Yengeç burcu 2009 Ocak ayı Yorumu

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Yengeç burcu 2009 Ocak ayı Yorumu
ocak ayı hangi burç ocak ayında doğanların burcu
Aşk ve İlişkiler

Sevgili Yengeçler ilişkiler açısından en önemli transitlerden birisi 20 Ocak tarihine kadar ciddi ilişkiniz ve evlilik evinizden geçecek olan Güneş-Oğlak burcu seyridir. Bu dönemin etkilerinden hatırlarsanız günlük yorumlarda söz etmiştim. Şimdi biraz daha ayrıntılı ele almak istiyorum. Güneşin Oğlak burcu süreci her zaman için geçtiği yaşam alanlarında ciddiyet ağırbaşlılık ve oldukça ağır etkiler verici olabilir. Aslında böyle bakıldığında her ne kadar kasvetli dursa da olumlu yanları da bir o kadar fazladır. Partnerinizin size olan davranışları tutumu ve ilişkinize gösterdiği özen ve verdiği değeri anlamanız mümkün olabilir. Ayrıca ilişkisi olmayanlar için de bu enerji yaşamınıza girmesi mümkün olan kişiyle aranızdaki yaş farkıdır. Kimi zaman da bu durum yaş farkından ziyade partnerin yapısı gereği ağırbaşlı ve olgun bir yaradılışta olmasından kaynaklanabilir. İş hayatında saygınlığı olan bu kişi size önceleri ağır gibi gelse de onun düşünceleri ve size olan davranışlarındaki güven duygusu ilgi uyandırıcı bir etki yaratabilir. .
Yıllardır öyle veya böyle evliliğini sürdürmekte olanlar açısından incelersek bu süreçte birlikte olduğunuz kişi son derece ciddi ve ağırbaşlı bir şekilde hareket etmeye özen gösterebilir. İlişkinizle ilgili konularda bu döneme kadar olan tüm davranışlarını ve aranızdaki tüm tecrübeleri daha planlı ve programlı bir şekilde ele almaya başlayabilir. İyimserlik etkisinden uzak olan tavırları sizin için oldukça zorlayıcı bir etki yaratabilir. Kafasının içinde bazı düşünceler vardır ve sanki bir bekleyişe geçmiş gibi davranmaya başlayabilir. Kurallar koyabilir son derece temkinli hareket edebilir sorumluluklarını kesinlikle yerine getirebilir. İş hayatıyla ilgili sorunları veya yoğun koşuşturması olabilir. Eğer kendi içinde sorunları varsa iyice soğuk davranışlar görülebilir.
İlişkisi uzun yıllardır devam eden ve sağlam bir temele oturmuş olan çiftler için bu dönem son bir ayarlama süreci olarak geçebilir. Birbirinizin farklılıklarına uzun yıllardır alışkın olduğunuz için oldukça ciddi bir karar verebilir ve bundan sonrasını birlikte geçirmek için karar alabilir evlenmeye karar verebilirsiniz. Ortak sorumluluklarınızı tekrar oturtarak gayet sevinçli bir döneme adım atabilirsiniz.
İlişkisinde sorun olanlar için bu enerji karşılıklı olarak bazı şeylerin yeniden gözden geçirilmesi adına bir şans olabilir. Tabi ki doğru şekilde kullanılabilinirse. Bu dönemde onun tavırlarını kafanıza takmadan hangi nedenle olursa olsun anlaşma zemini yaratmak için istekli olmaya çalışırsanız bazı durumları düzene koymak için şansınız var demektir. Tam tersi bir durum ise epey zorlayıcı olabilir. Bu transit esnasında iyi şans gezegeni Jüpiterin de bu yaşam alanından geçiyor olması eminim ki sizler için aradığınız anlaşma ortamının yaratılması anlamı taşıyacaktır. Burada yapılması gereken her ikinizin de öncü enerjilerinizi devreye koyarak problemleri halletmek adına istekli olmanızdır. Ayrıca Satürn geri hareketinin iletişim evinizdeki geri hareketini de düşünürsek bu dönemde sabırlı olmak ilişkiniz açısından son derece faydalı olabilir.
İş ve Kariyer
24 Ocak tarihine kadar gündelik iş hayatınız veya evde yaşayan bir kişi de olsanız gün içinde yaptığınız tüm uğraşılarınızı ilgilendiren yaşam alanınızda ilerleyecek olan Venüs gezegeni bu süreç içinde birlikte çalıştığınız iş arkadaşlarınızla birebir ilişkilerinizde daha iyimser bir tutum içinde olmanızı gerektirmektedir. Normal zamanlarda oldukça hassas ve kırılganlığa müsait olan sizler elinizden geldiğince bu duygularınızı ayarlayarak ilişkiler kurmaya çalışmalısınız. Mesleki faaliyetler yine bu dönemde sizin yurtdışı bağlantılarına geçmenizi belirli bir dönem için işinizle alakalı yolculuklar yapmanızı değişik insanlarla bir araya gelmenizi ve görüş alışverişinde bulunmanızı işinizin verimi açısından bilgi ve eğiminize önem vermenizi de sağlayabilir. Başkalarıyla ortak işlerin de bu dönemde görülmesi gayet doğal olabilir. deneyimlere oldukça açık keşif isteğiniz yüksek olacağından araştırma konularında ortak çalışmalarda bulunmak gibi aktivitelere rastlanabilir. Eğitim seviyenizin yüksekliği ve çevrenizdeki popülerliğiniz size yardımcı olabilir. Birlikte çalıştığınız insanların farklılıklarına hoşgörüyle yanaşmanız halinde işinizdeki huzurunuz yükselebilir ve bu durum doğal olarak moral gücünüz açısından da yükseltici bir etki yaratabilir.
Ocak ayının bana göre en önemli transitlerinden birisi aktivite cesaret ve mücadele gücünün temsilcisi olan Mars gezegeninin 31 Aralık günü İkizler burcuna geri dönüşüyle siz yengeçlerin kendinizi dış dünyada ifade edebilme ve girişimde bulunmayı düşündüğünüz konularda geçtiğimiz Ağustos ve Eylül aylarında başlattığınız planların projelerin eylemlerin tekrar gözden geçirilmesi anlamı taşıyabilir. Geri hareket dönemleri her ne kadar durdurucu bir etki yaratsa da aslında doğru anlamda kullanıldığından son derece yararlı olabilir. Mars gezegeninin bu süreçte sizler için bunun dışında diğer bir anlamı ise kendi isteklerinizin peşinden gitme konusunda kararsızlık ve değişkenlikler göstermenizdir. Bu durum 30 Ocak tarihinde geri hareketin sona ermesiyle azalsa da yaptığınız tüm planların ve gözden geçirişlerin hayata uyarlanması Mart ayını bulabilir. Peki bu dönemde mücadele gücünüz düşük olsa da eliniz kolunuz bağlı mı bekleyeceksiniz? Tabi ki hayır. Ocak ayında etkili olacak diğer enerjilerden yararlanarak yaşamınızı sürdürebileceksiniz. Sadece daha içe dönük enerjiler söz konusu olacağından sanki bir pasiflik haliniz varmış gibi gözükebileceksiniz. Mars gezegeninin ikizler burcu ve geri hareketini en olumlu anlamda kullanmak için her şeyden önce kendi isteklerinizi insanlara dayatmaya çalışmamak pasif agresif bir tutum içinde olmamak içsel olarak gerginlik öfke yaratabilecek kişi veya olaylar karşısında sabırlı olmaya çalışmak yarım kalan tüm işlerinizi tamamlamak önünüze çıkabilecek her engelin aslında gelişiminiz için önemli olduğu gerçeği unutmamak olmalıdır. Aşırı uçlarda gezinmek alınganlıklar göstermek son derece yanlış olup sağlık açısından da sizi zorlayabilir. İlişkilerinizde olgun ve hoşgörülü bir tavır içinde olmayı sürdürmeli eğer gizli saklı bir ilişkiniz varsa dikkat etmeye çalışmalısınız.
Parasal Konular
Ocak ayında parasal konularda üç önemli enerjinin etkinliği altındasınız. Bütün bunlar kendi kazanımlarınız dışında başkalarından elde etmeyi düşündüğünüz her türlü parayla alakalı olacağı gibi sizin işinizden elde ettiğiniz gelirler konusunda etkili olacağa benziyor. İlk enerjiden başlayarak açıklamak isterim.
Bunlardan en önemlisi Ay düğümlerinin transitidir. Bu düğümler tüm burçları farklı yaşam alanlarında etkisi altına alacağından kesinlikle bilinmesi gerekmektedir. Kimilerinizin bilgi sahibi olduğu kimileriniz içinse Astrolojik olarak yeni öğreneceğiniz bir konu olabilir. Fakat son derece önemlidir ve uzun bir süreyi kapsayacaktır. Ay gezegeninin Dünya etrafındaki yörüngesi ile Dünyanın Güneş etrafındaki yörüngesinin kesiştiği iki karmik noktadan biri olan kuzey düğüm geleceğinizi ve geliştirmeniz gereken davranışlarınızı gösterirken güney düğüm ise geçmişinizi ve kurtulmanız gereken davranışlarınızın göstergesidir. 7 Ocak 2008-Temmuz 2009 tarihleri arasında başkaları kaynaklı tüm paylaşımlarınız ile kendi kazancınızı yakından ilgilendiren konularda geliştirmeniz gereken ve muhakkak kurtulmanız gereken noktaları kapsamaktadır.
Öncelikle kuzey düğümün transitinden söz etmek istiyorum. Bu dönemde başkalarıyla olan tüm paylaşımlarınızda(cinsellik hisseli paralar krediler sigorta gelirleri v.b konularda kesinlikle gerçekçi bir bakış açısı altında düşünmek zorundasınız. Kimden ne gibi faydalar umabilirim diyerek düşünmek ve olmadığında alınganlıklar göstermek yanlıştır. İçinde bulunduğunuz durumda eşit şartlar altında hareket etmek zorunluluğunuz vardır. Diyelim ki evlisiniz ve çalışmıyorsunuz bu durumda siz herhangi bir yardım göremediğinizde nasıl gerilim altına girebilirsiniz ki? Buna hakkınız yoktur. Yine bu dönemde sadece çıkarlarınız doğrultusunda düşünerek karşınızdaki kişiyi maddi olarak değerlendirmek oldukça yanlıştır. Herhangi bir talebiniz geri çevrildiğinde yapmanız gereken öncelikle sakin bir şekilde olayları el almak olmalıdır. Bu süreçte dostlarınızla ortak işler yapabilirsini ve bu yolla gelirleriniz olabilir. Grup faaliyetleri kanalıyla maddi kazanımlara sahip olabilirsiniz veya başkalarının ortak işlerinden gelir elde edebilirsiniz. İlginç ve sıradışı konulardan veya fikirlerinize başvurulmasıyla gelen paralar olabilir. Bütün bunların olumlu bir şekilde gerçekleşmesi için her şeyden önce kendinizi muhakkak geliştirmeli mantıklı hareket etmeye çalışmalı ve herkesin kazanabileceği durumlar yaratmak için cesur olmalısınız.
Bunun tam karşıtı olan Güney düğümün kendi kazancınızla alakalı yaşam evinizden geçecek oluşu ise zorluklar yaratabilir. Bu enerjiyi olumlu anlamda kullanmak ve bu süreçte zorluklar yaşamamak için her şeyden önce kendi bildiklerinizi uygulama konusunda ısrar etmemeli harcamalarınızı muhakkak kontrol altına almalı başkalarından onay bekleyerek zaman kaybetmemeli bilakis parasal kazanımlarınız konusunda girişken olmayı bilmeli garip tutumlar göstererek kendinizi aşırı zor durumdaymış gibi göstermeye kalkmamalı aşırı gurur ve alınganlıktan uzak durmalısınız. Eğer daha refah bir hayat sürmek istiyorsanız öncelikle cesur atak ve parasal konularda daha dikkatli olmaya çalışmanız gerekebilir.
Yine parasal konularda başka etkin enerji ise 8 Ocak tarihinde Kova burcunda ilerlemeye başlayacak iletişim ve haberleşme gezegeni Merkürün transitidir. Bu durum başkalarıyla ortak olarak paylaşımda bulunduğunuz konularda orijinal fikirler üretmeniz gerektiğinin işaretidir. Bu dönemde maddiyatla alakalı konularda iletişimin önemli bir yeri olacaktır. Dışarıdan elde etmeyi düşündüğünüz gelirler konusunda dostlarınızla konuşabilir bireysel olarak daha geniş bir kitle halinde girişimde bulunmaya çalışabilirsiniz. Farklı arayışlar içine girerek durumunuzu aydınlığa kavuşturmayı düşünebilirsiniz. Bazı kredi başvuruları veya kredi ödemelerinizle ilgili konular gündeme gelebilir. Bu gibi durumlar için Merkürün gölgeli günlerinin başlangıcı olan 21 Ocak tarihine kadar ne yapacaksanız iyice düşünerek karar vermeli bu tarihten sonra yine gölgeli günlerin sonu olan 26 Şubat tarihine kadar beklemede kalmaya özen göstermelisiniz. Eğer 21 Ocak tarihine kadar bir sonuç almadıysanız zorlamamalı yeniden planlar yapmalı bazı eksikleri tamamlamalı ve dediğim tarihlerden sonra girişimde bulunmaya çalışmalısınız. 21 ocak-26 Şubat arası karşınıza aniden çıkabilecek veya plan dışı hareket etmenize neden olacak yeni adımlardan sakınmalısınız. Bu tarihler arasında yeni bir şey için girişimde bulunmak daha sonra pişmanlık verici olabilir.
Ocak Ayı Astrolojik Takviminiz
Pozitif etkili günler 2-3-12-13-16-17-20-21-24-25-26-29-30-31
Zayıf etkili günler 1-4-5-6-9-10-11-14-15-27-28
Aşk açısından zorlu günler 7-8 (Dolunay) çatışmalar ve duygusal gerginlikler
Yeniay günleri 20-21(Taze enerjiler yeni başlangıçlar pozitif ifade gücü)
Not: Yükselen burcunuzun yorumlarını okumayı ihmal etmeyiniz. Yıllık burç yorumları köşenizi tekrar gözden geçirmeniz faydalı olabilir.
Sevgili Yengeçler Ocak ayının sizlere mutluluk başarı sağlık ve huzur getirmesini diler yeni yılınızı bir kez daha kutlarım.
 
Üst