Yenidoğan ihtiyaç listesinde neler olmalı?

H

Harika harika

Forum Okuru
Yenidoğan ihtiyaç listesinde neler olmalı?

Yenidoğan ihtiyaç listesi melek kadınlar kulübü yenidoğan ihtiyaç listesi anneysen forum'da.​

Kızlar ben şuan 30 haftalık gebeyim. Bebeğimi bekliyorum cinsiyeti erkek doğum şuan için normal görünüyor bir aksilik olmaz ise ama ben erkenden ihtiyaçlarını almak istiyorum. Yenidoğan ihtiyaç listesi nelerdir? Daha önce ihtiyaç listesi hazırlayan anneler yardımcı olursanız sevinirim. En önemli neler olmalı ihtiyaç listesinde?

images (1).jpeg

Merhabalar
Ne güzel adınıza çok sevindim. Minicik bir bebiş gelecek evinize. Evin neşesi tadı tuzu gelecek demek. Sağlıcakla kucağınıza alın. Yenidoğan ihtiyaç listesi bence en önemli olanlardan başlayın derim. Ben size aşağıdaki listeyi yaparken en önemli en çok ihtiyacınız olacak olanları yazacağım.

"Yenidoğan ihtiyaç listesi''​

• Bebek bezi bolca
  • Islak mendil alkolsüz parabensiz
  • Hastane çıkışı seti battaniyeli zibinli olanlardan
  • Bebek taşımak için bebek çantası ya da puset
  • Pişik kremi
  • Biberon
  • Emzik
  • Mevsime uygun battaniye
  • Banyo havlusu
  • Çorap, şapka
  • Kendiniz için en az iki adet pijama önden düğmeli olması emzirmeyi kolaylaştırır
  • Bolca iç çamaşırı
  • Hijyenik ped
  • Temiz çarşaf (hastane çarşaflarinda yatmak istemezseniz)
  • Birkaç havlu
  • Emzirme sütyeni
  • Göğüs pedi
  • Göğüs ucu kremi
  • Dış fırçası diş macunu
  • Kirli çamaşırlar için kirli torbası
  • Çorap
  • Terlik hastane odası içinde terlik çok önemli
Bunun yanında mutlaka aşağıdaki linki de incelemenizi tavsiye ederim. Aşağıdaki linkte "Yenidoğan bebekler ve anneler için ihtiyaç listesi" bu yazımızda da belki daha detaylı ihtiyaç listesine ulaşabilirsiniz.

Geri