 Aralık tarihinde başlayan ve 1 Ocak tarihine devam edecek Merkür gezegeninin Oğlak burcu etkinliğidir. Bu seyir altında güvencenizle alakalı konularda gerek iş hayatınız gerekse kendi bütçenizle alakalı olarak ayarlamalarda bulunabilir, gayet berrak zihninizle ciddi bir şekilde organize olarak gerçekçi hareket edebilirsiniz. Bilirsiniz Yay burcu mensupları para konusunda pek tutumlu değillerdir. Sevdikleri için oldukça cömert olan Yaylar, kendi hoşlarına giden bir şey olduğunda ise hiç dayanamazlar. Bu enerji altında ise, para konusunda çok daha akılcı bir yaklaşım sergileyebilirler. Daha önce yaşadıkları sıkıntıları düşündükçe, şimdi ellerine geçebilecek parayla düzgün bir bütçe içinde ekonomik şekilde düşünebilir ve ona göre kararlar alabilirler.
Bu seyirin ardından 22 Aralık-20 Ocak tarihleri arasında devam edecek Güneş Oğlak burcu etkinliği ise, Merkür gezegeninin etkisine benzer şekilde gelişebilir. Para konusunda bu tarihler arasında kendi ayaklarınızın üzerinde durmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamak dürtünüz yükselebilir. Zaten 12 Aralık Merkürle başlayan bu dönem, maddi kazancınızla alakalı konuların yoğun bir şekilde gündeme geleceğinin işaretidir. Çalışan kesim için bu durum, maaş artışları ve işverenlerle yapılan görüşmelerin işareti olarak önemlidir. Güneşin bu etkisi altında, daha önce yaşadığınız maddi deneyimleri göz önüne alarak daha dikkatli davranmanız mümkündür. Sorumluluklarınız artmaya başlar ve yürürlüğe koymayı düşündüğünüz planlarınızı gerçekleştirme azminiz son derece ön plandadır. Gayet çalışkan ve azimli bir şekilde ilerlemeye çalışacağınız için, kazancınızla alakalı yeni bir bütçe yaparak, bundan sonrasında sıkıntı yaşamamak için daha dikkatli hareket etmeye çalışabilirsiniz.
27 Aralık-4 Şubat tarihleri arasında mücadele ve aktivite gezegeni Mars Oğlak burcunda ilerlemeye başladığında ise, bir önceki iki seyirde olduğu gibi yine sorumluluklarınızı gerçekleştirme arzunuz nedeniyle sistemli hareket etmeye çalışmanız mümkündür. Ben bu dönemin Yaylar için hakikaten ilginç geçeceğini düşünüyorum. Neden derseniz, Yaylar pek denetimden hoşlanmazlar, bildikleri şekilde hareket etmekten yanadırlar. Bu üç seyir ise, ciddiyet ve disiplinli olmayı gerektirdiğinden eğer sizler bu enerjilerden yararlanarak, yaşamınıza yeni bir yön çizer, bundan sonra maddi açıdan temkinli hareket etmeye başlarsanız, biliniz ki, kendiniz adına en olumlu kararı alarak 2009 yılına başlamış olursunuz. Tabi bu seyirler, kısa süreli olduğu için, burada önemli olan sizin bu devrede aldığınız kararları veya izlediğiniz yolu devam ettirmenizdir. Kontrollü ve kararlı olursanız hakikaten bu dönemde kazandığınız alışkanlıkları daim kılabilir ve oldukça rahat edebilirsiniz. Şimdi bir önemli gezegenin oldukça uzun sürecek seyrini bir kez daha hatırlatarak Aralık ayı parasal enerjilerinizin etkilerini bitirmiş olacağız. Hatırlarsanız astro magazin bölümümüzde bununla ilgili özel bir dosya hazırlayıp size sunmuştum. Pluto gezegeninin Oğlak burcu seyrinden söz ediyorum. Şimdi gelin bu enerjiyi ve yansımalarını beraber tekrar bir gözden geçirelim.
Pluto Oğlak Burcu Enerjisinin Siz Yaylara Olan Etkisi
Sevgili Yaylar kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcundaki hareketine başlamış bulunuyor. Pluto gezegeni 1995 yılından bu yana burcunuzda ilerlemekte. O tarihten bugüne kadar, kendi kimliğinizi dış dünyada ifade edebilmek adına kimbilir ne mücadeleler verdiniz. Bundan sonra ise maddi kazanımlarınız, işinizden elde ettiğiniz gelir, sahip olduğunuz değerleriniz yoluyla dönüşümde bulunmayı, kendinizi yeniden yapılandırmayı öğrenmeye başlayacaksınız. Bu süreçte güç ve kontrol elde etmek üzere maddiyatla ilgili konulara fazlasıyla önem vermeye başlayabilirsiniz. Bu durumun normalde tabi ki bir zararı yoktur, ama siz bunu kendi içinizde bir savaş haline getirmeye başlayarak psikolojik açıdan kendinize ve çevrenize bir baskı aracı olarak kullanmak adına istiyorsanız işte o zaman sorunlar baş göstermeye başlar.
Yapılması gereken öncelikle içsel huzurunuzu temin etmek, kendinizle barışık olmak, güven duygunuzu kesinlikle kaybetmemektir. Değer verdiğiniz olgular üzerinde yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında sert tepkiler göstermek yerine nerelerde eksik kalmaktasınız yada yanlışlar yapmaktasınız bunu tespit etmek gerekir. Değerler sisteminizi yeniden gözden geçirerek gücü kontrollü bir şekilde elinizde tutmayı mutlaka başarmalısınız. Yani siz ısınmak istiyorsanız bir çakmakla odun da yakabilirsiniz, yangın da çıkarabilirsiniz. Burada önemli olan gücün nerde, nasıl ve ne yöntemle kullanarak hedefe vardığınızdır. İşte pluto böylesine kuvvetli bir enerjidir. Bu dönemde kafanızın içindeki hayat görüşünüze göre neler yapmanız gerektiğini saptamalı, geleceğinizi şekillendirmek adına paranıza sahip çıkmalı, ileriyi düşünerek elinize geçen maddi gücü belirli bir alanda değerlendirme yoluna gitmelisiniz.
Yalnız bu değerlendirmede yanlış yollara sapmak, kısa yoldan zengin olmaya çalışmak veya paranız var diye gereksiz lükse kaçmak hakikaten umulmadık bir zamanda kötü sonuçlara neden olabilir. Kimileriniz doğum haritasında etkiler nispetinde bu dönemde maddi açıdan oldukça kuvvetli bir konuma gelebildiği gibi sorumsuz yaşadığı anda birdenbire her şeyini kaybedecek hali de görebilir. Kimileriniz ise bu dönemde çalışarak, sorumluluk sahibi olarak, emeğinin hakkıyla hareket ederek, kimsenin üzerinde hakimiyet kurmadan mütevazi koşullarda yaşaması halinde tahmininden bile daha çok büyüyebilir. Dediğim gibi bu durum, gücü nasıl kullandığınıza ve ne emek sarfettiğinize bağlı olarak gelişecektir.
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-15-16-19-20-21-24-25-29-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-6-11-12-17-18
Aşkta En Şanslı Günler : 7-8
Yeniay :24-25
(Ay gezegeninin Yay burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :11-12
(Ay gezegeninin İkizler burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz)
Mutlu ve başarılı bir Aralık ayı geçirmeniz dileğimle,
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
2K
sule
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
PaSikA
PaSikA
Üst