Yeni sezonda art deco stilinden öneriler

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Yeni sezonda art deco stilinden öneriler
Ev dekorasyonunuzda en coşkulu renklere yer açmaya hazır mısınız? Doğadan gelen süslemelerin yer aldığı salonlar, geometrik desenler, şık mobilyalar ve lüks dekor anlayışının hakim olduğu ev dekoru ile yepyeni bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu stil adını Art Deco olarak dünya'ya duyururken kişilerin enerjik hissedebileceği alan sunumunu vererek etkili bir değişime merdiven dayamaktadır adeta. Modern mobilyalar, akçaağaç, abanoz, gül ağacı, ahşap parçalar gibi ayrıntılar ile dekorasyonda farklı bir görünüm elde ediminde destekçi olan bu dekorasyon tarzı ile harika görünümler yakalayabilme ayrıcalığına sahip olabileceksiniz.


1_artdeco_edited.jpg


Yeşil, kırmızı- siyah, beyaz, soluk mavi ve gri rengin hakimiyet kurduğu oda görünümlerinde son derece göz alıcı dekorasyonlar elde edebilmek mümkün görülmektedir. Ferforje nikel, demir ve krom ile yapılan aynalar, geometrik objelerin sık kullanımı, hareketli şekil daire ve yayların yer aldığı dekor ürünleri ve dekor tamamlayıcılar ile Art Deco anlayışı ortama kendini tam manası ile koyuvermektedir.


Dubleks evlerde kendini ortaya koyan bir lükslük olan ahşap merdivenler bu tarzda dikkat çekici farklı geometrileri ve renkleri barındıran birimler ile karşımıza çıkabilmektedir. Lüks dekorun temsilcisi olan lüks mobilyalar ve aydınlatma üniteleri yerine Art Deco'da endüstriyel materyaller, sayısız ışık kaynakları, renkli camlar, büyük desenler, zengin malzemeler, Tezhip sanatı gibi özellikli ürün kullanımına özen gösterilmektedir.


artdeco.jpg


Koyu ve parlak renkleri bir arada tutmayı seven bu dekorasyon stili bir bakmışsınız klasik anlayışı anlatıyor bir bakmışsınız lüks dekorun ta kendisi. Parlak ayna kullanımı ile dekorasyonda modernliğe yüzünü çeviren Art Deco'da siz de olanlarla yansıtılabilecek bir Art Deco odası elde edebileceğiniz anlattığım dekor objeleri ve uygulama tarzını benimsemeniz ile mümkün olacağa benziyor.


art-deco-dekorasyonlu-evler.jpg


Büyük tablo tercihleriniz, altın ve gümüş renkli dekor tamamlayıcılar, halılar, yer döşemeleri özellikle yer karoları, halılar, perdeler ve Art Deco'yu yansıtan dekor objeleri ile yeni bir ev dekoru ya da oda dekoru için harekete geçmeye hazır mısınız?


Art-Nouveau-Interior-Design-With-Its-Style-Decor-And-Colors-1.jpg
vintage-ev-dekorasyon-16.jpg
 
Üst