Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

selam yoncax evet bu bölüm çok iyi olmuş benimde kafamda br sürü soru var.ve inanırmıısın her kafadan ayrı bir ses çıkıyor.kimi dinlicemi şaşırdım.benim oğluşum 3,5 aylık bir şeyler tattırmaya başladım.azar azar ne tepki vericek diye bakıyorum.meyve suyu azcık azcık verebilirsin mesela.şeftali elmayla başlayın diyorlar.cam rendede rendeleyip süzgeçden geçiriyorum.önce azcık veriyorum yalanıyorsa bir iki tatlı kaşığı veriyorum.pirinç unu aldım.ondan da az az devam sütününe karıştırıp veriyorum.yani daha dbir haftadır denemeye başladım:)
bence ıyı yapıyorsun tattırmak acısından doyurmak degıl bende o aylarda basladım ıkı oğlumada sonra yemesı guzel oluyo tatlara alıstıkları ıcın

YA çok şükür sütüm kesilmedi pirinç unuyla muhallebi yapmak için diyorum devam sütü.erken başladım çünkü 4.ayında başlanabilir demişti ebeler zaten 4 aylık olucak nerdeyse.cam rende züccaciye eşyası satan yerlerde olur canım benim.alerji filan olmadık daha. değişik bir şey görürsem keserim zaten.
anladım canım sanırım muhallebiyi inek sütünden yapmamak için devam sütünden yapıyorsun.doğru aslında bazen 4. ayında başlanabilir diyorlar ama ben sanırım 2 ay daha bekleyeceğim.püreler çorbalara geçtiğimizde bebek yemek tariflerikitabı aldım çok güzel paylaşırız.

kızlar hepinizi tebri,k ederim allah bebelerinizi bağışlasınnn ... şunu yazmak istedim yoğurdunuzu kendiniz yapıorsanız eyer içine şeftali ce muzu veyya sadece tek meyveyi rendeden geçirip çok az koyarsanız çok yararlanırsınız hem yourdu yemiş olur hemde meyveyi :D ayrıca bebeklerinize alıştırmanız gereken bişi daha varki oda ıhlamur ıhlamuru alın 1 diş sarımsak koyduğunuz suyu kaynatın ve ıhlamuru bu suya demleyin ıhlamuru sakın kaynatmayın bunu kışa yakın yapmaya başlayuın gunde 1 yemek kaşığı içtiği taktirde birsürü hastalıktan korunmuş olacak ve bağışıklığada iyi geliyor ayrıca ayva yaprağınıda öneririm :D:D sevgiler :D:D

canım benım topıgın hayırlı ugurlu olsun ınsallah bende 2 ay sonra oglumu kucagıma aldıgımda burada sızlerden çok seyler ögrenecegım takıp edecegım sızlerı çok sevındım ınsallah eskıler burada tekrar bulusup konusabılırız
canım benim çok teşekkür ederim.evet birbirimizden tecrübe kazanarak öğreneceğimiz çok şey var.ve evet bende çok istiyorum tüm eskilerle yeni anne olarak burada tekrar buluşup bir çok şeyi paylaşmayı.

evet yogurdu kendım yaptım ılk once devam mamasıyla denedım oğlusum pek sevmedı sonra hazır sutle kendım mayaladım bır ogunlık onla devam edıyorum pek sevmıyor ama verıyorum mecburen semranında yazdıgı gıbı elma ve şeftalıyle basladım cam rendede rendeledım temız tulbentten gecırdım bır cay kasıgıyla basladım ıkı gunde bır artırdım sımdı baya ıcıyo puresınıde yıyo posasını tulbentn gecırdım ben ama yenı markette gordum bebekler ıcın meyvayı ıcıne koyuyorsun azını kapatıp cocuga verıyorsun o kendı emerek cıkartıyo suyunu hosuma gıttı alıp deneyecem sıze yazarım ıyı olup olmadıgını
aslında evet yoğurdu bizim mayalayıp yapmamız gerekiyor sanırım,ben çoook eskilerden yaptığımı hatırlıyorumda pek olmuyordu benim yoğurdum yaa,böyle bol sulu yumuşacık bişey oluyordu sanırım.bakalım önce bir denerim olmazsa hazır yoğurt veririm artık.ne güzel baya alışmış seninki,ben vitamini günlük doğduğu zamandan beri veriyorum çay kaşığı ile her defasında ilk defa içiyormuş gibi bakıyo agzını açmıyor kilitliyor hatta.bu rendeden edinmem lazım tülbent yada süzgeçten geçecek demek.ya baya uğraştırıyor demek aslında sadece süt vermek açısından ilk 6 ay çok rahat.düşünsene sürekli püre mama ,meyva suyu muhallebi hazırlamak o zaman mecbur olacak insan.normal kahvaltılara yani yumurta pekmez filan ve yoğun proteinli çorbalara başlamadın sanırım.o zamanda konuşacak çok şeyimiz olacak.

yoncax ben nur85 canım hatırlamışsındır inşallah topiğin hayırlı olsun Rabbime hamdolsun bende hamileyim artık tatlım 13.haftamıza girdik Allah sağlıkla tamamına ermeyi nasip eder inşşş burdan ileride çok yararlanıcam eski dostları görmek çok güzelll beni ismimden dolayı tanıyamayabilirsiniz ama buranın müdavinlerindenim NUR85:) öptm cnm meleğini kokla benm için duanı eksik etme cnm

kızlar hepinizi tebri,k ederim allah bebelerinizi bağışlasınnn ... şunu yazmak istedim yoğurdunuzu kendiniz yapıorsanız eyer içine şeftali ce muzu veyya sadece tek meyveyi rendeden geçirip çok az koyarsanız çok yararlanırsınız hem yourdu yemiş olur hemde meyveyi :D ayrıca bebeklerinize alıştırmanız gereken bişi daha varki oda ıhlamur ıhlamuru alın 1 diş sarımsak koyduğunuz suyu kaynatın ve ıhlamuru bu suya demleyin ıhlamuru sakın kaynatmayın bunu kışa yakın yapmaya başlayuın gunde 1 yemek kaşığı içtiği taktirde birsürü hastalıktan korunmuş olacak ve bağışıklığada iyi geliyor ayrıca ayva yaprağınıda öneririm :D:D sevgiler :D:D
canım çok ilginç bu ıhlamur olayı,acaba kaçıncı aydan itibaren içirebiliriz?

yoncax ben nur85 canım hatırlamışsındır inşallah topiğin hayırlı olsun Rabbime hamdolsun bende hamileyim artık tatlım 13.haftamıza girdik Allah sağlıkla tamamına ermeyi nasip eder inşşş burdan ileride çok yararlanıcam eski dostları görmek çok güzelll beni ismimden dolayı tanıyamayabilirsiniz ama buranın müdavinlerindenim NUR85:) öptm cnm meleğini kokla benm için duanı eksik etme cnm
canım benim tanımam mı hiç takip ediyorum,biliyorum hamile olduğunu tebrik ederim çok sevindim.biliyorsun doğum yaptığım zaman sana dua etmiştim ben duam gerçekleşti demek:)evet evet kesinlikle tekrar burda toplanmalı eskiler,sakın kaybolma sık sık gir sende.

canım benim tanımam mı hiç takip ediyorum,biliyorum hamile olduğunu tebrik ederim çok sevindim.biliyorsun doğum yaptığım zaman sana dua etmiştim ben duam gerçekleşti demek:)evet evet kesinlikle tekrar burda toplanmalı eskiler,sakın kaybolma sık sık gir sende.
canım yaa Allah razı olsun inşş banada doğumda dua etmek nasip olurda vesile olabilirim birilerinee inşşş.burda olurum tatlım şimdiden bile bikaç şey öğrendimm çok güzel bilgiler tecrübe olcaksınız inşş bize iiki açtın bu topiği tatlım

yoncax canım sende benm gibi zayıf başlamıştın hamişliğe bende kilo almak istiyorum bide gögüsler hiç büyümüyo şimdilik normalmi canım yaa neler yedin bana biraz anlatabilirmisin daha çok erken minicik bebişim Allahım sağlık versin hepsine ama öğrenmek istiyorum hanii zayıflığım etkilemesin onu korkuyorum gerçi alıyorum yavaştan ama hala 46 ancayım

Geri