Yaz mevsimine özel saç bakım

M

Misafir

Forum Okuru
Yaz mevsimine özel saç bakım
yaz saç bakım, bakımı, önerileri, bilgileri ve dahası burada arkadaşlar.


84dedfbff3c742.jpg


Saçlarınızı yaz mevsiminde güneşin ve denizin olumsuz etkilerinden korumanızı sağlayacak ve güzelleştirecek bakım önerileri sizler için geliyor Melek'ler:)

Yaz saçlarınıza doğal gölgeler katabilir ve rüzgarda savrulan uzun saçlarınız olabilir. Gerçek şu ki yaz güneşi ve nem saçınızın yapısını bozabilir, kuru, çatallaşmış ve sertleşmiş saçlara neden olabilir.

Güneş ışınları sıcak fönden çok daha zararlı olabilir. Özellikle doğal kıvırcık saçlar yaz güneşinin bir numaralı kurbanları arasındadır.

Yazın saç bakımı için şu saç bakımı önerilerine dikkat etmelisiniz:

1.) Saçlarınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra parmaklarınızla hacimlendirici losyonlar kullanırken oluşan statik elektirikten kaçının. Eğer saçınız ince ise parmaklarınızla masaj yaparak uygulanan losyonlar yerine sür ve bırak tipi losyonlar tercih edin.

2.) “Tazeleyici” sloganıyla tanıtılan ürünler kuru saç tellerini nemlendirirler. Hacimlerndirici sloganıyla satılan ürünler ise saça hacim kazandırırlar. Saçınıza uygun olan ürünü kullanın.

Saç bakımı ürünleri genellikle saçı parlatmak için tasarlanmışlardır, saçı parlatırlar am hepsi nem kazandırmazlar. Saç bakım ürünlerini satın alırken , saçınıza nasıl bir etki göstermek için üretildiklerinden emin olun ve saç bakım ürünlerinden size uygun olanlarını satın alın.

Yazın saç bakımı için şunlara da dikkat etmeniz saçlarınız için fayda sağlayacaktır.

- Saçların için normalde fön, ütü , kıvırcıklaştırıcı ürünler gibi sıcak işlem yapan saç ürünleri kullanıyorsanız, yazın bunlara bir ara verin ve saçlarınızı havanın kurutmasına bırakın. Saçlarınız böylece kendilerini toparlamak için fırsat bulacaktır.

- Islakken örülmüş saçlar havayla kuruduğunda çok güzel görünümlü dalgalara sahip olursunuz.

- Güneşte zarar görmüş saçlarınız için son derece faydalı olan Phytokarite Intensive Treatment ( Phytokarite Yoğun Bakım Maskesi ) , Phytocitrus Mask ( Phytocitrus bakım maskesi ) ve Rene Furtererin after Sun Repair Mask ( Güneş Sonrası Bakım Maskesi ) gibi ürünler kullanmanızı tavsiye ederim.

- Saç uçlarına Jojoba yağı uygulamanız onları yumuşatacaktır. Jojoba yağı kıvırcık saçlarda da harikalar yaratabiliyor. Jojoba yağı aynı zamanda şampuan öncesi saç bakımı olarak ya da gün içinde kuru saçların korunmasında kullanılabilir.

- Ekstra saç bakımı için bir derinlemesine saç bakım ürününü, ıslak ya da kuru saça uygulayın, plastik bir poşet ya da duş bonesiyle başınızı yatmadan önce sarın. Saç bakım ürününün gece boyunca saçlarınızın yıpranmış bölümlerine nüfuz ederek onları onarmasına ve tekrar ihtiyacı olan nemi kazandırmasına izin verin.

- Plajda ya da havuzda hazırlıksız olarak güneşin altında kalırsanız, hemen bir şapka bulun ya da şemsiyelerden birinin altına geçerek korunun.

- Fön makinanızdan ayrılamayanlardansanız , saçlarınızı kuruturken onları koruması için sür ve bırak türü bir saç bakım ürününü kullanın.

- Yazın en sıcak günlerinde mutlaka saçınızı direk güneş ışığından korumaya çalışın.

- Buklelerinize parlaklık kazandırması için kullandığınız parlatıcı saç ürünlerini kullanırken dikkatli olun. Bu ürünler genellikle silikon barındırırlar ve birkaç dakika içerisinde bütün saçınızı kaplarlar. Bu uzun dönemde sadece daha kötü problemlere neden olur.

- Saçlarınız da saç derisi gibi güneşte yanabilir. Güneşte yanan saçlarıdan kurtulmanın tek yolu hasarlı bölümleri kestirmektir. Saçlarınızı kestirmek yerine saçlarınızdaki güneş yanıklarını engellemek en güvenli yol.

- Güneşim altında korunmasız olarak saatlerce durmanız saçınıza ve saç derinize yapabileceğiniz en kötü şeydir. Plajda şapka takmaktan hoşlanmıyorsanız, içeriğinde SPF koruması olan bir saç bakım ürününü mutlaka kullanın.

- Saçlarınıza yazın çok daha nazik davranmalısınız. Yaz dönemi şampuanınızı saçınızdaki nem oranını daha fazla artıracak ve genel olarak nazik bir şampuanla değiştirin. Phyto’ nun en yumuşak şampuanlarından olan Phytojoba ve Phytonectar’ı önerebilirim

- Yaz döneminde saç bakım ürünlerinizi olabildiğince doğal olanlarla değiştirin. Güneş ışığına maruz kaldığında saçınıza zarar verebilecek kimyasallar barındıran saç bakım ürünlerinden kaçının.

İçeriğinde alkol barındıran bütün saç bakım ürünlerinden uzak durmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın, bu ürünler saçı inanılmaz derecede kurutmaktadırlar.

Son olarak şunu söylemek istiyorum. Yazın saçlarınızı korursanız bütün sonbahar ve kışı onları canlandırmak için harcamazsınız. Korunma saçlar için yapılabilecek en iyi şeydir.
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
1
Görüntüleme
2K
Young bride
Young bride
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
634
Misafir
M
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
5K
Misafir
M
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Misafir
M
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Misafir
M
Üst