Yazın Parlatıcı Kullanırken Dikkat Edin!

T

TİTAN

Forum Okuru
Yazın Parlatıcı Kullanırken Dikkat Edin!
yazın parlatıcı kullanırken, dikkat edilmesi gerekenler, zararları, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsinizSevgili melekler,
Doğallığı seven bayanların yaz kış sürekli kullandıkları kozmetik malzemesi parlatıcılardır.Yalnız yaz aylarında bu parlatıcıları dikkatli kullanmak gerekiyor.

Dudaklara sürülen parlatıcılar güneş ışınlarının etkisini artırarak daha fazla güneş ışığı çekiyor ve kansere neden oluyor.Fakat bu konuda atlamamanız gereken dudak parlatıcıların dudaklarınızı aynı zamanda koruyan bir ürün olduğu.
Dudaklarınız sebum bezlerine sahip değildir, cildiniz gibi doğal olarak yağ üretmezler. Sonuç olarak çabuk kuruyabilirler. Daha önemlisi sebumun doğal koruyucu etkisi hiç yararlı değildir, güneş ışınlarından kolay etkilenmesine neden olur. Sonuç? Kollajen ve elastin dejenerasyonu cilt kanseri riskini artırır.

Çoğu insan dudak kurumasını cilt kanseri riskini görmezden gelerek önemsemez. Önemli olan parlatıcıların güneş ışınlarını dudak bölgenizde yoğunlaştıracağı konusu. Bu nedenle dışarı çıkarken parlatıcı sürmeyebilirsiniz.

Diğer bir kolay çözüm SPF içeren dudak parlatıcı kullanmak. Eğer bunları pahalı buluyorsanız dışarı çıkarken dudak parlatıcınızı silip içeride yeniden sürmek olabilir. Bunun için uygun fiyatlı bir dudak parlatıcısı alabilirsiniz.
Hala dudaklarınızı korumak için sevdiğiniz lipstick ya da parlatıcıyı kullanabilirsiniz. E vitamini içerenlerini kullanmanız hem nemlendirici özelliği hem de antioksidan özelliği sebebiyle ne olursa olsun dudaklarınızı güneşin zararlı etkilerinden koruyacaktır.

 
Üst