Yengeç Burcu 2009 Yılı Yorumları

KızılÖtesi

KızılÖtesi

Aktif Üye
Üye
Yengeç Burcu 2009 Yılı Yorumları
Jüpiter Genel Etkileri:
Sevgili Yengeçler, 5 Ocak 2009-18 Ocak 2010 tarihleri arasında, Kova burcunda ilerlemeye başlayacak şans ve genişleme imkanı sunan astrolojin en iyicil gücü olarak bilinen Jüpiter gezegeni bu seyrini 18 Ocak 2010 yılına kadar devam ettirecektir. Bu sürecin siz Yengeçlere olan en önemli etkisi geleneksel bakış açınızı genişletmesi ve bu sayede, kendi dönüşümünüzü gerçekleştirecek adımları atabilmenizdir. Şimdi sizler bu enerjinin desteğiyle, kabuğunuzdan çıkarak sosyalleşecek ve bu sosyalleşme sayesinde başkalarıyla paylaşımlarda bulunabileceksiniz. Bu ister maddi isterse manevi anlamda olsun, ıssızlığınızı yavaş yavaş terk etmeye başlayabilirsiniz. Maddi anlamda güçlü kişilerle işbirliğinde bulunabilir, kaynaklarınızı birleştirerek büyüyebilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz tek nokta, güvenceniz konusunda tek başınıza hareket etmekten ziyade, biz olmayı başarmanızda yatmaktadır. Jüpiter Kova burcu seyir zamanları özgürlük hissinin daha fazla hissedilmesi anlamına gelir. Yengeçler genelde kendi çerçeveleri içinde yaşamaktan hoşlanan, öyle kolay kolay kimseye güven duymayan kişilerdir. İşte şimdi bu enerji sayesinde daha rahat davranmayı, kendinizi ifade etmeyi ve sosyal kimliğinizi toplum içinde göstermeyi deneyimleyebilirsiniz. Cinsel kimliğinizin daha yoğun şekilde farkına vararak, paylaşımda bulunmayı, kendi kimliğinize sahip çıkarak bireysel özgürlüğünüzün tadına varmayı, içinizdeki enginlikleri, güzellikleri başkalarıyla paylaşarak gelişmeyi, arkadaşlıklar edinerek hayatın lezzetli yanlarının keyfini çıkarmayı başarabilirsiniz. Bu enerjiyi olumlu anlamda değerlendirmek için dikkat edeceğiniz husus, kendi bildikleriniz, inandıklarınız konusunda ısrarcı davranmamak, paylaşıma açık olmaktır.
15 Haziran 2009-13 Ekim 2009 tarihleri arasında geri harekette olacak Jüpiter gezegeni, yukarıda yazılanların tekrar gözden geçirilmesi ve içsel manada kendinizi yeniden ele alarak düzenlemenin işareti olarak önemlidir.
Satürn Genel Etkileri:
Eylül 2007 tarihinden bu yana Başak burcunda ilerlemesini sürdüren Satürn gezegeninin ders vererek disiplin altına aldıran etkisi ise yakın çevrenizle olan ilişkileriniz, gündelik iş hayatınızda çevrenizdeki kişilerle iletişiminiz konularında 29 Ekim 2009 tarihine kadar etkili olacak ve bu tarih itibariyle aile yaşamınızla alakalı konularda etkili olmaya başlayacaktır. O tarihe kadar öncelikle zihinsel düşünce sisteminiz eskiye oranla değişime uğratıcıdır. Daha titiz ve detaylı düşünebilir, hatta öğrendiklerinizi bile yetersiz bularak daha fazla kendinizi geliştirmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Herşeyin altında yatan sebebi araştırmak, bulmak, gerekirse insanlarla bir araya gelerek konuşmak ve son tesbiti yapmak için kendinizi oldukça yormanız mümkündür. İletişiminiz de aynı doğrultuda değişime uğrayacağından, söylenen bir söze inanmakta zorluk çekmek, duygusal olmaktan ziyade aşırı derecede mantıklı olmaya çalışmak bu sürecin önemli değişimleri arasında yer alır. Hizmet bilincinin gelişmesi nedeniyle, yakın çevrenizdeki insanlara yardımcı olmaya çalışmak neredeyse vazgeçilmez bir istek doğurur. Kardeşlerinizin içinde bulunduğu sorunları çözmek zorunda olduğunuzu hissedebilir, kendi zamanınızda ödün vermek gereği duyabilirsiniz. Onlarla aranızdaki sorunun kaynağında iletişimsizlik vardır ve siz de bunun üstesinden gelebilmek adına yoğun bir uğraş vermek zorunda kalabilirsiniz.
Sabır ve görev bilinciniz nedeniyle, yakınınızda kim varsa onun yardımına koşmanız, kendi işlerinizi ihmal etmenize yol açabilir. Tabi ki bu dönemde çevrenizdeki insanların sorunları artacağı için kendinizi bir kurban gibi hissedebilirsiniz. Sanki tüm problemleri siz çözmek zorundasınız gibi, herkesle ilgilenebilirsiniz. Bu arada bulunduğunuz çevreyi değiştirseniz de, eski çevrenizle bağınızı koparmak ve yeniye alışmak oldukça fazla zaman alabilir.Yine bu süreçte, yakınlarınızla aranızdaki irtibatın tümünde eleştirel davranışlar içine girebilirsiniz, herşeyin mükemmel olması için, denetim ve disiplin uygulamaya kalkar ve kimi zaman da birilerinin sizi beğenmeyeceğinden korkarak, herşeye uyum sağlamaya çalışabilirsiniz. Bu sizi çelişkili bir ifade tarzına yöneltebilir, bir dediğiniz diğerini tutmayabilir. Bunun nedeni size yakın olan insanları kaybetmek korkusudur. 31 Aralık 2008 günü başlayacak ve 16 Mayıs 2009 tarihine kadar sürecek Satürn gezegeninin geri hareketi yukarıdaki konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi sağlayıcı bir dönemi başlatacaktır. Bu süreçte acil kararlar almak yerine, beklemede kalarak herşeyi yeniden ele almak en faydalı yoldur. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz.
29 Ekim tarihinde Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak Satürn gezegeni, kendi doğası gereği, aile yaşamınız üzerinde etkili olmaya başlayacak ve sizi o alanda derslere tabii tutarak, geliştirecek, olgunlaşmanızı sağlayacaktır. 2009 yılının son iki ayı boyunca da bu etkisi devam edecektir. Uyum, paylaşım ve güzellikler için, öncelikle sevgi ve işbirliği duygunuzu güçlü tutmalı, sorumluluklarınızın farkında olarak hayatınızı kurgulamalısınız. Özellikle aile hayatınızda yaşanabilecek sorunlar ve baskılar karşısında çökmek yerine, birbirinize sıkıcı sarılarak her türlü güçlüğün üstesinden gelebilmelisiniz. Yani kol kırılır yen içinde atasözü bu dönemde son derece önemlidir. Yeri geldiğinde bu enerjiden aylık ve yıllık yorumlarınızda geniş anlamda bahsetmeye çalışacağım.
Uranüs Genel Etkileri
2003-2011 yılları arasında etkisi devam edecek Uranüs gezegeninin Balık burcu seyrinde, yine başta inancınız olmak üzere, eğitim hayatınız, mesleki ihtisas konularında kendinizi gözden geçirerek değişime hazır hale getirecek ve kendi farklılıklarınızı ortaya koymayı deneyimleyeceksiniz. Uranüs yavaş ilerleyen bir gezegen olduğu için, sizin kendi dünyanızdaki tüm değer yargılarınızı yeniden oluşturmanız, özgürlük, kardeşlik duyguları içinde hareket etmeniz için gerekli olan tüm değişimler, belirtilen tarihler arasında yavaş ama çarpıcı bir şekilde devam edecek ve gerçekleşmiş olacaktır. Ayrıca sizin gibi kendi geleneksel düşünce içinde yaşamayı seven Yengeçler için bu enerji oldukça ilginçtir. Bu enerji sayesinde bir çoğunuz yabancı bir ülkede yerleşmeyi veya yabancı kişilerle bağlantı kurmayı deneyimleyebilirsiniz.
Neptün Genel Etkileri
1998-2012 yılları arasında Kova burcunda ilerleyecek Neptün gezegeni bu yıl, geçen yılın iki misli daha etkili bir şekilde vizyonunuzu yükseltmeniz için size etkide bulunmaya devam edecek, hedeflerinizi gerçekleştirmeniz için idealizm olgunuzu güçlendirecek. Bu yıl Jüpiterle birlikte ilerleyecekleri için doğal olarak başkalarıyla ortak paylaşımlar konusu gayet değerli. Vizyonunuzu genişletmek için yapmanız gereken, değişimin sesine duyarsız kalmamak, eski düşünceler ve geleneksel bakış açınızdan ziyade, yenileşmeye açık olmaktır.
Pluto Genel Etkileri
Sevgili Yengeçler kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Bu güçlü dönüşüm enerjisi altında siz Yengeçler, yakın ilişkiler, evlilik, iş ortaklığı veya rakipleriniz yoluyla dönüşümünüzü sağlayacak büyük bir güçtür. Pluto astrolojik yapısı gereği gayet ağır hareket eden bir gezegen olduğundan etkisi bazı yıllarda ve aylarda oldukça yoğundur. Bu süreyi şöyle bir düşündüğünüzde bu etkinin de ancak zamanla oturacağını tahmin edebilirsiniz. Sizler bu zaman içinde, öncelikle karşı cinsle ciddi bir ilişki kurabilme, onun farklılıklarını kabullenme, paylaşmak ve bütünleşmek adına dengeli olmayı öğrenmek zorundasınız. Bu dönemde karşınıza çıkan ve ilişki kurduğunuz kişiler güç ve kontrolü ellerinde bulundurmak isteyen kişiler olabilirler. Birlikte olduğunuz kişinin sizin ve değerleriniz üzerinde baskınlığı söz konusu olabilir.
Evliliğiniz uzun yıllar sürebilecek kadar güçlüdür ama bunun için partnerinizle aranızdaki görüş ayrılıklarını kabul ederek, eksiklerinizi gerçekçi bir şekilde belirlemeli ve kendinizi geliştirmelisiniz. Bu öyle bir süreçtir ki, kimileriniz doğum haritasındaki etkiler nispetinde birlikte olduğu kişi veya evliliği nedeniyle yavaş yavaş değişime uğradığını anlamaya başlayabilir. Öncelikle kendinizi gözden geçirmelisiniz. Beraberliklerinizde sorun çıkaran nedir, nasıl bir ilişki istemektesiniz ve siz hangi konular nedeniyle ilişkilerde zorluklar yaşamaktasınız. Bütün bunları ele alarak eksik kalan, yanlış olan ve hatalı davrandığınız herşeyi gönüllü bir şekilde düzeltmeye çalışmalısınız. Bu süreçte birlikte olduğunuz kişi yada olacağınız kişiyle aranızda zorlu deneyimler yaşansa da, bütün bunların gelişiminiz adına gerekli olduğunu biliniz.
Eğer bir aksaklık varsa bilin ki, bu sizin yanlış seçiminizden yada kabullenmekte zorlandığınız bir durum nedeniyle oluşmaktadır. İlişki bir bütün olduğuna göre tercihlerinizi doğru bir şekilde yapmaya özen göstermelisiniz. Kişisel sorumluluklarınızın farkında olarak ne kendinizi fazla ezdirmeli ne de üste çıkmak adına gereksiz mücadelelere girmelisiniz. Evli olanlar ise yine sorunlarının altında yatan nedenler üzerine düşünmeli, değişmek ve yapılanmak adına yeni kararlar almalıdırlar. Bu süreci iyi bir şekilde değerlendirmeniz halinde mutlu, huzurlu birliktelikler yaşayabilirsiniz.
2009 Yılı Aşk ve İlişkiler Takviminiz
3 Oca-2 Şubat : İlişkisi olmayanlar için yeni tanışmalar açısından önemli bir süreç.
27 Aralık 2008- 3 Şubat 2009: Evli çiftler çekişmelerden uzak durmalı. Aralarındaki dengeyi korumaya özen göstermeli. Sorunları ılımlı bir şekilde çözmeye gayret göstermelidirler. Birbirinize özenli davranmanız halinde, bu süreci gayet olumlu geçirebilirsiniz.
6 Mart-17 Nisan : Aşk hayatınızla alakalı konularda gecikmeler, yanlış anlaşılmalar meydana gelebilir. Ani başlayan ilişkiler hakkında fazla iyimser düşünmemelisiniz. Temkinli hareket etmeye çalışmalısınız. İlişkinizle alakalı konularda da, beklemede kalmalı, tekrar gözden geçirmelerde bulunmalısınız.
6 Haziran-4 Temmuz : İlişkisi olmayanlar için yılın ikinci şanslı dönemi.
5 Temmuz-31 Temmuz: Yasak aşklar veya aşk konusunda karar vermekte zorluklar.
1 Ağustos-26 Ağustos : Aşk konusunda en olumlu devre. Şanslı zaman.
23 Ekim-1 Aralık : Aşk konusunda yaratıcılık gücünüzün artışı, tutkuların yükselişi, sahip olma arzunuzun yoğunlaşması. Aşk hayatınız açısından derin düşünme, paylaşma zamanı. Bir o kadar da kıskançlıklara açık tarih aralığı. Cinselliğin ön planda olduğu aşklar yaşanabilir.
8 Kasım-1 Aralık : Aşk konusunda tutkuların oldukça yüksek olacağı zaman. Kıskançlıklar görülebilir.
22 Aralık 2009 sonrası ise : ciddi ilişkinizle alakalı konularda dengeyi korumanız, farklılıklarınız konusunda birbirinize saygı göstermeniz gerekebilir.
2009 Yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz:
11 Ocak-1 Şubat : Merkür geri hareketi. İletişim ve haberleşmede durgunluklar. Maddi konularda özellikle girişimlerden uzak durulmalı. Borç almak veya kredi başvurularında dikkatli olunmalı. Bu türden işlerinizi 8 Şubat sonrası veya 4 Ocak sonrası yapmalısınız.
6 Mayıs-30 Mayıs : iletişim konularında durgunluk. Bazı sorunlar nedeniyle içe kapanma ve gözden geçirmelerde bulunma. Burcunuzda geri harekete başlayan Merkür geçmişinizle yüzleşmeniz ve kendinizi yeniden ele alarak düzenlemeniz adına zihinsel açıdan hassas olduğunuz bir dönemi göstermektedir. Ani kararlardan uzak durmalısınız.
3 Temmuz-17 Temmuz : İletişim konularında olumlu devrelerden biri.
3 Ağustos-25 Ağustos : İletişimsel olarak kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz.
6 Eylül-29 Eylül: Ailevi ilişkileriniz ve yuvanızla alakalı her türlü durumu gözden geçirerek, dengeyi sağlamaya çalışmalı. Ilımlı hareket etmelisiniz. Bu dönemde evinizle alakalı konularda geçmişte yaşananlar tekrar ön plana gelebilir, sizi düşündürebilir. Aile bireyleriyle aranızda iletişimsizlik baş gösterebilir. Sakin olmak, ani kararlardan uzak durmak lazımdır.
16 Kasım- 26 Aralık: Çalışma hayatı açısından iletişimsel olarak güçlü devre.
2009 Yılı İş ve Kariyer Takviminiz:
27 Aralık-3 Şubat : mesleki konularda oldukça aktif dönem. Bazı tersliklerle karşılaşsak bile bu enerji sayesinde yanlışlarınızı, eksiklerinizi görebilirsiniz. Bencilce davranmadan başka kişilerle iyi geçinmeye çalışmalı. İş hayatınızla alakalı konularda gerilimli tavırlar sergilemek yerine, enerjinizi gelişmek adına yönlendirmelisiniz. Gerilimli fakat yararlı bir zaman.
3 Şubat-5 Haziran : İş hayatınızda hırslı, liderlik gücünüz yüksek. Fakat ne olursa olsun dikkatli olmak gerekebilir. İş ilişkilerinizde fazla bencil davranmamanız, süreci olumlu geçirmenizde son derece etkilidir.
22 Nisan-30 Mayıs : iş konusunda güçlü enerjiler söz konusu. Hassasiyetinizi geri planda tutarak kendinizi mantıklı bir şekilde işinize odaklarsanız, mesleki konularda gayet başarılı girişimlerde bulunabilirsiniz.
31 Mayıs-31 Temmuz: Hedefleriniz konusunda kararlı ve pratik hareket etme zamanı.
25 Ağustos-15 Ekim : mücadele gücünüz yükselebilir. Değişkenlikten uzak durunuz, hedeflerinize odaklanınız. Girişimcilik konusunda etkili bir dönem. İsteklerinizi elde etmeniz için kararlı olmanız yeterli. Pasif tavırlar göstermeyiniz.
16 Kasım-5 Aralık : Çalışma hayatınız açısından en yoğun devre. İş seyahatleri ve görüşmeler.
2009 Yılı Finansal Takviminiz
4 Şubat-14 Mart : başkalarıyla ortak paylaşımlarınız konusunda esnek düşünmeye çalışmanız gereken süreç.
5 Ağustos 2009 : Bu tarih başkalarıyla ortak maddi paylaşımlarınız konusunda dikkatli olmanız gereken en önemli zamanı gösteriyor.
20 Aralık 2009-10 Mart 2010: Parasal konularda dikkatli hareket etmek gereken dönem. Mars geri harekette olduğu için, finansal olarak ani kararlardan uzak durmalı. Paranıza sahip çıkmalısınız.
2009 Yılı Sağlık Takviminiz
22 Aralık 2008-19 Ocak : Enerji düşüklüğü. Dinlenmeye çalışınız. Gerilimden uzak durunuz.
21 Mart-19 Nisan : iş hayatının stresli temposu nedeniyle enerjiniz düşebilir. Gerginlikler baş gösterebilir. Sakin ve ılımlı davranmaya, hareket etmeye özen gösteriniz.
22 Kasım-21 Aralık : İş hayatındaki yoğunluk, koşuşturmanın en yüksek zamanı.
2009 yılının siz Yengeç burcu mensuplarına başarı, sağlık, huzur ve mutluklar getirmesini temenni ediyorum. Herşey gönlünüzce olsun.
iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı
 
fırtına

fırtına

Yeni Üye
Üye
Cevap: Yengeç Burcu 2009 Yılı Yorumları

eline sağlık kızılım kulağa hoş gelen şeyler var :D:D:D
 
ilkimsu

ilkimsu

Yeni Üye
Üye
herseye rağmen cok güzel bir seneydi :)
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
3K
BİTTERİM
BİTTERİM
KızılÖtesi
Cevaplar
0
Görüntüleme
932
KızılÖtesi
KızılÖtesi
PaSikA
Cevaplar
9
Görüntüleme
11K
cadi_91
cadi_91
Üst