Yenidoğan ya da Yeni Doğacak Bebeklerin Alışveriş Listesinde Neler Olmalıdır ?

Yenidoğan ya da Yeni Doğacak Bebeklerin Alışveriş Listesinde Neler Olmalıdır ?
Yeni Doğan Bebek İçin Alışveriş Listesi


Yeni Doğan Bebeklere Özel Alışveriş Listesi

Sevgili melekler, yeni doğum yapacaksanız gün evveli hem siz fazla ağırlaşmadan hem de iki ayağınız bir pabuca girmeden Yeni Doğan Bebek İçin Alışveriş Listesi oluşturmalı ve alışverişe çıkmalısınız. Eğer ilk kez anneliği tadacaksanız bu konuda etrafınızda ki büyüklerinizden ya da tecrübeli yakınlarınızdan yardım alabilirsiniz. Biz yine de bu sayfamızda sizlere Yeni Doğan Bebeklere Özel Alışveriş Listesi sunuyoruz ve keyifli alışverişler diliyoruz.. :)-Bebek sabunu veya banyo sıvısı. Yedek olarak bulundurun.
Gözleri yakmayan şampuan.Özellikle bebeğiniz küçükse bu tür şampuanları kullanın.
Bebek yağı. Doktor özellikle tavsiye etmediyse kullanmayın onun yerine ayçiçek yağı da kullanabilirsiniz.

-Bebekler için mısır nişastası. İsteğe bağlı olup sıcak havalarda kullanılması iyi olur.
Pişik için merhem. Doktorunuza danışın.

-Rektal termometrenin kolay girmesi için vazelin türü jeller. Pişik için kullanılmaz.

- Üç-Yedi adet iç çamaşırı. Önden açılabilen yanları yapışkanlı çamaşırlar kolayca giydirilip çıkarılabilirler. Altı yapışkanlı giysiler de bebekler yukarı tırmandıklarından göbeğini kapatma özellikleri vardır.

-Üç-Yedi adet alttan iple çekerek kapanan gece giysisi. Bebek harketkenince bu ipleri çıkarabilirsiniz.

- 2-3 adet örtü.Eğer bebeğiniz kışın veya sonbaharda doğduysa tulum kullanmak yerine bu örtü mutlaka gereklidir.

-3-4 adet su geçirmez pantolan, muşamba bez. Kumaş bez kullanma durumunda gereklidir.Bu arada pamuk veya yünden yapılan bezler bebeğinizde oluşacak pişikleri önler ve cildin hava almasını sağlarlar.

-2-3 çift patik veya çorap. Kolayca çıkmayanları tercih edin.

-3-6 adet ayaklı, streç tulum. Sonbahar ve kışın doğan bebekler için gereklidir; yaz ve ilkbahar bebekleri için sadece 2-3 adet yeterlidir.

-3-6 adet tek parça giysi. Bebeğiniz bahar sonu veya yazın doğduysa gereklidir. 2 yıkanabilir önlük. Katı besinlerden önce yenen mamaların tükürülmesine karşın önlük gerekir.

-1-3 adet kazak.Yaz için hafif kış içinse kalın kazak gereklidir.

-1-3 şapka. Özellikle kışın doğan bebekler için kenarlarda kulakları olan şapkalar yaz içinse hafif şapkalar güneşten korur.

Bir adet giysileri ve malzemeleri taşıma çantası. Bebek bezlerini, değiştirme malzemelerini ve elbiseleri taşımak için, gerektiğinde biberon oyuncak ve yiyecekleri taşıyacak yeri olan bebek çantası.
 
Üst