Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Yeni evliliere test

  Konu, 'Kadınca' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  evlilik testleri çöz evlilik testi çöz Yeni evlillerin, evlilikte ki dayanıklılığını tespit edecek bir test sunuyoruz bu yazımızda Melek'ler.

  Bu test New York Times gazetesinin, ilişkiler üzerine çalışmalar yürüten psikoloji profesörlerinin araştırmaları sonucunda, yeni evlilier üzerinde denedikleri bir testtir Melek'lerim.

  Bizde, çiçeği burnunda yeni evli olan siz Melek'lerimizle paylaşmak istedik:)

  < Konu Resmi..>  Uzmanlar, tarafların birbirlerinin kişisel gelişimini sağlayarak onları bir heykel gibi şekillendirmeleri anlamına gelen "Mikelanj etkisi"nin, bugün evlilikten beklentileri değişen gençlerin, evliliklerinde mutlu olmalarının koşulu olduğunu söylüyor. ABD'de bulunan Monmouth Üniversitesi'nden Gary W. Lewandowski, tüm bu araştırmaların bulguları sonucunda, bir evliliğin sürdürülebilirliğini ölçen bir test hazırladı.

  İŞTE EVLİLİK TESTİ

  Testte sorulara 1 ila 7 arasında, "çok fazla değil"den, "çok fazla"ya doğru değişen skalada cevap vermek gerekiyor.

  * Parterinizle beraber olmak, ne kadar sıklıkla sizin için yeni deneyimler yaşamak anlamına geliyor?
  * Parterinizle beraberken, onun sayesinde çevrenizde olup bitenlere karşı daha büyük bir farkındalık hissediyor musunuz?
  * Parteriniz, yeni şeylerin üstesinden gelebilme kabiliyetinizi ne kadar arttırıyor?
  * Parteriniz, nasıl biri olduğunuz konusundaki farkındalığınızın artmasında ne kadar etkili?
  * Ne kadar sıklıkla parterinizi, yeni yetenekler geliştirmenizin bir yolu olarak görüyorsunuz?
  * Parterinizin kişisel güçleri (yetenek, beceri vb.), ne kadar sıklıkla sizin kişisel zayıflıklarınızı telafi ediyor?
  * Ne kadar sıklıkla partneriz sayesinde daha geniş bir perspektife sahip olduğunuzu düşünüyorsunuz?
  * Ne kadar sıklıkla parterinizle beraber olmanız yeni şeyler öğrenmenizle sonlanıyor?
  * Parterinizi tanımak sizi ne kadar daha iyi bir insan yapıyor?
  * Parteriniz bilginizi ne kadar arttırıyor?


  DEĞERLENDİRME

  * 60 ve üstü: Birçok yeni deneyim kazanıyor ve ilişkinizin bir getirisi olarak yeni hedeflere ulaşıyorsunuz. Sürdürülebilir ve mutlu bir ilişkiniz var.
  * 45-60: İlişkiniz hayatınızda ortalama gelişmeler ve yeni deneyimler sağlıyor. Birçok şeyi daha iyi hale getirebilirsiniz.
  * 45'in altında: İlişkiniz size bilginizi arttıracak ya da daha iyi hissetmenizi sağlayacak olanaklar sağlamıyor. Partnerinizle, ilişkinizi geliştirebilmek için yeni deneyimler paylaşmalısınız.


   
Yeni evliliere test konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yeni Doğan Tarama Testleri

  Yeni Doğan Tarama Testleri

  Yenidoğan tarama testleri , sağlıklı olarak dünyaya gelen bebeklerde , henüz belirti vermeye başlamamış olası bir metabolik sağlık sorununun belirlenmesi için uygulanmakta olan en etkin sağlık hizmetlerinden biridir. Böylece sorun yerleşip kalıcı etkileri ortaya çıkmadan önlemler alınabilir , tedaviye yanıt daha başarılı olur. Doğumsal metabolizma hastalıklarının bir kısmında erken tedavi...
 2. Bebeklerde Yeni doğan bebeklerde tarama testleri

  Bebeklerde Yeni doğan bebeklerde tarama testleri

  bebeklerde tiroid değerleri yeni doğan bebeklerde tsh değerleri yenidoğan tsh yenidoğan tiroid yeni doğan Yenidoğan tarama testleri, saptandığında tedavisi mümkün olan bazı hastalıkların tanınması için uygulanan testlerdir. Hayatın ilk aylarında belirti vermeyen bu hastalıklar önceden tanınamaz ise bebekte ciddi hasar oluşturabilir. Tanı konduğunda koruyucu tedavi uygulanabilir ve tam bir...
 3. Test

  Test

  Rüyasında test çözen kimse geçici bir sıkıntı alır.
 4. Yenidoğan Tarama Testleri

  Yenidoğan Tarama Testleri

  Gelişen teknoloji ve ilerleyen tıp sayesinde bebeğiniz doğumdan sonra güvenli ellerde.Eğer bebeğiniz herhangi bir sıkıntıyla dünyaya geldiyse bu durumu tarama testleriyle öğrenip duruma anında müdahale ediliyor.Bakın meleklerim bu konuda neler var: Yenidoğan Tarama Testleri Bebeğin doğumundan sonraki ilk hafta içinde teşhis edimek koşuluyla çeşitli maddelerin metabolizmadaki nadir fakat...
 5. Yenidoğan Tarama Testleri Nelerdir?

  Yenidoğan Tarama Testleri Nelerdir?

  bu konu yenidoğan tarama testleri hakkında bilgilere yer vermektedir. Aylardır büyük bir heyecanla beklediğiniz evinizin yeni bireyi olan bebeğiniz dünyaya geldi. Artık onun için en iyisini ve doğrusunu düşünmek ve onu her türlü tehlikelerden korumak için elinizden geleni yapacağınızdan şüphepiz yok:) Yenidoğan bebekler de çok önemli olan ve belkide onun ileride bir sorun yaşaması adına...

Sayfayı Paylaş