Yeni yilda bebek sahibi olmak isteyenler

yaa kislar bana yardimci olun cok kotuyum. bu hafta baslayan bir mide yanmalarim var. cok kotu beni mahvediyor. bizim sipacik da ayaklariyla hareket ettikce mideme vuruyor mahvoluyorum. masaallah bizim ki de baya bi hareketli. dayanamayacak dereceye geliyorum dun gece rahatlamak icin resmen ayiptir soylemesi ama cikardim. napcam bilmiyorum. bu doguma kadar boyle surcek mi ne yemek yiyesim geiyor ne su icesim. bunun yuzunden birde istahsizlik oluyor... dogal yollarla halledebilirmiyim sunu ye bunu ye diyebilceginiz biseyler var mi? cunku burda tr deki talcide benzer bi hap vermisti dr, boyle durumlarda al diye ama bana ne o ne soda fayda etmedi..:(((
Canım internette bende miğde yanmalarıma çözüm ararken şu yazıya ratladım belki sana da faydası olur.. Ben yaglı kızartmaları yemekleri baharatlı yemekleri bırakınca geçti umarım sendede işe yarar .. Hamilelikte mide yanması ve mide ekşimesi nedenleri ve çözüm önerileri.. Progesteron sindirim ve midede ki kasların gevşeme sebepleri, artan gebelik hormonlarıdır Midenin üst kısmındaki kapakçıkta da gevşeme olduğu için mide içeriği ve asidi yemek borusuna kaçar, bu bölgeyi tahriş eder ve kalbin olduğu bölgede çok rahatsızlık veren bir yanmaya sebep olur.Halkımız arasında yaygın olan inanışa göre midede oluşan yanmanın saçlanmasıyla ilgili olduğuna dair her ne kadar inanışlar olsa da herhangi bir ilgisi yoktur. Anne adayını çok rahatsız eden bu durum beslenmeyi de olumsuz etkilediği için bebeğin gelişimini de olumsuz etkileyebilmektedir.Gebelikte mide yanmasını önlemek için önerilerYemeklerimizi sık ve küçük öğünler halinde yemelisiniz. Ani hareketlerden ve yemekten sonra yatmak gibi mide yanmasını başlatacak hareketlerden uzak durunuz. Yemeklerden sonra uzanmayınız bunun yerine arkanıza minder koyarak oturunuz. Fazla çay, kahve, yağlı yiyecekler, kızartma ve baharatlı yemeklerden uzak durunuz. Mide yanması oluşuyorsa yemeklerden sonra kısa yürüyüşler yapmanızda fayda vardır. Gebelik döneminde çok kilo almayınız ve sebzeleri öğüterek yiyiniz. Sigara kullananların sigarayı bırakmaları önemlidir. Kilolarınızı kontrol etmelisiniz. Yemekleri hızlı yememelisiniz. Gebelik döneminde karın bölgenizi sıkacak ve rahatsız edecek giysi ve iç çamaşırlarından uzak durunuz. Gece yatmada önce alkol çikolata ve kahve türü içecekler kullanmayınız. Bu tür içecekler geceleri mide asitini çok fazla miktarda artırırlar. Gece boyunca rahat bir uyku sağlaması için yatmadan yarım saat önce 1 bardak ılık az şekerli süt içmek faydalıdır. Yatarken kullandığınız yüksek yastıklar mide yanmasını azaltır. Bu önlemlerden sonra mide yanmanız devam ediyorsa mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Merhaba kızlar sevinenedim ama su anda hamile olabilirinAdetim 2 gün gecti dün de idrar testim biraz silik olsada pozitif sonuc verdi Dr kan testi yaptırma 3-4 gün geçsin diyor 3 ay önce böyle olmuştu o zaman adetime 2 gün kala idrar testim silik çıkmış kan degerim 10 çıkmış ama 1 gün gecikmeyle hastalanmistim kimyasal gebelikmis olur bebek sağlıklı olmayınca geciken adetle bozulurmuş... Kasıklarımda hastalanacakmisim gibi ağrım var eşimde kan testi yaptırma sonra üzülüyorsun diyor ... Ne yapsam kızlar yardım beni Yaşadığımı yaşayan oldu mu? Durmadan tuvaletteyim hastalandım mı diye psikolojim bozuldu:(((

Merhaba kızlar sevinenedim ama su anda hamile olabilirinAdetim 2 gün gecti dün de idrar testim biraz silik olsada pozitif sonuc verdi Dr kan testi yaptırma 3-4 gün geçsin diyor 3 ay önce böyle olmuştu o zaman adetime 2 gün kala idrar testim silik çıkmış kan degerim 10 çıkmış ama 1 gün gecikmeyle hastalanmistim kimyasal gebelikmis olur bebek sağlıklı olmayınca geciken adetle bozulurmuş... Kasıklarımda hastalanacakmisim gibi ağrım var eşimde kan testi yaptırma sonra üzülüyorsun diyor ... Ne yapsam kızlar yardım beni Yaşadığımı yaşayan oldu mu? Durmadan tuvaletteyim hastalandım mı diye psikolojim bozuldu:(((
ay canım inş hamişsinidirrrrrrrrrr zaten hamileysenn 3gün daha geçsin sonra test yap derim bebişin senleyse zaten o saanaaa anne ben burdayım diyecektirrrrrrrrr ve sevincini burda halaylarla kutlayalımmmm hakında hayırlsıı versinnn yarabimmmmmmmmm büyüükkkk............

canim tesekkur ederim bi arkadasim daha soyledi ilik sutu deniyecegim. benim tek korkum istahim kesiliyor boyle olunca. zaten son 1,5 ayda hic kilo almamisim gerci dr bebegin gelisiminin iyi oldugunu soyledi bi problem yok dedi ama insan yine de tedirgin oluyor yemege calisiyorum yine de ama gercekten midem almiyor. neyse bu gece uyuyabildim en azindan rahattim ins boyle devam eder...

yaa kislar bana yardimci olun cok kotuyum. bu hafta baslayan bir mide yanmalarim var. cok kotu beni mahvediyor. bizim sipacik da ayaklariyla hareket ettikce mideme vuruyor mahvoluyorum. masaallah bizim ki de baya bi hareketli. dayanamayacak dereceye geliyorum dun gece rahatlamak icin resmen ayiptir soylemesi ama cikardim. napcam bilmiyorum. bu doguma kadar boyle surcek mi ne yemek yiyesim geiyor ne su icesim. bunun yuzunden birde istahsizlik oluyor... dogal yollarla halledebilirmiyim sunu ye bunu ye diyebilceginiz biseyler var mi? cunku burda tr deki talcide benzer bi hap vermisti dr, boyle durumlarda al diye ama bana ne o ne soda fayda etmedi..:(((

huriscim çok geçmiş olsun mide ekşimesi için ilaç olarak gaviskon öneriyor doktorlar banada çok yarıyor fakat doğal bi çözüm istersen beyaz veya sarı leblebi ye cnm mide öz suyunu emdiği için ekşimeyi engeller öptüm cnmm

hayırlı olsun cnmm allah sağlıkla kucağına almak nasip etsin hiç panik yapma o ağrılar çok normal rahimin büyüdüğü için oluyor ilerde dahada fazlası olacak hiç endişelenme bebek büyüdükçe artıyor kasılma ve ağrılarrr :) benim 4-5 haftamda ağrı ile birlikte aniden kramp girip çıkıyordu bnde ilk gebeliğim diye panikl yapmıştım ama sonradan düzene giriyor ve alışıyorsun...

slm kızlar yenı hamıleyım tahmınım 1 aylık falan ara ara genıtal bölgemde adet olucakmısım gibi sancılar gırıyor bırde kasıklarıma pazartesı doktora gıdıcem bekleyeyımmı acaba önemlı bişey varmıdır bilemedım yardım edın lutfen ilk hamılelıgım fazla bılgım yok

Kızlar dayanamadık kan testi yaptırdık sonuc 809 çıktı! Ama ben hala inanamıyorum, Allahımdan tek dileğim dış gebelik ya da sağlıksız bir gebelik olmaması... Cumartesi Dr a gidebileceğim; drum kongrede olacakmış... Allah benim gibi bebek isteyen tüm melek kardeşlerime bu duyguyu nasip etsin... Ben hala "hamileyim" diyemiyorum ama bu defa Rabbim bir mana vermezse bebis geliyor... Veeee bence bu site ve buradaki arkadaşların içten dua ve düşünceleri bize olumlu yansıyor... Hepinize manevi desteklerinizden ötürü teşekkür ederim... Allah herseyi gönlünüze göre versin...

Kızlar dayanamadık kan testi yaptırdık sonuc 809 çıktı! Ama ben hala inanamıyorum, Allahımdan tek dileğim dış gebelik ya da sağlıksız bir gebelik olmaması... Cumartesi Dr a gidebileceğim; drum kongrede olacakmış... Allah benim gibi bebek isteyen tüm melek kardeşlerime bu duyguyu nasip etsin... Ben hala "hamileyim" diyemiyorum ama bu defa Rabbim bir mana vermezse bebis geliyor... Veeee bence bu site ve buradaki arkadaşların içten dua ve düşünceleri bize olumlu yansıyor... Hepinize manevi desteklerinizden ötürü teşekkür ederim... Allah herseyi gönlünüze göre versin...

cok sevindim senin adina. :D Rabbim kucagina da almayi nasip etsin canim. oyle dis gebelik gibi kotu dusunceleri de at aklindan. saglikli olcak ins bebegin. insan cok pimpirikli oluyor ama aslinda yapmamak gerek :D

ayyyyy ne guzel bi hamis daha cok sevindim inan ki :D

Geri