1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Yaz Saati Uygulaması Tarihi Değişti

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Saatlerin İleri Alınma Tarihi Değişti 25 Mart 2012 Saatler İleri Alınıyor

  Dün ki haberimizde 2012 yaz saati uygulamasının 31 Mart'da yapılacağını duyurmuştuk. Lakin 1 nisan'da yapılacak oaln YGS sınavı için yaz saati uygulamasının tarihi değişti Melek'lerim.

  [​IMG]

  Saatlerin ileri alınma tarihi 2012 yılında saatler Mart ayında 25 Mart 2012 pazar günü saat 03:00 da itibaren bir saat ileri alınacaktır.

  Saatlerin 1 saat ileri alınacağı 31 Mart tarihinin 1 Nisan'da yapılacak Yükseköğretime Geçiş (YGS) sınavına denk geldiği için böyle bir uygulamaya gidildiği öğrenildi.

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, ileri saat uygulamasına 25 Mart Pazar günü geçilmesi için tasarıyı hazırlayıp Bakanlar Kurulu'na gönderdi.

  Böylece öğrencilerin saat karışıklığının neden olabileceği mağduriyetlerin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

  Taslakta, gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta saatlerin 25 Mart 2012 Pazar günü saat 03.00'ten itibaren bir saat ileri alınması, 28 Ekim 2012 tarihinde ise 04.00'ten itibaren bir saat geri alınması bilgisine yer veriliyor.
   
Yaz Saati Uygulaması Tarihi Değişti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yaz saati uygulaması başlıyor

  Yaz saati uygulaması başlıyor

  Bütün yurtta saatler, bu gece saat 03.00'ten itibaren bir saat ileri alınacak. Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla her yıl yapılan ileri saat (yaz saati) uygulaması kapsamında, bütün yurtta saatler, bu gece saat 03.00'ten itibaren bir saat ileri alınacak. Bakanlar Kurulu kararıyla bütün yurtta saatler yerel seçimlerin de yapılacağı gece saat 03.00'ten itibaren bir saat ileri...
 2. 2011 yaz saati uygulaması bir gün rötarlı

  2011 yaz saati uygulaması bir gün rötarlı

  2011 yaz saati uygulaması ileri saat uygulaması 2011 yaz saati uygulamasi saat Selam meleklerim, bu yaz saati uygulaması biliyorsunuz en çok 27 mart 2011 de sınava girecek öğrencileri ve dolayısı ile biz velileri düşündürüyordu. Nihayet güzel bir karar çıktı ve sınav tarihinden bir gün sonraya ertelendi yaz saati uygulaması. Konu ile ilgili haber şöyle devam ediyor. Üniversite maratonuna 17...
 3. 2012 yaz saati uygulaması ne zaman başlıyor ?

  2012 yaz saati uygulaması ne zaman başlıyor ?

  2012 yaz saati uygulaması öne alınmış diyorlar tam olarak ne zaman geçeceğiz.
 4. Yaz Saati Sabitleme Uygulaması Bir Yıl Ertelendi

  Yaz Saati Sabitleme Uygulaması Bir Yıl Ertelendi

  Bu konu; yaz saati uygulaması bir yıl ertelendi haberi ile ilgili bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, yaz saati kış saati uygulamaları her ne kadar dünyanın pek çok ülkesinde uygulanmasa da hala Avrupa ve Amerika'da kullanılmakta. Uygulamanın faydalı yanları olduğu gibi zararlı yanları da bulunuyor. Geçtiğimiz yıl sırf ileri-geri saati uygulamasına denk geldiği için üniversite...

Sayfayı Paylaş