Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Yeni yıl partisine hazırlık

  Konu, 'Moda Güncel' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Yılbaşı akşamı ne giyeceğinize karar veremiyorsanız, önce yer ve durum değerlendirmesi yapın. ​

  Dekolte, ayakkabı ve makyaj kurallarını da uygularsanız, hem şık görünür, hem de gönül rahatlığıyla eğlenirsiniz.

  Amerikan seçimleriydi, finansal krizdi derken bir yılı daha sağ sağlim bitirdik sayılır; gözümüz aydın! Ama tabii her şey biter, biz kadınların "Ne giyeceğim?" derdi bitmez. İstediği kadar kriz olsun; yılbaşı gecesi şıklıktan ödün vermek işimize gelmeyecektir.

  O yüzden ben de "bari bu konuda yazayım da, gerçekten işe yarasın" dedim kendi kendime. Hazırsanız başlayalım:

  Önce 'uygunluk'

  Bir kere en önemli kuralı biliyorsunuz: Uygunluk! Yaşa, sosyal statüye, bulunulan ortama ve vücut şekline uygunluk. Bu kuralı çiğnemek, yapılacak en büyük hatadır. Ama nasıl bir ironidir ki, herkesin bilmesine rağmen, en kolay ve en çok çiğnenen kural da budur. Çünkü insanlar kendilerini olduklarından farklı algılarlar. Yani yaş 45 olur, ama hâlâ bacaklar güzel diye mini giyilir veya "nasılsa arkadaşlarla olacağız" diye giyimde kalite unsuru göz ardı edilir. Kısacası, uygunsuzluk durumları saymakla bitmez.
  İsterseniz uygunluk konusunu şöyle kısaca toparlayalım... Her şeyden önemlisi giyilen kıyafetin yaşa uygun olmasıdır. Genç hanımlar, annenizin dolabından kafanızı çıkarın. Adı üstünde, "annenizin dolabı"! Yani o dolabın içindeki giysiler annenizin hayata bakışını, geçmişini, kendini kim olarak gördüğünü yansıtıyor; sizi değil. Önünüzde koca bir hayat var, yaşınızı yaşayın ve keyfinize bakın. Daha olgun hanımlar, siz de artık 18 yaşını geride bıraktığınız gerçeğini kabul edip kendi yaşınıza ve kimliğinize uygun dekolteler, kesimler, modeller kullanın.

  Tabii ki giyinirken "nereye, nasıl, ne zaman, kiminle gidileceği" ve orada "ne yapılacağı" soruları da önem kazanıyor. Burada yılbaşı akşamından söz ediyoruz. Dolayısıyla akşam çıkacağımızı biliyoruz. Ama tabii akşam gidilen her yere aynı kıyafeti giyemeyiz. Mesela bir rock bar'da müzik dinleyip tepinerek yeni yıla girmeyi seçmişsek, bir karış topuklu giyip ayaklarımızı kan revan içinde bırakmanın anlamı yok. Diğer yanda eğer beş yıldızlı bir otelde kibar kibar yemek yiyip yemek müziği dinleyeceksek, istediğimiz yükseklikte topuk kullanırız ve "bana mısın" demez.

  Büyük ayakkabı=rahatlık
  Yeni yıl gecesi için kıyafet seçimi yaparken, dans edip etmeyeceğiniz konusunu mutlaka dikkate alın. Danslı partilerde yüksek topuk, hele bir de çok alışkın değilseniz, gecenizi zehir etmeye yeter de artar bile... Ve bir de, benden size yılın en önemli tavsiyesi: Ayakkabılarınızı her zaman yarım numara büyük alın ki, yorulup şiştikleri zaman rahatsız hissetmeyesiniz. Özellikle İstanbul gibi lodos vs. olan yerlerde "büyük ayakkabı = büyük rahatlık" kuralını unutmayın.

  Dekolte kıyafetler, yeni yıl gecesi için çok alışılmış olan seçimlerdir. Dekolte şıktır ve doğru kullanıldığında son derece hoş durur. Anahtar kelime "doğruluk" oluyor burada. Çünkü takdir edersiniz ki, dekolte biraz riskli bir konu; işin ucunda bayağı görünmek de var. Ama bunu da, dekolteyi tek bir yerde ve sadece gerektiği kullanarak kolayca bertaraf edebilirsiniz.

  Makyajda sadelik şart
  Makyaj da yeni yıl gecesinde çok abartılan konulardandır. Çok ağır, çok koyu renklere kaymayın. Dans edecekseniz ve uzun bir gece planlıyorsanız daha natürel, kolay bir makyaj yapın. Akmış rimeller ve yarısı geçmiş kırmızı ruj, çok da hoş bir manzara olmayacaktır.

  Gördüğünüz gibi, kadınların hayatı çok ama çok zor... Hep strateji, hep planlama... Ama sonuçta mutlu bir yeni yıl akşamı.

  Ne dersiniz, değmez mi bu kadar emeğe?


   
Yeni yıl partisine hazırlık konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Parti

  Parti

  Bakınız; Siyaset, Siyasetçi.Rüyada bir partiye gittiğinizi gördüyseniz, yakında birtakım sorunlarla karşı karşıya kalacaksınız. Rüyasında bir partiye üye olan kimse hareketlerine dikkat etmeli, kontrollu olmalıdır.
 2. parti makyajı hazırlığı

  parti makyajı hazırlığı

  1 Cildinizi cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirin. İyi nemlendirilmiş bir cilt hem ışığı iyi yansıtır hem de makyajın çok daha kalıcı olmasını sağlar. 2 Cilt yüzeyindeki leke ve kusurları gizlemek için ten renginizden 2 ton açık bir kapatıcı uygulayın. Uygulamayı gerekli bölgelere hafif dokunuşlarla yapın. 3 Yassı bir makyaj fırçası veya kağıt mendil ile kapatıcının...
 3. öğretim yılına hazırlık ödeneği kaç lira

  öğretim yılına hazırlık ödeneği kaç lira

  Arkadaşlarım örnetim yılına hazırlık ödeneği kaç para ne kadar bununla ilgili bir haber varsa paylaşırmısınız benimle sağolun.
 4. 2011-2012 Yılı Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği Açıklandı

  2011-2012 Yılı Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği Açıklandı

  2011-2012 öğretim yılına hazırlık ödeneği açıklandı ne kadar ödenecek miktarı ne zaman ödeme şekli ile ilgili bilgiler burada melekler Milli eğitim bakanlığı 2011-2012 yılı öğretim yılına hazırlık ödeneğini açıkladı melekler.2011-2012 öğretim yılının başladığı şu günlerde bakanlığın ödenekle ilgili yaptığı açıklamayı aynen yayınlıyoruz;

Sayfayı Paylaş