Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.336
  Beğenilen Mesajlar:
  2.405
  Ödül Puanları:
  113

  Yeni Doğan Bebeklere Yapılan Aşılar

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  yeni doğan bebeğe hangi aşılar yapılır,yeni doğan bebeğe yapılıcak aşılar,yeni doğan bebeklere yapılan aşıların yan etkileri, bebek aşı takvimi hakkında bilgiler

  < Konu Resmi..>

  Aşılar, insanların vücut yapısı içerisinde tehdit edici unsurlardan olan mikroplar, bakteriler ve virüsler için onlara karşı direnç sağlamak ve bu istenmeyen maddelerle savaşabilmek için beslenme dışında kimyasal sıvı maddelerin vücut içerisine alınmasıyla ilerde karşılaşılabilecek durumlar adına önceden tedbir amaçlı olarak alınmaktadır.


  Aşılar yeni doğan bebeklerde biran önce yapılmaya başlayarak bebeğin büyüme ve gelişmesine paralellik göstererek sürekli ve değişik hastalıklar için oldukça çeşitli aşıların yapılmasıyla gerçekleşmektedir. Aşının önemini bu paragrafta belirttiğimize göre şimdi yeni doğan bebeklere yapılan aşıların nasıl gerçekleştiğine geçelim.
  Yeni Doğan Bebeklerin Aşıyla Korunabildikleri Hastalıklar Nelerdir?
  Yeni doğan bebeklerin bünyelerinin dirençli kılınabilmesi adına aşı takvimi uygulanmaya başlar.
  Aşı takvimi içerisinde yer alan aşılar bebeğin, büyüme ve gelişme dönemlerinin her geçen gün artmasıyla birlikte ilerleyen yılarda bebeğin sağlığından ödün vermemesi amaçlanır. Aşı takvimini inceleyerek yapılması gerekilen aşıları siz değerli ebeveynler öğreniniz. Şimdi ise yapılan veya yapılması gerekilen bu aşılar sayesinde bebeklerin sağlıklı bir yapıya kavuşabilmeleri ve hangi hastalıklara karşı dirençli durabildiklerini görelim.


  Boğmaca, Çocuk Felci, Difteri, Hepatit A ve B, Kabakulak, Kızamık, Kızamıkçık, Menejit, Suçiçeği, Verem ve Zatürre gibi oldukça önemli hastalıklardan bebeğinize yaptırdığınız aşılar sayesinde bebeğinizin bu hastalıklara yakalanma riskleri en alt seviyelerde seyredebilir.
  Bebeğinizin Aşı Gününü Geçirdiyseniz Yapmanız Gerekenler
  Siz değerli ebeveynlerin bebeğiniz konusunda oldukça hassas davrandığınızı kavrayabiliyoruz. Fakat iş yaşantınız veya özel hayatınız nedeniyle bebeğinizin aşı takviminde belirtilen günü geçirdiyseniz, çok fazla telaş içerisine girmeyiniz.
  Çünkü telaş başka sorunları doğurmaktadır bunun yerine sizler Aile Hekimlerinize danışarak aşı gününüzün geçtiğini belirtmeli ve uzman hekimin verdiği gün aşıyı bebeğinize yaptırabilirsiniz. Ama dikkat etmeniz gereken nokta bebeğinizin aşı takviminde belirtilen günlerde giderek aşılarını yaptırmalısınız.
  Bazı durumlarda aşı takviminde yer alan aşı günlerinin geçilmesinden dolayı birkaç aylık süre atlanması gerekebilir. Özellikle menenjit aşısı 2-3 kez yapıldığından günü geçtiği zaman ileri bir tarihte tek doz yerine çift doz şeklinde bebeğinize yapılabilir.
   
Yeni Doğan Bebeklere Yapılan Aşılar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bebek (yeni doğan)

  Bebek (yeni doğan)

  Bu pek de hayirli bir rüya degildir. Eger çocuk, çok güzel giydirilmis ve kundaklanmis, saglikli ve neseli ise, sikinti önemsiz olup, çabuk geçecek demektir. Bakim-siz, aglayan ve özellikle çiplak çocuk görmek, o kimsenin tövbe etmesine yorumlanir. Fakir birisi kendisini anadan dogma bir çocuk olarak görse, onun zenginlesecegi manasina gelir.
 2. Yeni Doğan Bebeğin Ağırlığı

  Yeni Doğan Bebeğin Ağırlığı

  37 haftalık doğan bebekler 38 haftalık doğan bebekler 30 bebek 30 bebek görüntüleri 37 görüntüsü BEBEĞİN AĞIRLIĞI Her bebekte farklılık göstermekle birlikte ortalama bebek ağırlığı 3.4 kg.' dır. Erkek bebeklerin ağırlığılığı kız bebeklere göre biraz daha fazladır. Ağır bebekler: 4.5 kg. Üzerinde doğum ağırlığı olan bebekler normalden ağır olarak kabul edilirler. Ama bilinenin aksine bu...
 3. Yeni Doğan Bebeğin Giyimi

  Yeni Doğan Bebeğin Giyimi

  yeni dogan bebek resimleri yeni doğan giyim yenidoğan giyim doğan bebek resimleri yenidoğan giyimi GİYİM: Bazı bebekler giyinmekten ve bezlenmekten hoşlanmaz. Bunların başlıca sebepleri şunlardır: • Soğuk bir yüzeye vücutlarının temas etmesi çıplak derilerinin havayla temas etmesi • Kıyafetlerin başlarının üzerinden çıkarılması • Ayaklarının havada tutulması Deneyler çevre...
 4. Yeni doğan bebeğin cildi

  Yeni doğan bebeğin cildi

  Hamiş meleklerim yeni doğan bebegin cildi nasıl olur diye düşündünüzmü hiç düşünmendiniz demi ozman buyrun birlikte okuyalım bakalım nasıl oluyomuş bakımları nelermiş Doğumdan hemen sonra bebeğin cilt rengi kırmızımsı, bazı bölgeler mavimsi olabilir. Bu kısa sürede kırmızıya döner, ikinci ya da üçüncü günü bu kırmızılık da hafifler ve bebeğin cildi pembe bir görünüm alır. (Her...
 5. Yeni Doğan Bebekler İçin Yapılan İşitme Testi İle İlgili Bilgiler

  Yeni Doğan Bebekler İçin Yapılan İşitme Testi İle İlgili Bilgiler

  Yeni Doğan Bebek İşitme Tarama Testi Yeni Doğan Bebek İşitme Testi Nasıl Yapılır Sevgili melekler, yeni doğan bebeklerde görülen rahatsızlıklardan biri de işitme problemidir. Her hastalıkta olduğu gibi erken teşhis elbette ki bebeklerin bu rahatsızlığı için son derece önemlidir. Bu sayfamızda sizlere Yeni Doğan Bebek İşitme Tarama Testi ile ilgili ayrıntılı bilgiler vereceğiz......

Sayfayı Paylaş