Yay burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Yay burcu 2009 Nisan ayı Yorumu
Yay Burcu Aylık Yorumu
Sevgili Yaylar, burçlar kuşağının pozitif ve coşku dolu üyeleri olarak, sizler bahar gibi cıvıl cıvıl, etrafınızı neşelendirmeyi bilen, girdiğiniz ortamı şenlendiren bir ruha sahipsinizdir. Bu neşenizin ömür boyu devam etmesini ve Nisan ayının sizlere güzellikler getirmesini diliyorum. Geçtiğimiz ay itibariyle geri hareketine başlayan ve Nisan ayının ilk iki haftası boyunca etkisi devam edecek olan Venüs geri hareketini sizlere tekrar hatırlatarak yorumunuza başlıyorum. İlk ele alacağımız konu başlığı her zaman olduğu gibi aşk ve ilişkiler.

Aşk ve İlişkiler

6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda geri hareketini sürdürecek olan Venüs gezegeninin etkisi tüm burçlar önem taşıyor. Çünkü ilişkilerde paylaşım, uyum ve ortaklaşa düşünmek böyle bir etki altında pek mümkün değil. Bencil isteklerimiz öylesine ön planda ki, karşımızdaki kişinin bizden beklentisi nedir veya ne yaparsak anlaşma zemini oluştururuz bunları düşünmek yerine, benim isteğimiz ne, beni ne mutlu eder şeklinde bir tavır içinde olabilirsiniz. Tabi böyle bir durum doğal olarak aşkta sadece tek taraflı hareket edeceğinizin göstergesi. Yalnız şunu da unutmamak gerekir ki, bu enerji evrensel bir etkidir. Yani birlikte olduğumuzun kişi de bu şekilde davranabilir. Bu nedense hep göz ardı edilir çünkü. Bu seyir aslında sizler açısından keyifli, eğlenceli bir dönemin işareti olsa da, geri hareketini devre dışı bırakamayız. İlişkimizde bu dönem daha tutkulu daha kıskanç tavırlar içine girebilirsiniz. Aşkı ifade ediş tarzınız tensel arzularınızla birebir ilintili olabilir. Direkt olarak kendinizi ifade etmekten yana olacağınız için, kimi zaman bu gücü yerinde kullanmanız faydalıdır. Yani siz ne kadar iyi niyetli ve dürüst olduğunuzu söyleseniz de, kullandığınız sözcüklere dikkat etmek durumundasınız. İlişkisi yeni başlayanlar için bu dönem, tensel arzuların doyurulması yönündedir. Özellikle bu konuda eğer aranızda bir problem oluşursa bu beraberliğin uzun sürmesi zordur. Yanyana geldiğinizde belli bir çekim duymadığınız insanla sırf mantığınızı kullanarak aşkı sürdürmeniz zor olabilir. Çünkü bu enerjinin özünde mutlak sahip olma arzusu yatmaktadır. Zaten geri harekette başlayan bir ilişkinin açıkçası uzun ömürlü olması için çok sabır gerekir. Beğeni fazla olabilir, hatta fazlasıyla etkilendiğinizi düşündüğünüz bir insana da rastlayabilirsiniz. Fakat bu geçici mi yoksa kalıcı bir duygu mu derseniz, bunun adını koyabilmek için zaman geçmesi lazımdır. O yüzden bu ilişki hakkında bir yorum yapmak için epey vaktiniz olacak. Acele etmemek lazım.

Eğer geri harekette aranızda sevgilinizle aranızda sorun oluşursa, ki böyle durumlarda daha sonra barışmalar sıkça yaşanır, o nedenle hemen hayata küsmeyiniz. Geri hareketin aşk evinizde oluşması bu süreçte ilişkiler bakımından deneyimsel davranmaya, yeni insanlar tanımaya, hayatın güzelliklerini yaşamaya çalışacağınızı gösterebilir. Yani ilişkinizde sorunlar varsa bu süreçte bunların üstesinden gelmek yerine başka şeylerle uğraşmanız mümkündür. Tabi ki eğer ciddi ve tutarlı bir beraberliğiniz yoksa, başka insanlarla geçici bir şekilde aşk yaşamanız, fakat bir yandan da ilişkinizdeki sorunları düşünmeniz mümkündür. Hani bazen insan karşısındakine ders vermek ister. Ayrılayım da görsün gibi, araya mesafe koyar. İşte bu arada karşısına ilginç insanlar çıkar onlarla arkadaşlık eder. Pes eden sevgili geri dönene kadar zaman kazanmış olur. Bunun gibi durumların oluşması da mümkün gözüküyor. Tabi ki her Yay burcu aynı olayları yaşamadığı için, yorumunuzda olasılıkları sizlere bildirmek durumundayım.

Bir başka olasılık ise, aşk ilişkiniz gayet yolunda gidiyordur. Cinsel paylaşımlarınız gayet olumludur. Fakat kimi zaman bireysel hareket etmeniz nedeniyle sorunlar yaşanır. Sizin isteğiniz partnerinizi biraz daha tanımak ve eski yaşanmış acı tecrübeler gibi sonuçlanmaması için beklemede kalmaktır. Eğer bunu partnerinizle paylaşmazsanız, ilişkinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Böyle durum hisseden Yayların açık ve dürüst bir şekilde hareket etmeleri faydalıdır. ve son bir cümleyle bitirmek istiyorum. Yaşadığınız ilişkinin adı ne olursa olsun, bu süreçte lütfen acil kararlar vermeyin. Sonunu kestiremediğiniz bir şeyin altına girmeyin, sözlerde vaatlerde bulunmayın. Gergin ve bencil yaklaşımlardan uzak durun. İlişkinizin sizin açınızdan önemini mantıklı bir insan gibi gözden geçirin. İyice düşünün. Eğer bir karara vardıysanız beklemede kalın ve 17 Nisan tarihine kadar olayları tekrar bir süzgeçten geçirin. Yine kararlıysanız o zaman uygulamanızda sorun yok. Bana sorarsanız ben Haziran ayına kadar ilişki konusunda temkinli hareket etmenizden yanayım.

17 Nisan – 5 Haziran tarihleri arasında geri hareketi biten ve düz seyirle yoluna devam edecek Venüs gezegeni, aşk hayatınızla ilgili 17 Nisana dek devam eden gözden geçirmelerin uygulamaya alındığı, kararların yürürlüğe konduğu ve aşk konusunda özgürce hareket edebildiğiniz bir dönem olacak. Hatta şanslı bir dönem diyebiliriz. Bu tarihler arasında artık önünüz açık. Yeni tanışmalar, deneyimler, aşkta bencil hareket etmeler, istediğiniz gibi ilişki kurma, istekleriniz konusunda baskın olma gücüne sahipsiniz. Karşı cinsle ilişki kurma biçiminiz, uyum ve paylaşım konularında, sevgiyi yüreğinizin içinde hissetme duygunuz bu süreçte yükselebilir. Fakat bu yükselişin kendinize dönük şekilde olacağını söyleyebiliriz. Ciddi olmaktan ziyade flört türü ilişkiler açısından daha etkili olduğunu söylemek mümkün. Yani deneyimsel açıdan beraberlik yaşamaya daha meyillisiniz diyebiliriz. Genelde Venüs etkiniliği altında başlayan ilişkiler kısa süreli olurlar. Çünkü kökleşmesi için zamanın uzun olması gerekir. Oysaki bir Venüs süreci bir aydan az bir zamanı kapsar. Bu yüzden de gelir geçer tarz aşklar hep Venüsyen bir özellik taşır. Kaldı ki geri harekette bir Venüs, kişinin kendi içindeki dengeleri oturtması bakımından yine kendisine dönük düşüneceğinin işaretidir. Bu yüzden siz Yaylar bu uzun seyirde umarım ilişkinizle ilgili geçmişi olumlu bir şekilde değerlendirdiniz. Şimdi yapılması gereken yeniye yer açmaktır. Geri harekette düşündüklerinizi hayata geçirme vaktidir. Bir daha aynı yerde bir geri hareketin oluşması için epey bir zaman geçmesi gerekiyor. O nedenle ben bu oluşumun aşk hakkındaki bakış açınızda değişimler açısından etkili olduğunu düşünüyorum.

22 Nisan – 31 Mayıs tarihleri arasında, yukarıdaki paragrafta ele aldığımız Venüs sürecine ek olarak gelişecek bir başka önemli enerjiniz, Mars gezegeninin Koç burcundaki seyridir. Mars Koç burcu enerjisi oldukça güçlü bir etki olarak her zaman etkileyicidir. Hele ki, aşk evinizden geçiyor oluşu, sizleri aşk konusunda deneyimsel düşünmeye ve aşkta ateşli, lider, öncü, çabuk harekete geçebilen, kaynaşabilen kişiler olmaya teşvik etmiştir. Bu yüzden Yaylar, aşk söz konusu olduğunda kimseye pek taviz vermedikleri gibi, üzerlerinde baskı uygulanmasından da pek hoşlanmazlar. Mars Koç burcu enerjisi biraz önce değindiğim gibi, son derece güçlü bir etki olup, aşkta tutkuyu, erotizmi, cinselliği ön plana getiricidir. İlişkilerin özündeki paylaşımda fanteziler gayet önemli bir paya sahiptir. Bu süreçte Venüs ve Mars gezegenlerinin, aşk evinizde kolkola gidişi gösteriyor ki, geçtiğimiz aya kıyasla özellikle ayın sonlarına doğru gayet tutkulu ilişkiler yaşayabilirsiniz. İlişkisi olanlar ise, cinsel yönü ağırlıklı bu seyir altında, sevdikleri kişiyle beraberliğin hazzına varabilirler. Yeni aşklar gündeme gelebilir. Kısaca Nisan ayının üçüncü haftası siz Yaylar için oldukça hareketli aşkların yaşanacağı, hızlı ve deneyimsel bir dönem olarak geçeceğe benziyor. Yani yılın en şanslı zamanı diyebiliriz.

İş ve Kariyer

9 Nisan – 30 Nisan ve 20 Nisan –20 Mayıs tarihleri arasında çalışma hayatınızla ilgili yaşam alanında seyrini sürdürecek Merkür ve Güneş gezegenleri, iş yaşamınızla ilgili konularda gayet sabırlı, üretken ve kararlı bir şekilde ilerlemenizi sağlayıcıdır. Güvenilir, soğukkanlı ve sakin bir şekilde hareket etmeniz, ayrıca sabırlı ve dağılmadan çalışmanız halinde başarılı bir dönem geçirebilirsiniz. Bu dönemde görevlerinizi uygulamacı bir stilde yürütürseniz bunun sonucunda ustalaşmanız ve bulunduğunuz konumda kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmeniz mümkündür. Pratik şekilde kararlarınızı verirken dikkatli, görevinizin farkında ve güvenliğinizi düşünerek kararlar almanız yerinde olur.

Bu süreçte, doğanız gereği olan hareketlilik pek görülmeyebilir. Yani daha sakin ve ağırkanlı bir profil çizebilirsiniz. Yenilikte bulunmaktan ziyade, bulunduğunuz konumu sağlamlaştırmak adına hareket edeceğiniz bu enerji altında, radikal kararlardan uzak durabilirsiniz. Bütün isteğiniz, sağlam ve emin bir şekilde ilerlemek, maddi açıdan sizi rahatlatacak bir iş güvenliğine kavuşmaktır. Çalışkan ve sistematik bir şekilde hareket edeceğiniz bu tarihler arasında, herhangi bir görüş ve fikir, ayrıca teklif karşısında, denenmiş ve aşina olduğunuz bir ortamda kalmayı tercih edebilirsiniz. Fakat gelen teklifin kafanızın içini karıştırması da mümkündür.

Bu enerji, huzur ve sağlamlık arayışınızın yükselişi anlamına geldiğinden, iş hayatınızla ilgili konularda kendi doğanızın tersine kökleşmekten yana düşünebilirsiniz. Bunun bir sebebi de, artık belli bir temel üzerine hayatınızı inşa etmek ve düzenli bir iş-gelir sahibi olmak düşüncenizde yatabilir. Yine bu süreçte kazanımlarınız konusu önemli hale gelebilir. Yani çalıştığınız karşılığını almak, sosyal haklarınızı korumak, çalışma koşullarınızda biraz daha yavaş hareket ederek kendinizi yormamaya çalışmak gibi bir dürtüye sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu dönem işinizle ilgili konularda sakince işlerinizi yapmak isteğinizin de simgesi gibidir. Şu ana kadar yazdıklarımız gösteriyor ki, siz Yaylar için dağınıklığın önüne geçen, daha sakin ve sabırlı bir şekilde çalışacağınız bir dönem olabilir. Aslında bir yanıyla gayet iyi olabilir. Böylece çabuk sıkılmak, aynı yerde uzun süre kalamamak, özgür çalışmak isteğiyle çoğu zaman yaşadığınız iş sorunları bu tarihler arasında belli bir düzene girebilir. Çünkü bu enerji altında hayaller, ütopik fikirler, çabuk ve ani kararlar verme gibi durumlar yaşanmayabilir. Sizin isteğiniz hedeflerinizi gerçekleştirmek ve belli bir alana odaklanarak kendinizi ispat etmek olabilir. Açıkçası ben Yay gibi keşiften yana ve değişimi seven burç mensuplarının bu kısa seyirli fakat oldukça etkileyici bu dönemde geçici bir süre olsa da, sakin fakat bir o kadar olumlu bir zaman geçireceğinizi düşünüyorum.

Para Konuları

Finansal konularda bu ay içindeki gelişmeleri, para evinizin yöneticisi Satürn gezegeninin görünümleri altında değerlendirmek gerekiyor. Bu açıdan baktığımızda, 9 Nisan tarihinde Boğa burcunda ilerlemeye başlayan Merkür, Satürn gezegeninin dispozitör yani güçlendirici gücü olarak dikkat çekiyor. Çünkü Merkür parayla birebir alakalı bir burç olan Boğada ilerlemekte. Bu da gösteriyor ki, güvenceniz sizler açısından bu ay çok daha fazla önem taşıyor. Özellikle Merkürün iş evinizdeki seyrini hesaba katarsak bütçeniz konusunda daha dikkatli olmanız gereken bir aydasınız. Yani harcamalarınıza kontrol altında tutmakta fayda var. Bilirsiniz sizler, genelde eli açık ve para konusunda etrafınızdaki insanları memnun etmekten zevk alan bir kişisinizdir. Ayrıca özgürce alışveriş yapmak, hoşunuza giden herhangi bir şeyi hemen satın almaktan hoşlanırsınız. Bu sizin yüce gönlünüzün bir yaradılış özelliğidir. Tabi ki tutumlu olmayı bilmek gerekiyor. Çünkü hayatın ne getireceğini bilemiyoruz.

Nisan ayı özellikle bu son cümleye uygun bir şekilde hareket edilmesini gerektiriyor. Çünkü para evinizin yöneticisi olan Satürn gezegeninin, 21 Nisan tarihine kadar Balık burcunda seyrini sürdüren Marsla yapacağı zorlu görünüm gösteriyor ki, parasal konularda dayanıklılık gücünüzde düşüşler meydana gelebilir. Yani gönlünüzden geldiği gibi harcamalarda bulunmanız veya istediğiniz gibi hareket etmeniz zor olabilir. İdareli bir şekilde bütçenizi kontrol etmeniz ve belli bir sınır çerçevesinde ihtiyaçlarınızı gidermeniz lazım. Özellikle Nisan ayının ikinci haftası bu konuda çok daha etkili. Evinize ait giderler veya beklenmedik masraflar nedeniyle zor durumda kalmamak için, her kuruşunuza, ay boyunca dikkat etmeniz gerekiyor. Geçtiğimiz 20 Mart tarihine kadar gördüğünüz bazı desteklerden bu ay içinde yararlanmanız zayıf bir ihtimal diyebilirim. O yüzden temkinli olmakta fayda var. Biz önlemimizi de alalım da, en azından sürpriz durumlar olursa, apansız yakalanmamış oluruz.

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-8-9-13-14-18-19-22-23-24

Zayıf Enerjili Günler :1-6-7-20-21-27-28

Aşkta En Şanslı Günler : 22-23-24

Yeniay : 13-14
(Ay gezegeninin Yay burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-27-28
(Ay gezegeninin İkizler burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mutlu ve başarılı bir Nisan ayı geçirmeniz dileğimle,
 

Benzer İçerikler

fırtına
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
fırtına
fırtına
PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
1K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
1K
esra
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
PaSikA
PaSikA
Üst