Yengeç Burcu 2008 Aralık ayı yorumu

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Yengeç Burcu 2008 Aralık ayı yorumu
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Yengeçler acısıyla tatlısıyla bir yıl daha geride bırakıyoruz. 2008 yılı kimileriniz için oldukça zorlu bazılarınız için heyecanlı bir çoğunuz için mutlu geçmiş olsa da, bir gerçek var ki, hepimiz bir yaş daha olgunlaştık, hayat heybemizin içine yaşadıklarımızı koyarak, 2009 yılını yeni umutlarla karşılamaya hazırlanıyoruz. Aralık ayı içinde, aşk hayatınız ve ciddi ilişkilerle alakalı konularda etkili olacak enerjilerin başında geçtiğimiz 12 Kasım tarihinde başlayan Venüs gezegeninin Oğlak burcu seyri son derece önemli. Bu nedenle sizlere bu seyirle alakalı olabilecek yansımaları tekrar hatırlatmak isterim.
12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında devam edecek Venüs gezegeninin Oğlak burcu seyri ilişkide karşıtlık, dengeleme, engellenme, ortayı bulma kısaca ben demek yerine biz olmayı kabul etmek adına çabalama ve mücadele günleridir. Herşeyden önce beraberlik konusunda yavaşlama dönemi olması mümkündür. Heyecan neredeyse yok denecek kadar azalır. Karşınıza çıkabilecek kişi gayet ciddi ve sizden yaşça büyük olması mümkündür. Uzun süreli bir ilişkiniz varsa, partnerinizin size karşı biraz daha mesafeli davranması, sorumluluklarınızı hatırlatması, duygularını göstermekten kaçınması, herşeyi fazla ciddiye alarak sorgulaması mümkündür. Sizin üzerinde en fazla durduğunuz güven olgusu bu dönemin en önemli mevzusudur. Fakat bu olgu, sizin gibi ilgi ve sevgiye açık, herşeyin daha özenli bir şekilde anlatılmasından hoşlanan bir Yengeç için, partnerin sevimsizleşmesi anlamına gelebilir. Peki bu enerjiyi nasıl kullanalım ki, bu dönemde çekişmeler, keyifsizlikler oluşmasın. Herşeyden önce, siz yengeçlerin bu tarihler arasında, ilişkiniz konusunda öz disiplinli bir şekilde hareket etmeniz lazım. Aşırı duyarlı, kırılgan ve talihsiz bir kişi profili çizmek yerine, kimliğinizin farkında, ilişkinizin sizin için önemli olduğunun bilincinde, fakat ters durumlarda da tepkinizi koyabilen şekilde davranmalısınız.
Size karşı koyduğu mesafeyi, kendinize yöneltilmiş gibi görmeyip, gayet normal bir şekilde karşılamalısınız. Dünyanın onun etrafında döndüğünü düşünmek yerine, onunla beraber kendinizi de mutlu etmenin yollarını arayacaksınız. Aşırı duyarlı, kırılgan ve talihsiz bir kişi profili çizmek yerine, kimliğinizin farkında, ilişkinizin sizin için önemli olduğunun bilincinde, fakat ters durumlarda da tepkinizi koyabilen şekilde davranacaksınız. Size karşı koyduğu mesafeyi, kendinize yöneltilmiş gibi görmeyip, gayet normal bir şekilde karşılayacak, hatta saygı duyacaksınız. Baktınız ki bu halinden çok şikayetçisiniz, o zaman sakin ve olgun bir şekilde size uymayan noktalar hakkında oturup konuşmak istediğinizi belirteceksiniz. Bunu yaparken de kesinlikle çatışma veya aşırı duygusal davranmayacak, gayet kendinizden emin bir hava içinde olacaksınız. Birlik ve beraberlik içinde düşünülmesi gerektiğini, eğer bu şekilde davranırsa sizin de bu durumda gardınızı alabileceğinizi belirteceksiniz. Konuşma şekliniz ise, ne sert ve keskin ne de fazla duyarlı, ağlamaklı olmayacak. Bunlara dikkat edildiği zaman, karışınızdaki kişi size karşı ister istemez çekim duymaya başlayacak. Bir de unutmadan kesinlikle eski olayları veya eski durumları ortaya getirmemelisiniz. O anki mevcut durum çerçevesi içinde olayları ele almalısınız.
İlişkiler konusunda etkili olacak bir başka gezegen hareketi ise, 12 Aralık-1 Ocak tarihleri arasında ilişki evinizde transitini sürdürecek Merkür gezegeninin Oğlak burcu etkinliğidir. Her zaman belirttiğim gibi, karşıt burcunuz olan Oğlaktan geçmekte olan, en kısa süreli Ay etkisi bile, sizler açısından son derece önemlidir. Bu sadece sizin için değil, tüm burçlar için geçerlidir. Çünkü astrolojik açıdan burcunuza karşıt olan diğer burç vasıtasıyla tamamlanırız. Bu bir Koç için Terazi ise, bir yengeç için Oğlak, bir aslan için Kova enerjisi demektir. Aralık ayı içindeki enerji etkinliklerine baktığımızda ise, karşıt eviniz Oğlakta üç önemli gezegenin transit geçmekte olduğunu görüyoruz. Bu durumda ne gibi yansımalar oluşur, bunları size izah etmeye çalışacağım. Birincisi biraz önce sözünü ettiğim Merkür gezegeninin Oğlak burcu seyridir. Bu tarihler arasında, partnerinizle aranızdaki iletişimin son derece önemli olacağını söylemek mümkündür. Bu enerji altında sizin ihtiyacınız gerek partnerinizle veya karşınıza çıkabilecek kişiyle aranızda iletişimsel olarak bağ kurabilmektir. Onun düşünce yapısı ve ilişkinizdeki sorumluluklarının farkında oluşu son derece önemlidir. Siz de aynı şekilde isteklerinizi ve fikirlerinizi onunla paylaşmaktan huzur duyabilirsiniz. Bu enerji, karşınıza oğlak ağırlıklı birinin çıkması anlamına gelebileceği gibi, yaşça olgun düşünen bir insanın da göstergesi olabilir. Burada burçtan ziyade, kişinin güvenilir, kendinden emin hali, sadakati son derece önemlidir. Sizin düşünce yapınızla onunkiler arasındaki farklılığın ön plana çıktığı bu dönemde, aranızdaki iletişimin yara almaması için özenli davranmak, yeri geldiğinde inatlaşmadan onu anlamaya çalışmak son derece önemlidir. Bu etki altında kimi anlarda, partneriniz fazlasıyla tutucu ve dar bir bakış açısı içinde düşünebilir. Esneklikten yoksun, hatta hiç konuşmayan karamsar bir kişi profili de çizebilir. Bazen en ufak bir şeye bile itiraz edebilir, muhalifmiş gibi davranabilir. Bütün bunların nedeni, Merkür gezegeninin Oğlak burcundaki ağır ve ciddi düşünme tarzındandır.
Merkür gezegeninin ardından, 22 Aralık-20 Ocak tarihleri arasında etkili olacak Güneş Oğlak burcu süreci de, yukarıdaki etkilere benzer bir hava yaratabilir. İletişimsel olarak ciddiyet içeren düşüncelere sahip partneriniz, kişisel özellikleri bakımından da oldukça ciddi yaklaşımlı, sorumluluklarına aşırı hassas, sınırlarını belli eden, duyarlılığını kontrol altına almış, soğuk ve mesafeli biri haline gelebilir. Bu dönemde sizin istekleriniz, düşüncelerinizle onunkiler arasındaki farklılık bariz bir şekilde ortaya çıktığından, doğal olarak aranızda belli bir gerilim oluşması mümkündür. Bu enerji altında dikkat etmeniz gereken nokta, ortak nokta oluşturmaktır. Yani siz onun içinde bulunduğu durumu ve bakış açısını anlamaya çalışmalı, o da aynı şekilde sizin hassasiyetinize anlayış göstermelidir. Bunu sağlamanın yolu ise, karşılıklı olarak konuşmak ve çatışmadan, birbirinizin özelliklerine, bakış açısına saygı duymaktır. İlişkisi olmayanlar için bu enerjinin anlamı ise, sizinle aynı düşünmeyen veya sizden farklı şekilde hayata bakan bir kişiden etkilenmenizdir. Tabi ki bir arada yaşayan kişilerde bu farklılıklar yılların içinde büyük sorunlar oluşturmasına rağmen, bir şekilde düzenlenebilir. Yeni tanışmalarda ise, farklılıklar, kişileri birbirine çeken son derece önemli kriterlerdir. Zaten bütün ilişkilerde sorun çıkaran da bu değil midir? başlarda bizden çok değişik yapıda olan kişileri beğenip etkilenir ve onun kendisi gibi olmasından şikayet etmeyiz, fakat nedense ilişkinin süresi uzadıkça karşımızdaki kişiyi değiştirmeye çalışırız. Oysaki yapılması gereken, bu farklılıklara rağmen ortak bir noktada buluşmak ve birbirinizin eksiklerini kapamaktır. İşte Güneş Oğlak burcu sürecinde de yapılması gereken bu olmalıdır.
İlişkiler konusunda Aralık ayında etkili olacak kısa seyirli bir başka enerjimiz ise, 27 Aralık-3 Ocak tarihleri arasındaki aşk evinizin yöneticisi olan Mars gezegeninin Oğlak burcu seyridir. Bu enerji, Güneş ve Merkürün etkilerine oranla çok daha önemlidir. Çünkü Mars mücadele ve savaşçı yanlarımızın göstergesi olduğundan, ilişki gibi hassas bir konuda çoğu zaman sorun oluşturucu yansımalar yayabilir. Oğlak burcundaki Mars kimi zaman herşeyden şikayetçi olan bir partnerin simgesi olabileceği gibi, katı kuralları nedeniyle duygularını gizleyen, sizin hassasiyetinize karşılık sert ve taviz vermez tavırlar içinde olan bir partneri da simgeliyor olabilir. Mars karşıt evinizde ilerlerken, karşınızdaki insan ister eşiniz, ister sevgiliniz olsun farketmez, üzerinizde hakimiyet kurmaya çalışabilir. Eğer bir ilişkiniz yoksa böyle bir enerji altında, bir mıknatıs gibi bu yapıda kişileri kendinize çektiğinizi farkedebilirsiniz. Bu süreçte, birlikte olduğunuz kişi veya olacağınız kişinin, seçkin ve statü meraklısı olduğunu söyleyebiliriz. Doğal olarak sizin üzerinizde liderlik kurmaya çalışması, verdiği kararlardan dönmemesi, taviz vermemesi mümkündür. Mars oğlak burcunda güçlü olduğu için, bu durumda hem ona kızmanız hem de ona uzak duramadığınızı farkedebilirsiniz. Bu enerji altında yapılması gereken sizi boyunduruk altına almasına izin vermemek, bu türlü davranışlarını hissettiğinizde bu tavırlarından memnun olmadığınızı ifade etmek yararlı olabilir. Eğer siz Yükseleni Oğlak olan bir Yengeç iseniz, o zaman sizin, partneriniz üzerinde baskı kurmanız mümkündür. Yani her şekilde dikkatli olmak ve bu dönemde çatışmamak için uygun bir dille konuşmak faydalı olabilir. Eğer sevgiliniz normal zamanlarda böyle davranmıyorsa, sadece bu süreçte bu tür tavırlar içine girdiyse o zaman ona karşı daha anlayışlı davranmanız, hassasiyetinizi biraz daha geri planda tutmanız faydalı olabilir.
Evet şimdi sıra geldi ilişkiler konusunda Eylül 2007 yılından bu yana iletişim evinizde seyrini sürdüren Satürn gezegeninin 31Aralık 2008-16 Mayıs 2009 tarihleri arasında yapacağı geri hareketine. Satürn beraberlik evinizin yönetici gezegeni olduğu için, aşağıdaki yazılanları bu anlamda da değerlendirmeniz faydalı olur. Hatırlarsanız Satürn gezegeninin ilk geri hareketinde, sizlere köşemizde bilgi vermiştik. Şimdi bu enerjiyi tekrar bir hatırlayalım ve neler yaparsak bu süreci daha olumlu geçirebiliriz bir düşünelim.
Satürn Gezegeninin Siz Yengeçlere olan Etkisi:
Hatırlarsanız Eylül 2007 aylık yorumlarınızda size Satürn gezegeninin etkisinden geniş bir şekilde bahsetmiş ve 29 Ekim 2009 yılına kadar sorumluluklar almanızı, kendinizi yeniden oluşturmanızı, yetersizlik duygusu hissederek güvence arayışına yönelmenizi, bu alanda yaşanacak tüm sorunlarla baş etmeye çalışarak kendinize güven duymayı öğrenmenize sebep olacaktır demiştim. Burada önemli üzerinde durmamız gereken nokta, öncelikle Satürn gezegeninin Başak burcundaki etkisini iyice anlamamızdır. Çünkü bunu anladığımızda geri hareketin, bahsedilen konularda geriye çekilerek düşünmek, ani kararlar vermemek olduğunu daha iyi çözümleyebiliriz. Peki Satürn gezegeni iletişim evinde ilerlerken ne gibi yansımalar yaymakta, geçmişte yazılanlara dönerek bir kez daha hatırlayalım.
Öncelikle zihinsel düşünce sisteminiz eskiye oranla değişime uğratıcıdır. Daha titiz ve detaylı düşünebilir, hatta öğrendiklerinizi bile yetersiz bularak daha fazla kendinizi geliştirmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Herşeyin altında yatan sebebi araştırmak, bulmak, gerekirse insanlarla bir araya gelerek konuşmak ve son tesbiti yapmak için kendinizi oldukça yormanız mümkündür. İletişiminiz de aynı doğrultuda değişime uğrayacağından, söylenen bir söze inanmakta zorluk çekmek, duygusal olmaktan ziyade aşırı derecede mantıklı olmaya çalışmak bu sürecin önemli değişimleri arasında yer alır. Hizmet bilincinin gelişmesi nedeniyle, yakın çevrenizdeki insanlara yardımcı olmaya çalışmak neredeyse vazgeçilmez bir istek doğurur. Kardeşlerinizin içinde bulunduğu sorunları çözmek zorunda olduğunuzu hissedebilir, kendi zamanınızda ödün vermek gereği duyabilirsiniz. Onlarla aranızdaki sorunun kaynağında iletişimsizlik vardır ve siz de bunun üstesinden gelebilmek adına yoğun bir uğraş vermek zorunda kalabilirsiniz. Sabır ve görev bilinciniz nedeniyle, yakınınızda kim varsa onun yardımına koşmanız, kendi işlerinizi ihmal etmenize yol açabilir. Tabi ki bu dönemde çevrenizdeki insanların sorunları artacağı için kendinizi bir kurban gibi hissedebilirsiniz. Sanki tüm problemleri siz çözmek zorundasınız gibi, herkesle ilgilenebilirsiniz. Bu arada bulunduğunuz çevreyi değiştirseniz de, eski çevrenizle bağınızı koparmak ve yeniye alışmak oldukça fazla zaman alabilir.Yine bu süreçte, yakınlarınızla aranızdaki irtibatın tümünde eleştirel davranışlar içine girebilirsiniz, herşeyin mükemmel olması için, denetim ve disiplin uygulamaya kalkar ve kimi zaman da birilerinin sizi beğenmeyeceğinden korkarak, herşeye uyum sağlamaya çalışabilirsiniz. Bu sizi çelişkili bir ifade tarzına yöneltebilir, bir dediğiniz diğerini tutmayabilir. Bunun nedeni size yakın olan insanları kaybetmek korkusudur.
Eğitim hayatınız veya eğitimle alakalı her konuda, öğrenme hevesiniz yüksektir. Öğrendiğiniz bilgileri, etrafınızla paylaşma isteğiniz yüksektir. Konsantrasyonunuz yüksek oranda artar, her konuda bilgi sahibi olmaya çalışır ve düşüncelerinizi yazı veya sözel olarak ifade etmeye uğraşabilirsiniz. Kısaca hızlı öğrenmek ve çabuk tüketmek yerine, geç öğrenerek hiç unutmamak gibi durumlar oluşabilir. Bu süreçte kimileriniz meslek olarak öğretmenliği seçebilir veya uzun bir emeklilik döneminden sonra öğretmenliğe geri dönebilirsiniz. Öğrenme amaçlı kurs programları, dilinizi geliştirmek veya iletişimle ilgili her konuda uzmanlaşmak için çabalarsınız.Yolculukların tümü işinizle ilgili konularda oluşmaya başlar. Yani siz bu süreçte seyahat alanıyla ilgili bir mesleğe sahip olabilirsiniz. Bu sizin bu yolla insanlara hizmet vermenizi sağlayabilir. Ayrıca eğitimle ilgili alanlarda çıkan sorunlarla uğraşarak, temelinizi en iyi şekilde kurmanız gerekebilir diyerek bitirmiştim. 31 Aralık günü başlayacak ve 16 Mayıs 2009 tarihine kadar sürecek Satürn gezegeninin geri hareketi yukarıdaki konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemede bulunmanızı sağlayıcı bir dönem anlamına gelebilir. Bu süreçte acil kararlar almak yerine, beklemede kalarak herşeyi yeniden ele almak en faydalı yoldur. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz. Her geri hareketin, kişinin kendini yeniden yapılandırması adına aslında önemli bir süreç anlamı taşıdığını biliniz. Sizler geri hareket süresince kendinizi ve yaşadığınız çevreyi, birlikte olduğunuz kişileri özel veya ailevi olarak tekrar değerlendirmeye alırsanız, aksayan noktaları saptamanız gayet kolay olabilir. Bu saptamalar sonucunda elde ettiğiniz bulguları, derleyip toparlayarak geri hareketin bitiş zamanı olan 16 Mayıs 2009 tarihinden sonra yürürlüğe koyabilir, iletişimsel olarak hem özel ilişkinizde hem de genel anlamda yeni bir adım atabilir ve hayatınızı şekillendirebilirsiniz.
İş ve Kariyer

Sevgili Yengeçler şimdi sıra geldi, Aralık ayı içindeki mesleki durumunuzla alakalı konularda etkili olacak enerjileri saptamaya. Bunların başında mücadele ve istek gücünün astrolojik temsilcisi olan Mars gezegeninin Yay burcundaki seyri gayet önemli. Mars, kariyer evinizin yöneticisi olduğu için ilişkilerinizde nasıl önemliyse, iş hayatınızla ilgili meselelerde de inceleme altına alınması gereken bir gezegendir. 16 Kasım tarihinde başlayan bu seyir hakkındaki bilgiyi, size günlük yorumunuzda sunmuştum. 27 Aralık tarihine kadar devam edecek bu önemli hareketi tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum. Şimdi birlikte bu enerjiyi gözden geçirelim. Mars Yay burcu etkinliği altında, siz Yengeçler, iş yaşamınız veya sorumluluklarınız konusunda hayat felsefenize uygun bir şekilde yaşamak, kararlar almak ve bu doğrultuda hareket etmek ihtiyacı duyabilirsiniz. Çalışma hayatının kendi içindeki yoğunluğu, koşuşturması fazlasıyla ön planda olacağından, sağlığınıza daha dikkat etmeli ve bu tarihler arasında yorgunluk, stres gibi durumların bilincinde olarak kendinizi ayarlamaya çalışmalısınız. Kimileriniz için bu enerji yabancı bir ülkeye işçi olarak gidebilmek adına araştırmalarınızı gösterdiği gibi, eğer yurtdışında iseniz sosyal güvencenizle alakalı konuları veya eşinizin yurtdışıyla olan bağlantısını ifade ediyor olabilir. Bu etki altında sizler, kimi zaman birlikte olduğunuz kişilerle uyumlu ve tempolu bir şekilde çalışmayı tercih ederken, kimi zaman da değerlerinize aşırı sahip çıkarak sadece kendi bildiğinizin doğru olduğunu savunabilirsiniz. Jüpiter yönetimindeki Mars gezegeni abartılı tepkilere ve değişkenliğe yatkınlık oluşturduğundan, dikkatli olmakta fayda vardır. Enerjinin oldukça yoğun olduğu bu tarihler arasında benim sizlere tavsiyem, özellikle iş dünyasının stresini, sporla uğraşarak gidermenizdir. Olanağınız varsa iş çıkışı veya evinizde birkaç dakika uğraşmanız son derece faydalıdır. Fiziksel açıdan gayet aktif olacağınız bu zaman diliminde kendinizi fazla yormamanızı öneriyorum. Çevrenizdeki insanlardan çok fazla bir şey beklemek, sizin gibi yardımsever olmalarını istemek zor olabilir. Kendinize muhakkak hakim olmayı bilmeli, yaratıcılığınızı, yeteneklerinizi değerlendirmeye çalışmalısınız. Bir önerim de, bu dönemde geleneksel bakış açısıyla hareket etmek yerine, işinizle alakalı yeni gelişmeleri takip etmeniz, bilgilenmeye çalışmanız ve işinizde ustalaşmak için çaba sarfetmenizdir. Böylece öncü gücünüzü harekete geçirebilir, girişimlerinizde başarılı olabilirsiniz.
Sevgili Yengeçler mesleki konularda etkili olacak bir başka seyir ise, 22 Kasım- 22 Aralık tarihleri arasında devam edecek Güneş gezegeninin Yay burcundaki etkinliğidir. Bu enerji altında, sağlık, beslenme, alışkanlıklar gibi konular gündeminizde önemli bir yer işgal etmeye başlayabilir. Yolculuk içeren meslekler veya bu dönemde yapılacak iş seyahatleri ön plandadır. İş hayatınızın gündelik ritmi canlanmaya başlar ve her zamankinden çok daha aktif olmanız gerekebilir. Özellikle hangi konuda olursa olsun, ustalaşmak, bir işi ayrıntılarıyla öğrenmek veya belli bir süre ilgilendiğiniz konularda eğitimden geçmek mümkündür. Bu sizin işinizde daha ileri noktalara gelmenizi sağlayabilir. Yabancı kişilerle temasın güçlendiği bu zaman diliminde, işinizle alakalı konularda bilgi alış verişinde bulunmak, bilginizi diğer kişilerin paylaşımına açmak görülebilecek yansımalardan en önemlileridir.
Güneş Yay burcu süreçlerinde, kendinizi muhakkak ölçüde ifade etmeye çalışmanız faydalıdır. Çekingenlik kendinize duyduğunuz güveninin azalması anlamına geleceğinden dikkatli olmakta fayda vardır. Çünkü hızlılığın esas olduğu bu süreçten ne kadar çabuk yararlanmaya başlarsanız, sonuç bir o kadar etkili olacak demektir. Kimileriniz bu etki altında yeni iş olanakları elde ettiği gibi, işyeriyle sorunu olanlar ise bu problemlerin düzelmesi adına yeni görüşmelerde bulunabilirler. Kimileriniz bu etki altında işyerinin ortamının değişmesi veya tayin gibi bir durumla karşılaşabilir, özellikle yurtdışı bağlantılı işler için girişimde bulunanlar bu konuyla ilgili haberler alabilirler. Sağlık problemi olanlar ise bu süreçte tedavi açısından olumlu bir dönem geçirerek, alternatif yöntemler keşfedebilirler. Beslenme düzeninizle ilgili yapacağınız yeni diyet programı size olumlu katkılar sunabilir ve siz bundan sonra bu konularda daha dikkatli bir şekilde hareket etmeye başlayabilirsiniz.
23 Kasım-12 Aralık tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Merkür gezegeninin seyri iletişimsel konularda etkili olacağından önemli. Bu etki altında, gündelik iş hayatınızda yoğunluklar göze çarpabilir. Kendi alanınızda bilgi ve tecrübe sahibi olma arzunuz yükselebilir. Her zamankinden daha çok insanla temas etmeniz mümkündür. Yabancı ülke bağlantılı işler ön plandadır. Ticari konularda girişimler söz konusu olabilir. Merkür Yay burcunda zararlı etkiler altında olduğu için, doğal olarak iş konusunda sadece kendi fikirlerinizi doğru kabul etmeniz hatta bunun savaşını vermeniz doğaldır. Fakat böyle bir inadın size olabilecek yansımalarını da göz önüne almanız lazımdır. Yapılması gereken inancınızı korumak, sorunları mantık çerçevesi içinde ele almak, çevrenizde bulunan ve aynı iş yerini paylaştığınız kişilerle çatışmamaktır. Ayrıca size hiç uymayan işlerle vakit kaybetmemeli, doğru tercihlerde bulunmaya çalışmalısınız. Merkür ruhsal ve duygusal anlamda güvence aradığınız konularda ve sağlığınızla ilgili mevzularda da etkili olacağından, bir yarışçı gibi ordan oraya koşuşturmanız, bir yandan iletişimde bulunurken diğer yandan işlerinizi yapmak zorunda kalışınız, bu dönemin etkili yansımaları arasındadır.
Eğer iş sorunlarınız varsa veya işsizseniz, hangi işi bulursanız orada kısa sürelerle çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Kimi Yengeçler bu enerjinin etkisi altında, şu anda bulunduğu iş ortamından şikayetçi olabilir hatta yaşınız ileri ise, emekliye ayrılmayı bile düşünebilirsiniz. Tabi ki bu durumda dikkatli hareket etmek ve ani kararlar vermemek lazımdır. Bazılarınız ise, sadece açıkta kalmamak için, hiç arzu etmediği bir işi kabul edebilir. Sosyal güvenliğiniz yeterli değilse, herhangi bir rahatsızlığınızda sorun yaşamanız mümkündür. Bu yüzden dikkatli seçimlerde bulunmanızı öneriyorum. Düşüncelerinizi ifade etme ihtiyacının yükseleceği bu etki altında, seyahatler gündeme gelebilir. İlginç yerler keşfetmek, oralarda yaşamınızı sürdürmek ve geçiminizi sağlamak isteyebilirsiniz. Yorgunluklarınız nedeniyle sinirsel yönden yıpranmamak için, beslenmenize ve sağlığınıza özen göstermeniz bu tarihler arasında son derece önemlidir.
İş konusunda önemli ve ele alacağımız son seyir ise, 27 Aralık-4 Şubat tarihleri arasında etkili olacak Mars gezegeninin Oğlak burcundaki etkinliğidir. Mars Oğlak burcunda temkinli hareket etmenin sembolü olduğundan son derece önemlidir. Bu etki altında, iş hayatınızla alakalı konularda manevi desteğe olan ihtiyacınız fazlalaşabilir.Kimileriniz için bu durum, size yardımcı olacak bir eşin varlığıyla güç sağlamanız anlamına gelebileceği gibi, kimileriniz için bir ortağa duyduğunuz ihtiyacın göstergesidir. Örneğin birlikte aynı ortamda çalıştığınız veya aynı amaç üzerinde görüş birliğinde bulunduğunuz bir kişinin varlığı size attığınız adımlarda kuvvet verebilir. Bu dönem içinde, iş hayatınızda insanlarla olan birebir ilişkinize son derece dikkat etmeniz lazımdır. Çevrenizde bulunan kişilerle görüş alışverişinde bulunmak, düşünceleri farklı olan kişilerle uzlaşı içinde olmaya gayret etmek, otorite konumunda bulunan kişilerle çatışmak yerine, sıkıntı yaratan konuları, karşılıklı konuşmak yararlıdır. Bu süreçte Mars karşıt evinizde ilerlediği için, bazı kişilerle anlaşmazlıklar oluşabilir. Özellikle iş ortaklığınız bulunan insanlarla yöntemler ve mücadele konusunda tezat oluşturabilirsiniz. Mars bu süreçte otoritelerle iyi geçinmeniz gerektiğinin işaretidir. Sizin bakış açınız ve isteklerinizle onlarınki farklı olabilir. Mantıklı hareket etmek esastır. Gücü elinde bulunduran kişilerle iyi geçinmeli, cesaretinizden bir şey kaybetmeden sorumluluklarınızı yerine getirmelisiniz. Enerjinizde düşüşler olması mümkündür. Hatta çatışmaya yatkın bir profil çizebilirsiniz. Sakin olmanız halinde büyük bir sorun çıkmayacaktır.
Parasal Durumunuz
Finansal hayatınızla alakalı konularda öncelikle ele alacağımız enerji, 22 Kasım-22 Aralık Akrep ve 22 Aralık-20 Ocak tarihleri arasındaki Yay burcunda seyrini sürdürecek olan Güneş gezegeninin etkinliğidir. Güneş gezegeni parasal kazanım evinizin yöneticisi olarak bu tarihlerde öncelikle hayatınızı kariyeriniz harici bir alanda değerlendirerek para kazanmanız üzerinde etkili olabilir. Yani belli bir işiniz vardır fakat bunun dışında başka uğraşılarda bulunarak gelirinizi arttırabilirsiniz. Tercümanlık, hizmet konuları, sağlık, beslenme ve temizlikle alakalı meslekler, seyahat, tur operatörlüğü, kısa süreli eğitmenlik(ders verme), yurtiçi ve yurtdışı ticari faaliyetler, medya, yayın organları gibi yollarla veya bu alanda çalışmalar yapan bir şirkette görev almak gibi. Yalnız şunu belirteyim ki, bu alanlardan elde edilecek gelirler, belli süreleri kapsayabilir. Yani uzun süreli çalışmazsınız, belli bir müddet görev alır, para kazanabilirsiniz. 22 Aralık sonrası süreçte ise, iş hayatı çok daha fazla ön planda olmaya başlar. Enerjinizde düşüşler meydana gelebilir. Çünkü o süreçte Güneş karşıt eviniz olan Oğlakta ilerleyeceği için, ek işlerden gelir elde etmek yerine, bir ortakla çalışmak gibi. Ayrıca bu süreçte kontrat veya sözleşme yenilenme konuları gündeme gelebilir. Maaş artışı veya yeni bir işe başlama mevzuları gündeminizde yer alabilir. Bu dönemde güvenlik ihtiyacınız yoğunlaşır. Değerlerinize sahip çıkarak geleceğinizi garanti altına almak veya bir yuva kurarak desteklenmek arzusu duyabilirsiniz.
Bu sürecin ilk diliminde yani 22 Kasım-22 Aralık tarihleri arasında daha fazla para harcama ihtiyaçlarınızın üzerinde daha fazla durma söz konusudur. Bu dönemde bütçenizle ilgili dikkatli olmanız önemlidir. Sağlığınıza da dikkat etmeniz lazımdır. 22 Aralık sonrası ise, parasal harcamalar azalır, güvencenize daha fazla önem gösterebilirsiniz.
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-6-9-10-13-14-17-18-22-23
Zayıf Enerjili Günler : 1-7-8-19-20-21-26-27-28-
Aşkta En Şanslı Günler : 22-23
Yeniay :13-14
(Ay gezegeninin Yengeç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :1-26-27-28
(Ay gezegeninin Oğlak burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz)
Mutlu ve başarılı bir Aralık ayı geçirmeniz dileğimle,
 
Üst