1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.318
  Beğenilen Mesajlar:
  2.404
  Ödül Puanları:
  113

  Yeni trend kaş ekimi

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Hemen hemen tüm hastalar bu cümleyi söylemekte ve yinelemektedirler. Yapılan ön görüşmede hastaların %99 nasıl bir ameliyat sonucu olacağını akıllarında canlandırabilmektedir. Doktorunuz size göstereceği fotoğraflar, neler yaşayacağınız ve hangi aşamalardan geçeceğinizi anlattığında sonucunuda tahmin edebiliyor olacaksınız.
  Yeni trend kaş ekimi

  Gelişen teknoloji sayesinde olduka doğal sonuçların elde edildiği kaş ekimi uygulamalarında ülkemizde oldukça iyi sonuçlar alınabilmektedir. Hasta memnuniyetinin üst düzeyde olduğu bir işlem konumuna gelen kaş ekimi uygulmaları FUE tekniği ile olduka doğal sonuçlar ortaya koymaktadır.

  Durum bu şekilde olunca kalıcı kaş dövmelerinden uzaklaşan bayanlarımız daha doğal bir uygulama olan kaş ekimi işlemlerine yönelmiştir. Aynı zamanda kaş ekimi uygulamalarında ekilen kaşlar saçlı bölgeden alındıklarından dolayı bir daha dökülme söz konusu olmuyor.

  Kaş ekimi sonrasında aynı gün işinize geri dönebilirsiniz

  Lokal anestezi altında uygulanan kaş ekimi uygulamaları son derece konforlu şartlar altında tam teşekküllü hastanelerde gerçekleştirilmektedir. Kaş ekimi sonrasında ağrı, sızı ve rahatsızlıklar hemen hemen hiç yaşanmaz aynı gün evinize yada işinize geri dönebilirsiniz. Uygun teknik ile gerçekleştirilen kaş ekimi uygulmalarında memnuniyet oldukça yüksektir ve popülerliği giderek artan bir uygulamadır.

  < Konu Resmi..>  Yaş ilerledikçe kişinin genetik yapısına da bağlı olarak vücudundaki kıllarda beyazlamalar görülmektedir. Bu beyazlamalar kişiye göre farklı farklı bölgelerde görülebilmektedir. Burada bir sıralama yapmak gerekirse en erken saçın faul ve yan tarafları beyazlamaya başlar onu üst saçlar ve onu ense bölgesi takip eder. Vücut kılları en geç beyazlaşan kıllardır. Kaşlar ise çok ileri yaşlarda beyazlaşmaya başlarlar.

  Ekilen kaşların beyazlama başlaması ise ense bölgesinin beyazlaması ile beraber başlayacaktır. Ekilen kaş kılları ense bölgesinden alındığından dolayı ense bölgesinde beyazlaşan saçlarla beraber kaşlarınızda beyazlaşır. Ekim yapılmayan bir kişide ense kılları kaşlardan daha erken beyazlaşacaktır. Fakat ekim yapılan kişiye ekilen kaşlar ense bölgesinden alındığından dolayı oradaki kıllarla beraber beyazlaşmaya başlayacaktır.

  Kaş ekimi sırasında ense bölgesinden beyaz kıllar alınmamaya çalışır. Eğer bu bölgeden beyaz saç kökleri alınsa bile bölgeye ekilmeyeceklerdir.

  Kaş bölgesine ekilen köklerin beyazlaması engellenebilir mi ?

  Kaş bölgesine ekilen kılların beyazlamaması engellenemez. Fakat B7 vitamini takvisiyle beraber burada bulunan kılların beyazlaması geciktirilebilir.

  Genetik faktörler kaş beyazlamasında etkilimidir ?

  Genetik faktörlerin ekilen kaşların beyazlamasında oldukça etkisi vardır. Kaş ekimi yapmaya karar verirken mutlaka bunu göz önünde bulundurmalısınız. Eğer ailenizde saç beyazlaması erken yaşlarda oluyorsa bunu göz önünde bulundurarak kaş ekimi yaptırmaya karar vermelisiniz.

  Ekilen kaşlar beyazlarsa boyanabilir mi ?

  Ekilen kaşlarda tıpkı saçlarınızdaki gibi boyama işlemi yapılabilmektedir. Hatta birçok kişi uyum sorunu olmaması için saçları ile beraber kaşlarınıda boyatmaktadır.

  Sonuç olarak

  Kaşlarım acaba beyazlar mı diyerek kaş ekimi yerine suni bir görünüm olan kalıcı makyaj yaptırmaktansa beyaz kaş daha doğal bir müdahale olacaktır.

  Kaş ekimi sonrası görünüml nasıl olmalıdır ?

  Kaş ekimi uygulamaları abartılmadığı ve karşıdaki kişinin beklentileri doğrultusunda doğal bir görünüm elde etmek için gerçekleştirildiğinde ortaya son derece tatmin edici sonuçlar çıkmaktadır.Estetik plastik cerrahi operasyonlarındaki temel amaç yapılan uygulamalarla beraber doğalı yakalamak, daha güzel bir görünüm ve uygulama sonrasında daha mutlu bir yaşantı sürmektir. Estetik operasyonların iyi sonuçlarının yanı sıra haber sitelerinde gördüğümüz ve felaket olarak nitelendirdiğimiz sonuçlarda olabilmektedir. Bizlerde böyle sonuçlarla karşı karşıya kalmamak için araştırmalarımızı çok iyi bir şekilde yapmalıyız. Kaş ekimi uygulamaları da en az diğer cerrahi operasyonlar kadar ilgi ve araştırma isteyen bir uygulamadır. Kaşlar yüzde en belirgin yapılardan biri olduğu için kaş ekimi operasyonlarında ekim tekniği, ekim açısı, kişinin yüz şekli oldukça önemlidir. Kaş ekimi uygulamaları saç ekimi uygulamalarından tamamen farklı operasyonlardır. Bu operasyonu saç ekimi gibi algılayıp bu şekilde ekim yapıldığında ortaya istenilmeyen sonuçlar çıkacaktır.

  Kaş ekimi uygulamalarında dikkat edilmesi gerekenler

  – Kaş ekimi uygulamalarında doğallığı yakalayabilmek çok önemlidir. Öncelikli hedef doğal görünen kaşlar olmalıdır.

  – Doktorunuza bir takım soruları yöneltmelisiniz ve bu soruların yanıtlarından tam olarak tatmin olmadan bu operasyonu yaptırmamalısınız.

  – Doktorunuza sormanız gereken soruların başında bu ekimi hangi teknik ile uyguladığı ve ekim uygulamasını kaç derece açıyla uyguladığı ( ekim tekniği fue ve 25-30 derece açı ile ekim ekim yapıyoruz cevaplarını doktorunuzdan alınız)

  – Ekim işlemini kimin yapacağından emin olunuz.

  – Ekim işlemini yapacak kişinin bu konudaki eğitimi ve deneyimi nedir ? Ekim uygulaması hangi şartlarda gerçekleştirilecek ve en önemlisi güzellik merkezi yada güzellik sertfikası olan kişilerde bu işlemi yaptırmamanızdır.

  – Ekim sırasında bölgeye ekilecek olan kökler kaçarlı olarak nakil edilecek ? Mutlaka kökler bölgeye tek tek yerleştirilmeli ve gerekli olan açı uygulanmalıdır.

  – Yukarıdaki sorular ve bunlara benzer merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını doktorunuzdan almalısınız. Eğer verilen cevaplar karşısında tatmin olmadıysanız ve içinizde en ufak bir tereddüt varsa bu operasyonu kesinlikle olmamalısınız. Eğer tereddüt ederek gireceğiniz operasyon olursa buradan istediğiniz sonucun çıkmayacağınıda bilmeniz gerekir.

  – Yanlızca tek bir uzmandan değil birden fazla doktor ve merkezden kaş ekimi uygulamalarına dair bilgi ve öneri almalısınız.

  – Bir takım klinik ve merkezlerin internet sitelerine koymuş olduğu görsellere ve hasta resimlerine aldanmayınız. Bu resimler farklı yerlerden alınmış yada photoshop uygulamaları yapılmış olabilir. Bu nedenle bu resimleri değil bu resimlerin gerçeklerini görmelisiniz.

  – Doktorunuzdan hastaların resimlerini görmek ve hastalarla bizzat konuşup bilgi almak istediğinizi söyleyin.

  – Verilen operasyon fiyatlarına göre değil doktorunuza göre hareket etmeye çalışın.

  Kaş ekimi uygulamaları bir kuaförde kaş ve kirpik aldırmak yada güzel bir makyaj yapmaktan çok öte bir cerrahi müdahaledir. Bu operasyonun mutlaka hastane şartlarında bir plastik cerrahi operasyonu tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

  Ortaya çıkan kaş ekimi falaketleri

  Yapılan estetik uygulamalarında amaç daha güzel ve doğal bir görünüm elde etmektir. Operasyonun sonuçlarının kötü olması ise hastanın daha mutsuz bir görünüme sahip olmasına neden olacaktır.

  Kötü yapılan kaş ekimi uygulamalardan kurtulmakta bir o kadar zordur. Yanlış uygulanan, doğal görünmeyen, köklerin ekim yönü doğru yapılmayan ve karşıdan bakıldığında ekim yapıldığı belli olan uygulamaları kamufule etmekte oldukça zordur.

  Bu nedenle ucuz diye güzellik merkezlerinin bir odasında yaptırılan ve alanında uzman olmayan kişilerce gerçekleştirilen kaş ekimi işlemleri falaket olarak nitelendirdiğimiz sonuçlar ortaya koyabilir. Eğer kaş ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız mutlaka kaliteyi çok iyi araştırmalısınız ve doğru kişilere bu uygulamayı yaptırmalısınız.

  Kaş Ekimi Sonuçları Doğal Olur Mu ?
  Op. Dr. Alper Tuncel - Kasım 12, 2014
  Kaş ekimi uygulaması yaptıracak olan tüm hastaların kafasında bu soru vardır ? Bu işlemi yaptıracak olan hastalarında ilk sordukları sorulardan birisidir acaba ekim sonucu doğal olacak mı ?

  Bu sorunun cevabı ekim yapacak olan doktorun bu konudaki tecrübesine, yeteneğine, dikkatine ve uygulamanın nasıl yapıldığına bağlıdır. Burada önemli olan bir diğer hususta kaş ekimi yönteminde hangi tekniğin uygulandığıdır. Yukarıda saymış olduğumuz hususlara bağlı olarak doğala çok çok yakın mükemmel sonuçlar çıkabildiği gibi çıkış açıları farklı çok kötü sonuçlarda olabiliyor. İyi bir ekim bu uygulamayı gerçekleştirdiğinde ortaya son derece memnun kalacağınız sonuçlar çıkacağına emin olabilirsiniz.

  Kaş ekiminde FUE tekniği

  Kaş ekimi uygulamalarında FUE tekniği ile çok iyi sonuçlar alınabilmektedir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta ekim yapan yardımcı personellerin kaş ekimi uygulamalarını saç ekimi uygulaması gibi yapmaya çalışmalarıdır. Bu iki ekim arasındaki farktan dolayı kaş ekiminde son derece kötü sonuçlar alınabilmektedir. İyi bir hekim kaş ekimi uygulmasının tamamında müdhalede bulunmalı ve bu süreçte çok dikkatli olmalıdır.

  Hastaların dikkat etmesi gereken en önemli noktalar

  Hastalar bu uygulama öncesinde beklentilerini gerçekçi tutmalı, diğer kaş ekimi uygulmaları ile kendilerini karşılaştırmamalıdır. Her kaş ekimi uygulaması aynı olmamakta ve doğal olarakta sonuçlarda farklı olmaktadır.

  Kaş ekimi uygulaması yapacağım yeri nasıl seçmeliyim ?

  Kaş ekimi uygulaması yapacağınız yeri seçebilmenizde size yardımcı olabilecek bir kaç soru işareti olabilir. Öncelikli olarak bu soruları kendinize ve ekimi yapacak olan doktorunuza sormalısınız.

  – Kaş ekimi uygulamasını kim yapacak ? (Özelllikle doktorunuza bu soruyu sormalısınız)
  – Kaş kökleri kaçlı kökler halinde uygulanacak ( tamamı tekli kökler şeklinde ekim yapılmalıdır.)
  – Kaş ekimi uygulamalarında ekimler hangi açı ile yapılacak ( Kaş ekimi uygulamalarında 25-30 dereceli açılarla ekim yapılmalıdır.)
  – Kaş ekimi uygulamalarında üst sıra ve alt sırada farklı açılar uygulanarak ekim yapılmalıdır. ( Bu bilgileri doktorunuzdan duymalısınız )

  Kaş ekimi uygulamalarında doktor seçimi

  Kaş ekimi uygulamalarında doktor seçimi çok önemlidir. Bir kaç doktora danışmadan ve değişik fikirler alarak konuyu net olarak anlamadan karar vermemenizi öneririm. Doktorunuza daha önce ekim yapılan hastaların fotoğraflarını görmek istediğinizi belirtin ve gerekiyorsa ekim yapan hastaları arayın ve memnuniyetleri hakkında bilgiler alın.. Sonuçları kesinlikle şansa bırakmamanızı tavsiye ederim. Kaş ekimi öncesi yapılacak her araştırma, alınaca her önlem ve edinilecek olan her bilgi sizi mükemmel sonuca götürecektir.

  Kaş ekiminde doğal sonuçlar

  Sonuç olarak kaş ekimi uygulamalarında doğal sonuçların alınması için doktor seçiminin çok önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Alanında uzman Plastik Cerrahi Doktorlarına bu uygulamayı gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. Aksi taktirde alanında uzman olmayan güzellik merkezlerine yada ikinci üçüncü şahıslara yeterli bilgi ve donanıma sahip olmayan kişi ve merkezlere bu uygulamayı yaptırmanız durumunda doğal sonuçlar alınamayacağını bir kez daha vurgulamak istiyorum.
   
Yeni trend kaş ekimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. yeni trend kombinler..

  yeni trend kombinler..

  trend kombinler yeni trend ben hiç bu kadar uyumlu giyinmedim tarzımda hep bi aykırılık olmuştur inkar edemem :) ama bu tarzımı seviyorum
 2. Yeni trend: ŞAL

  Yeni trend: ŞAL

  Selam melekleer :) Çoğunuzun da bildiği gibi tesettür modasında artık şallar çok önemli bir konuma sahip. Ben de bir kaç senedir kapalıyım ama gezmediğim alışveriş merkezi kalmadı şu şallar için, resmen bağımlı oldum :D Alışveriş merkezi derken sadece kapalı alanlardan bahsetmiyorum mesela Fatih de bir alışveriş merkezi bence :) Neyse gelelim asıl konuya. Ben gezdim gezdim bazen aldım bazen...
 3. İşte Yeni Trendlerden Biri Daha Sarı Kaş Trendi...

  İşte Yeni Trendlerden Biri Daha Sarı Kaş Trendi...

  Sarı Kaş Trendi Sarı Kaş Modası Siz sarı kaş severmisiniz bilmem ama ben pek hoşlanmadım yani benim kaşlarımın rengi gayet iyi sarı yapmaya niyetim yok...Büyük bir kesim sarı kaş modasını tutmuş bazı ünlüler bile sarı kaş trendine kendilerini kaptırmışlar.... Söz konusu makyaj olduğunda sarı kaşlar gittikçe daha popüler bir hale geliyor ve bu güçlü, kalın koyu renkli kaşlar daha çok...
 4. Kaş Ekimi Yapan Varmı?

  Kaş Ekimi Yapan Varmı?

  kaş ekimi nedir,kaş ekimi nasıl yapılır,kaş ekimi kimlere yapılır,kaş ekimi hakkında bilgiler Kaşlar insanların yüzünde oldukça önemli bir yere sahiptir. Kaşlar gözleri çevreler ve güzel bir kaş insanın çok hoş görünmesini sağlar. Kaşların şekli yüzün sert ifadesi varsa daha yumuşak hale getirir. Ancak kaşların olmaması veya çok az olması kişiyi sıkıntıya sokacaktır. Bu durum...
 5. Ekilen kaşlar ne zaman çıkmaya başlayacaktır ?

  Ekilen kaşlar ne zaman çıkmaya başlayacaktır ?

  Kaş ekimi dışında saç, sakal, bıyık ve diğer ekimler içinde geçerli olan bu süreç 4 ay ila 1 yılı aşkın bir sürede sonuçlanmaktadır. Genel olarak 4 ay sonra ekilen saç köklerinin çıkmaya başladığı kanısı oluşmussa da bu durum kişiye ve uygulama yöntemine göre değişmektedir. Ekilen kıl kökleri bölgede ekim yapıldıktan hemen sonra uzamaya başlarlar ve bu uzaman ömür boyu devam etmektedir....

Sayfayı Paylaş