Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

slm kızlar 2. dişte geldi ayrıca dün oğluşumun saçlarını kestik küçük adam oldu yavrum.evet yoncacım emmesı kotu oldu gece için hazır yemekti şimdi mama hazırlamak zor oluyo.memeyi görünce ağlamaya başlıyo.prensesss tsk ederım canım sız baya hızlısınız maşaallah salı günü aşımız vardı 7.5 kilo 68 cm olmuş hemşiresi çok iyi dedi hareketlerinide görünce

kızlarrrrr bısey sorcammmmm sıze.....catlak ve yırtıklarınız oldu mu?ne kullandınız hamılelık boyunca?bılgı verırsenız sevınırım.....bebıslerınızı öptum.....

kızlarrrrr bısey sorcammmmm sıze.....catlak ve yırtıklarınız oldu mu?ne kullandınız hamılelık boyunca?bılgı verırsenız sevınırım.....bebıslerınızı öptum.....
canım kaç haftalık hamilesin ben kako yağı yada badem yağı duymuştum bendede çatlaklar olursa diye ama neyseki 38 haftalık hamileyim toplam 5 kg aldım bebişim 3 kg 2 kg da bana ait ve bende hiç çatlak olmadı :)

benim oglum 6 aylik oldu seninkini dogum tarihi ne canim?
biz ilk disleri 4 aylikken cikardik:)devamide geliyor iste..
isalla cok uzun surmez bu uyku duzensizlikleri canim.masallah ne guzel emdiriyosun bence yatmaadan once mama ver o zaman daha iyi doyar cunku 6 aylik bir bebek 210 yemesi gerekiyor..maalesef benim sutum gittigi icin ben mama veriyorum gundde 5 kere 180 ml yani gunde 900 ml iciyo bide ayrica meyvesi yemegi cayi meyve suyu..
bende cok heyecanlanmistim ilk yedirecegim zaman ben havucla baslamistim yani doktoru oyle demistiiii ama sevmemisti o zaman simdi bayiliyor:)
yarin da doktor kontrolumuz varr kilomuz boyumuz kac olmus bakalim:)2 agustosta gittigimizde 6850 idi:)cok hareketli oldugundan almiyor bence neysee yarinn yazarim iyi geceler
Hatırladım canım daha önceki konuşmalardan erken çıktı demiştin dişini,maşşallah.hızlı gidiyor senin bebiş.biz nisan12 doğumluyuz.tam 5,5 aylık olduk.evet çok şükür iyi emiyor aslında daha önce gece hiç acıkmıyordu işte son zamanda büyüdü artık heralde ihtiyacı arttı sanırım.normalde hafif mızırdansa dogduğundan beri agzına meme tıktım hiç hayır demedi.işte hayırlısı ile tam dolu dolu 2 hafta sonra 6 ayı dolduralım,geceleri yatmadan muhallebi yoğurt filan bakcaz artık:)gerçi kilosuda baya iyi 2 hafta önce tam 5 aylıkken 7700 kg idi,bakalım bizde 2 hafta sonra doktora gidicez ne kadar olacak.Bu arada birgün boyunca saat saat verdiğin menün tam olarak ne canım?yazabilirmisin.birde çay demişsin,ne çayı veriyorsun?inşallah boyu kilosu iyi çıkar,yaz canım muhakkak.

slm kızlar 2. dişte geldi ayrıca dün oğluşumun saçlarını kestik küçük adam oldu yavrum.evet yoncacım emmesı kotu oldu gece için hazır yemekti şimdi mama hazırlamak zor oluyo.memeyi görünce ağlamaya başlıyo.prensesss tsk ederım canım sız baya hızlısınız maşaallah salı günü aşımız vardı 7.5 kilo 68 cm olmuş hemşiresi çok iyi dedi hareketlerinide görünce
Canım, oh valla ilk diş serüvenini atlattınız ne güzel.geçmiş olsun:)görüntüsü ne şeker olmuştur şimdi onun yeni dişleriyle:)bişey sorucam bu gece hazırlanan mama kaşıkla yedirilenlerden mi yoksa devam sütü gibi bişey mi?birde eger normal mamaysa bunların yerine birgün önceki çorba ,meyva püresi filan verilse nasıl olur acaba gece ağırmı kaçar?oh maşallah kilosu ,boyuda pek iyiymiş...

Canım ben hamilelikte 18 kilo almama ragmen hiç çatlak ve yırtık oluşmadı.ben sadece karnıma ve göğsüme johnsons'ın ligt bebek yağını kullandım(3.aydan itibaren).Badem yağınıda duydum ama o tüylenme yapıyor diye hiç kullanmadım.bu bebek yağı iyi geldi sanırım ama aslında bu çatlaklar genetikmiş,yani ne kadar uğraşırsan uğraş eger annende varsa sende de muhakkak oluyormuş.benim annemde hiç yoktu bende de olmadı:)

canım kaç haftalık hamilesin ben kako yağı yada badem yağı duymuştum bendede çatlaklar olursa diye ama neyseki 38 haftalık hamileyim toplam 5 kg aldım bebişim 3 kg 2 kg da bana ait ve bende hiç çatlak olmadı :)
Canım maşallah ne kadar az kilo almışsın,Allahım hayırlısı ile doğurmak nasib etsin.Doğumdan sonra muhakkak burda ol sende:)

Canım, oh valla ilk diş serüvenini atlattınız ne güzel.geçmiş olsun:)görüntüsü ne şeker olmuştur şimdi onun yeni dişleriyle:)bişey sorucam bu gece hazırlanan mama kaşıkla yedirilenlerden mi yoksa devam sütü gibi bişey mi?birde eger normal mamaysa bunların yerine birgün önceki çorba ,meyva püresi filan verilse nasıl olur acaba gece ağırmı kaçar?oh maşallah kilosu ,boyuda pek iyiymiş...
atlattık dıyelım ama daha devamı gelecek her ay cıkan dişlerin mızırtısını çekeceğiz.canım ben yatmadan önce bebelac gece maması verıyorum kaşıkla gece uyanınca devam sütü veriyorum biboronla gece kalkıpta corba yedıremeyız yatmadan önce diyorsanda doktor ağır olur dedi muhallebi tarzında birşeyler ver dedi muhallebide sütle yapılıyo 2 ay geçsin keçi sütü vermeyi düşünüyorum onunla yaparım artık

Hatırladım canım daha önceki konuşmalardan erken çıktı demiştin dişini,maşşallah.hızlı gidiyor senin bebiş.biz nisan12 doğumluyuz.tam 5,5 aylık olduk.evet çok şükür iyi emiyor aslında daha önce gece hiç acıkmıyordu işte son zamanda büyüdü artık heralde ihtiyacı arttı sanırım.normalde hafif mızırdansa dogduğundan beri agzına meme tıktım hiç hayır demedi.işte hayırlısı ile tam dolu dolu 2 hafta sonra 6 ayı dolduralım,geceleri yatmadan muhallebi yoğurt filan bakcaz artık:)gerçi kilosuda baya iyi 2 hafta önce tam 5 aylıkken 7700 kg idi,bakalım bizde 2 hafta sonra doktora gidicez ne kadar olacak.Bu arada birgün boyunca saat saat verdiğin menün tam olarak ne canım?yazabilirmisin.birde çay demişsin,ne çayı veriyorsun?inşallah boyu kilosu iyi çıkar,yaz canım muhakkak.

Dun kontrolde oglusum 7,5 kilo 65cm cikti doktoru cok iyi dedi hersey cok guzel gidiyo diyoo ama bence daha fazla almasi gerekiyodu cunku cok iyi yiyor ama cok fazla hareketli her goren bu nasil cocuk diyo:deli:saglikli olsunda kilo onemli degil:deli:..
ilk mamasini saat 5 bucuk 6 gibi uyaniyo o zaman veriyorum sonra geri yatiyoz 7 8 gibi uyaniyo altini aciyorum pijama degisiyoz oluyor 8 bucuk ya meyve yediriiyorum ya da kasik mamasi..genelde meyve veriyorum cunku kasik mamasini verirsem meyvesini oglen veriyorum bence fazla oluyo karnii sisiyo:)ben iyisi soyle yazim:

6 sut
8 .30 meyve ya da kasik mamasi
10 sut
14 sut
17 aksam yemegi cay ya da meyve suyu
19 sut
23 son sut ve icine kasik mamasinin sute konulanindan koyuyorum
iyi yatiyor

meyve suyu bebek meyve sulari veriyorum cay da cilekli kavunlu portakalli caylardan veriyorum.aksam 8de yatiyo 22.30 23de uyaniyo sutunu iciyo yatiyoo cok sukurr yanii akillandiii.
doktor gunde 4 kerede verebilirsin sut dedi bide oyle denicem simdi 180 veriyorum 5 kere,210 vericem 4 kere nasil olcak bi denicem

Geri