Yeni yilda bebek sahibi olmak isteyenler

Slm kizlar.Adet oldum,gününü sasmadi 2 haziran olcakti tamda gününde oldu.Üzülmedim.Herseyde vardir bir hayir.Benim kiz kardesim hamile 4 bucuk aylik.Doktora randevusu vardi 3 gün önce gittiginde bebegin hic suyunun kalmadigini ögrendi yani bebek susuzluktan büzülmüs resmen,ama ignelerle serumlarla 2 gün hastanede kaldi belki bir umut isigi belirir diye ama bu sabah daha kötüye gittigini söylemis doktor.susuzluktan rahim duvarina yapismis ve önce susuz kalmasina ragmen saglikli demisti ama bu gün kafa sekli bozulmus demis yani kötü seyler oldu anlayacaginiz.yarin sabahta dogum yaptirir gibi düsürtecekmis doktor.Rabbim herseyin hayirlisini nasip etsin.(REGAIB KANDILI BÜTÜN ISLAM ALEMINE MÜBAREK OLSUN) yer gök dua ile yaratilmis dua edelim her isimiz icin duaaaaaa :':)'(

yaseminciğim bebeğim için tşk ederim canım .akıntım kesildi bakalım inş göbeğimde uyuyodur mışıl mışıl.

yaa bakalim hayirlisi önce Lalosumda sira.... :) ee ee sizden naber (göbüsünle senden) ?

ya sanmiyom test yaptim cikmadi yaaa hayirlisi olsun.... simdi bide islemler girecek araya haydaaa hem hamislik hem ev tasinma zor olur bide cücü va basimda ayriyetten sirf benim ev tasinmicakki annemler TR´deyken annemlerin evi badana olup tasinacak sonra da bizim ev.............
ay canım hemşom kolay gelsin, bu arada bir de bebeğin gelmştir inş:)

yaa biraz grip gibiyim ya kulaklar burun tikali yaa 4 gün evdiiim :) ona seviniyom
geçmşler olsun dikkat et kendine.

Yaşanan yaşandı tabii şimdide hamile kalmam için gözümün içine bakıyor kendini affedemiyor ama neye yarar hayat herkese ayrı acılar yaşatıyor
canım benim yaa Allah aynı acıları yaşatmasın, inş kısa zamnda bebeğin gelsin.

Kızlar merhaba :kiss: modem kaynaklı bağlantı sorunum vardı netsiz kafayı yedim:S nasılsınız yeni hamişlerimiz varmı bakalım:)Hayal hoş gedin topiğe umarım topik sana şans getirir.Ve inşallah adet olmassın hakkında hayırlısı olsun.Bu arada kızlar yarın nette olmayabilirim yarın evlilik yıldönümümüz hazırlık yapıcam:D hepinizi öpüyorum Allaha emanetsiniz.
evlilik yıldönümünüz kutlu olsun çitosum inş bu yılın hediyesi bebeğiniz olsun, dileklerin için de tşk ederim aminnn.

[
kızlar uzun zamandır topiğe girmiyrdum.girmeyeli maşşallah hamişlerimiz çoğalmış.az önce bir arkadaşım ağlayarak beni aradı mailime bakmamı istedi.we bu yazıyı okuyunca çok duygulandım.sizlerlede paylaşmak istedim....

''ADINI “KEREM” koymuşlardı. Gözlerini Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı bir kreşte açmıştı. Aynı odada onun gibi irili ufaklı bebekler vardı. Ağlayan, öksüren, hapşıran ve uyuyan bebekler. Onları izlerken hiç canı sıkılmıyordu. Belli saatlerde beyaz önlüklü anneler gelip onlara biberonla mama veriyor, altı kirlenenlerin bezini değiştiriyorlardı.

Hasta olanları hemen “revir” adı verilen başka bir odaya taşıyorlardı. Bir keresinde o da hastalanmış revire gitmişti. Doktor baba gelip muayene etmiş, ilaç yazmış, hemşire anne de bu ilaçları kendisine içirmişti. İlaç kokulu revir odasını sevmemişti. Bir an önce iyileşip diğer bebeklerin olduğu odaya ve kendi yatağına geri dönmek istiyordu.

Mama veren ve bezini değiştiren beyaz önlüklü anneler hep aynı anneler değildi; bazen değişiyordu. Kimisi güleç, kimisi de asık yüzlü idi. Asık yüzlüleri sevmiyordu. Mamasını yedirirken veya altını temizlerken konuşmuyorlar, işleri bitince gidiyorlardı. “Melek” adında, güleç yüzlü, konuşkan bir anne vardı. En çok onu seviyordu. Mama verirken onunla konuşuyor, şakalaşıyor, giderken de öpüyordu. Bir an önce büyümek, Melek anneyle konuşmak, ona sevdiğini söylemek istiyordu.

Melek annenin yardımı ile kısa zamanda yürümeyi ve hemen ardından konuşmayı öğrendi. Artık ona sevdiğini söyleyebilecekti. Ancak çok arzu ettiği bu isteğini yerine getiremedi. Melek anne bir haftadır gelmiyordu. Yerine, adını bilmediği, başka bir anne geliyordu.

“Melek anne nerde?” diye sordu yeni anneye.

“Anlatsam bilmem anlar mısın” dedi yeni anne:

“Melek evlendi, işi bıraktı.”

Yeni anne haklıydı. Anlamamıştı.

“Evlenmek nedir?” diye sordu kendi kendine.

Sonra:

“İş nedir?” dedi.

Birinci soruya cevap bulamadı; ama ikinci sorunun cevabını bulmuştu.

“Melek anne evlenince beni bıraktı, öyleyse iş benim...” dedi.

Melek anneyi artık sevmiyordu. Çünkü evlenip onu terk etmişti.

Dört yaşına gelince ana okuluna başladı. Yeni öğretmen annelerle ve Müdür babayla tanıştı. Yaşıtlarıyla birlikte oyun oynuyor, şarkı söylüyor, resim yapıyor, sayı saymasını öğreniyordu. En çok masal saatini seviyordu. Bazen öğretmenleriyle birlikte otobüse binip kırlara piknik yapmaya gidiyorlardı. Otobüse binmeyi ve piknik yapmayı da çok seviyordu.

İki sene sonra, arkadaşlarıyla birlikte, ilköğretim okuluna başladı. Okula kurumun minibüsüyle gidip geliyorlardı. Sınıfında tanımadığı başka çocuklar da vardı. Onlarla konuşmaya çekiniyordu. Kurumdaki çocuklara benzemiyorlardı. Sanki başka bir dünyadan gelmiş gibiydiler.

Teneffüs zili çalmış, sınıftan çıkıyorlardı. Arka sırada oturan bir kız çocuğu kendisine yaklaştı:

“Senin annen yok mu?” dedi.

Kerem:

“Öğretmen annelerimiz var,” dedi.

Kız güldü:

“Peki, baban var mı?” dedi.

“Müdür babamız var,” dedi Kerem.

Kız yine güldü. Koşarak bahçeye çıktı. Kerem, kız çocuğunun kendisine gülmesine bir anlam verememişti. Verdiği cevaplarda gülünecek bir şey yoktu. Bakıcılarına, öğretmenlerine hep “anne” demişlerdi. Müdürlerine de “Müdür Baba” diyorlardı ve kimse bunu komik bulmuyordu. Üzüntüyle başını kaldırdı. Kendisine soru soran kız çocuğu uzaktan arkadaşlarına onu gösterip bir şeyler söylüyor, hep birlikte gülüyorlardı.

Sonunda arkadaşlarından gerçeği öğrendi. Kendilerine benzemeyen çocukların bir annesi, bir babası, kardeşleri ve birlikte oturdukları bir evi vardı. Büyük anneleri, büyük babaları, amcaları, dayıları, teyzeleri, halaları vardı. Çocuk esirgeme kurumuna getirilen bebeklerin de mutlaka bir annesi, bir babası ve akrabaları olmalıydı.

Bir şey daha öğrenmişti Kerem:

Bebekleri anneler doğuruyordu. Acaba kendisini doğuran anne kimdi ve şimdi neredeydi? Onu bir cami avlusuna bırakıp kaçmış mıydı? Yoksa, doğururken ölmüş müydü? Annesi ölmüş ise babası neredeydi?

Kim bilir, belki Kerem ömrünün sonuna kadar bu soruların cevabını bulamayacaktı. Annesiz açtığı gözlerini annesiz kapatacaktı...''
hg canım, ay içim burkuldu yaa allah o yavrucakları korusun biran önce sıcacık ailelere kavuştursun.

arkadaşlar merhaba doktordan geldim ben ikili testimi verdim haftaya alacağım sonucu ama ense kalınlığı ve boyu normal çıktı cinsiyet ile ilgili bişi sölemedi doktor bende sormadım açıkcası :)) haftaya belkiii :)) lale ne yaptı bu arada inşallah hamiledir canlarım hepinizi çook öpüyorummm...
canımmm maşallah çok sevndim, darısı bize artık.

Slm kızlar nasılsınız regaip kandiliniz mübarek olsun dr gittim dün Allah kısmet ederse kızım olcak :) herkes erkek diyordu hatta çin takviminde bile erkek çıkmıştı ama bize süpriz oldu herşeyin hayırlısı sağlıklı olsunda kız erkek önemli değil ama çok güzel bir duygu Allahım her isteyene yaşatsın inşallah :)
ay ne güzel tatlım Allah kucağına almayı nasip etsn.

Kızlar :uhu: ben bu gün test yaptım ama negatif çıktı. :uhu: Ama hala adet olmadım. 1 gün gecikmiş durumdayım şu an. Bu sefer de stresten mi gecikiyor bilemiyorum. Karnıma ağrılar girdi. Birinden biri çıksa yaa artık :uhu:
daha çok erken canım, inş bebeğin gelmştir hayırlısı.

moralim çok bozuk nerdeyse aglıyacagım.. yagrın kan tahlilinin sonucunu almaya gidecektim ama hasta oldum. okadarda günüm geçmişti.offfff offffffff..... çok üzgünümm lale inşl. sen hamilesindir...
kuzum yaa hayırlısı olsun zor biliyorum ama Allahın takdiri hayırlısıyla inş önümüzdeki aya gelir bebeğin.

Slm ben dediğim gibi yaptım acile gittik, dr.söyledim test yaptırdı, ama malesef kendimden çok sizler üzüleceği için üzgünüm ki hamilelik yok değer 1,5 çıktı biliyorsunuz 5'in altı hamilelik yok anlamında... Kısmet ne yapalım, bakalım şimdi dr işinide c.tesiye ertelemiştim.. gidip adetimin niye geciktiğini bulucaz inşallah ki umarım kötü bir sorun yoktur...
canım lalezarım benim, biliyorsun hayırlısıysa gelsin değil mi? inş önemli bir sorun yoktur canım, umarım bebek hazırlık yapıyordur vücüdünda ve haziranda sana mrb der.

slmm kızlarrrr ben eldımmm :) netımız yoktu nezzamndır bakıomudum netımız yoktu cok sukur geldımm :)
hg canım yine seni görmek güzel:)

Slm kizlar.Adet oldum,gününü sasmadi 2 haziran olcakti tamda gününde oldu.Üzülmedim.Herseyde vardir bir hayir.Benim kiz kardesim hamile 4 bucuk aylik.Doktora randevusu vardi 3 gün önce gittiginde bebegin hic suyunun kalmadigini ögrendi yani bebek susuzluktan büzülmüs resmen,ama ignelerle serumlarla 2 gün hastanede kaldi belki bir umut isigi belirir diye ama bu sabah daha kötüye gittigini söylemis doktor.susuzluktan rahim duvarina yapismis ve önce susuz kalmasina ragmen saglikli demisti ama bu gün kafa sekli bozulmus demis yani kötü seyler oldu anlayacaginiz.yarin sabahta dogum yaptirir gibi düsürtecekmis doktor.Rabbim herseyin hayirlisini nasip etsin.(REGAIB KANDILI BÜTÜN ISLAM ALEMINE MÜBAREK OLSUN) yer gök dua ile yaratilmis dua edelim her isimiz icin duaaaaaa :':)'(
canımm dediğin gibi herşeyde var bir hayır. kardeşin için üzüldüm zor olmalı allah yardımcısı olsun. off içim bir hoş oldu yaa, inş kısa zamnda yeniden bebeğine kavuşur.

melodiciğim ve burçem canlarım inş sizin bebekler de yakında gelir.

bu mübarek günde dualarımız kabul olsun arkadaşlar, bebek özlemi çeken herkese Allah nasip etsin, hamilelere ve bana da hayırlı doğumlar ve bebeğimizi sağsağlim kucağımıza almayı nasip etsin inş. amiinnnn...

eveeett şimdi de geldik haziran ayına:) hadi bakalım maşallah maşallah hamişlerimiz çoğalmaya devam ediyor:) bakalım bu ay kaç hamiş çıkacak? darısı tüm listeye...

bir gün listedeki herkesi hamiş olarak yazmak dileğiyle...:)

:):nazar::):nazar::)H A M İ Ş L E R İ M İ Z:):nazar::):nazar::)

Aman nazar değmesin
1.salkım......................şubat hamişi :nazar:
2.tuvanna....................şubat hamişi :nazar:
3.aussie-angel...........şubat hamişi :nazar:
4.hazan_11...............şubat hamişi :nazar: son adet 7 şubat Antalya
5.esinerkan..........mart hamişi :nazar: son adet 1 mart Düzce 24 Okul öncesi öğrt.
6.burju.................mart hamişi :nazar:
7.sarı gelin.................mart hamişi :nazar: son adet 6 mart
8.sen-lin12121212.........mart hamişi :nazar:
9.çölmeleği..............mart hamişi :nazar: Mardin/Midyat 19
10.tunaa.......mart hamişi :nazar: son adet 20 mart Eskişehir 33 Resim öğrt. çok mutluyum:))))
11.mavişimbebekistiyor.......mart hamişi :nazar: İstanbul 41 Gayrımenkul danış.
12.mavikedi..............nisan hamişi :nazar: son adet 1 nisan Edirne 28 İngilizce öğrt. Tebrikler:)
13.geliyobebiş..........nisan hamişi :nazar: son adet 8 nisan Tebrikler:)
14.dilara1.................nisan hamişi :nazar: Mardin(Almanyadan) Yeni hamişimiz Tebrikler:)
15.elçin&su..................nisan hamişi :nazar: son adet 9 nisan Yeni hamişimiz Tebrikler:)
16.ayperi..................nisan hamişi :nazar: son adet 23 nisanYeni hamişimiz Tebrikler:)
17.sheker_shey...............nisan hamişi :nazar: son adet 28 nisan Konya Yeni hamişimiz Tebrikler:)

18.merakla bekliyoruz bakalım bu numaranın sahibi kim? :)

beklenmeyen adet tarihlerimiz:):):)
gelin artık bebişlerimiz gel gel gel...:)
:salıncak:
-bebekyüzlüm..................15 mayıs ??? Ankara Ev hanımı

-lalezar...................22-24 mayıs ??? Balıkesir 39 Memur

-pamukşekeri.................29 mayıs ??? Bursa 32 Muhasebe öğrt.

-mini garaböcük..........30 mayıs ??? Gurbetçi Eskişehirli 26

-defne defne................30 mayıs ??? Satış danışmanı

-hayal....................1 haziran ??? Tokat 24 Türkçe öğrt.

-baharrrımmm..............3 haziran ??? Ardahan Güzellik uzmanı

-melodi_cn................6 haziran İstanbul 25 Ev hanımı
-haziran13.............? İstanbul 35 Mühendis
-gülparem...............? Afyon 22 Üniv. öğrc.
-beklenenbebiş..........8 haziran 20
-yesi......................? 25
-best_dream............11 haziran
-fatma mutlu.............? Elazığ 21
-orjinal-catlaq............12 haziran İstanbul
-bembeyaz...............14 haziran Konya 26 Memur
-esde.....................? Fransa
-denizzzz............16 haziran Muğla/Fethiye 27 Muhasebe
-uyuzmuyum_neyim.................18 haziran Ankara 28 Memur

-pirenses.......................20 haziran
-gullu_23...................20 haziran
-ayse arslan................21 haziran Kayseri
-unıca...................?

-geveze.....................23 haziran
-sevde7...................24 haziran
-çitos....................? Yozgat
-sılam_nisa.................? Türkçe öğrt.
-burçemm.................? Tekirdağ
-yaseminnnnnnn.............26 haziran Kütahya 22 Ev hanımı
-sevoş...................?

-sinemtugra...............?

Arkadaşlarımıza Allahtan sabır diliyoruz, inş en kısa zamanda yine bizlere bebek müjdesi verirler...
-geweze............? Ankara 22 Üniv. öğrc.
-tatu...............?

Arkadaşlarımızı da unutmadık ne zaman isterlerse listeye tekrar ekleriz, onlar da lütfen umutlarını kaybetmesinler:
-sea34........................? İstanbul
-koza...................? Antalya 33
-aymelek..............? Erzurum 25 Hemşire
-elif_ecrin................?

adet tarihini ve diğer bilgilerini listede görmek isteyen arkadaşlar yazsınlar seve seve ekleriz...
adet olanlardan isteyenler de lütfen yeni adet tarihlerini ekletmeyi unutmasınlar.

Dikkat!!! Regl tarihi 15 gün geçip de topiğe haber vermeyenler listeden çıkarılacaktır.

Slm ben dediğim gibi yaptım acile gittik, dr.söyledim test yaptırdı, ama malesef kendimden çok sizler üzüleceği için üzgünüm ki hamilelik yok değer 1,5 çıktı biliyorsunuz 5'in altı hamilelik yok anlamında... Kısmet ne yapalım, bakalım şimdi dr işinide c.tesiye ertelemiştim.. gidip adetimin niye geciktiğini bulucaz inşallah ki umarım kötü bir sorun yoktur...
lale geçmiş olsun ,üzülme inş. hayırlısı böyledir ama bir an önce doktora git ihmal etme bu durumu ,inş. bişey yoktur ..
benim de canım sıkkın bugün yaaa :(((

moralim çok bozuk nerdeyse aglıyacagım.. yagrın kan tahlilinin sonucunu almaya gidecektim ama hasta oldum. okadarda günüm geçmişti.offfff offffffff..... çok üzgünümm lale inşl. sen hamilesindir...

üzülme sevoş bunda da vardır bir hayır ,ben seni anlıyorum ben de eskiden kan testi yaptırdığım gün hasta olurdum kafayı yerdim ama ne kadar üzülsek boş olmayınca olmuyor işte ,beklemek zorundayız..
günaydın herkese bu arada ..bugün benim de canım sıkkın ,bu işin peşini bırakasım geliyor atık ,çünkü ilk defa başıma bişey geldi bu sabah ve canım çok ama çok sıkıldı gerçekten :(((

lale ablacımm üzüldümm ama inş seninn içinn önemli bişeyy olmaz önce senin sağliğinn sonra bebişşş öpüyorm seni

Evet burçek sağol bitanem.. Hayırlısı ne yapalım... Vardır rabbimin bir bildiği...

lale geçmiş olsun ,üzülme inş. hayırlısı böyledir ama bir an önce doktora git ihmal etme bu durumu ,inş. bişey yoktur ..
benim de canım sıkkın bugün yaaa :(((

üzülme sevoş bunda da vardır bir hayır ,ben seni anlıyorum ben de eskiden kan testi yaptırdığım gün hasta olurdum kafayı yerdim ama ne kadar üzülsek boş olmayınca olmuyor işte ,beklemek zorundayız..
günaydın herkese bu arada ..bugün benim de canım sıkkın ,bu işin peşini bırakasım geliyor atık ,çünkü ilk defa başıma bişey geldi bu sabah ve canım çok ama çok sıkıldı gerçekten :(((

Benimde tadım hiç yokkk.. ama bebek yok diye değil, niye adet olmadım diye...
Bak benim dr.da yokmuş bugün ve yarın teyit için aramıştım hay Allah emi, p.tesi gelecekmiş, başka dr da gitmek istemiyorum yaaaa...
Hayırdır uyuzum senin canın neye sıkkın, ne geldi baına özel değilse yani... Yada özelden anlat istersen...

Geri