Yeni Volkswagen Golf 4MOTION

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Yeni Volkswagen Golf 4MOTION
Volkswagen, yeni Golf 4MOTION'u Avrupa'da satışa sundu

147439.jpgVW’nin AWD sistemi şimdilik sadece 2.0 TDI modeliyle sunuluyor. 140 HP güç ve 320 Nm tork üreten 2.0 litre TDI motor 6 ileri manuel şanzıman ile görev paylaşımı yapıyor, Önceki nesil Golf 4MOTION, benzinli ve dizel versiyonların yanı sıra yüksek performanslı Golf R32 versiyonunda da opsiyonel olarak sunulmuştu.

Böylesi yüksek tork orta sınıf bir hatchback otomobilde dört çeker sistemle birleşince ortaya hayli etkileyici sonuçlar çıkıyor elbette. Bir kere dizel motorun yakıt tüketimi oldukça düşük; 5.5 lt/100km… Diğer taraftan Golf 2.0 TDI’nın hızlanma değerleri de gelişmiş; 0-100 km/s 9.4sn, son sürat 206 km/s.Tüm bunlara buzlu, karlı ve yağmurlu havalarda ortaya çıkan yüksek sürüş kalitesi eklenince Golf 4MOTION için söylenecek fazla söz kalmıyor.

Golf’ün Haldex aktarma sistemi motorun gücünü ön ve arka tekerlekler arasında gerekli gördüğü oranda dağıtarak gereksiz yakıt tüketimini önlüyor. Bir başka ifadeyle etkili güç dağımı, hızlı tepki, daha az yağ ve yakıt tüketimi ve tüm bunların sonucunda sık sık servise uğramayacağınız dört çeker bir otomobil, daha ne olsun!
 
Üst