Yeni ev nasıl döşenir?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Yeni ev nasıl döşenir?
Yeni ev dekore ederken öncelikle zevklerinizi ön plana alan değişimleri göz önünde bulundurarak hareket etmeyi düşünmelisiniz. Eve katacağınız yeni havada dikkat etmeniz gereken püf noktası olarak bilinen eve yeni bir anlam katan unsurları asla göz ardı etmemelisiniz. Duvar dekoru, zemin görünümü, oda boyutu, sizin zevk aldığınız dekor tarzıyla bütünleşebilecek seçimlerde bulunmanız evi özel kılacaktır. Her noktayı bütünleştirip zevkli bir görünüm yakalama tercihinde bulunarak oda görünümlerinizde estetik etkiler yakalayabilme ihtimalinde bulunabilirsiniz. Sizleri mutlu edecek estetikliği verebilecek seçimlerin yanı sıra dekor objeleriniz arasındaki ahenk bütünleyici tarzlar da dikkat çekici olacaktır. Resim galerimde sunduğum örneklerle neler yapabileceğiniz hususuna daha derin bir anlam yükleme tercihinde bulunmak istiyorum umarım faydalı olabilirim.


Küçük-Salonlar-Nasıl-Döşenmeli-1024x768.jpg


Dar salon dekoru önerileri yazımda da alacağınız fikirlerle üstteki tarz bir salona evinizde yer açabilirsiniz. Mesela yemek odasını ayırabileceğiniz bir odanız yoksa üstteki gibi yemek odası salon görünümünü bütünleştiren odaları evinizde görme mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Spot aydınlatmalar, duvar dekoru çeşitliliği, büyük ayna modelleri ile odalarda daha aydınlık alanlar yakalayabilirsiniz. Beyaz renk kullanımı ve aydınlık gösteren ünitelere yükleyeceğiniz çeşitlilikler sayesinde beklentinizden daha dekoratif görünümler yakalayabilme ihtimaliniz mümkündür.

1-küçük-evler-nicety.livejournal.jpg

Biraz daha rüstik bir hava yakalamayı düşünüyorsanız üstteki gibi bir dekoratifliğe karşı koyamayacaksınız. Sandalyeden üstteki sarkıt lambalara kadar her ayrıntısı ile sizleri büyüleyecek bu oda görünümünü evinizde yaşatabilme mutluluğuyla dolup taşabileceksiniz. Farklı ama uyumlu renkler, dekoratif objeler ile odalarınızda aradığınız enerjiyi yakalayabilmeniz mümkün olabilecektir. Nostaljik hava estirecek dekoratif eşyalar en çok hoşuma giden ayrıntılar arasında oldu. Siz de bu tarz değişimlere yer açmak ister misiniz?

110.jpg

Duvarında alçıpan görünümlü tabaklar ya da çerçevelerle duvar görünümlerinizde estetik etkiler oluşturan üst resimde harikalar yaratabileceksiniz. Ahşap boyama evde yapılabilir modeller eşliğinde resimdeki gibi estetiklik katan sandalyeler elde edebilirsiniz. Eskitme tekniğiyle yapılan sandalyelere ben gibi bayılan yok mu? Bir gün evim olduğunda vintage, Paris modelleri ve ahşap boyamalarla dolu dekorasyonlarımı sizlerle paylaşabileceğimden emin olabilirsiniz.

anasayfa-banner-6.jpg


Amerikan tarz dekorasyonuyla odalarda modernliğe yer açıcı davranan üst resimde beğenebileceğiniz yeni ev dekoruna uygun seçimler arasında olacaktır. Yeni evlilere sunduğum dekor fikirleri için en beğendiğim örneklerden olan beyaz renkli dekorlardan örnektir üst resim. Siz de ferah görünümü sevenlerdenseniz kendinizi mutlu edebilmek adına bu tarz bir dekoratiflik ile kendinizden geçeceğiniz görünümlere yer açıcı davranabilirsiniz.

Resim 113.jpg
 
Üst