Yengeç Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu

Yengeç Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu
yengeç 2009 ağustos
Aşk ve İlişkiler

Alışkanlıklarına bağlı sevdiklerine sahip çıkmak, korumak ve kollamak enerjisiyle dolu duyarlı Yengeçler, yaz sıcaklarının çevremizde herşeye hareket ve canlılık getirdiği Ağustos ayına girmiş bulunmaktayız. Eminim ki yine çevreniz aşina yüzlerle doludur ve tanıdığınız ortamlarda güven içinde günlerinizi geçirmeye çalışıyorsunuzdur. Umarım yaz günleriniz gönlünüzün istediği şekilde geçiyordur. Şimdi gelin isterseniz, Ağustos ayı içinde görülmesi muhtemel enerjilerinize birlikle göz atalım. Evet aylık yorumunuza başlarken ilk ele alacağımız konu her zaman olduğu gibi Aşk ve İlişkiler. Bu konuda hala etkisi devam etmekte olan fakat geçtiğimiz ay olduğu kadar sizi zorlamayacak Mars Başak burcu enerjisi 19 Ağustosa kadar sürecek. Geçtiğimiz ay hatırlarsanız ciddi ilişki evinizin yöneticisi Satürnle kavuşum yapmıştı. Satürn bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıldan bu yana sizi, yakın çevreniz, kardeşleriniz, ilişkiniz, eğitim hayatınız, girişimleriniz konusunda zihinsel bir süreçten geçmenizi ve düzenlemeler yapmanızı sağlamakta.

Bunu yaparken bildiğiniz gibi Satürn bir öğretmen. Soğuk ve mesafeli. Fakat emin olunuz ki, bu düzenlemeler olduğunda bugün yaşadığınız zihinsel baskıları kolayca unutabilirsiniz. Evet işte bütün bunlar devam ederken Mars bu noktaya Başak burcunda geldiği için, harekete geçmek yönünde yeni kararları uygulamak yönündeki isteğinizi hızlandıracakken yavaşlamasına neden oldu. Aslında yavaşlamanız bir yerde iyi oldu sayılır. Çünkü siz içsel ve dışsal olarak sizi değişime sevkeden baskılar karşısında Mars nedeniyle iyi düşünmeden hareket etseydiniz doğal olarak bazı durumları gözden kaçırabilirdiniz. İşte burada evrendeki enerjiler tüm burçları olduğu gibi sizi de tekrar herşeyi kontrol etmeniz ve sorumluluklarınızı yeniden düzenlemeniz adına durdurdu. Başak burcunda ilerleyen tüm gezegenler seçiciliği körükler. Yani sıradan hiçbir şey sizi tatmin etmez. Bu yüzden ben bu durumu evrensel enerjilerin, insanı daha güçlü planlamalarda bulunmaları adına durdurduğunu düşünüyorum.

Ağustos ayında ise Başak etkinliği olanca yoğunluğuyla devam ediyor. Yukarıdaki paragrafta yazdığım yeniden planlama, düzenleme hemen hemen her konuda olacağa benziyor. Güneş tutulması parasal konularda etkili olurken, Başak burcunda ilerleyecek olan 6 Ağustos-30 Ağustos Venüs ardından 10 Ağustos-29 Ağustos güçlü Merkür ve son olarak 22 Ağustos-22 Eylül tarihlerinde Güneş, sizi hem ilişki, hem düşünce yapınız hem de kimliğiniz üzerinde herşeyi gözden geçirerek titiz ve planlı bir şekilde hareket etmeye, çevrenizle iletişimde bulunmaya, ciddi ilişkiniz veya evliliğinizle ilgili düşünmeye devam edecek. Bu düşünme evresinde kimi zaman kendinize kızacak, kimi zaman bağışlayabilecek fakat herşeyden önemlisi gerçekten ne yapmanız gerektiğini tam olarak saptayabileceksiniz.

Hani bazen öyle bir noktaya geliriz ki, geldiğimiz nokta üzerinde yaşamınızla ilgili herşey dağılmış puzzle parçaları gibi durmaktadır. Toparlamaya kalkışırsınız fakat bazı parçalar eksiktir. İşte yukarıda tarih aralığı şeklinde sunduğum ve günlük yorumlarda hepsini sırayla daha geniş şekilde ele alacağım gezegen seyirleri, sırayla eksik kalan puzzle parçalarını bulmanızı, keşfetmenizi ve yaşamınızı bir bütün haline getirmenizi sağlayıcı olabilir. Buna ilk önce Marsla başladınız. Mars 1 Temmuz-19 Ağustos arası size yaşamızla ilgili konularda mücadele gücünüzün nasıl olması gerektiğini öğretmeye başladı. Daha değişik açıdan hedeflerinize varmak adına kimsenin etkisi altında kalmadan akıllıca hareket etmeyi öğretiyor. 19 Ağustosa kadar da öğretmeye devam edecek. Ardından 6 Ağustos-30 Ağustos Venüs aşk ve ilişkiler hayatınızı düzenlemeniz adına etkili olacak. Yalnız Venüs burada epey zorlayabilir. Çünkü Venüs hayatın lezzeti ve tadıdır, ancak Başakta herşeyi eleştirmenize ve kusur bulmanıza yol açarak size yaşadığınız ilişkiyi veya genel manada ilişkileri kusursuzluk sınavından geçirmenizi söyler. Durum böyle olunca karşınızdaki insanı veya her olgulu eleştirir, eksik bulur, kendinize yüklenir kimi zaman karşınızdaki kişiye yüklenir veya hayatın tümüne tavır almaya kalkışabilirsiniz. Oysaki burada yapmanız gereken hiçbir kimseye veya kendinize yüklenmeden doğru ve düzgün ayarlamalarda bulunmaktır. Fakat bu zorlama 3-4 gün sürebilir çünkü güçlü Merkür imdadınıza yetişerek 10 Ağustos-29 Ağustos arası size duygusal düşünmeden aklınızı kullanırken ilişki konusunda ve hayatınızla ilgili alanlarda mantıklı düşünmeniz adına doneler sunmaya başlar. 16 Ağustostaki dolunay ise elemelerin yapıldığı bir dönemdir. Yani düzenlemelerde bulunurken işe yaramayanların devreden çıkarılması. Ardından Güneş 22 Ağustosta devreye girerek bilinçli isteklerinizi gerçekleştirmeniz yolunda eksik kalan parçaları tamamlamanız adına size destek verebilir. 30 Ağustosta Başak burcunda oluşacak yeniay, düzenlemelerin sonunda elde ettiğiniz yeni verileri hayatınızın hangi alanında kullanmalısınız bunu tespit etmenizi sağlayabilir. Yani tohumlarınızı ekme vaktinizdir.

Gördüğünüz gibi Ağustos ayı genel gibi oldu ama, yaşamınız adına ince eleyip sık dokuma, planlar yaparak doğru ve düzgün olanı saptama, yeri geldiğinde bu yanlış şu doğru veya bu eksik şu tamam diyerek kendinizi gözden geçirme zamanı olarak son derece önemli. şunu da biliniz ki evrendeki her insan kendi haritasındaki enerjiler doğrultusunda bu ayarlamaları yapacak. Yani bu yolda bir tek siz bunları yaşıyor değilsiniz. Siz bunu ilişki, çevre, zihinsel, eğitim, girişim, yuvanız, iç dünyanızla ilgili yaşarken başkaları daha farklı alanlarda sahip olduklarını süzgeçten geçirmeye çalışmakta olabilirler. Onun için şu kişi rahat bu kişi harika yaşıyor demeden siz kendi yaşamınızı nasıl güzelleştirirsiniz, nasıl daha huzurlu bir ilişki yaşayabilirsiniz, nasıl daha başarılı bir hayat sürebilirsiniz bunları düşünmeye çalışın. Zaten evrendeki güçler de bunu yapmanız adına yanınızda olacaklar.

İş ve Kariyer
Yukarıdaki paragrafta ele aldığım konular, dikkat ederseniz yaşamınızla ilgili her konuda genel olarak etkili gözükmekte. Bu yüzden iş ve Kariyer bölümünü okurken o bölümde yazılanları gözden kaçırmayınız. Ben Ağustos ayına düzenlemeler ayı diyorum. Tabi bu Aslan burcunun yarattığı egoyu yükseltici, bencil tavırlara meylettirici ve bu yüzden de bazı ayrıntıları gözden kaçırıcı konularına odaklanmak adına biz insanları teşvik etmek amacıyla evrensel enerjilerin bir yöntemi olsa gerek. Hani çok eğlenip yoldan çıktığımızda birileri bizi uyarır ya, aynen böle bir şeye benzetiyorum. Başak burcundaki gezegen yoğunluğu da bunu gösteriyor. Şimdi gelelim biraz daha ayrıntılı bir şekilde mesleki konularda olabilecek gelişmeleri incelemeye. Kariyer evinizden geçen kısa süreli gezegen hareketleri Ağustos ayında olmadığı için doğal olarak bu evlerin yönetici gezegenlerinin durumunu incelememiz lazım. Bu doğrultuda hareket ettiğimizde Mars gezegeninin seyirleri ön plana geliyor. Bu ay, Mars 19 Ağustos tarihine kadar Başak burcu pozisyonunu koruyor. Bu konunun ne anlama geldiğini yukarıda size izah etmiştim.

19 Ağustos-4 Ekim tarihleri arasında ise Mars Terazi burcuna geçiş yapacak. Bu uzun süre içinde Mars aynı başak burcunda olduğu gibi kendi doğasından oldukça uzak özellikler sergileyeceği için doğal olarak iş hayatınızla ilgili konularda ilk paragrafta yer alan düzenlemeleri yaparken, Mars gezegeninin Terazi burcunda rehavete kapılmadan hareket etmek gerekiyor. Çünkü bu burçta ilerleyen Mars harekete geçme konusunda iç dünyanızda zorlanabileceğinizin göstergesi. Bir Yengeç için Terazi enerjisi mantıklı düşünmesi yolunda gayet faydalıdır. Fakat bu suya sabuna dokunmadan olan bitene kanaat getirerek ilerlemeyi durdurmak olarak kullanılırsa iç dünyanızda sorun çıkartıcı olabilir. Şöyle düşünebilirsiniz. Kendimi yorgun hissediyorum şimdi durup mücadele etmeye ne gerek var, biraz köşeme çekilip huzur bulayım. Eğer siz bu uzun sürede kimi zamanlar böyle düşündüğünüzü hissederseniz biliniz ki, bu Mars enerjisinin yarattığı bir haldir. Oysaki mesleki alanda her geçen gün rakipler çoğalmakta, hayat zorlaşmakta ve başka insanlar gerek yaşı gerek çevresi veya bilgisiyle öne geçmeğe çalışmaktalar. Bu durumu göz önüne alarak, yapmanız gereken en önemli şey, cesaretinizi ön planda tutarak yapmanız gerekenlere odaklanmak. Kaldı ki Mars Terazide, paylaşım ve işbirliği açısından gayet olumlu bir enerjidir. Demek oluyor ki, ruhsal olarak kendinizi hazırlayacak, çevrenizdeki insanlarla bağ kurmaya çalışacak, ortak hareket edecek ve kariyer hayatınızla ilgili mücadelenizi sürdüreceksiniz. Bu etki altında hırsınızı kaybetmek yerine bilakis ayakta tutmak sizi ileri noktalara götürmek adına itekleyici bir güç olabilir.

Para Konuları

Ağustos ayında parasal kazanımlarınızla ilgili yaşam evinizde oluşacak Güneş Tutulması gayet önemli. Aslan burcunda meydana gelen ve astrolojik açıdan da oldukça değer taşıyan bu gökyüzü olayı tüm burçlar için farklı anlamlar taşımakta. Fakat sizin açınızdan çok daha etkileyici. Yönetici gezegeniniz Ay, Aslan burcunda seyretmekte olan Güneşle aynı derece içinde kavuşum yapacağı için bu tutulma bir değişimin göstergesi olarak önem taşıyor. Şimdi siz para evinizin yöneticisi olan Güneşin, yönetici gezegeniniz Ay ile olan kavuşum gücünden yararlanarak, hem sahip olduğunuz değerleri çoğaltmak hem de kimseye muhtaç olmadan kendi ayaklarınızın üzerinde durabilmek adına öncelikle kendinize olan güven duygunuzu bileyleyeceksiniz. Bu size hırs ve motivasyon kazandırdığı gibi, girişimlerinizde ifade gücünüzle yararlar elde edebilmenizde destek olacaktır.

Ayrıca iletişim ve haberleşme gezegeni Merkür günlük yorumlarda da sözünü ettiğim gibi 26 Temmuz tarihinde Aslan burcunda seyrine başlamıştı. 10 Ağustosa kadar devam edecek bu etki altında maddi ve manevi değerlerinize sahip çıkmak, çoğaltmak ve kendinizi güvende hissetmek amacıyla başkalarıyla bağlantılar kurmanız, yetenekli olduğunuz konularda kendinizi ifade etmek yoluyla güç elde etmeye çalışmanız gerekiyor. Merkür gezegeni astrolojik olarak, kişinin aklını, becerikli olduğu alanlara yönlendirmesindeki düşünce gücünü simgelediği için bu süreçte Aslan burcunda ilerlemesinin, parasal konularda kendinizi ifade edebilmeniz içinizdeki güven duygunuzla birebir alakalıdır demiş ve özgüven duygunuzu muhakkak ayakta tutmalı, işlerinizi organize etmeye çalışmalı, kimse sizi takdir etmese veya desteklemese bile siz bildiğiniz alanda çalışarak kendinizi göstermelisiniz diyerek devam etmiştim. Yaratıcılık, yöneticilik, sanatsal, iletişim alanlarındaki meslekler bu dönemde parasal kazanımlarınızda gayet etkili olabilir. Bilirsiniz Yengeçler olarak hassas kişilersinizdir, duygusal dalgalanmalar burcunuzda oldukça fazladır.

Korunmaya, kollanmaya olan tutkunuz nedeniyle genel olarak büyümekte zorluk çekebilirsiniz. Bu nedenle gerekli girişimlerde hep bir ürkeklik ve güvensizlik yaşamanız mümkündür. Merkür Aslan burcu seyrinde ise, kendinizi gözden geçirerek ve herşeyden önemlisi kendinize kesinlikle güvenerek işinizle alakalı konularda cesaretli davranır, girişimlerde bulunursanız bu enerji sizin kendinizi olumlu yönde ifade ederek başarı kazanmanızda etkili olabilir. Başarı ise doğal olarak beraberinde parasal güvenceyi de sağlayacağından gayet olumlu olabilir diyerek bitirmiştim. Siz bu satırları okurken bu enerji hala devam ediyorsa yukarıdaki noktaları ön planda tutmak tabi ki faydalar getirici olabilir.

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-9-17-18-22-23-30-31

Zayıf Enerjili Günler : 5-6- 12-13-14-19-20-21

Yeniay : 26-27

(Ay gezegeninin Yengeç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 12-13-14

(Ay gezegeninin Oğlak burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

 
Üst