Yay burcu 2009 Şubat ayı Yorumu

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Yay burcu 2009 Şubat ayı Yorumu
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Yaylar Şubat ayı boyunca, aşk hayatınız ve ilişkilerinizle ilgili konularda etkili olması muhtemel enerjilerinizi iki bölüm halinde ele almayı düşünüyorum. Bunlardan ilki aşk ve flört evinizde seyrini sürdürecek Venüs gezegeninin Koç burcu etkinliği, ikincisi ise, ciddi ilişkiler evinizin yöneticisi Merkür gezegeninin Oğlak ve Kova burcundaki seyridir. Şimdi bunları sırasıyla birlikte ele alalım.
3 Şubat tarihinde başlayan ve 6 Marttaki geri hareketine devam edecek olan Venüs gezegeninin Koç burcundaki ilerleyişi, sizin gibi ateşli mizaca sahip Yaylar için gayet olumlu bir etkidir. Olumlu derken sanmayın ki Venüs gezegeni Koç burcunda olumlu bir etkidir. Bilakis ilişkilerde bencil yanımızı ortaya çıkarır, isteklerimizi elde etmemiz için bizi ateşler, doyumsuzluk verir ve kalıcı bir bağ kurmak yerine gelir geçer tarzda aşk yaşamamıza neden olur. Bu durum ise Venüsün uzlaşmacı, zarif ve estetik doğasına gayet aykırıdır. Duyarlılık geri planda olduğu için bu tarihler arasında bir Yay, eğer temeli güçlü bir ilişkisi yoksa, deneyimsel davranmaktan hoşlanacak ve yeni aşklar yaşayarak kendini mutlu etmeye çalışacaktır. Doğasında tereddütlük bulunan Venüs, Koç burcunda ilerlediğinde tam tersi bir nitelik kazanır. Yani aşkta hep siz haklısınızdır ve hep sizin istekleriniz doğrudur ve yerine getirilmelidir. İlişkisi sağlam olan bir Yay eğer yumuşak huylu biriyle beraberse bu durumda bir sorun çıkmaz. Lakin agresif biriyle beraberse sonuç iki kişinin de çekişmesi anlamına geldiği gibi, her tartışmanın tutkuyu alevlendireceğini de söylemek mümkündür. Bu seyir altında beraberliğinizdeki ilişkisi olmayanlar ise bu dönemde biraz önce değindiğim gibi, keşifçi olmaktan yanadırlar. Bu duygunun tabanında ise tensel arzular, erotizm oldukça ön plandadır. Birlikte olduğu kişiye söz vermesi, ilişkinin sorumluluğu altına girmesi mümkün olmadığı gibi, bu yönde acımasız bir dürüstlüğe sahip olması da mümkündür. Yani sıkıştığı anda, çekip gidebilir veya direk olarak ben böyle bir beraberlik düşünmüyorum diyebilir. Zaten genel olarak Yaylar dürüst bir çocuksuluğa sahip oldukları için, bu şekilde konuşmakta pek bir sakınca görmezler. Yorumun giriş paragrafında, Venüsün bu seyrinin sizler için gayet olumlu olduğundan söz etmiştim. Evet aynen öyle. Çünkü burcunuzla uyumlu bir görünüm yapan Venüs sayesinde bilinçli isteklerinizi aşk sayesinde kabul etmeniz ve aşk sayesinde de kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmeniz mümkündür.
Durum böyle olunca bu dönemin oldukça deneyimsel, aktif, spontan tepkili, girişken ve son derece sosyal geçeceğini söylemek mümkündür. Özellikle ateşli dürtülerinizi doyurmak, yeni keşiflerde bulunmak, erotizmin uç noktalarında dolaşmak açısından bu seyir, hayatın tatsızlıklarına bir başkaldırı olabilir. Yani o yok bu yok ama en azından hoş bir zaman geçirebileceğim diye düşünebilirsiniz. Yeni tanışmalar gündeme gelebilir, sorunlar belki çözüme kavuşmaz ama aşk açısından renkli bir zamandır. Yıllık yorumunuzda da açıkladığım gibi 6 Mart tarihinde başlayan geri hareketi 11 Nisan tarihine kadar Koç burcunda devam edecek ve daha sonra Balık burcuna geri dönecek, ardından 25 Nisan tarihinde tekrar Koç burcunda ilerlemeye başlayacak ve bu ilerleyiş, 6 Haziran tarihine kadar devam edecektir. Gördüğünüz gibi yılın aşk açısından en şanslı burçlarından birisi olarak şimdiden derin bir oh çekebilirsiniz.
Yalnız söylediğim gibi, Venüs Koç burcunda tatminsiz ve gelir geçer aşklar anlamına geldiğinden bu seyir esnasında öyle çok uzun vadeli bir aşk yaşamınız pek enderdir. Ancak birlikte olacağınız kişiyle eşleşim haritanızda kadersel bir bağ varsa, başlayan ilişkinin uzun vadeli olabileceğini söylemek mümkündür. İlişkisi düzgün seyreden kişiler açısından bu enerjinin anlamı ise, tensel uyumunuzun daha da yoğunlaşması, aşk hayatınızla ilgili konularda birbirinizle çekişerek bile olsa sonunu tatlıya bağlamanız, arada kopuşlar, küskünlükler, kızgınlar yaşansa da, yine de birbirinizi mıknatıs gibi çekmeniz yaşanabilecek durumlar arasındadır. Bu seyir devam ederken ciddi ilişkiler evinizin yöneticisi Merkür gezegeninin 14 Şubat sevgililer gününde Kova burcunda seyretmeye başlaması hakikaten siz Koçlar için yılın aşk anlamındaki en güzel armağanıdır. Yeni bir tanışma bu tarihin birkaç gün öncesinde veya hemen akabinde oluşabilir. Yani bu yıla bazı Yayların hayatlarının aşkına rastladıkları bir tarih olarak girdiklerini söyleyebilirim. Bu etki altında Venüs gezegeninden olumlu manada yararlanmak için sürekli tekrarladığım gibi, ılımlı olmanız, tartışmaları güzellikle sonuçlandırmanız, sen ve ben demek yerine biz olmayı başarmanız son derece önemlidir. Kibirlilik, abartılı hareketler ve şımarıklık kesinlikle uzak durmanız davranış biçimleridir.
Bu süreçte, ilişki evinizin yöneticisi olan Merkürün geri-ileri hareketini bitirmesinden sonra
14 Şubat tarihinde tekrar Kovaya girecek oluşu, ilişkinizle alakalı konulardaki eski sorunlarınızın halledileceğinin bir göstergesi olarak önemlidir. Böylece Ocak ayının ilk haftalarında yaşanan iletişim sorunlarınızı şimdi çözebilmeniz daha kolaydır. Eğer o geri harekette ayrılanlarınız varsa, 14 Şubat tarihi barışmak son derece akıllıca bir seçimdir. Evet gördüğünüz gibi Şubat ayı aşk hayatınızla alakalı konularda oldukça keyifli, olumlu bir zaman dilimi olarak dikkat çekici. Ben bu sürecin, aşka susamış veya gerçek aşkı bulmuş tüm Yaylar için gayet olumlu geçmesini diliyorum.
İş ve Kariyer
Evet sıra geldi mesleki konularda etkili olacak enerjilere. Şubat ayı öncelikle iletişim, girişim, gündelik deneyimler, yeteneklerin hayata geçirilmesi, insanlarla birebir bağlantı kurulması, sosyal faaliyetlerin yoğunlaşması açısından gayet hızlı geçeceğe benziyor. Hızlılığın en önemli simgesi 14 Şubat tarihinde Kova burcunda ilerlemeye başlayacak olan kariyer evinizin yöneticisi Merkür gezegeninin seyridir. Bu demek oluyor ki, Ocak ayının ilk birkaç haftasında düşündüğünüz, planladığınız hatta adım atmayı düşündüğünüz konularda şimdi önünüz gayet açık. Çünkü o tarihlerde geri hareket başladığı için bunları uygulamaya dökememiş olabilirsiniz veya bir şekilde engellerle karşılaşmışsınızdır. İşte şimdi bu projeler eksikleri tamamlanmış bir şekilde ayrıca kendinizi daha donanımlı hissederek yürürlüğe konabilir. Merkürün Kova burcundaki seyri başlamadan çok önce başlayan ve sizlere günlük yorumunuzda sunduğum Güneş gezegeninin Kova burcundaki seyri ise, kendinizi gayet güçlü bir şekilde ifade etmeniz ve özgür hareket edebilmeniz açısından da destekleyici görünmektedir. Diğer bir yardımcı ve gayet önemli enerji, Mars gezegeninin yani ikinci yöneticiniz ve ifade evinizin yöneticisinin yine aynı alanda yapacağı seyirdir.
Demek oluyor ki üçlü bir kuvvetle hem sosyal düzeyde hem de iletişimsel konularda, mantıklı, objektif, sıradışı ve buluşçuluğunuzu öne çıkarabileceğiniz enerjilere sahipsiniz. Mars mücadele gücünün simgesi olarak son derece önemli bir güç. Her ne kadar Kova burcunda işbirlikçi bir enerji olsa da, sosyal ilişkiler kanalıyla isteklerinizi elde edebilmeniz adına 4 Şubat tarihi itibariyle sizi destekleyeceğini belirteyim. Yani baktığımızda görüyoruz ki, bu ay içinde her türlü iletişimde bulunarak, gruplarla temas edebilmenin yolu açık. O zaman şimdiden yani Şubat ayına adım atarken işlerinizi şöyle bir derleyip toparlayarak hazır hale getirmeli ve başlangıç yaptığınız anda, şaşkınlık geçirmemelisiniz. Hedeflerinizi tam olarak belirlediyseniz, kaldı ki, geri hareket süresince günlük yorumlarınızda sürekli belirtmeye çalışmıştım. Eksiklerinizi tamamlayın, gözden geçirin diye. İşte şimdi bunların üzerine gitmenin tam zamanı diyebiliriz.
Özellikle burada dikkat edeceğiniz nokta, elbirliğinde bulunmak ve takım çalışmasını önemsemek. Yani ben demek yerine biz demeyi bilmek. İçinde yer aldığınız sistemin tüm gereklerine açık olmak. Teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanmak, düşüncelerinizi, projelerinizi dile getirmek, bilgi sahibi olmayı sürdürmek veya bizzat bilginizle diğer kişilere yardımcı olmak. Bunların tümü özellikle Şubat ayı özellikle Merkürün 14 Şubat tarihinde Kova burcuna geçmesiyle mümkün. Yani zihinsel açıdan da akıllı bir süreç. Şöyle bir düşünürsek genel yapınızda bulunan keşifçiliğin yeni usuller, yeni insanlar, yenilikler yaparak ortaya çıkarılması ve güce dönüşmesi. Ben Şubat ayının girişimcilik ruhunuzu açığa çıkartıcı, toplumsal ilişkileri besleyici enerjisinin desteği altında, akıllıca hareket edilmesi halinde yılın en olumlu ve sizin açınızdan en yararlı şekilde geçirilecek bir zaman olduğunu düşünmekteyim.
Parasal Durum
Finansal konularda Şubat ayını, Merkür gezegeninin 31 Ocak tarihinde sona eren geri hareketi doğrultusunda incelemek gerekiyor. Çünkü bildiğiniz gibi Merkür geçtiğimiz yıl 12 Aralık 2008 -1 Ocak 2009 tarihleri arasında para evinizde seyrine başladığında maddi kazanımlarınız konusunda kimileriniz işyerinizle görüşmelere, bazılarınız ise bütçesiyle alakalı önlemler alma gereği duymuştu. Sonrasında 11 Ocak tarihinde Kova burcunda geri harekete başlayan Merkür bu devinim sebebiyle 21 Ocak tarihinde tekrar Oğlak burcuna yani parasal konuları işaretleyen yaşam alanınıza geri dönmüştü. Belki karışık gelecek ama kimi Yaylar için bu tarihler son derece önemli olabilir. İşte o tarihten bu yana Oğlakta olan Merkür gezegeni gündeminizde parasal konuları sıcak tutmakta. Sıcak derken Oğlak süreçleri yapılandırma, kökleşme ve sonuca bağlama açısından önemli olduğundan doğal olarak bütçeniz, harcamalarınız, alacak konularınız zihinsel açıdan sizi düşündürebilir. Başka alanlarda mücadele veriyor olmanız farketmez. Merkür düşüncelerimizin niteliğini simgelediği ve Oğlak burcunda ilerlediği için çoğunluk Yay mensupları için kafasındaki tek düşünce paradır diyebiliriz.
Peki düz seyirle ilerleyen Merkürün 14 Şubat tarihine kadar devam edecek bu seyri neyi işaret etmekte. Giriş cümlenizde uzun uzun anlattığım o tarihler tam bu noktada kimileriniz için gayet etkili olmaya başlar. Örneğin 12 Aralık 2008-1 Ocak 2009 tarihleri arasında görüştüğünüz veya planladığınız konular 21 Ocak-14 Şubat arası net olarak aydınlığa kavuşabilir. Yani belirsizlikler ortadan kalkar ve siz, alacağım-borcum bu diyerek bütçenizi ayarlamaya başlarsınız. Bazılarınızda ise bu tarihlerde girişimde bulunduğunuz fakat geri hareket dolayısıyla meyvelerini toplayamadığınız konular tekrar önünüze gelir ve taraflar olarak anlaşma sağlanır, bu durum ise düzenli bir gelir anlamına gelir. Bu örnekler çoğaltılabilir. Ben bu durumu, maddi konularda iki kez görüşme, iki kez düşünme veya iki kez üzerinizde baskı hissetme ama eğer sabırlı olunursa, netleşmiş gelir miktarı olarak görmekteyim.
Pozitif Enerjili Günler : 1-8-9-10-11-17-18-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-10-11-24-25-26
Aşkta En Şanslı Günler :1-27-28
Yeniay :17-18
(Ay gezegeninin Yay burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :4-5
(Ay gezegeninin İkizler burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz)
Mutlu ve başarılı bir Şubat ayı geçirmeniz dileğimle,
iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
1K
PaSikA
PaSikA
fırtına
Cevaplar
0
Görüntüleme
513
fırtına
fırtına
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
2K
sule
Üst