Yazlık Eviniz Hazır mı?

Yazlık Eviniz Hazır mı?
Yazlıktır nasılsa yazdan yaza gidiyoruz deyip geçmeyin.1 gününüzü bile geçirecek olsanız eviniz kişiliğinizin aynasıdır.

Yazlık Eviniz Hazır mı?


Yazlık komşularının ve misafirlerinin yeri bir başkadır. Hafif yemekler hazırlanır, çardak altında oturulur, geçen kışın muhasebesi yapılır. Evin içinde sürekli hareket ve kalabalık vardır. Yazlığınızda düzenleme yaparken, kabalık misafirlerinizi ağırlarken size kolaylık sağlayacak mobilya ve eşyalar seçmenizi öneriyoruz. Yatağa dönüşen kanepeler, dolaplı televizyon üniteleri, sehpaların altında gizlenebilen küçük tabureler işinizi kolaylaştıracaktır. Taşınabilir ürünler de en büyük yardımcınız olabilir. Hava pompasıyla şişirilen, ortalama 200 kg ağırlığa kadar taşıyabilen şişme yataklar yazlık evler için en pratik çözümlerden biridir. Kullanılmadığı zaman çantasına koyulup, dolaba kaldırılır ve ekstra yer kaplamaz.
Koltuk, sandalye, perde gibi eşyalarınızın hangi kumaştan yapıldığı ve ne tür dolgu maddesi kullanıldığı önemlidir. Sıcak havadan en az etkilenen ilk kumaş ketendir. Serinlik hissi verir. Temizliği oldukça kolaydır. Açık renk ketenler pozitif etki yaratır. Aynı şekilde pamuklu kumaşla kaplanmış kanepe ve sandalyeler de yaz için idealdir. Sıcağı barındırmayan ve nemi hapsedip çabuk kuruyan pamuklar yazlık evler için vazgeçilmezdir.
Bahçe ve terasınız için bambu koltuklar, sandalyeler tercih edebilirsiniz. Beyaz minderlerle dekore edilmiş bambu takımlar hoş bir uyum sergileyecek ve ferahlık hissi verecektir.
Son sezon dekorasyon modasında içi silikon köpükle doldurulmuş minder ve yastıklar göze çarpıyor. Hemen çökmeyen ve vücudun şeklini alan bu yastık ya da minderleri balkonunuzda da kullanabilirsiniz.Duvarlarınızda değişiklik yapmak istiyorsanız alternatifiniz sadece duvar boyaları değil. Duvar kâğıtları, çeşitli desenlerdeki duvar çıkartmaları ile yazlığınıza yepyeni bir hava katabilirsiniz. Renk seçiminde refahlık duygusu yaratmak istiyorsanız; mavi, yeşil ve mor tonlarını tercih edebilirsiniz.
Duvar dekorasyonunda son moda; taş ve tuğla görünümlü duvar kâğıtları öne çıkıyor. Evinizdeki eşyaların yerini değiştirmeye bile gerek kalmadan, kolayca uygulanan duvar kâğıtları doğal ve özgün bir görünüm yaratacak.
Yazlığınızı yenilemek ve renklendirmek için rüzgar gülleri, saksı çiçekleri kullanabilirsiniz. Balkon ya da terasınızda gölgeleme sağlamak için verandanızı yenileyebilirsiniz.
 
Üst