Yemek Günlüğüm.. Bugün ne pişirsem diyenlere gelsin

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Yemek Günlüğüm.. Bugün ne pişirsem diyenlere gelsin
Bugün bende bamya, pilav ve yumurtalı ıspanak pişirdim. Yanına da sövüş yaptım. Allah sofralarımızdan bereketini eksik etmesin.

İçli köfte cacık çorba ve şambali tatlısı vardı. Allah hanemizden bereketini huzurunu imanını eksik etmesin. Olmayanların sofrasınıda donatsın inşallah.

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Bugün menümde yoğurtlu sarımsaklı karışık sebze kızartması , menemen ve ıspanak çorbası var. Yazın pek ağır yemekler tüketilmiyor bana göre en uygun menü. Sebze kızartmasını fırında yapıyorum çok hafif oluyor tavsiye ederim.

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Bugün menümde kıymalı bamya , pilav ve salata var . Bamyayı çok seviyorum. Metabolizmamı çalıştırıyor ayrıca sağlık üzerinde pek çok önemli faydası var. Kabızlık problemi olanlar mutlaka bamya tüketmeli. İster yemeğini isterseniz salatasını yaparak tüketebilirsiniz.

Havalar sıcak olunca insanın canı ne yemek yapmak istiyor nede yemeği yemek. Bugün bol domatesli makarna salata cacık var. Yanına da karpuz kavun peynir. Bu sıcaklarda en iyi giden hafif yemekler. Karpuz ve kavunun birlikte tüketimi ayrıca sağlık açısından çok faydalı . Bu nedenle yemeğim ne olursa olsun yanında mutlaka karpuz ve kavun olur. Allah bin bereket versin, olmayanlara da nasip etsin.

Bu topiği çok beğendim. Bugün ne pişirsem sorusuna yanıt bulacağım bir topik olmuş. Yazın yemek pek aramıyorum havalar sıcak olunca genelde hafif şeyler tüketmeye eğilimliyim. Bugün mesela menemen kavun karpuz peynir olacak menümde. Menemen diye yazdım ama ben yumurtayı sevmediğim için yumurtasız olacak.

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Yemek menümde bugün karnıyarık ve cacık olacak. Yanına pilav yapmayacağım. Eşimde bende karnıyarığın yanında pilav tüketmeyi sevmiyoruz. Tatlı niyetine de browni yapmayı düşünüyorum. Allahın bereketi sofralarımızdan eksik olmasın.

Resimli Kolay Aparatif Yemek Tarifleri hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Enginar dolması nasıl yapılır ? Enginar dolması nasıl yapılır ?
Akdeniz ve ege bölgesinin en çok tüketilen ve tercih edilen sebzesidir enginar.Sağlık açısından bir çok faydası bulunan enginar deve dikeni ailesinden dir.Enginarda c ve k vitamini vardır.Magnezyum,çinko,demir potasyum gibi eksiklikleri...
Yemek Tarifleri 0
2015 yılbaşı gecesi için yemek önerileri 2015 yılbaşı gecesi için yemek önerileri
yeni yıl için yemek tarifleri,yılbaşı gecesi için yemek tarifleri,yılbaşında ne pişirsem,yılbaşı gecesi için menüler ,yılbaşı gecesi için yemek meze önerileri Yılbaşı kutlamaları için geri sayım başladı.Yılbaşını evinde geçireceklerin...
Yemek Tarifleri 1
Eşimin doğum günü için yemek menüsü bulmam lazım Eşimin doğum günü için yemek menüsü bulmam lazım
kızlar eşimin doğum günü 26 şubat evde kutlucam yemek menüsünde takıldım. ne yapmalıyım sizce fikre ihtiyacım var et yemekleri sever mantı hamur işi sever. yardım lazım . pastayı de ben yapıcam
Yemek Tarifleri 11
Geleneksel Ünlü Türk Yemekleri burada! Geleneksel Ünlü Türk Yemekleri burada!
Ünlü Türk Yemekleri Geleneksel Türk Yemekleri Merhaba Sevgili Melek'ler ve Türklerin ünlü yemekleri neler diyen tüm arkadaşlar, bu yazımızda birbirinden lezzetli olan Türk Mutfağı yemekleri hakkında bilgiler ediniyor ve...
Yemek Tarifleri 0
Resimli Kolay Aparatif Yemek Tarifleri Resimli Kolay Aparatif Yemek Tarifleri
Aparatif Yemek Tarifleri Resimli, Resimli Kolay Aparatif Yemek Tarifleri, Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, bu yazımızda sizlere ve mutfakta henüz acemi olan tüm hanımlara, birbirinden lezzetli ve...
Yemek Tarifleri 0