Yenidoğan beşik modelleri

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Yenidoğan beşik modelleri
Bebek beşiği her doğum yapacak annenin uzun süre takip ettiği ürünler zinciri arasındadır. Birçok anne adayı bebek beşiği seçiminde nasıl bir bebek beşiği tercih etmeliyim kaygısını yaşar. Aslında bebek beşiği öyle seçimi çok zor bir unsur değildir. Her şeyi bebeğinin iyiliği ve güvenliği için tercih eden anne adayı için bebek beşiği tercihinde güvenilir modellerden yana seçimde bulunulmalıdır.
en-guzel-besik-modelleri-28.jpg

2.jpg

Yükseklik ilk başta dikkat edilmesi gereken mevzudur bebek beşiği seçiminde. Çok yüksek olmayan bir bebek beşiği seçmelisiniz ki bebeğiniz hareketlendikçe onun düşme olasılığını hiçbir zaman hissetmeyin. Bebek ilk doğduğunda annenin onu emzirebileceği, bebeği rahat alıp koyabileceği bir bebek beşliği tercihinde bulunması gerekmektedir. Yeni doğan bebek beşiğinde öyle süslü modeller vardır ki ananelerin rüyalarına girer. Ama süs aslında hiç önemli değildir. Bebeğinizin rahat edebileceği sünger dokusu, yeterli, yükseklik ve genişlik, uygun malzemeden yapılmış olma kriterleri daha çok birinci plana alınan durumlar olmalıdır. Öyle şatafatlı, cibinliği süslü, kenarları kurdeleli seçeceğinize bebeğinizi rahat alıp koyabileceğiniz onunu huzurlu olabileceği bir bebek beşiği seçmeniz yerinde olacaktır.
ahsap-besik.jpg

ahsap-hamak-besik.jpg

İlk zamanlara uygun bebek yatağı olarak tercih edilen bebek beşiğinde seçimi hareket ettirebileceğiniz modellerden yapmalısınız. Bebeğiniz için beşiğin her zaman yanınıza çekebilme konforunu verecek tekerlekli modellerden yana tercihte bulunmanız doğru seçimler olabilecektir. Resim galerimde de göreceğiniz üzere bebek beşiği modelleri arasında bebeklerin sağlığına uygun ahşap ya da MDF tipi malzemeyle yapılmış pek çok örnek vardır. Tekerlekli olanlar fonksiyonu ile öne çıkabilmektedir.

Chicco-Next2Me-Besik-Nevresim-Takimi-Hediyeli-65657.jpg

Üstteki model ise son trend için en uygun örnektir diyebiliriz. Anne yatağıyla bitişik olan bu bebek beşiği özellikle ilk 6 aya kadar konforlu ve güvenilir alan sunumuyla bebeğinizin mutluluğunu sonuna kadar verebilecek tercihlerden olabilecektir. Ekonominizi çok zorlamayacak olan pek çok bebek beşiği modellerini bebek mağazalarında inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda alt resime eklemiş bulunduğum mobilya takımı gibi olan biraz daha uzun süreli kullanabilirim diyebileceğiniz bebek beşiklerini de tercih edebilirsiniz. İlerleyen dönemlerde bu beşiği karyola tipi kullanarak da fonksiyonel bir mobilya tercih etmiş olma memnuniyetini hissedebilirsiniz.
281394991_0.jpg
 
Üst