Yay Burcu 2009 Yılı Astro Analizi

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Yay Burcu 2009 Yılı Astro Analizi
Yay Burcu 2009 Yılı Yorumu

Jüpiter Genel Etkileri:
5 Ocak 2009 tarihi itibariyle Kova burcunda ilerlemeye başlayacak yönetici gezegeniniz Jüpiter bu seyrini, 18 Ocak 2010 tarihine kadar devam ettirecektir. Bu enerji siz Yaylar için
Özellikle iletişim, haberleşme ve gündelik hayat içindeki tüm temaslarınızda, ifade gücünüz ve kültürel yeteneklerinizde, eğitim hayatınız ve çevrenizle olan temaslarınızda sizler açısından gayet etkili bir enerji olup, fikirlerinizi özgür bir biçimde dünyaya sunacağınız, başka insanlarla kolaylıkla temasa geçmenizi sağlayacak aktivitelerde bulunacağınız bir zaman dilimi anlamındadır. Jüpiter astrolojik açıdan en iyicil güce sahip gezegendir. Onun titreşimlerinde genişleme, ferahlama, inanç bulan insanoğlu, hem hayatı daha iyimser açıdan gözlemler hem de kendini yeniden keşfederek, yanlışları ve eksiklerini düzenler. Jüpiterin bu burçtaki ilerleyişinin sizlere olan etkisini anlamak için öncelikle Kova burcunu çok iyi analiz etmek gerekir. Kova burcu sürecinde en önemli nokta eşitlik kavramıdır. Yani kişiler arasında ast veya üst kavramı yoktur. Herkes kardeştir, candır.
Durum böyle olunca yöneticiniz Jüpiter Kova burcunda ilerlerken doğal olarak sizler, çevrenizle olan her türlü iletişiminizde bu eşitlikçi görüş altında hareket edebilirsiniz. Kova burcu sürecinin bir başka yansıması özgürlük ve eskinin yerine yenisini koyabilmek için keşifte bulunmaktır. Demek oluyor ki, siz Yaylar bu süreçte tarafsız bir bakış açısıyla hareket ederek önce kendinizi daha sonra ise çevrenizi gözlemleyecek ve yenilikte bulunmak adına çaba sarfedeceksiniz. Tabi ki bu çabada Jüpiterin iyicil enerjileri ve inanç gücü yanınızda olacaktır. Sadece yapmanız gereken öncelikle inancınızı güçlü tutmak. Kova burcu dönemlerinde her insan kardeş, can kabul edildiğine göre, sizler de din,dil,ırk, kültür farkı gözetmeksizin insanca yaklaşımlar içinde diğer kişilere yardım edecek onları kucaklayacaksınız. Jüpiterin bu ışığı altında ilerlemenin yolu öncelikle sevgiden geçiyor. Kim olursanız olun, kartvizitinizde ne yazıyorsa yazsın, öncelikle insan olduğunuz gerçeğini unutmayınız. Bu enerji altında, siz Yaylar özgür olmak adına öncelikle sizi zincirleyen olguları ve ayakbağı olup gelişiminizi engelleyen herşeyi gözden geçirerek kibirlenmeden, mütevazi şekilde kabul ederek düzenlemeyi bilmelisiniz. Bu süreçte kardeşleriniz, komşularınız, selam verdikleriniz, bir şekilde irtibatta bulunduğunuz veya bulunacağınız insanlarla daha yakından temas edecek düzene sahip olabilirsiniz .Bu kimileriniz için yeni girişimlerdir, kimileriniz için medya, yayıncılık sektöründe görev almaktır, bazılarınız için yeni bir çevredir, çoğunluğunuz için değişimdir. Nasıl olduğundan ziyade, ne olduğu daha önemlidir. Sizler bu tarihler arasında, yaratıcılık ve hareket özgürlüğüne sahip olacak değişimlerde bulunabilir, sosyalleşebilir, organize faaliyetlerde bulunabilir ve yeni gelişmeleri sıkı sıkıya takip edebilirsiniz. Bilim, danışmanlık, astroloji, alternatif teknikler, bilgi işlem gibi konularda eğitim görebilir veya hizmet verebilirsiniz. Bu dönemin sizin için, aydınlandığınız ve edindiğiniz bilgileri insanlara ulaştırdığınız, kendinizi geliştirdiğiniz bir süreç olarak gayet faydalı olacağı kanaatindeyim. 15 Haziran 2009-13 Ekim 2009 tarihleri arasında geri harekette olacak Jüpiter gezegeni, yukarıda bahsedilen hususların tekrar gözden geçirilmesi adına son derece önemlidir. Yani hangi kararları verecekseniz bunları bu süreçte bir daha düşünmeniz size yeni atacağınız veya attığınız adımlar konusunda rehber olabilir.

Satürn Genel Etkileri:
29 Ekim 2009 tarihinde Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak Satürn gezegeninin etkisinden söz etmeden önce, yılın on ayı boyunca etkili olacağı Başak burcu seyri ve 31 Aralık tarihinde yapacağı geri hareket hakkındaki bilgileri tekrar hatırlamak gerekiyor. Bu etki hakkında, astroloji köşemizdeki yorumlarda birçok kereler geniş bilgiler sunmuştum. Şimdi o bilgileri tekrarlayalım ve daha sonra Terazi burcunda 29 Ekim tarihinde ilerlemeye başlayacak Satürn gezegeninin etkisinden söz edelim. Yani yeni bir yıla giriyoruz diye, Başak burcundaki yansımalarından henüz kurtulmuş değiliz. Yani dersimiz devam ediyor.
Satürn gezegeni 2 Eylül 2007 tarihinde Başak burcunda yani kariyer evinizde seyrine başladığında sizlere bu konuda geniş bir bilgi sunmuş ve sizlerin yaşamında gayet önemli hale geleceğini belirterek, öncelikle seçmiş olduğunuz meslek, eğer sizin amaçlarınıza ve almış olduğunuz eğitim ve yeteneklerinize uygunsa, bu dönemin başlangıcında iyi bir iş ortamında bulunarak kendinizi başarılı kılmak isteğiniz önemlidir. İş girişimlerinde bulunarak, kendinize en uygun bir kurum veya şirkette işe başlamak isteğiniz ön plandadır. Eğer, seçtiğiniz meslek sizin pek arzularınıza uygun değilse, bu sürecin başlangıcında oldukça zorlanabilirsiniz. Hiç arzulamadığınız bir mesleği sürdürmek zorunluluğu içinde iş aramakta olabilirsiniz. Her iki durumda da işiniz zor olabilir. Bunun dışında hali hazırda çalışan biri iseniz, otorite konumundaki kişiler veya işinizden elde ettiğiniz gelirin sizin toplum içindeki yaşamınızı sürdürmenizi sağlayacak cinsten olması gerekir. Bu dönem içinde, kimileriniz patronlarınızla anlaşmazlık yaşayarak, sizden daha güçlü kişilerin egemenliği altında kendinizi ifade etmeye çalışarak bir mücadele verirsiniz, kimileriniz ise kariyer yapmanızı sağlayacak bir yer bulana kadar zorlanabilir, kimileriniz ise arzu etmediği bir meslekte binbin zorlukla mücadele ederek keyifsiz bir iş yaşamını sürdürüyordur demiştim.
Ne durumda olursanız olun, bu dönemi en başarılı şekilde geçirmek ve Satürn enerjisini olumlu anlamda kullanmak için herşeyden önce kendinizi gözden geçirmelisiniz. İsteklerinizin gerçeğe uygun olup olmadığını, arzularınızın sizi yenerek kişiliğinizin önüne geçip geçmediğine dikkat etmelisiniz. Bu süreçte oldukça zorlanacağınızı düşünseniz de, en önemli engellerin sizin kendi içinizden kaynaklandığını kesinlikle unutmayınız. Çünkü ihtiraslarınızı belirli bir dengede tutmayı başaranlar, amaçlarını gerçekçi temellere oturtabilmiş kişiler ve beklentileri hayalcilikle süslü insanlar, doğal olarak oldukça zorlu dersler alarak, ne yapmaları gerektiğini öğreneceklerdir. O nedenle her ne olursa olsun, kişisel hedeflerinizi, içinde bulunduğunuz toplumun şartlarına göre hareket ederek gerçekçi bir şekilde ele alırsanız bu dönem sizin son derece parlak geçecek ve ideallerinizin bile ötesinde bir iş sahibi olacaksınız. Çalışmalı, sabırlı olmalı, sorumluluk almalı ve ütopik fikirler yerine, ham gerçeklerle, mantıklı bir şekilde düşünmelisiniz demiştim.
31 Aralık 2008 günü gerçekleşecek Satürn gezegeninin ikinci geri hareketi 16 Mayıs 2009 tarihine kadar süreceği için yukarıdaki konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi sağlayıcı bir dönemi başlatacaktır. Artık kim olduğunuzu, nasıl bir çaba içinde olmanız gerektiğini, kısaca kendinizi mesleki anlamda gösterebilmek adına bu geri harekette hazırlıklı hale getirmeye çalışmalısınız. Bu süreçte düşünmeden acil kararlar almak yerine, iş yaşamınızla ilgili konuları tekrar gözden geçirmek, yeni iş olanaklarıyla karşılaşmanızı sağladığı gibi, daha sağlam adımlar atmanız için de sizi son derece olumlu bir şekilde destekleyecektir. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz. Satürn gezegeninin Başak burcu etkinliği ileri-geri hareketle 2010 yılının 21 Temmuz tarihine kadar devam edecek ve 2010 yılının bahar aylarında üçüncü geri hareketinden sonra Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak. Şimdi size düşen, bu tarihe kadar yaşamınızla alakalı konularda özellikle iş anlamında gereken noktaları saptamak ve sorumluluk içinde hayatınızı geçirmektir.
29 Ekim 2009 tarihinde Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak Satürn gezegeni siz Yaylar için, sosyalleşme yolunda son derece etkili ve kuvvetli bir zaman dilimi olup, burcunuzla olan uyumlu görünümü sayesinde gayet olumlu tesirler vericidir. Terazi burcu sürecinde siz Yaylar, kimseyle sürtüşmeye girmeden başka insanların haklarına saygılı, nazik ve düşünceli, girişimci ve sosyalliğin ön planda olduğu bir zaman geçirebilirsiniz. Hedefleriniz ve amaçlarınız için belli bir planlamada bulunarak bunları hayata geçirebilir, yeniliklere açık bir görüşle yaşamınızı şekillendirebilirsiniz. Ayrıca bu enerji altında, arkadaşlıktan doğan bir ilişki özel yakınlığa dönüşebilir ve sizinle aynı dünya görüşüne sahip bir kişiyle yaşamınızı birlikte geçirmeyi düşünebilirsiniz. Yine bu dönemde devam etmekte olan bir ilişkiniz varsa, bu beraberliğinizin temelinin güçlendirilmesi adına son derece önemli bir tarih olup, aranızdaki sevgi birliğinin yoğunlaşmasını sağlayabilir.
Uranüs Genel Etkileri
2003-2011 tarihleri arasında Balık burcunda seyredecek Uranüs, doğası gereği ağır seyreden bir gezegen olduğundan etkilerinin geniş bir zaman içinde gerçekleşebileceği düşünülmeli ve bu bakış açısıyla değerlendirilmelidir. Uranüsün Balık burcunda ilerleyişi esnasında, herhangi bir gezegen tarafından görünüm altına alındığında sizlere ne gibi yansımaları olacağını köşemizdeki günlük ve aylık yorumlarda geniş bir şekilde açıklamaktayım. Şimdi bu enerjinin genel olarak anlamı eski bilgilerimizi tazeleyerek yeniden hatırlayalım. Uranüs gezegeni, bu süreçte sizler açısından, düzensiz ev yaşamı veya aile hayatı anlamına gelebilir. Olaylar genellikle oldukça beklenmedik ve ani gelişmelerle ortaya çıkabilirler. Aile mirası diyebileceğimiz bu durumlar çok enteresan veya alışık olmadık tarzda olabilir. Yaşadığınız yeri değiştirme isteği ve arzusu güçlenebilir ve bunu yapamadığınız takdirde yoğun bir huzursuzluk yaşayabilirsiniz. Ailenizden veya ebeveynlerinizden birinden gelen etkiler de sizi değişime zorlayabilir iyiye veya tam tersi durumlar içine de sokabilir. Evden veya başka bir yerden ayrı özgür olma meyliniz yükselebilir. Oldukça farklı, geleneksel olandan uzaklaşabilir veya başka insanların ne düşündüğüne aldırmayan bir yaşama adım atabilirsiniz. Okültizm, astroloji ve metafizik konularına meyilli olmaya başlar ve bunlarla bizzat ilgilenebilirsiniz.
Hiçbir yerle hiçbir bağlantı istemez bir ruh hali de sizi sarabilir ve durup dururken evinizi terkedebilirsiniz. Amacınız tümüyle bağlarınızdan kopmaktır ve özgürlük sizde yoğun bir tutku haline gelebilir. Oldukça bireysel ve sıradışı bir ortamda yaşamak arzusu yoğunlaşır. Daima hareket halinde olacağınız bir yaşam kurabilirsiniz. Beklenmedik ani girişimlerde bulunabilirsiniz. Ve kimsenin de size hesap sormasından hoşlanmazsınız. Bu sürecin genel etkilerinin bilincinde olarak kendinizi dengeli bir şekilde yaşamaya alıştırmalısınız. Marjinal düşüncelerinizi uygulanabilirlik olarak ayırırsanız etrafınızdaki insanları da huzursuz ve mutsuz etmemiş olursunuz. Tam tersi durumda hiçbir yerde durmayan oturmaya bir gezgine dönüşebilirsiniz. Tabii bu sizin ne kadar kesin hatlarla istediğinizle de değişebilir. Doğum haritanızda bu tür bir oluşumu destekleyecek enerjiler varsa, bu yorum genelden çok özele dönüşebilir anlamı taşır.
Neptün Genel Etkileri
Neptün gezegeninin 1998-2012 yılları arasında Kova burcunda devam edecek seyri, biraz önce Uranüs gezegeninin giriş bölümünde de söz ettiğim gibi, geniş bir zaman dilimine yayıldığı için hemen hemen her yıl dikkate alınması gereken genel bir enerjidir. Şimdi beraber bu enerjinin yansımalarını birlikte tekrar hatırlayalım. Neptün bu süreçte, siz Yaylara, idealist ve sanatkarlık enerjileri sunmakta. Bu süreçte, zihininiz kaba kuvvetlerden ziyade bilgiye daha açık olacaktır. Birşeyi canlandırma ve hayal etme gücünüz oldukça yükselecektir. Başka insanların kafasından geçenleri okumanız veya anlamanız kolaylaşacak, konsantrasyon gücünüz yükselecektir. Yakın komşularınıza veya akrabalarınıza karşı sorumluluklar duyacak onlara elinizden gelen yardımları esirgemeyeceksiniz. Yine bu dönemde güvensizlik duygunuz olabilir. Sinirsel bozukluklarınız görülebilir. Özellikle kendinizi güvende hissetmediğinizde daha fazla gerilimli olabilirsiniz. Sanat yönünüz kuvvetlenir, eğer bu meslekte uğraşınız varsa çok başarılı eserler vermeye başlarsınız. Derinlerden gelen bilgiler, durugörüler, gaipten haberler veren insanlar gibi değişik özellikler hissetmeye başlayabilirsiniz. Konuşma tarzınız ilham dolu, yaratıcı, resim gibi ifade eden ve kandırıcı özelliklerle dolu olmaya başlayabilir. Düşüncelerinizi derinlikli ve hayal gücünüz de yüksek olabilir. Yazarken, konuşurken yada birşey anlatırken içinizden gelen esinle davranırsınız. Yakın çevreniz ile mistik bir özdeşleşme geliştirirsiniz. Nerede olursanız olun, yolunuzu kolay bulabilirsiniz. Yine bu süreçte farklı rollere bürünmekte üstünüze yoktur. Özellikle tiyatro yada sinemayla uğraşıyorsanız bu dönemde rol gücünüz yükselir ve başarılı çalışmalarda ödüller alırsınız. Yazarsanız anonim yapıtlar sergiler veya yazılarınızı takma bir isimle gerçekleştirirsiniz.Bu süreçte etrafınızda ilaç bağımlısı veya içki, uyuşturucu bağımlısı enteresan komşular yada değişik insanlar olabilir. Bu nedenle görüştüğünüz insanlara dikkat ediniz ve özellikle bu dönemde seçici davranmaya özen gösteriniz. Kafanızı karıştıran fikirlere sahip insanlara mesafe koyunuz ve alkollü araba kullanma konusunda özellikle dikkat ediniz.
Pluto Genel Etkileri
Sevgili Yaylar kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. 26 Ocak 2008 tarihinde Oğlak burcunda seyretmeye başlayacak değişim, yenilenme ve dönüşüm konularında etkili olan Pluto gezegeni 1995 yılından bu yana burcunuzda ilerlemekteydi. O tarihten bugüne kadar, kendi kimliğinizi dış dünyada ifade edebilmek adına kimbilir ne mücadeleler verdiniz. Bundan sonra ise maddi kazanımlarınız, işinizden elde ettiğiniz gelir, sahip olduğunuz değerleriniz yoluyla dönüşümde bulunmayı, kendinizi yeniden yapılandırmayı öğrenmeye başlayacaksınız. Bu süreçte güç ve kontrol elde etmek üzere maddiyatla ilgili konulara fazlasıyla önem vermeye başlayabilirsiniz. Bu durumun normalde tabi ki bir zararı yoktur, ama siz bunu kendi içinizde bir savaş haline getirmeye başlayarak psikolojik açıdan kendinize ve çevrenize bir baskı aracı olarak kullanmak adına istiyorsanız işte o zaman sorunlar baş göstermeye başlar.
Yapılması gereken öncelikle içsel huzurunuzu temin etmek, kendinizle barışık olmak, güven duygunuzu kesinlikle kaybetmemektir. Değer verdiğiniz olgular üzerinde yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında sert tepkiler göstermek yerine nerelerde eksik kalmaktasınız yada yanlışlar yapmaktasınız bunu tespit etmek gerekir. Değerler sisteminizi yeniden gözden geçirerek gücü kontrollü bir şekilde elinizde tutmayı mutlaka başarmalısınız. Yani siz ısınmak istiyorsanız bir çakmakla odun da yakabilirsiniz, yangın da çıkarabilirsiniz. Burada önemli olan gücün nerde, nasıl ve ne yöntemle kullanarak hedefe vardığınızdır. İşte pluto böylesine kuvvetli bir enerjidir. Bu dönemde kafanızın içindeki hayat görüşünüze göre neler yapmanız gerektiğini saptamalı, geleceğinizi şekillendirmek adına paranıza sahip çıkmalı, ileriyi düşünerek elinize geçen maddi gücü belirli bir alanda değerlendirme yoluna gitmelisiniz.
Yalnız bu değerlendirmede yanlış yollara sapmak, kısa yoldan zengin olmaya çalışmak veya paranız var diye gereksiz lükse kaçmak hakikaten umulmadık bir zamanda kötü sonuçlara neden olabilir. Kimileriniz doğum haritasında etkiler nispetinde bu dönemde maddi açıdan oldukça kuvvetli bir konuma gelebildiği gibi sorumsuz yaşadığı anda birdenbire her şeyini kaybedecek hali de görebilir. Kimileriniz ise bu dönemde çalışarak, sorumluluk sahibi olarak, emeğinin hakkıyla hareket ederek, kimsenin üzerinde hakimiyet kurmadan mütevazi koşullarda yaşaması halinde tahmininden bile daha çok büyüyebilir. Dediğim gibi bu durum, gücü nasıl kullandığınıza ve ne emek sarfettiğinize bağlı olarak gelişecektir.
2009 Yılı Aşk ve İlişkiler Takviminiz
3 Ocak-2 Şubat : Aşk konusunda hayal kırıklığı yaşamamak için dikkatli olmalı, aldatma ve aldatılma konularında azami özen gösterilmelidir. Platonik aşklar zamanı diyebiliriz. Siz veya partneriniz temkinli hareket etmek zorundasınız.
6 Mart-17 Nisan : Yukarıdaki konuların tekrar gözden geçirilmesi, yaşadığınız ilişki konusunda yeniden gözlemde bulunacağınız zaman dilimi. Ani kararlar vermemeli, dikkatli olmalısınız.
22 Nisan-5 Haziran : Aşk ve flört ilişkilerinde yılın en aktif ve ateşli zamanlarından biri. Tutkuların yoğunlaşması. Erotizm olgusu ön planda.
5 Temmuz-31 Temmuz : Ciddi ilişkiniz ve evliliğinizle ilgili mevzularda dikkatli olmalı, çekişmelerden uzak durulmalıdır. İlişkinizde iletişimi önemsemeli, sorunları karşılıklı olarak çözüme kavuşturmak adına her iki taraf da fedakarlıkta bulunmalıdır.
27 Ağustos-20 Eylül : Sıcak ve candan paylaşımlar, yaşama aşkla bakma, aşka yakın olma, yeni insanlarla tanışma ve ilişkinizde sevgi olgusunu fazlasıyla önemseme zamanı. Karşı cinse yönelimin en yüksek olduğu dönem. Aşkta ateşli davranışlar sergileme.
21 Eylül-14 Ekim : Aşk konusunda zorlu bir dönem. Yaşadığınız ilişkiyi sorgulama, yaşadığınız ilişkiyi fazlasıyla inceleme, eleştirme zamanı. Sakin olmakta fayda var.
15 Ekim-7 Kasım : Aşk konusunda gayet uyumlu, dengeli paylaşımlar zamanı. Huzur duygusunu ilişkinizde en yoğun şekilde arzulayacağınız tarih aralığı. Yeni arkadaşlıklar edinme yoluyla sosyal çevrenin zenginleşmesi.
2 Aralık-25 Aralık : Aşk hayatınızla alakalı konularda yılın en şanslı zaman dilimi.
2009 Yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz:
11 Ocak-1 Şubat : Merkür gezegeninin 2009 yılı ilk geri hareketi. Tüm burçlar için etkili olan bu enerjinin sizler için anlamı, yakın çevrenizle olan temasınız, girişimleriniz, haberleşme kısaca iletişimsel açıdan gözden geçirmelerin yapılacağı, ani kararlardan uzak durulması gereken bir zaman dilimi. Eskiye ait mevzular çözüme kavuşturulabilir.
14 Şubat -7 Mart : yukarıdaki geri hareket döneminde yapılan gözden geçirmelerin ve planların uygulanmaya başlandığı zaman dilimi.
8 Mart-25 Mart : iletişimle alakalı her konuda dikkatli ve temkinli olunması gereken zaman.
26 Mart-8 Nisan : İletişimsel konularda hızlı ve aktif zaman. İsteklerinizi elde etmek adına sözel iletişiminizde bencil tavırlar sergileyebilirsiniz.
6 Mayıs-30 Mayıs : yılın ikinci Merkür geri hareketi. Özellikle evliliğiniz, ilişkiniz konularında ani kararlardan uzak durulmalı. Konuşmalarınıza dikkat etmeli, aranızdaki saygı ve sevginin bozulmaması adına dikkatli olma zamanı. Gözden geçirmelerde bulununuz. Beklemede kalınız.
14 Haziran-2 Temmuz : yukarıdaki konularda gözden geçirdiğiniz ve eksiklerinizi saptayarak belli bir çerçeve içine aldığınız konuları uygulama zamanı.
18 Temmuz-2 Ağustos : İletişim açısından kendinizi güçlü bir şekilde ifade ve girişimci düşünme zamanı.
3 Ağustos-25 Ağustos : kariyerinizle alakalı konularda gerçekçi düşünme ve hareket etme zamanı olarak önemlidir. Aksayan noktalar çözüme kavuşturulabilir. İşinizle alakalı sorunlar belli bir planlama içinde çözüme kavuşturulabilir. Bu süreçte iletişim çok önemli.
6-29 Eylül: Yılın son Merkür geri hareketi. Hedef, plan ve projelerinizle alakalı konularda dikkatli olunması gereken, acil kararlardan uzak durmanız gereken zaman aralığı.
16 Kasım-5 Aralık : iletişimsel olarak yılın en güçlü dönemi. Kendinizi dış dünyada güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz.

2009 Yılı İş ve Kariyer Takviminiz:
20 Ocak-18 Şubat : Yakın çevreniz, girişimleriniz ve gündelik hayatın içinde özgür seçimlerde bulunma zamanı.
4 Şubat-14 Mart : Kendi kimliğinizi dış dünyada gösterme, ifade etme, savaşma zamanı.Farklılıklarınızı ortaya koyabilmek adına gayet aktif hareket etmeye çalıştığınız zaman. Yeteneklerinizi sosyal hayatla entegre olarak yürürlüğe koyabilirsiniz. Bağımsız hareket etmekten hoşlanabilirsiniz.
22 Nisan-30 Mayıs : Kendinizi güçlü bir gösterme hevesiniz yoğundur. Fakat dikkatli olmak gerekebilir. Çünkü bu tarihlerde Merkür gezegeni geri harekette olacağı için yürürlüğe sokmaya çalıştığınız herşey daha sonra sorun oluşturabilir. O nedenle gözlemde bulunun fakat hemen karar vermemeye çalışın.
31 Mayıs-11 Temmuz : Çalışma hayatınızla alakalı konularda kendinizi savunmak zorunda kalabilir,güvenliğiniz adına daha dikkatli hareket etmeniz gerekebilir.
12 Temmuz-24 Ağustos : sözleşme, yeni kontratlar, ortaklık ilişkileri konularında dikkatli hareket edilmesi gereken zaman dilimi.
23 Ağustos-23 Eylül : İş hayatınızla ilgili konularda titiz çalışma, ince eleyip sık dokuma zamanı. İşverenlerle görüşmeler, staj dönemi. İhtisasla alakalı konular. Detaylı düşünme ve hareket etme zamanı.
23 Eylül-22 Ekim : hedeflerinizle alakalı konularda sosyalleşme zamanı.
22 Kasım-21 Aralık : Aktif girişimde bulunma dönemi, kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme ve girişimlerde bulunma zamanı.


2009 Yılı Finansal Takviminiz
22 Aralık 2008-19 Ocak 2009 : parasal konularda kazanımlarınızın artışı, görüşmeler ve sağlam somut adımların belirlendiği, bütçenizin düzenlenmesi açısından önemli tarih.
3 Ocak-2 Şubat : parasal konularda pratik yaklaşımların pek fazla ön planda olmadığı zaman dilimi. Parayla alakalı konularda kayıtsız davranabilirsiniz.
24 Nisan-5 Haziran : parasal konularda harcamalar açısından aktif bir dönem. Kazancınızın artışı fakat hızlıca tüketilmesi.
6 Haziran-4 Temmuz : para konusunda daha dikkatli olunması halinde kazanımlarınızı arttırabilir ve elinizde tutabilirsiniz. Sizler bu etki altında elinizdekilere sahip çıkmayı mutlaka başarmalısınız.
1 Ağustos-26 Ağustos : Birikimleriniz konusunda hassasiyet dönemi. Kaynaklarınızı doğru bir biçimde kullanma, geleceğiniz adına tutumlu olma zamanınız.
22 Kasım-21 Aralık : Finansal konularda aktif bir dönem.

2009 Yılı Sağlık Takviminiz
19 Şubat-20 Mart : Sağlığınız konularında enerjinizin düşmeye başladığı zaman dilimi. Güvence konuları ve ailevi meseleler sizi belli noktalarda kaçışta bulunmaya zorlayabilir. İsteklerinizle duygularınız arasındaki sınırı iyi çizebilirseniz bu sürecin zorluklarını kolayca aşabilirsiniz.
21 Mayıs-21 Haziran : ilişkiniz, ortaklık konuları veya genel anlamdaki yoğunluk nedeniyle enerjinizin en düşük olduğu zaman dilimi. Çatışmalardan uzak kalmak sağlığınız açısından son derece önemli.
23 Ağustos-23 Eylül : Çalışma hayatı, eğitim veya diğer nedenlerle yorgunluklar görülebilir. Sağlığınıza özen göstermelisiniz.
22 Kasım-21 Aralık : yılın en enerjik ve en olumlu zamanı. Aktif, cesur ve fiziksel açıdan canlılığınız ön planda. Performansınız oldukça yüksek.
2009 yılının siz Yay burcu mensuplarına başarı, sağlık, huzur ve mutluklar getirmesini temenni ediyorum. Herşey gönlünüzce olsun.
 
Üst