Yay Burcu 2009 kasım Ayı Yorumu

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Yay Burcu 2009 kasım Ayı Yorumu
2009 kasım ayı yay burcu 2009 kasım yay burcu ayı

Sevgili yay burcu melekleri 2009 kasım ayı burç yorumu sizin için :tik:


yay-burcu-7479.gif
Aşk ve İlişkiler

Astrolojinin iyicil güçlerinden biri olan, aşk ve ilişkiler konusunda destekleyici, huzur duygusu ve yaşamın zenginlikleri mevzularıyla birebir alakalı olan Venüs gezegeninin 18 Ekim tarihinde burcunuzda başlayan seyriyle alakalı sizleri günlük yorumlarınızda bilgilendirmiş ve 12 Kasım tarihine kadar devam edecek bu enerji altında, popülerliğiniz oldukça yükselir ve dış dünyada sizi tanıyan tanımayan her insanın dikkatini kolayca üzerinize çekebilirsiniz demiştim. Sizler için 225 gün sonra gelen bu şanslı dönem kısa süreli olsa da, 16 Kasım Mars, 22 Kasım Güneş ve 23 Kasım Merkür gezegenlerinin burcunuzda başlayacak seyirleriyle perçinlenecektir. Şimdi bu enerjileri ilişkisi olanlar ve olmayanlar açısından ele alalım. Dikkatli olunması gereken yönlerini de birlikte gözden geçirelim. Böylece süreci daha olumlu bir şekilde geçirmiş olursunuz.

İlişkisi olanlar için Venüs Yay burcu seyri, tavırlarınızdaki nezaket ve sempatikliğin sadece çevrenizdeki insanlar üzerinde değil, partneriniz üstünde de etkili olmasıdır. Ayrıca üzerinizdeki parlaklık ve doğal güzellik girdiğiniz her ortamda göze batmanızı sağlayıcıdır. Tabi ki bunun farkında olduğunuz için görünümünüze, a dan z ye daha fazla dikkat edebilir ve bazı yeniliklerde bulunabilirsiniz. İlişkinizle alakalı olarak bu durumun faydalı yönleri, biraz da beraberliğinizin kalitesi ve süresi ile alakalıdır. Bilirsiniz yıllar geçince eşler birbirlerindeki değişimlerin pek farkında olmazlar. Oysaki yeni tanışmış bir çiftseniz, karşınızdaki insan, sizin üzerinizdeki en ufak bir yeniliği bile anında sezebilir. Şimdi şu ana kadar yazılanlar dikkat ederseniz fiziksel anlamdaki durumlarla ilgiliydi. Gelelim bu enerjinin beraberliğiniz açısından ne gibi gelişmeler yaşatabileceğine. Bir kere herşeyden önce burcunuz üzerinden geçen tüm transitler, güven olgusunun en yüksek olduğu zamanların göstergesidir.

Yani herhangi bir gezegen, kısa süreli Ay geçişi bile olsa, size ayrı bir hava ve güven olgusu kazandırır. Doğal olarak artan güven duygusu kişinin kendi istekleri konusunda daha bencil olmasına, taviz vermemesine, liderliğini göstermesine sebebiyet verir. Söz konusu Venüs olduğu zaman bu ilişkinizdeki sevgi alış verişinde etkili olacak demektir. Kaldı ki Yay burcunda ilerleyen bir Venüs, kendi içinde sempati, hoşgörü, iyi niyet gibi ögeler taşısa da, abartılı tepkiler, ben bilirim havası, benim dediğim doğru tarzı konuşma ve davranışlara da ortam hazırlayabilir. Bu durumda ilişkinizle alakalı konularda değişkenlikler söz konusu olabilir. Kimi zaman gayet pozitif olduğunuz halde kimi zaman birdenbire alevlenmeniz mümkündür. Bütün bu iniş çıkışlar partnerinizin de kafasının karışmasına neden olabilir. Yapılması gerekense, kendinizde bu türlü hızlı geçişler hissettiğinizde otokontrolünüzü devreye sokarak dengeyi bulmanızdır.

Hakim olma duygunuz ne kadar iyi niyetli de olsa, bunun beraberliğinize verebileceği zararı düşünerek, düzenlemelerde bulunursanız, bu süreci gayet olumlu bir şekilde geçirebilirsiniz. İlişkisi olmayanlar açısından bu enerjinin anlamı ise yine aynı şekilde, fiziksel manada bir güzellik, estetik görünüm ve hoş bir hava, erkeklerde karizmatik bir duruş, nezaketli tavırlar ve samimiyet gibi nüanslar içerir. Bu dönem şansınız, karşı cinsten yana oldukça yüksektir. Bu durum ise seçeneklerinizin artışı anlamına gelir. Aşka bakış açınız ve kimlik özelliğiniz doğrultusunda bu dönemi, ya deneyimsel olarak geçirirsiniz veya uzun süre karşınıza çıkan etkileyici bulduğunuz bir kişiyle yeni bir aşka yelken açarsınız. Kısaca bu dönemin her anlamda sizler açısından gayet olumlu olacağını ve gayet aktif geçeceğini söyleyebiliriz.

16 Kasım-27 Aralık tarihleri arasındaki Mars gezegeninin burcunuzdaki seyri ise, biraz önce sözünü ettiğim hakimiyet olgusunun daha fazla artışı anlamına gelir. Bu enerji, liderlik gücünüzü ilişkinizde veya yeni başlayan beraberliğinizde etkili bir şekilde ön planda tutmanız demektir. Mars aktivite ve isteklerinizin ele geçirilmesi arzusu yaratan bir gezegen olduğundan, bu tarihler arasında, yaşamınızla alakalı konularda nasıl güvenli adımlar atmak gereği duyuyorsanız, beraberlik konusunda da aynı şekilde egemenliğinizin kabulünden yana olabilirsiniz. Böylece Venüs gezegeninin etkisiyle başlayan olumlu süreç, Mars devreye girince isteklerinizi elde etmek, beraberliğinizle alakalı konularda ipleri elinizde tutmak ve oldukça hareketli, aktif bir kimliğe bürünmek anlamını gelecek dememiz daha doğru bir tanımladır.

Tabi ki bu bir döngüdür. Gerek Venüs, Güneş ve gerekse Mars, Merkür gezegenlerinin bu etkileri hem sevgi alış verişinizde, hem iletişim ve aktivitenizde, kimlik özelliklerinin net olarak ortaya konması gereken zamanlar olduğundan sizin tavırlarınıza hayret etmemek ve anlayışlı olmak partnerinize düşecektir. Hani biraz şımarıklık dönemi yaşayacaksınız dersem, eminim şimdi gülümseyeceksinizdir. Evet her zaman bahsettiğim gibi, böyle enerjiler ister olumlu ister olumsuz yanları ön planda olsun, sizin beraberliğinize ve yaşamınıza gösterdiğiniz özen, kalite ve sevgi doğrultusunda düzenlenebilecek veya baskın hale getirilecek durumlardır. O nedenle bu süreci illa şöyle geçirmelisiniz veya şöyle yapmalısınız diye yazsam da, biliyoruz ki, özgür iradeniz, bugüne dek yaşadıklarınız ve oluşturduklarınız, bu dönemin yansımaları olarak yaşanacak ve bitecektir. Burada önemli olan sizin ne hissettiğinizle birebir alakalıdır. Gördüğünüz gibi Kasım ayı ilişkiler veya dış dünyada artan popülerliğiniz açısından, iş ve para konularına ki birazdan açıklayacağım daha olumlu gözükmekte. Çünkü diğer alanlarda sorumluluklar yine kendini hissettireceğe benziyor.

İş ve Kariyer

Mesleki yaşamınız açısından Kasım ayının en önemli etkin enerjisi, 23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında devam edecek, yenilenme, dönüşüm ve bütünleşmeyle alakalı konularda geri planda kalarak gözden geçirmelerde bulunacağınız Güneş gezegeninin Akrep burcundaki seyridir. Hatırlarsanız bu enerji hakkında sizlere günlük yorumunuzda söz etmiş ve yaşamınızı yakından ilgilendiren ve gelişiminiz önünde engeller oluşturan her türlü konuyu derinden derine inceleyeceğiniz bu süreç sizler için hem kişisel anlamda bir arınma hem de kendinizi yeniden toparlanmanız açısından bir yanıyla zor olsa da, genel anlamda gayet faydalıdır demiştim. İç gözleminizin yoğun olacağı bu tarihler arasında kendinizi net olarak ifade edebilmeniz pek mümkün olmasa da, tespitleriniz ve bunları ele alış tarzınız daha sonra oldukça işinize yarayabilir. Gerçeklerin fazlasıyla ön planda olacağı bu dönemde yüzleşmelerde bulunabilir, görünenle yetinmek yerine ham olan gerçeğin peşinden koşabilirsiniz. Elinizde olmayan bazı durumlar can sıkıcı gibi gelse de, bütün bunlar ciddiyetle ele aldığında çözüme kavuşması da o denli kolay olacaktır. Parasal kaynaklar konusunda dışarıdan destek bulmanız belki zorlaşabilir veya bilinçaltınızdaki her bastırılmış duygu ön plana çıkabilir. Gizli erotik tutkular, fanteziler, gizli sevdalar, eskide kalan fakat bir türlü aklınızdan çıkmayan anılar yüzeye çıkarak kendini hatırlatabilir.

Bu enerjinin ardından iş evinizin yönetici gezegeni Merkürün 4 Kasım-23 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerlemesi ise, iş hayatınızla ilgili olarak, yapılacak gizli görüşmelerin göstergesi olabileceği gibi, önemli proje ve planlarla ilgili geri planda çalışmanın da işaretidir. Genel anlamda mesleki konularda bilgilenme arzusu yoğundur ve bunun altında yatan en önemli sebep, güçlü olmak güçlü görünmektir. Bu süreç her ne kadar biraz keyifsizlik yaratıcı olsa da, gerek Venüs, Güneş ve gerekse Merkür, Mars gezegenlerinin 18 Ekim-12 Aralık tarihleri arasında burcunuzda ilerlemeleri nedeniyle, Merkür gezegeninin bu enerjisinin, dikkat edilmesi halinde sizi çok fazla rahatsız edeceğini düşünmüyorum. Bilakis fazla çalışmanın, gizli saklı konular üzerinde araştırmalarda bulunmanın, gelişiminiz için bazı önemli kişilerle fikir alışverişi yapmanın, algılama yeteneğiniz doğrultusunda hareket etmenin ve işinizle alakalı konularda temizlenme ve ayıklamaların yapılabilmesi açısından faydası bile dokunur kanaatindeyim. Bu enerjiyi olumsuz anlamından ziyade olumlu manada kullanmanın yolu, kendinizde gördüğünüz eksikleri mantıklı bir şekilde ele almanız ve 23 Kasım tarihine kadar düzene koymanızdır.

23 Kasım-12 Aralık tarihleri arasında iş evinizin yönetici gezegeni Merkürün burcunuzda ilerlemeye başlaması, sizler açısından daha aktif ve olumlu bir süreç anlamı taşıyabilir. En azından 4-23 Kasım tarihlerindeki durgunluğun sona ermesi ve yapılan düzenlemelerin dış dünyada ifade bulması anlamına gelmektedir. Gerek işiniz gerekse özel yaşamınızla alakalı konularda Merkür gezegeninin de katılımıyla Kasım ayı canlanmaya başlayabilir. Fakat bu tarihe kadar belli bir durgunluk yaşanması mümkündür.

Belki yine bir hatırlatma olacak ama son derece önemli olan ve siz Yaylar için uzun bir süre daha etkili olacak Satürn gezegeninden söz etmek istiyorum. Bu konuyu neden önemsiyorum. Çünkü yönetici gezegeniniz Jüpiter, Oğlak burcunda ilerlemekte ve doğal olarak Satürn yaşamınızdaki tüm kararlarda karşınıza çıkıp, ne yapıyorsun, ne yöne gidiyorsun diyen bir öğretmen gibi duruyor. Geçtiğimiz 2007 Eylül ayında bu yana mesleki konularla ilgili yaşam evinizde ilerleyen Satürn gezegeninin disiplin altında alıcı enerjisi bir çok Yay burcu mensubu için alışkın olmadığı bir enerjiydi. Bir Yay daima özgür kararlar vermekten hoşlanan bir burç mensubu olduğundan açıkçası, Satürn gezegeninin bu baskısı nedeniyle, otorite konumunda bulunan kişilerle karşı karşıya geldi ve doğal olarak bu enerji kimileriniz için iş kaybı veya iş sorunlarına neden oldu. Tabi ki hayat düz bir rota değil. Bazen öyle şeyler yaşarız ki, kendimize çeki düzen vermek veya yolumuzu farklı bir yöne çevirerek ilerlememiz lazımdır. Fakat korkular, baskılar ve alışkanlıklar nedeniyle yenilikte bulunamaz, aynı noktada takılıp kalırız. Bunun önemli bir sebebi de, Kasım ayı içinde etkisi yine hissedilecek olan Satürn ve Uranüs gezegenlerinin karşıtlık enerjisidir. Yani hayat sizi, alışkanlıklarınızla yeniliklerde bulunma arasında bir noktada karara zorluyor gibi. Burada yapılması gereken öncelikle geçmişten ziyade önünüze bakmanızdır. Satürn baskısı veya benim düşünceme göre eğitici durumu 2010 yılına kadar devam edecek ve kimi aylarda, özellikle rahatlığını seven Yaylar için zorlayıcı olabilecektir. Yönetici gezegeniniz Jüpiterin Oğlakta ilerlediğini düşünürsek, size düşen mutlaka sorumluluk almaya gönüllü olmanız ve kendinize yeni hedefler çizmenizdir. Gelecek vadeden ve sizi farklı kulvarlarda ilerlemeye teşvik eden bu enerjilerin sesine kulak verdiğinizde, gelişiminiz açısından büyük bir adım atmış olacaksınız. Yani ne düşünürseniz düşünün 2010 yılına kadar kendinizi düzgün, disiplinli, sorumluluk alacak tarzda düzenleyin. Bu arada şunu da hatırlatmakta fayda görüyorum.

Parasal Durumunuz

Finansal konularda etkili olacak Venüs gezegeninin Oğlak burcu seyri, her ne kadar Yay burcunda ilerlemesini sürdüren diğer gezegen hareketlerinin arasında kaybolup gidecekmiş gibi dursa da, bana göre son derece önemli. Çünkü bu durum maddi konularda başta ortaklık ilişkileri olmak üzere, iş veriminizin de önemini göstermekte. Aşk ve ilişkiler bölümünde ele aldığımız parlama döneminin yol açabileceği parasal harcamalara dönük hareketliliği denetlemeniz gerekebilir. Başka bir deyimle ayağınızı yorganınıza uzatma zamanı. Çünkü Venüs Oğlak burcunda kısıtlı bir para akışı getireceği için, doğal olarak elinizdeki miktara göre yeni bir bütçe ayarlaması yapmak lazımdır. Venüs gezegeni burcunuzda ilerleyen yönetici gezegeninizle 30 Kasım tarihinde kavuşmuş olacak. Onu da bir bilgi olarak size ileteyim.

Bir de 26 Kasım tarihinden itibaren Pluto gezegeninin burcunuzda başlayacak uzun seyrini düşünürsek, size tavsiyem mutlaka parasal harcamalarınızı düzene sokmanızdır. Yani maceraperest davranma devri olmadığının farkına varınız. Elinize geçen her kuruşu dikkatli ve ekonomik bir şekilde dengeli kullanınız. İş hayatınızla alakalı konularda üst paragrafta verdiğim bilgileri mutlaka göz önüne alınız. Bir Yay burcu olarak, bu tür kısıtlama ve disiplinlerden her ne kadar hoşlanmasanız da, bu ay içinde ay içinde önemli gezegenlerinin açıkladığımız seyirlerinde, kazanacağınız yüksek motivasyonu kazancınızı arttırmak, düzgün girişimlerde bulunmak, kendinize güven duygunuzu yitirmeden mücadele için seferber etmek gayet olumlu olacak, bunun yansıması doğal olarak sizi rahatlatacaktır. Belki bu yazdıklarım yüzünüzün asılmasına neden olabilir, yani kara bir tablo gibi gelebilir. Oysaki hiç böyle değil. Jüpiterin para evinizdeki geçişini, tutumlu olma, Satürn gezegeninin iş evinizde geçişini disiplinli çalışma ve Uranüs gezegeninin Balıkta ilerleyişini aile hayatınızı düzene sokma olarak kabul edip buna göre düzenlemeler yaparak hayatınıza bir düzen getirdiğiniz takdirde tam tersine sizin için gayet başarılı bir 2009 geçecek diyebiliriz. Yok, ben özgürüm, dilediğim gibi yaşarım, harcarım, gezerim dediğiniz zaman, bu üç transit her ay sizi başka bir şekilde yoklayabilir. Dikkat ederseniz, ülkemizde ve dünyada krizlerden söz ediliyor. Bu sadece sizin burcunuza ait bir disiplin olma hali değil, her burç mensubu dikkatli hareket etmeli ve parasını kıymetini bilmeli. Otoritelerle olumlu ilişkiler geliştirmeli ve mutlaka sorumluluklarını yerine getirmelidir. Ben buraya kadar yazılanları şöyle bir toparlarsam, bu ay aşk hayatınız ve girişimler açısından olumlu, parasal konularda dikkatli olunması gereken bir süreç yaşayabilirsiniz. Herşey gönlünüzce olsun.
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
2K
sule
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
708
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
1K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
PaSikA
PaSikA
Üst