Yedikçe Zayıflatan Gıdalar Hangileri?

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Yedikçe Zayıflatan Gıdalar Hangileri?
yedikçe zayıflatan gıdalar, zayıflatan gıdalar, kilo verdiren gıdalar


Sevgili melekler, "yesem yesem hiç kilo almasam" sözünü hepimiz etmişizdir. Gerçekten de hayatın en büyük keyiflerinden biri olan yemek yemek, kararsızca yapıldığı taldirde kilolar da kaçınılmaz oluyor. Ancak bazı gıdalar var ki yediğiniz halde zayıflatıyor. Bu gıdaları nerler, öğrenmek ister misiniz?


diyet.jpgYoğurt
İçindeki protein midede uzun süre kalıp uzun süre tok tutar. Bonus olarak, proteini sindirirken karbonhidratlardan daha fazla kalori yakarsınız.

Tarçın
Tarçının kan şeker seviyelerini düşürmede etkili olduğunu araştırmalar ortaya koydu. Tip 2 diyabeti olanlar için büyük bir kurtarıcı. Kahve, çay ya da yoğurdun içine karıştırabilirsiniz.

Yeşil çay
Metabolizmayı doğrudan etkileyen bir fitokimyasal olan kateşin içeriyor.


Greyfurt
Yemeklerden önce bir yarım greyfurt yemek ya da bir bardak greyfurt suyu içmek, tok hissetmenize yardımcı oluyor. Yemek esnasında daha az kalori almanızı sağlıyor.


Elma ve armut
Kabuklarıyla yemeniz halinde hem lifleri hem de su içeriği nedeniyle uzun süre tok tutar.


Yumurta
Sabahları açma, poğaça gibi karbonhidratlar yemek yerine protein tüketildiğinde daha uzun süre tok kalınıyor. Bir yumurta sadece 75 kalori.


Sirke
Bazı araştırmalar sirkenin vücuttaki yağları kırmaya yardımcı olduğunu gösterdi. Üstelik kalorisiz.


Kuruyemişler
İki yemek arasındaki açlığı frenlemeni en iyi yolu. Protein, lif ve kalp dostu yağlardan zengin. Yeterli miktarda alındıklarında kilo vermede yardımcı olduğu ve kolestrol seviyelerini düzelttiği görüldü.
 

Benzer İçerikler

Üst