Yemek Günlüğüm.. Bugün ne pişirsem diyenlere gelsin

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Yemek Günlüğüm.. Bugün ne pişirsem diyenlere gelsin
Bugün bende bamya, pilav ve yumurtalı ıspanak pişirdim. Yanına da sövüş yaptım. Allah sofralarımızdan bereketini eksik etmesin.

 

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Bugün menümde yoğurtlu sarımsaklı karışık sebze kızartması , menemen ve ıspanak çorbası var. Yazın pek ağır yemekler tüketilmiyor bana göre en uygun menü. Sebze kızartmasını fırında yapıyorum çok hafif oluyor tavsiye ederim.
 

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Bugün menümde kıymalı bamya , pilav ve salata var . Bamyayı çok seviyorum. Metabolizmamı çalıştırıyor ayrıca sağlık üzerinde pek çok önemli faydası var. Kabızlık problemi olanlar mutlaka bamya tüketmeli. İster yemeğini isterseniz salatasını yaparak tüketebilirsiniz.
 
Havalar sıcak olunca insanın canı ne yemek yapmak istiyor nede yemeği yemek. Bugün bol domatesli makarna salata cacık var. Yanına da karpuz kavun peynir. Bu sıcaklarda en iyi giden hafif yemekler. Karpuz ve kavunun birlikte tüketimi ayrıca sağlık açısından çok faydalı . Bu nedenle yemeğim ne olursa olsun yanında mutlaka karpuz ve kavun olur. Allah bin bereket versin, olmayanlara da nasip etsin.
 
Bu topiği çok beğendim. Bugün ne pişirsem sorusuna yanıt bulacağım bir topik olmuş. Yazın yemek pek aramıyorum havalar sıcak olunca genelde hafif şeyler tüketmeye eğilimliyim. Bugün mesela menemen kavun karpuz peynir olacak menümde. Menemen diye yazdım ama ben yumurtayı sevmediğim için yumurtasız olacak.
 

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Yemek menümde bugün karnıyarık ve cacık olacak. Yanına pilav yapmayacağım. Eşimde bende karnıyarığın yanında pilav tüketmeyi sevmiyoruz. Tatlı niyetine de browni yapmayı düşünüyorum. Allahın bereketi sofralarımızdan eksik olmasın.
 
  rüyada bal yemek ne demek ne anlama geliyor hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Yeni trend schafer yemek takımlarıyla şık sunumlar Yeni trend schafer yemek takımlarıyla şık sunumlar
1980’li yıllardan bu yana kendini kanıtlamış olan Schafer marka olarak mutfakta her alanda ben burdayım demektedir. Marka kalitesini bilen ve anlayan herkesin karşı koyamayacağı bir marka olan Schafer özellikte bayanların yemek takımı ya da...
Tatlı Evim 0
Az yemek yememe rağmen kilo alıyorum, neden ? Az yemek yememe rağmen kilo alıyorum, neden ?
Az yemek yiyorum ama yinede kilo alıyorum, ne yapabilirim neden böyle oluyor? Lütfen yardım edin.
Herşeyin başı sağlık ! 2
Enginarın faydaları nelerdir? Enginarın faydaları nelerdir?
Enginar. Belki de tüm sebzelerin en garip görünümlerinden biri olan, yüzyıllardır Akdeniz kültürünün ve mutfağının önemli bir parçasıdır. Enginar binlerce yıldır Romalılar, Rumlar ve Mısırlılar da dahil olmak üzere Akdeniz uygarlıkları...
Tüm Sağlık Konuları 2
Gebelikte hangi balıkları yemek gerekir? Gebelikte hangi balıkları yemek gerekir?
gebelikte beslenme, gebelikte balık yemek, gebelikte hangi balıklar tüketilmez, balığın faydaları ile ilgili bilgileri bu konumuz da bulabilirsiniz...
Gebelikte beslenme 1
rüyada bal yemek ne demek ne anlama geliyor rüyada bal yemek ne demek ne anlama geliyor
Rüyamda bal yediğimi görüyordum acaba yorumlarmısınız ???
Bilmedikleriniz 2

Benzer Konular