1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Yengeç burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  Konu, 'Yengeç Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Aşk ve İlişkiler Sevgili Yengeçler uzun soluklu, derin düşünmeye meyilli ve hassasiyetle davranmaya yönelik olacağımız Mart ayına adım atmış bulunmaktayız. Herşeyin gönlünüzce olmasını, arzularınızın gerçekleşmesi dileğimle yorumunuza başlıyorum. Her zaman olduğu gibi aşk ve ilişkiler konusundaki enerjilerinizi tarih ve önem sırasına göre birlikte inceleyeceğiz.
  4 Şubat – 14 Mart tarihleri arasında Kova burcunda seyrini sürdürecek aşk evinizin yönetici gezegeni Mars gerek devam eden ilişkinizde gerekse ilişki konusunda hem paylaşımdan yana hem de kendi bireysel kimliğinizi kabul ettirmek adına mücadele edeceğinizi göstermekte. Bir Yengeç sevdiklerini sahiplenip korumaya özen gösteren bir burcun mensubudur. Fakat kimi zaman yaşadığı acı tecrübeler ve geçmişin üzerinde bıraktığı izler nedeniyle kendi kabuğuna saklanarak kendini toparlamaya çalışabilir. Bu toparlanma sonrasında ise özgür bir şekilde kendini ifade edebilir hale gelir. Bunu yapmakta zorlanan yengeçler ise daima başkaları tarafından korunmak ve kollanmak ihtiyacı duyabilirler. Mars gezegeninin Kova burcundaki seyrinin bir yengeç için anlamı, bu süreçte kendi kabuğundan çıkışı ve kendini toparlamak adına güçlenmeye çalıştığı zaman dilimi demektir. Tabi ki bu son derece önemli ve yararlı bir süreçtir. Fakat bu sürecin olumlu bir şekilde geçmesi ve sonuçlarının alınması için kararlılık ve beraberliğinizin niteliğine göre dikkat isteyen noktalar vardır. Şimdi bunları ele alalım.
  İlişkisi mutlu ve huzurlu geçen Yengeçlerin bu enerji altında sadece bireysel istekleri doğrultusunda hareket etmeleri tabi ki beraberlikleri açısından sakıncalı olabilir. Çünkü zaten büyük bir sorunları yoktur, gayet iyi anlaşmaktadırlar. O zaman yapılması gereken eşit paylaşım içinde olmayı sürdürmeleri ve tutkularını, arzularını partnerleriyle bir arada sevgi birliği içinde devam ettirmeleridir. Ayrıca bu enerjinin kendi içindeki iyileştirme gücü ve paylaşım ihtiyacından yararlanarak sıradışı güzelliklere açık olmayı sürdürebilir, dönemi daha mutlu bir şekilde geçirebilirler. Cinsellik konusunda daha özgür yaklaşımlarda bulunabilirler. Eşleriyle birbirlerini yeniden keşfe çıkabilir ve haz duygularını sıradışı şekillerde doyurabilirler. Ayrıca maddi ve manevi konularda birbirlerine destek olarak sevgilerini çoğaltabilirler.
  İlişkisinde sorun olanlarsa bu enerji altında partnerlerine karşı kendi kimlik savaşlarını vermeyi tercih etseler dahi, aslında paylaşıma hazır ruh hali içindedirler. Eğer partneriniz anlayışlı ve inatçı davranmaya birisiyse orta bir noktada buluşmak mümkündür. Tam tersi bir karakterle beraberseniz kimi zaman beklenmedik gelişmelerin oluşması mümkündür. Çünkü kafanızın içinde düşündüğünüz ve saptadığınız farklı amaçlar vardır. Fakat karşınızdaki kişiyle sürtüşme devam ettiği için kimi zaman araya mesafe koymaya çalışabilirsiniz. Hatta inatçı, sağı solu belli olmayan tarzda davranışlar gösterebilirsiniz. Bunun en önemli nedeni, onunla anlaşmaya gönüllü olduğunuz halde size karşı daha yumuşak davranmayışıdır. Yani bu tepkisel haliniz aslında bir misillemedir. Onun bir adım geri atması halinde tatlı yanlarınızı sergilemeye çalışacağınızı söyleyebiliriz. Böyle bir durum içinde olan Yengeçlere tavsiyem ne olursa olsun karşılıklı konuşmanız ve içinde bulunduğunuz durumu onunla paylaşarak çözüm bulmaya çalışmanızdır. Yani arkadaşlık olgunuzu her ikiniz ve ilişkinizin selameti adına orta planda tutmanız ve bireysel düşünmek yerine biz kavramı içinde hareket etmenizdir. Mars Kova burcunda bu tarihler arasında cinsellik konusunda sıradışı ve farklı şeyler yaşamak istediğinizin göstergesidir. Bu durumu da partnerinizle konuşursanız, bu enerjinin agresif yönlerini güce dönüştürmüş olursunuz.
  İlişkisi olmayanlar açısından bu dönemin anlamı ise, bireysel kimliğinizi kabul ettirebileceğiniz, eşit ve ortak paylaşımlar içinde olacağınız, tutkulu ve arzu dolu bir beraberliktir. Birlikte olacağınız kişiyle anlaşmaya gönüllüsünüzdür. Fakat bunun için karşınızdaki kişinin de aynı düşünce ve yaklaşımda olması kaydıyla. Bu tarihler arasında farklı ve sıradışı bir aşk sizi oldukça mutlu edebilir. Bireysel kimliğinize saygı duyan, size bugüne dek yaşadıklarınızı unutturan ve kendinizi yeniden toparlamanıza yardımcı olan bir kişi hem moralinizi yükseltici hem de iç gerginliğinizi ortadan kaldırıcı bir etki yaratabilir.
  15 Mart – 21 Nisan tarihleri arasında Balık burcunda ilerlemeye başlayacak Mars gezegeni ise, bir önceki Kova sürecine göre çok daha yumuşak ve çok daha empatide bulunacağınız bir dönemin işaretidir. Bu süreçte aşkta yeni tanışmalar, ruhsal birleşimler ve gönül ilişkilerinde fedakarlık ve özverili tavırlar ön planda olmaya başlar. Bir önceki süreçteki belirsizliklerin yerini şimdi isteklerini fantezileriyle süslemek isteyen bir kişi almıştır. Yani partnerinizle hayatın tüm karmaşık ve sıkıntılı yanlarını birlikte göğüslemek ve aşkla ilerlemek arzunuz yoğunlaşır. Kavgalar ve çatışmalardan elinizden geldiğince uzak durmaya çalışabilir, öfkelenseniz bile bunu direkt olarak göstermek yerine kendi içinizde çözümlemeye çalışmanız mümkündür. Bu enerjinin yaratabileceği bir başka psikolojik durum ise, yaşadığınız ilişkinin kalitesine göre kimi zaman boyun eğen tavırlar içinde oluşunuzdur. Yani anlaşmayı isteyen fakat bir türlü bu sağlanamadığı için üzülen çaresiz kişi görünümü içinde olabilirsiniz. Ayrıca unutmayalım ki bu tarihler arasında aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs Koç burcunda geri harekette olacağı için tüm enerjiniz toplum içinde kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmektir. Yani bir yandan isteklerinizi elde etmekte zorlanırken diğer yandan ilişkide sert tavırlarla alışverişte bulunmak çelişki yaratabilir. Yapmanız gereken öncelikle ne istediğinize ve sizi neyin mutlu edeceğine karar vermenizdir. Eğer amacınız mutlu ve huzurlu olmaksa o zaman karşınızdaki kişiyle ortak bir noktada buluşmak en doğrusudur. Yani koşullarınızı kabul etmek ve bu koşullar çerçevesinde hareket etmeye çalışmak. Bunun yolu ise ne boyun eğen ne de isyan eden kişi olmamaktır.
  İş ve Kariyer
  6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında devam edecek Venüs gezegeninin Koç burcundaki geri hareketi gerek otoritelerle olan ilişkinizde gerekse işiniz gereği muhatap olduğunuz insanlarla aranızdaki iletişim ve paylaşıma dikkat etmek gerektiğini gösteriyor. Bu süreç Venüsün ileri-geri hareketleri nedeniyle neredeyse Haziran ayına kadar devam edecek. Bu enerjinin yansımalarını ve neler yapılması gerektiğini şimdi beraberce ele alalım. Venüs bildiğiniz gibi ilişkilerle birebir alakalı bir gezegen. İster karşı cinsle isterse diğer insanlarla olan sevgi alışverişinizin niteliği, doğum haritanızdaki konumuna bağlı olarak değişiyor. Venüsü oğlakta olan bir kişi sevgide sağlamlık ararken, Yayda olan kişi maceraya önem veriyor. Evrensel hareketleri ise hepimizi farklı yaşam alanlarında etkisi altına alıyor. Venüs gezegeninin yukarıdaki tarihler arasında Koç burcunda ilerlemesi ise astrolojik açıdan olumsuz bir seyir olarak dikkat çekiyor. Bir de geri hareketini hesaba katarsak bu durum ikiye katlanıyor. Öncelikle paylaşım duygusunu ortadan kaldırıyor. Kişinin bencil davranışlar göstermesine ve ilişkilerde kendi çıkarlarını gözetmesine yol açıyor. Geri harekette olduğu için, duyguların dışa gösterilmesini engellediği için doğal olarak ifade etmekte zorlanmalar yaşanıyor.
  Bu durumun size olan yansıması ise, iş hayatınız, aileniz, çevrenizdeki insanlarla ilişkinizde özellikle çalışma hayatında sürekli olarak kendi değerlerinizi ön plana almanıza neden oluyor. Bu sadece sizin davranış şeklinizi olmayıp, dışarıdaki insanların da bu şekilde hareket etmesi sonucu anlaşmazlıklar oluşabiliyor. Yengeçler duyarlı ve hassas kişiler olduklarından bu enerji altında kendinizi rahatsız hissetmeniz mümkün. Bilirsiniz çalışma hayatında kimi zaman politik davranmak esastır. Karşınızdaki kişi patronunuz ise ve gerçekten kaprisli davranıyorsa bu süreçte oldukça sıkılabilirsiniz. Görevlerinizi isteksizce yapmanız mümkün olduğu gibi, iş hayatıyla alakalı konularda olmayacak idealler peşinde koşabilirsiniz. Mükemmel bir iş ve güvence istediğiniz halde bu gerçekleşmediğinde agresif tavırlar gösterebilir, çevrenizdeki insanlarla çatışabilirsiniz. Ne kadar ılımlı bir kişi olsanız da bu enerjinin etkisi altında bütün bunların görülmesi mümkündür. Yapılması gereken mesleki konularda ani kararlar vermemek, gelişmeleri akışına göre değerlendirmek, iş başvurularınızı yaparken kriterlerinizi iyi belirlemek, etrafınızdaki insanlarla iyi geçinmeye çalışmak, elden geldiğince sakin, olgun ve ılımlı yaklaşımlarda bulunmaktır.
  20 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerlemeye başlayacak Güneş seyri ise son derece güçlü bir enerjidir. Venüsün geri hareketiyle beraber değerlendirdiğimizde sizler açısından yoğun ve aktif bir dönem olmasına rağmen yine de kararlarınızı verirken iyi düşünmeniz gerektiğinin işaretidir. Kimliğinizi ön planda tutma ve isteklerinizi ifade etme gücünüz yükselebilir. Özellikle otoritelerle olan ilişkinizde dikkatli olmanız, mesleki açıdan önemlidir. Kendinizi ortaya koyma arzunuzun altında yatan en önemli neden, yaşamınıza yeni bir yön vermek isteğinizdir. Eleştirel tavırlara veya çevrenizdeki insanların tuhaf hallerine katlanmak zorunluluğu sizi rahatsız edebilir. Eğer bu tarihler arasında Venüs Koç burcunda geri hareket yapmıyor olsaydı bu enerjinin gücü altında yeniliklerde bulunmanız kolay olabilirdi. Fakat Venüs parasal konularda da etkili bir gezegen olduğundan, geri hareketi maddi açıdan düşünmeniz gerektiğini göstermektedir. Yani karşınıza fırsatlar çıksa dahi, öncelikle maddiyat kısmını ve çalışacağınız ortamdaki insanları çok iyi araştırmanız lazımdır. Güneşin bu tarihler arasındaki diğer yansıması ise hırsınızı ve başarı arzunuzu yükseltmesidir. Kendinizden emin halleriniz dikkat çekici olabilir.Fakat diğer gelişmeleri de göz önüne alırsak esnek davranmaya çalışmanız ve akıllıca seçimlerde bulunmanız yararınızadır.
  25 Mart – 9 Nisan tarihleri arasında iletişim ve haberleşme gezegeni Merkürün, çalışma evinizde başlayacak seyri ise, gerek Venüs gerekse Güneş gezegenlerinin yansımalarından farklı değildir. Bu tarihler arasında mesleki açıdan otoritelerle aranızda sorunlar oluşmaması için subjektif düşünmemeye çalışmalı, olgun ve ılımlı yaklaşımlarda bulunmalı, düşüncelerinizi açıklarken öfkeli veya uzlaşmaz kişi imajı yaratmamalısınız. Bu enerji iş başvurularında kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmenizi sağlayıcıdır. Amaçlarınızı gerçekleştirmek adına fikirlerinizi dile getirme gücünüz yüksektir. Karar vermekte zorlanmazsınız. Eğer iş yerinizle aranızda bir problem varsa Venüsün Koç burcu sürecinde bu anlaşmazlık sizler açısından çalışma motivasyonunuzda düşüşlere neden olduğundan ani bir kararla işten ayrılıp Güneş ve Merkür Koç seyirlerini başka bir iş başvurusunda bulanarak değerlendirmeye kalkışabilirsiniz. Çünkü istekleriniz ön plandadır. Fakat burada dikkat edeceğiniz husus, öncelikle sakin ve mantıklı düşünerek hareket etmektir. Yani duygularınızın aklınızı bulandırmasın izin vermemeniz lazımdır. Tabi ki önünüze iyi bir fırsat çıkarsa ve hakikaten beklediğiniz gibi bir şeyse bunu değerlendirmenizde bir sakınca yoktur. Tam tersine sadece gerilim altındasınız diye başka bir iş ayarlamadan işten ayrılmak sakıncalı olabilir.
  Para Konuları
  18 Şubat – 19 Mart tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek, kazanç evinizin yönetici gezegeni Güneş gerek kendi ve gerekse etrafınızda bulunan insanların maddi ihtiyaçları konusunda gayet duyarlı olabileceğinizin göstergesidir. Bu hassasiyet kimi zaman kendi isteklerinizden vazgeçmenize ve merhametiniz nedeniyle bonkör davranmanıza neden olabilir. Sanatsal faaliyetler aracılığıyla para kazanmanın mümkün olduğu bu süreçte, dışarıdan destek görme arzunuz da yoğundur. Bu tarihler arasında kazanımlarınız uzmanlık alanınız olan konulardan elde edilebileceği gibi, çalışma evinizdeki Venüs geri hareketiyle nedeniyle henüz işiniz tam olarak oturmadığı için Haziran ayına kadar sabırlı olmanız faydalıdır. Venüs Haziranda Boğa burcunda ilerlemeye başladığında sizler maddi açıdan çok daha güçlü girişimlerde bulunabilirsiniz. İşe yeni başlayanlar da aynı şekilde Haziran ayına kadar deneme süresinde olduklarından maddi açıdan ferahlamaları için sabırlı olmaları şarttır. Önce etrafınızdaki insanları ve işinizi tam anlamıyla öğrenmeye çalışmanız maddi açıdan da size olumlu olarak yansıyacaktır. Kimileriniz ise, mesleki uzmanlık alanınızı belirleyecek ve ileride hayatınızı kazanacağınız işle alakalı olarak yurtdışına gitmeyi düşünebilirsiniz. Bunun için paraya oldukça ihtiyaç duyabilirsiniz.
  Kendinizi geliştirmek ve deneyim kazanmak amaçlı yapacağınız bu yolculuklarda hem bugününüz hem de yarınınız adına çok iyi düşünmeniz gerekir. Sadece parasal değil, her ayrıntıyı ele alarak kendinizi hazırlamanız mutlaka şarttır. Böyle durumlarda olan kişilerin özellikle yurtdışına çıkarken maddi yönden kendilerini garanti altına alacak şekilde hareket etmeleri gerekiyor. Yani yurtdışında okumak veya çalışmak istiyorsanız hazırlık aşamasında size gerekli olan gücü elinizde bulundurmanız lazım. Başkalarından destek beklentisi içinde olacağınız bu süreçte bunu göremediğinizde hassas tepkiler vermeniz mümkündür. Ayrıca çalışmak amaçlı yurtdışına gidenlerin imkanları dahilinde yaşamaya özen göstermeleri önemlidir. Bir başka yansıma ise, kazanç kapılarının yurtdışı bağlantılı olarak gelişmesidir. Yani ülkenizdeki iş olanakları yetersiz ise, bu dönemde yabancı bir ülkede çalışarak hayatınızı kazanabilirsiniz. Fakat bu işin tam manasıyla oturması Jüpiter gezegeninin Balık burcu Ocak 2010 tarihinde Balık burcunda ilerlemeye başladığında mümkündür. Şimdiki gidişiniz ancak o zaman meyvelerini vermeye başlayabilir ve siz parasal açıdan bu tarih itibariyle çok daha refaha kavuşabilirsiniz. O yüzden sabırlı olmanızda fayda var.
  20 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında parasal konularda daha ateşli dürtülere sahip olabilirsiniz. Mesleki açıdan konumunuzun sağlamlaşması için yoğun bir mücadele söz konusu olabilir. Bu mücadele doğal olarak daha iyi kazanmak adına olacağı için, yeni iş girişimi veya mevcut işinizdeki iyileştirmelerin yapılması size göre mutlaka şarttır. Fakat bu süreçte Venüs gezegeninin kariyer evinizde geri hareket yapıyor oluşu, işinizle alakalı girişimler veya parasal yöndeki iyileştirmeler adına beklemeniz gerektiğinin göstergesidir. Çünkü bu seyir altında size önerilen miktarla sizin beklentiniz arasında belli bir fark oluşabilir. Bunu dengelemesi için gerek işvereninizin ve gerekse sizin belli bir dengelemede bulunmanız lazımdır. İşte tam bu noktada yapılması gereken otorite konumundaki kişilerle konuşmak veya ilişkilerinizi en azından Haziran ayına kadar ılımlı bir şekilde sürdürmektir. Ayrıca yeni işe gireceklerin maddi konularda sabırlı olması gerekebilir. Sizin kafanızın içindeki miktarla size sunulan arasındaki fark büyük olabilir. Bu ise iş seçimlerinizde sizi rahatsız edebilir. Şöyle bir özetlersek, Mart ayı yeni gelişmeler için start verilmeye çalışıldığı fakat bazı nedenler yüzünden maddi ve iş anlamında sabırlı olunması gereken bir zaman olarak görülüyor. Fakat şu var ki, bu süreci iyi ilişkiler kurabilenler, politik davranarak ılımlı bir görünüm çizerek, köprüyü geçene kadar sabırlı olanlar kazançlı bitirecekler diyebiliriz.
  Pozitif Enerjili Günler : 5-6-9-1014-15-24-25-28-29

  Zayıf Enerjili Günler : 11-12-13-18-19-20-26-27
  Aşkta En Şanslı Günler :14-15
  Yeniay :5-6
  (Ay gezegeninin Yengeç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
  Dolunay :18-19-20
  (Ay gezegeninin Oğlak burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
  Mutlu ve başarılı bir Mart ayı geçirmeniz dileğimle,
  iremSU
  Mynet Astroloji Danışmanı

   
Yengeç burcu 2009 Mart ayı Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yengeç burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  Yengeç burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  Yengeç Burcu Aylık Yorumu Sevgili Yengeçler güneşin yavaş yavaş yüzümüzü aydınlatacağı, umutlarımızın bahar dalındaki filizler gibi yüreğimizde açmaya başlayacağı Nisan ayına girmiş bulunmaktasınız. Hassasiyetin sembolü olan siz Yengeçlerin huzurlu ve güvenli bir ay geçirmenizi dileyerek yorumunuza başlıyorum. Ele alacağımız ilk konu her zamanki gibi Aşk ve İlişkiler 15 Mart...
 2. Yengeç Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu

  Yengeç Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu

  yengeç 2009 ağustos Aşk ve İlişkiler Alışkanlıklarına bağlı sevdiklerine sahip çıkmak, korumak ve kollamak enerjisiyle dolu duyarlı Yengeçler, yaz sıcaklarının çevremizde herşeye hareket ve canlılık getirdiği Ağustos ayına girmiş bulunmaktayız. Eminim ki yine çevreniz aşina yüzlerle doludur ve tanıdığınız ortamlarda güven içinde günlerinizi geçirmeye çalışıyorsunuzdur. Umarım yaz günleriniz...
 3. Yengeç Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  Yengeç Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  2009 ekim ayı yengeç burcu aylık yorumu her ay burcunun yorumunu bekleyen melekler için :tik: Aşk hayatınızla ilgili konularda Ekim ayının bana göre iki önemli enerjisi hemen göze çarpıyor. Bunlardan birincisi 24 Eylül-18 Ekim Venüs gezegeninin Akrep ve aşk evinizin yöneticisi olan Mars gezegeninin 4 Ekim-16 Kasım tarihleri arasındaki Akrep burcu geçişi. Her iki gezegen etkinliği de Akrepte...
 4. Yengeç Burcu 2009 Kasım Ayı Yorumu

  Yengeç Burcu 2009 Kasım Ayı Yorumu

  2009 kasım ayı yengeç burcu aylık yorumu her ay burcunun yorumunu bekleyen melekler için :tik: Aşk ve İlişkiler Kasım ayına girdiğimiz şu günlerde aşk hayatınızla alakalı konularda oldukça güçlü enerjiler söz konusu. Bunlardan ilki geçtiğimiz 4 Ekim tarihinde başlayan ve 16 Kasıma kadar devam edecek Mars gezegeninin Akrep burcu seyridir. Bu enerjiden size Ekim aylık yorumunuzda söz...
 5. 2014 Yılı Mart Ayı Yengeç Burcu Yorumu

  2014 Yılı Mart Ayı Yengeç Burcu Yorumu

  2014 mart yengeç burcu, yengeç burcu mart ayı yorumu, aylık burç yorumları Sevgili meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz, Astrolog Nuray Sayarı'nın öngörülerinden yola çıkarak 2014 yılı mart ayı yengeç burcu yorumunu bu sayfamızdan sizlerle paylaşıyoruz... 2014 Mart Yengeç Burcu Aşk ve İlişkiler 1-2 Mart arası: Ailevi konular, yuvanız, birlikte aynı ortamı paylaştığınız kişilerle...

Sayfayı Paylaş