YAy burcu 2009 Ocak ayı Yorumu

  • Konbuyu başlatan PaSikA
  • Başlangıç tarihi
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
YAy burcu 2009 Ocak ayı Yorumu
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Yaylar bugün 24 Ocak tarihine kadar burcunuzda seyrine başlayacak Venüs gezegeni bugün itibariyle ilişkiler konusunda oldukça şanslı bir döneme girdiğiniz göstergesi olabilir. Sizler için coşkunluk dolu bir ifade ve kendinizi dış ortamlarda kolaylıkla gösterebileceğiniz rahat tavırlar anlamı taşıyan bu etki altında hayata bakış açınız eğilimleriniz ve kendinizi sunuş biçiminizde de pozitif yaklaşımlar göze çarpabilir. İlişkiler kurmaya hevesli fiziksel açıdan canlı ve aktif sorunlar karşısında ise iyimser bir şekilde düşünebilmeyi tercih edebilirsiniz. İştah sorunlarınız nedeniyle kilo alımı görülebilir. Dikkatli olmanızda fayda var. Yine bu dönemde fiziksel çekiciliğiniz artabilir kendinizle ilgili değişimlere gidebilir imajınızı yenileyebilirsiniz. İlişkinize bakış açınızda özellikle partnerinize karşı daha cömert tavırlar içinde olurken artan cazibeniz karşısında dış dünyadaki gözlerin size çevrilmesinden de zevk duyabilirsiniz. Kısaca kendinizi en neşeli halinizle gösterdiğiniz bir çocuk kadar neşeli ve canlı olacağınız bir dönem diyebiliriz.
Aşk hayatınızla alakalı her mevzuda etkili olacak bir başka enerjiniz ise 31 Aralık tarihinde başlayacak Mars gezegeninin İkizler burcu seyridir. 30 Ocak tarihine kadar devam edecek geri hareket nedeniyle sizler ilişkinizle alakalı her konuda geçtiğimiz Ağustos Eylül dönemindeki konularla yeniden karşılaşabilir ve o zaman başlattığınız veya düşündüğünüz herşeyi yeniden ele almak durumunda kalabilirsiniz. Hatırlarsanız o günlerdeki günlük ve aylık yorumlarınızda size bu enerjiden yine söz etmiştim. Şimdi Mars ileri geri hareketleri nedeniyle tekrar İkizler burcuna geri dönmüş durumda.
İşte o günlerde eğer sorunlu bir ilişkiniz varsa veya ilişkinizde sorunlar yaşadıysanız bir türlü anlaşma zemini bulamadıysanız bu geri dönüş nedeniyle aynı konularla tekrar yüzyüze gelerek çözmeniz gerekebilir. Belki de bazılarınız o dönemde büyük bir çatışma yaşayarak ayrıldınız. O zaman şimdi bu enerjinin etkisiyle yeniden bir araya gelmek mümkün olabilir. Diyelim ki o zaman ayrıldınız fakat bir türlü kopmanız mümkün olmadı. Şimdi bu enerjinin etkisiyle ilişkiniz bir sınavdan daha geçecek demektir. Kısaca bu enerji 4 Mart tarihine kadar beraberlikler konusundaki herşeyin yeniden aydınlanması ve net bir sonuca bu sefer tam anlamıyla bağlanması açısından önem arzetmekte. Yapılması gereken sorunları el birliğiyle çözmeye çalışmak veya halledilmeyecek kadar problemli ise daha fazla uzatarak kangren haline gelmesine engel olmak olmalıdır.
İş ve Kariyer
Mesleki konularda gerek aylık ve gerekse yıllık yorumlarında Satürn etkisinden söz etmiştim. Bu konuyla ilgili tüm bilgileri köşemizde bulabilirsiniz. Uzun bir dönemi kapsayacak bu etki altında sorumluluklarınızı artışı ve sizin de bu duruma göre yapmanız gerekenleri artık çoğunuz az çok bilmektesiniz. Tabi ki bazı aylarda bu enerji sizleri zorlayacak bazı aylarda ise çalışmalarınızın karşılığını almanız adına sizi destekleyecektir.

Ocak ayında meslek evinizin yönetici gezegeni olan Merkür 8 Ocak tarihinde Kova burcunda seyrine başlayacak. Bu enerjinin sizler için etkisi 28 Ocak tarihine kadar zihinsel olarak oldukça parlak olan fikirlerinizi iletişim yoluyla dile getirerek birebir görüşmelerde ön plana gelmeniz ve isteklerinizi kabul ettirebilecek girişimlerde bulunmanızdır. Sizler bu dönem içinde özgür bir şekilde kafanızın içindekileri hayata geçirebilir sözel ifadenizdeki hızlılık sayesinde dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz.
Diyelim ki bir projeniz veya bir planınız var ve siz bunu insanlara anlatmaya çalışıyor ve mesleki olarak kendinizi yenilemek istiyorsunuz. İşte bu enerji altında bu mümkün hale gelebilecek demektir veya işinizde sorunlar var ve derdinizi birilerine anlatarak sesinizi duyurmak istiyorsunuz. Yine bu enerji altında bütün bunları kolaylıkla ifade etmeniz mümkün olabilir. Kimileriniz bu etki altına oldukça sıradışı fikirlerle dolu olarak hazırladığı her türlü bilgi ve dökümanı dosya haline getirdiği bir çalışmayı otoritelere sunmak ve kabul ettirmek istiyorsunuz. İşte bu enerji altında sözel ifadeniz her zamankinden daha güçlü hale geldiği için veya zihinsel olarak aktif bir dönemde olduğunuzdan sunuş biçiminiz ve buluşçuluğunuz oldukça işinize yarayabilir. Şimdi bu enerjinin bilincinde olduğunuza göre elinizi çabuk tutarak başlayacak bu etkiden yararlanmaya bakmalısınız. Neden çabuk tutmak lazım çünkü 28 Ocak tarihinde Merkürün geri hareketi başlayacak. o tarihten sonra olumlu bir şekilde iletişim kurmak zorlaşabilir. Diyelim ki bir şekilde olmadı ve isteğiniz konu hakkında başarı sağlayamadınız. O zaman geri hareket döneminde tekrar herşeyi gözden geçirerek 19 Şubat tarihini beklemek durumundasınız.
Parasal Konular
20 Ocak tarihine kadar devam edecek Güneş gezegeninin oğlak burcundaki seyri maddiyatla ilgili konularda işinizden elde ettiğiniz gelirler ve bunların gerekli yerlerde kullanılması açısından önemli bir dönem anlamı taşıyabilir. Bu enerjinin etkisi altında parasal konularda ciddi yaklaşımlarda bulunmaya çalışmalı ve kesinlikle sorumluluklarınızın bilincinde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Çok fazla iyimser yaklaşımlar sakıncalı olabileceği gibi farkında bile olmadan zor durumlar yaşamanıza sebep teşkil edebilir. Mesleki açıdan maddi kazanımlarınızla ilgili sorunlarınızı ciddiyetle ele almalı ve çözümlenmesi için öncelikle sabırlı yaklaşımlar göstermelisiniz. Bazı planlarınız için beklemeniz gerektiğinde objektif düşünmek yardımcı olabilir. Eksiklerinizi gözden geçirmeniz ise ileriye yönelik parasal konularda size faydalı girişimlerde bulunmanız için güç sağlayabilir. Yine bu dönemde bugüne dek yaptıklarınızın yetersiz kalan yanlarını tespit ettiğiniz gibi edindiğiniz bazı tecrübeleri gayet ciddi bir şekilde hayatınıza uygulamanız adına da gayet olumlu bir zaman dilimi anlamı taşıyabilir. Bu gibi durumlarda burcunuzun o muazzam iyimserliği ve hevesli hallerini pek hissetmeniz mümkün olmayabilir. Bu sizi kesinlikle yıldırmamalı aksine daha sağlam temelli adımlar atabilmek için istekli olmaya devam etmelisiniz.
24 Ocak tarihinden sonra Oğlak burcunda seyrine başlayacak Venüs gezegeni 17 Şubat tarihine kadar bu konumunu sürdürecektir. Bu etki altında siz Yaylar parasal konularda kendinizi yetersiz ve kısıtlı şartlarda hissedebilir ve doğal olarak elinizde arzu ettiğiniz kadar para olmadığında mutsuzluk ve aaaifsizlik duyabilirsiniz. Oysaki hatırlarsanız yıllık ve aylık yorumlarınızda size Jüpiter gezegeninin bir yıl boyunca para evinizde bulunacağını ve gerçek anlamda sorumluluklarınıza sahip çıktığınızda size olabilecek desteğinden söz etmiştim. O zaman yapılması gereken sabırla hareket etmek ve kesinlikle azminizden bir şey kaybetmemek. Şimdi kaldığımız yerden devam edelim. Evet Venüs her zaman birebir ilişkiler kurmak anlamı taşıdığına göre oğlak burcu sürecinde yapılması gerekense mesleki faaliyetleriniz açısından ilişkiler kurmak. Oğlak burcu yapılandırmak anlamı taşıdığından yavaş ve emin adımlarla kuracağınız ilişkiler ağı sizin hem kendi yeteneklerinizi hayata geçirmenizi hem de maddi anlamda kendinizi bir temele oturtarak düzenli bir gelir elde etmenizi sağlayıcı olacaktır. Kimileriniz bu etki altında mesleki açıdan ortaklık ilişkileri kurarak finansal açıdan güçlenirken kimileriniz ise mesleki açıdan sözleşmenizi yenileyerek işinize devam edebilirsiniz. Bu durum bir maaş artışı olabileceği gibi transfer gibi bir durumu da gösterebilir.
Ocak Ayı Astrolojik Takviminiz
Pozitif etkili günler 1-4-5-6-9-10-11-14-15-22-23-27-28
Zayıf etkili günler 12-13-16-17-20-21-24-25-26
Aşk açısından zorlu günler 18-19 (Dolunay) çatışmalar ve duygusal gerginlikler
Yeniay günleri 4-5-6(Taze enerjiler yeni başlangıçlar pozitif ifade gücü)
Not: Yükselen burcunuzun yorumlarını okumayı ihmal etmeyiniz. Yıllık burç yorumları köşenizi tekrar gözden geçirmeniz faydalı olabilir.
Sevgili Yaylar Ocak ayının sizlere mutluluk başarı sağlık ve huzur getirmesini diler yeni yılınızı bir kez daha kutlarım.
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
700
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
1K
esra
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
PaSikA
PaSikA
KızılÖtesi
Cevaplar
0
Görüntüleme
792
KızılÖtesi
KızılÖtesi
Üst