Yeme İsteğini Önlemek

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Yeme İsteğini Önlemek
Soru: Benim öğleden sonra ciddi bir seker isteğim oluyor. Buna ne sebep oluyor ve bunarı nasıl durdurabilirim.

Cevap: Öğleyin yeme isteğini önlemek
Siz, öğleden sonra iştah artmasının sebebi gün boyunca yeteri kadar beslenmiyorsunuz. Birşeyler yeme isteğinden kurtulabilmeniz için gündüz yemek programınızı değiştirmeniz lazım.

Bazı tekliflerim:

Kahvaltınıza biraz yeni ilaveler. Yulaf ezmesi, muhteşem bir başlangıçtır ve kendinize uygun birkaç protein ilave edebilirsiniz, dayanma gücünüz için fıstık ezmesiden hoşlanabilir. Sabah kahvaltınızı atıştırma biçiminde yapıyorsanız size iki seçenek sunabilirim. Fıstık ezmesiyle meyve veya küçük ev peyniri, bütün-tane ekmeğin bir diliminde fıstık ezmesi veya yumuşak bir meyveyle bir yoğurttur.
Öğle yemeğinde, 3 parçalık protein ve bir miktar lifli sebze.
Gün boyunca bol miktarda su için bu yüzden siz açlık gibi, susuzluğu yanlış yorumlamazsınız.
Sabah atıştırmanıza benzer yine 2 seçenekli bir atıştırmayı öğleden önce yapabilirsiniz. sebzeleri ve humusu deneyin ( humus, iyi bir protein kaynağıdır) ya da meyveyle bir yoğurt kremalı dondurma ve/veya high-fiber tahılı toplar.
yediğiniz öğünlerin yeterli derecede olduğuna ve yaptığınız atıştırmaların sizi tatmin ettiğinden emin olun.

Fast food yeme isteğini önlemek
Hazır yiyecekler, bir hayat tarzıdır. Tipik Amerikan yiyecekleri üç gün hamburger ve 4 günde diğer küçük besinlerle 1 haftalarını geçirirler. Bu ziyaretlerin çoğunluğu, kendiliğinden olandır; genelde yolda arabayla giderken bir reklâm içindeki bir obje ya da duyduğumuz bir müzik ile çeşitli hazır yiyecekler aklımıza getirilir. Eric Schlosser 'e göre, Hazır Yiyecekler Ulusu Yazarı ," Amerikalılar yüksek öğrenimde , kişisel bilgisayarlar , bilgisayar yazılımı veya yeni arabalardan, daha fazla parayı hazır yiyeceklere harcıyor. Onlar filmlerde, kitaplar , dergiler , gazeteler , videolar ve müziklerle birleştirilen kayıtlarla hazır yiyeceklere daha fazla harcama yapacaklar."Sunu biliyoruz ki fast food sağlıklı bir beslenme bicimi değildir fakat bunu bilmemize rağmen kendimizi durduramıyoruz.bir dahaki sefere otoyoldaki sinyale/ tabelalara/ işaretlere bakarken yada tezgahta sıranızı beklerken, bu düşünceleri aklınızda bulundurun.

Bir canavar hamburgerin barındırdığı kalori, ortalama bir kadının gündelik kalori ihtiyacının yarısından, 1,060 kalori, daha fazla tarttırır!
Bir light Taco Bell salatası yediğinizi düşünün? Tekrar düşünün! O tam 850 kalori içeriyor, bu miktar iki öğün için yeterli bir miktardır. Size kredi verdiğimizi düşünelim, günlük ihtiyacınız olandan 52 gr daha yağlı alınırsa liflerin 16 gr ı vücudunuza yarar sağlar. Elbette, siz, yüksek bir lifli kahvaltı tahılı ile yaklaşık 600 kalori yiyebildiniz.

Kızarmış patates, düşüş mü? En iyi bahis, beyaz şatosundan ufaklıklardır. Yalnızca 115 kalorilerle ve 6 gram yağ içeririler. Aslında, kötü bir seçim değildir. mc donaldsdan hayal edebileceğinizden daha fazla kilo alabilirsiniz. McDonald's'ında, küçük kızarmışları, 210 kalorileri ve 10 gram yağ içerir. Eğer siz orta büyüklük yerseniz, 240 kalori ilave edin ( 450gr tam olarak), geniş için 320 ek kaloriler( 530 kaloriler tam) Ve süper-büyük boy, bir şaşırtıcı 610 kalorilerde ve 29 gram yağ! buna inanın, bir tavuk McGrill( mayoyu Tutun ve sizin, 340 kalorileriniz var) orta ufaklıklar, bir çeyrek peynirle(530 kalori), daha az kalorisi var mı geniş ufaklıklar, ve daha fazla kalorilerle yalnızca sandviçler süper-büyüklük ufaklıklar büyük extradan , kalorilerin aynı miktarda mı( 710 kalori) Ve peynirle büyük ekstra peynir( 810 kaloril)!

Çocuklarımız hakkında
Çocuğunuza ne kadar sıklıkla fast food alırsınız? Çocuklarınızın doğum günü partilerinde fast food restoranlarının oyun bölümlerini tutmaz mısınız? Çocuklarım oyuncaklarla oynardı ama yemek yemezlerdi (Fast food şirketlerinin, onlara bir şans daha tanıyacağımızı bildikleri için akıllı olduklarını düşünüyorum). Fast food şirketleri taklit değildir. Çocuklarımız üstünde aslında büyük bir pazar oluşturmuşlardır çünkü kim erken yastan bu büyük hamburgerimizden yerse onu bırakamaz diye düşünüp çocuklarımızın üstüne gitmektedirler. Fakat düşünün: çocuk obeziteleri 20 yılda geçmişe göre 2 ye katlandı. Öteki yandan fast food yemek bir hayat tarzı oldu. Bunlar Amerika’daki kilo artışı üzerinde etkisi olan büyük etmendir.
Derisiz bir tavuğu fırınınızda kızartmanız daha sağlıklı olabilir fakat tavuk nuggetları hamburgerden daha fazla yağlıdır. bazen balıklı sandviçe başvurabilirsiniz. İste size rakamlar.6 parça chicken mcbuggets 290 kalori ve 17 gram bir fleto balık sandviç 470 kalori ve 26 gram yağ içeriri ve bir hamburger 270 kalori ve 9 gram yağ içerir. Milkshake kederlerinizin içinde boğulmayın . burgerking's shakes in içerisinde tam 66 gram seker yani tam 16 cay kasığı şeker bulunmakta.Bu da 430 kalori yapar. büyük seçimlere dikkat. onlar farklı fiyatlandırmaya giriyorlar fakat ve size ek olarak birde kıyafet masrafı çıkarıyorlar. ve bu şekilde daha fazla şirket buradan kar elde etmiş oluyor. bu üçlü cheeseburgere gerçekten ihtiyacınız var mı.hadi burger king hamburgerlerine bir göz atalım:

Hamburger 320 kalori ve 15 gram yağ
whopper junior 400 kalori ve 24 gram yağ
whopper 660 kalori ve 40 gram yağ
double whopper 920 kalori ve 59 gram yağ

Kalça bölgeniz hazır yiyecekleri tüketiminizi azaltacak bir çözüm hazırlayın kendinize ve kendinize büyük seçim besinlere hayır diyerek bir söz verin ve diğer bütün menü elemanlarına kendinizi fast food a teslim etmeyin. Benim makalemi okuyun ve kafanıza kazıyın. bunu gerçekten izlememiz gereken yol yapabiliriz.
 
Üst