Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Yeni Doğan Bebeğinizi Nasıl Giydirmelisiniz ?

  Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Yeni Doğan Bebek Nasıl Giydirilmeli  Yeni Doğan Bebekler Nasıl Giydirilir

  Bir önce ki konumuzda verdiğimiz yeni doğan bebek yatırılış şekli bilgilerinin ardından bu sayfamzıda da Yeni Doğan Bebekler Nasıl Giydirilir detaylarıyla sizlerle paylaşacağız sevgili melekler :)  [​IMG]


  Bebeklerin fazla giydirilmesine gerek yoktur. Siz kaç kat giyiyorsanız, bebeğinizi de o şekilde giydirin. Soğuk kış günlerinde belki yeni doğan bebeği bir kat daha giydirebilirsiniz.

  INCE bir kat. O da bir kaç gün.
  Yeni doğan bebeklerin vücut ısıları kolayca yükselebileceğinden dikkatli olmak gerekiyor.

  Yazın 27-28 derece üzerindeki havalarda Kısa kollu ince pamuklu body yenidoğan için yeterli olur.

  Kışın doğan bebeğinizin başına ilk 1,2 gün İNCE PAMUKLU bir şapka geçirmek yararlı olabilir. İşin gerçeği hastanelerde şapkanın takılma amacı bebeğin doğum sonrası şişik gibi duran başının gizlenmesiymiş. Zaten o defomasyon da 48 saate kalmadan geçiyor.
  Yazın bebeğinizi hangi yaşta olursa olsun güneşten korumalısınız.

  Bebeklerin elleri ve ayakları genelde vücudunun geri kalanına göre daha soğuktur çünkü yenidoğanın dolaşım sistemi yeterince olgunlaşmamıştır. Bebeğin ısınıp ısınmadığının ölçüsü olmamalıdır eller ve ayaklar.
  Aşırı giydirmek, bebeğin ısı dengesini BOZAR.
  Bebeğin her hapşırığı üşüdüğünün göstergesi değildir. Güneş ışığına tepki veya alerjik bir durum olabilir.

  Bebeğin altını bezlemek ve giysilerini değiştirmek oldukça basit ve alışılması kolay bir işlemdir. Ama bu işler elden geldiğince yumuşak ve özenle yapılmalıdır.

  Deneyimsiz anne babaların bebeklerin giydirme konusunda birçok kaygısı vardır: Bebek için en uygun giysi hangisidir? Bebeği giydirirken ve soyarken nasıl bir yol izlemeli, ona zarar verebilecek hareketlerden nasıl kaçınılmalı.  Tulum gibi aşağıdan çıkarılan giysiler ve bezler için bebeği düz bir yere yatırın. Yukarıdan çıkarılan giysilerle uğraşmak bebeğin baş, kol ve bacaklarım sürekli oynatması yüzünden daha zordur. İşi kolaylaştırmak için bebeği kucağınıza alın. Bacak bacak üstüne atın ve bebeği yerleştireceğiniz yere yumuşak bir örtü koyun. Çıkaracağınız kazağı koltukaltına kadar sıyırın.

  Sol elinizle bebeğin sağ kolunu yukarı kaldırın ve kazak kolunu sağ elinizle çıkarın. Aynı işlemi öbür kola da uygulaym. Kazağı baştan sıyırıp almak için yakasım sağ elinizle genişletin; sol elinizin başparmağıyla giysinin burun ve kulaklara takılmasını önleyin.

  Annesinin kollarında her bebek kendini güvenlikte ve korunmuş hisseder. Bebeği giydirmek için aynı yolu tersinden izleyin.
   
Yeni Doğan Bebeğinizi Nasıl Giydirmelisiniz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bebek (yeni doğan)

  Bebek (yeni doğan)

  Bu pek de hayirli bir rüya degildir. Eger çocuk, çok güzel giydirilmis ve kundaklanmis, saglikli ve neseli ise, sikinti önemsiz olup, çabuk geçecek demektir. Bakim-siz, aglayan ve özellikle çiplak çocuk görmek, o kimsenin tövbe etmesine yorumlanir. Fakir birisi kendisini anadan dogma bir çocuk olarak görse, onun zenginlesecegi manasina gelir.
 2. Yeni doğan bebeğin cildi

  Yeni doğan bebeğin cildi

  Hamiş meleklerim yeni doğan bebegin cildi nasıl olur diye düşündünüzmü hiç düşünmendiniz demi ozman buyrun birlikte okuyalım bakalım nasıl oluyomuş bakımları nelermiş Doğumdan hemen sonra bebeğin cilt rengi kırmızımsı, bazı bölgeler mavimsi olabilir. Bu kısa sürede kırmızıya döner, ikinci ya da üçüncü günü bu kırmızılık da hafifler ve bebeğin cildi pembe bir görünüm alır. (Her...
 3. Yeni Doğan Bebek Bezi nasıl olmalı

  Yeni Doğan Bebek Bezi nasıl olmalı

  Yeni Doğan Bebek Bezi Kaç Numara Olur Yeni Doğan Bebeğe Bebek Bezi Bebek bakımı konularımıza bir yenisini daha ekliyor ve bu yazımızda yeni doğan bebek bezi kaç numara olmalı diyen arkadaşlarımız için, yeni doğan bebeğe bebek bezi hakkında bilgiler aktarıyoruz Melek'ler. Anneler genelde hamilelik döneminde doğacak bebekleri için yeni doğan bebek bezi yani 1 numaralı bezden alıp stok...
 4. Köpeğinizi Yeni Doğan Bebeğinizle Nasıl Tanıştıracaksınız?

  Köpeğinizi Yeni Doğan Bebeğinizle Nasıl Tanıştıracaksınız?

  köpek bakımı köpek bakımı ile ilgili bilgiler Sevgili melekler, evinizin neşesi köpeğinizle yeni doğan bebeğinizin tanışması çok önemli bir olaydır. Eve gelen ailenin yeni üyesine köpeğiniz mutlaka saygı duyacaktır ancak yine de bir bebek ve köpeğe aynı evde bakmanın, onların her ikisinin de fizyolojik ve psikolojik gelişimlerinin sağlıkları açısından, aşağıda verdiğimiz önerileri...
 5. Yeni Doğan Bebeğe Nasıl İsim Verilmeli?

  Yeni Doğan Bebeğe Nasıl İsim Verilmeli?

  bebek isimleri, bebeğime isim arıyorum, bebeğe isim nasıl verilir Dünyaya gelen bebeğinize isim vermek öncelikle anne babanın sorumluluğu altındadır. Sonuçta bebeğiniz yaşadığı ömür boyunca verilen ismi sosyal bir kimlik olarak taşıyacağı için bebeğe isim verilirken dikkat etmeniz ve göz önünde bulundurmanız gereken önemli ayrıntıları sizler için paylaşıyoruz. Dinimizde yeni doğan bir...

Sayfayı Paylaş