Yeni yilda bebek sahibi olmak isteyenler

bestçim alıntı yapamadım canım, Hadi inşallah hayırlısıyla görürsünüz canım, inan her gittiğinde o farklı oluyorki insan inanamıyor, mesela biz son gidişimizde bize el sallamıştı hahaha , vallaha benim bulantılar nispeten azaldı, ama iştahsızlık sürüyor, yemeklerde az ve öz yemeye çalışıyorum o yüzden, bayramda birde mide ağrılarım tuttu, durmadan kilo veriyorum, 4 kg verdim şu ana kadar... Az ve sık bişiler atıştır canım, mideni boş bıraktıkça bulantıların artır, yemek aralarında sıvı şeyler içme, yemeklerden sonra aralarda iç, suyu bile öyle yap yani..

bestçim alıntı yapamadım canım, Hadi inşallah hayırlısıyla görürsünüz canım, inan her gittiğinde o farklı oluyorki insan inanamıyor, mesela biz son gidişimizde bize el sallamıştı hahaha , vallaha benim bulantılar nispeten azaldı, ama iştahsızlık sürüyor, yemeklerde az ve öz yemeye çalışıyorum o yüzden, bayramda birde mide ağrılarım tuttu, durmadan kilo veriyorum, 4 kg verdim şu ana kadar... Az ve sık bişiler atıştır canım, mideni boş bıraktıkça bulantıların artır, yemek aralarında sıvı şeyler içme, yemeklerden sonra aralarda iç, suyu bile öyle yap yani..

Ay bakalım inş iyidir ya.Ben kilo vermedim o kesin.Ama birşey yiyebiliyor musun desen hayır.Sadece peynir,tuzlu salatalık ve muzla besleniyorum.Başka birşey yiyemiyorum doğru dürüst.Hele kola,cips,bisküvi gibi şeyleri göresim yok.Ama yinede iyi atlatıyor gibiyim.Bu hafta gittiğimde tartarsa ne kadar kilo aldığımı görücem.Bide biz cuma akşam Tatile gidiyoruz.Uçak için doktordan bir yazı almam lazım.X ray lerden geçmek istemiyorum zararı olmaz diyorlar ama ben tedirginim.Döndüğümde bebeğim 10.haftada olacak hayırlısı ile.Tatil yapıp gelicez teyzeleri :D

kızımla biz geldik. mrb herkese nasılsınız bakalım? çok şükür biz iyiyiz. sabah kontrolüm ve şeker yüklememiz vardı. aç karına o şerbeti içmek zor oldu biraz ama yine de şükür midem falan bulanmadı. sonuçları saat 3'te alacağım bakalım. hala annemde kalıyorum evde int sorunlu eve dönersem yazamam anca int düzelirse girerim. benim tatlı kızım büyümüş 700 gr olmuş nerdeyse. maşallah herşey yolunda gidiyor. sadece ben bu ay acayip kilo almışım yaa:( zaten farkındaydım. hamileliğin başından 5. aya kadar sadece 5 kilo almıştım ne iyi derken kendime nazar değdirdim yaa. son 1 ayda sırf 5 kilo daha almışım bir bomba oldum yaa şimdiden 10 kilo etti:( doktor ona biraz dikkat etmemi söyledi. iştahım çok açık bir türlü doymuyorum ama tansiyonum ve bebeğim için dikkat etmeliyim. şimdilik bizden bu kadar hepinizi öpüyoruz...

Oyyy maşallah kızımıza kocaman olmuş yaaaa :) yer onu teyzesi ...
Canım kilo evet çok olmuş dikkat edersin bundan sonra, biraz da yürüyüşlerini arttırırsın olur gider.. :)

Ay bakalım inş iyidir ya.Ben kilo vermedim o kesin.Ama birşey yiyebiliyor musun desen hayır.Sadece peynir,tuzlu salatalık ve muzla besleniyorum.Başka birşey yiyemiyorum doğru dürüst.Hele kola,cips,bisküvi gibi şeyleri göresim yok.Ama yinede iyi atlatıyor gibiyim.Bu hafta gittiğimde tartarsa ne kadar kilo aldığımı görücem.Bide biz cuma akşam Tatile gidiyoruz.Uçak için doktordan bir yazı almam lazım.X ray lerden geçmek istemiyorum zararı olmaz diyorlar ama ben tedirginim.Döndüğümde bebeğim 10.haftada olacak hayırlısı ile.Tatil yapıp gelicez teyzeleri :D

Aklına kötü şeyler getirme bestçim hep bebeğinin iyi olduğunu ve bir dahakine daha büyümüş göreceğini düşün, düşünki stres yapma bebeğin stresten etkilenmesin canım :) Şu an yediklerin sana yeter, bebeğin kendi kendine idare ediyor zaten şimdilik, o dedğin gıdaları asla yiyip içme zaten...
evet o cihazların bir zararı yok diyorlar ama marketlere girerken bende geçmiyorum yinede insan biraz tedirgin oluyor ... İnşallah güzel bir tatil geçirirsiniz bebişinizle birlikte :)

canım aç kalmamaya çalış. kraker nohut leblebi falan bastırır. inş bebeğini de hayırlısıyla görürsün. grşemezsek iyi tatiller dinlenip gelin bakalım.

Oyyy maşallah kızımıza kocaman olmuş yaaaa :) yer onu teyzesi ...
Canım kilo evet çok olmuş dikkat edersin bundan sonra, biraz da yürüyüşlerini arttırırsın olur gider.. :)
ay canım sağolasın. darısı sizlere.. bu kilo nasıl böyle olduysa bayram ertesi olunca tatlılardan sonra sonuç doğal tabi:) bakalım bşyler yapıcaz artık..

Aklına kötü şeyler getirme bestçim hep bebeğinin iyi olduğunu ve bir dahakine daha büyümüş göreceğini düşün, düşünki stres yapma bebeğin stresten etkilenmesin canım :) Şu an yediklerin sana yeter, bebeğin kendi kendine idare ediyor zaten şimdilik, o dedğin gıdaları asla yiyip içme zaten...
evet o cihazların bir zararı yok diyorlar ama marketlere girerken bende geçmiyorum yinede insan biraz tedirgin oluyor ... İnşallah güzel bir tatil geçirirsiniz bebişinizle birlikte :)

Doktorda yediğin idare eder seni demişti.Doğru söylüyorsun canım insan tedirgin oluyor işte görünce için rahatlıyor.Rabbim esirgesin.Bizlere bağışlasın onları.Ben zarar ihtimalini bile göze almak istemiyorum.o cihazlardan geçmem o yüzden.İnşallah güzel bir tatil olur.

kızımla biz geldik. mrb herkese nasılsınız bakalım? çok şükür biz iyiyiz. sabah kontrolüm ve şeker yüklememiz vardı. aç karına o şerbeti içmek zor oldu biraz ama yine de şükür midem falan bulanmadı. sonuçları saat 3'te alacağım bakalım. hala annemde kalıyorum evde int sorunlu eve dönersem yazamam anca int düzelirse girerim. benim tatlı kızım büyümüş 700 gr olmuş nerdeyse. maşallah herşey yolunda gidiyor. sadece ben bu ay acayip kilo almışım yaa:( zaten farkındaydım. hamileliğin başından 5. aya kadar sadece 5 kilo almıştım ne iyi derken kendime nazar değdirdim yaa. son 1 ayda sırf 5 kilo daha almışım bir bomba oldum yaa şimdiden 10 kilo etti:( doktor ona biraz dikkat etmemi söyledi. iştahım çok açık bir türlü doymuyorum ama tansiyonum ve bebeğim için dikkat etmeliyim. şimdilik bizden bu kadar hepinizi öpüyoruz...

hımm anladım canım doktorum kan tahlillerinde bakmıştır belki bana aşıdan bahsetmedi. ama gerek görülse derdi. sağol yine de.

fıstık yeni haftaları yazdım aslında ama geride kalmıştır tekrar güncelleyeyim. dileklerine tşkler canım bakalım saat 3 te çıkacak sonuçlar. Allah senin de yardımcın olsun ayrıntılı ult. güzel bşy:)

canımm iyiydi tatil işte. sağol bizi düşündüğün için bakalım ult da herşey güzel çıktı gelişimi gayet güzelmş kızımın:) umarım şeker testi sonuçları da iyi çıkar bekliyorum. gün geçtikçe yeni bşyler çıkarıyorlar işte canım. inş sen de hayırlısıyla atlatırsın. öptüm..

canım benim maşşallah dinlenin bebeğinle umarım iyi olmuşsundur biraz. tşkler canım kızımın gelişimi şükür iyi çıktı. şeker yüklemesinin sonuçlarına 3 te dediler bekliyoruz.

canım benim keseyi görmüşşsünüz gözünüz aydın. darısı kalp atışlarına. bu bulantılar oluyor işte kraker falan yemeye çalış geçmş olsun.

hayırlısı olsun canım inş bir 9 ay daha görmezsin de hamiş listesine eklerim.
evet cnm bol bol dınlenıyorum genel testler var bende onları yaptıracam carsamba gunu kan tahlılı ıdrar ve sarılık ıcın obur ayda ıns ıkılı testımız olcak seker testınde ııı cıkcak bak gor cnm melegımızı op bızden :)

meloşumm hemşom geçmiş olsn yaaa bu bulantılar gebeliğin korkulu rüyası.Ben hala yaşıyorum sabahları ama napcas işte sebebi belli:) ALLAHIM yardmcmz olsn her daim inşallah kuzum
ayyy sekerım hıc sorma delı oluyorum bazen yemek yemeye korkuyorum ya cıkaracam dıye yıyıp hemen uzanıyorum valla ne yapım ıns gecer yaaa:(

Kızlar hamişlere bir sorum olucak, bacaklarınızda uyuşma oldumu hamileyken, benim özellikle sağ dizimin üst yan tarafı 1 karış kadar bölge 2 gündür sürekli uyuşuk gezindiğimde de tam bacak eklemimde ve kalçamın üzerinde ağrı hissediyorum, ara ara ouyordu şimdi sürekli uyuşuk duruyor, böyle uyuşma yada ağrılarınız oldu mu hiç ..
abla bendede oluyor arada bı bende cozemedım hehalde kan dolasımından olsa gerek aman bebıslerımız ııı olsunda :)

kızlar selam herkesin derdi aynı sanırım mide bulantıları.Bende cumartesi sabahı ve bu sabah fena halde mide bulantısı ile lavaboya koştum.Saolsun bebişim midemde istemediği şeyi tutmuyor.O iyi olsunda ben razıyım.Bayramdan önce keseyi gördük.Perşembe günüde kendisini görücez bebeğimin inş.Rabbim sağlık versin hepsine.
oyyyyy massalah kesemız gorunmus ıns kendısınıde saglıklı bı sekılde gorursun bıtanem mıde bulantıları bızıde mahvettı doktorumuz ılac gerek gormedı baklım ne kadar daha surcek :) folıc asıt ıcıyom sadece onuda yutana kadar zaten geberıom :)

Merhaba arkadaşlar. Tatiliniz umarım güzel geçmiştir. Ben bol bol dinlenme fırsatı buldum. Eşimin işyerinin şubelerinden birine hırsız girdiğinden dolayı bayramda şehir dışına çıkmak zorunda kaldı. Bu yüzden akraba ziyaretlerine de gidemedik. Normalde bu hafta kontrole gitmem gerekiyor ama benim doktorum internetten araştırdığım kadarıyla bu haftalarda. (16. haftamdayım) cinsiyeti söylemiyormuş. Herkesin içine doğar ya bende öyle birşey yok bir bakıyorum kız olacak gibi bir bakıyorum oğlan olacak gibi. Doktora Cumartesi gidicem ama cinsiyeti öğrenemeden dönücem galiba. Doktorumdan çok memnunun ne yapalım geç öğreneceğiz. Ya benim bir kızım var Allah biliyor ya hayırlı afiyetli bir de oğlan çocuğu istiyorum.

Bu arada Lalezarcım alıntı yapamadım ama. Bacaklarımda ağrı oluyor diye bahsetmişsin. Hamileliğin ilk 3 ayında sanki adet olacakmış gibi bacak veya karın ağrısı yaşanabilirmiş. Bu kramp şeklinde de olurmuş. Benim başımada gelmişti. Doktoruma sorduğumda bana böyle bir açıklama yaptı. Normal bunlar, sıkıntı yapma kendine...

Melodicim, benim bulantılarım 2 haftadır yok denilecek kadar azaldı. Bana şeker_şey sarı leblebi yememi önermişti. Ben çok faydasını gördüm arkadaşım. Cebinden leblebiyi eksik etme. Ne yapalım bebişlerimiz için katlanacağız bu duruma

Geri