1. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.147
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0

  Yeşil çiçekli kazak modeli

  Konu, 'Örgü Kazak, süveter Modelleri' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

  anchor örgü modelleri çiçekli kazak modelleri anchor truva ançhor kazak iplikleri [​IMG]

  Beden : 36-38. Büyük beden ölçüleri parantez içindedir.
  Malzemeler:
  ANCHOR “Truva” El Örgü İpliği. (%80
  Polyakrilik,%20Yûnı
  Yaklaşık 600 gr 1703 Yeşil
  Yaklaşık 100 gr. 700 San
  5 numara 1 çift örgü şişi.

  Kullanılan Örgüler :
  Ters örgü - Düz örgü
  Ölçü : 19 ilmek - 24 sıra = 10×10 cm.
  UYGULAMA
  Kazak : Yeşil örgü ipliği ile örülecek.
  Arka : Örgü şişine 92(96) ilmek atın. 1. sıradan
  itibaren verilen motif şemasını takip ederek, şemanın
  1-56 sıralarını 1 kez uygulayın. Devamında ters örgü
  örerek örgüye devam edin. (Ters örgü örgü sonuna
  kadar devam edecek).
  Örgü boyu baştan itibaren 59 cm. 142 sıra olduğu zaman, arka yaka için örgü ortasından 20 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf arka yaka için sonraki her 2. sırada sırasıyla 5-5 ve 3 ilmek keserek örün. Kalan 23(25) ilmeği, omuz için bir kerede kesin.
  Aynı işlemleri ters uygulayarak, beklemede olan sağ tarafı örün.
  Ön : Ön yaka kesimine kadar arkada uygulanan işlemleri aynen tekrarlayarak, örgüye devam edin. Orgu boyu baştan itibaren, 54 cm. 130 sıra olduğu zaman, ön yaka için örgü ortasından 16 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf ön yaka için sonraki her 2. sırada sırasıyla 4-3-2-2-2-1 ve 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu yaka kesiminden itibaren, 8 cm. 20 sıra olduğunda, kalan 23(25) ilmeği omuz için bir kerede kesin.
  Aynı işlemleri ters uygulayarak, beklemede olan sağ tarafı örün.
  Kol: ikisi de aynı şekilde örülecek. Örgü şişine 50 ilmek atın. 1, sıradan itibaren verilen motif şemasını takip ederek, şemanın 1-56 sıralannı 1 kez uygulayın. Aynı zamanda baştan itibaren kol şeklini verebilmek için iki kenardan her 6. sırada 17 kere 1 ilmek arttırarak, örgüye devam edin. Motif şemasının 1-56 sıralarını 1 kez uyguladıktan sonra, örgüye ters örgü örerek devam edin.
  Örgü boyu baştan itibaren 43 cm. 104 sıra olduğunda, bütün ilmekleri bir kerede kesin.
  Bitirme : Örgü parçalarını ölçüleriyle sabitleyip nemli bezle örterek, kurumaya bırakın. Arka-ön ve kollardaki çiçek tohumları için, sarı örgü ipliği ile, örgü şişine 5 ilmek atın. Uzun tohumlar için 48 sıra. kısa tohumlar için 24 sıradan oluşan düz örgü parçaları örün. Modelde olduğu gibi, aplike tekniği ile yerlerine tutturun. Aynı iplikle üzerlerine tohumları ve saplarını işleyin.
  Omuzları birleştirin. Kolları yerlerine takın. Kol alt ve yan dikişleri birleştirin. Yaka bantı için, yeşil örgü ipliği ile örgü şişine 108 ilmek atın. 1 sıra 3 ilmek ters, 3 ilmek düz örgü düzeninde örerek, sırayı tamamlayın. Sonraki sıralar, aynı örgü düzeninde 10 sıra örün. ilmekleri açık olarak şişten çıkarın. Yaka baritini, arka ortadan başlayarak, yaka kenarına yerleştirin. Son sırayı sökerek, açık ilmekleri ilmek dikişi ile dikin. Arka yaka ortasını gizli dikiş ile birleştirin.

  Sabah gazetesi Anchor örgü ekinden alınmıştır
   
Yeşil çiçekli kazak modeli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dört Çiçekli Lif Modeli

  Dört Çiçekli Lif Modeli

  çiçekli lif örnekleri cicekli lif modelleri ilif modelleri çiçekli lifler ilif modeli
 2. yakası çiçekli kazak modeli

  yakası çiçekli kazak modeli

  kazak yakası nasıl yapılır kazak yaka modelleri örgü yaka modelleri yakası okul
 3. Nike'tan çiçekli modeller

  Nike'tan çiçekli modeller

  Nike’ın rahatlığı çiçek desenleri ile buluştu. Nike’ın Liberty of London ile işbirliği yaparak tasarlamış olduğu çiçek desenli spor ayakkabılar Nisan ayında satışa sunulacak.Bayıldım bu modeller cıvıl cıvıl ve rahat.Rhatlığına düşkünlerin şıklığının adresi nike olmalı derim.
 4. Çiçekli saç modeli

  Çiçekli saç modeli

  çiçekli saç modelleri çiçekli saç modelleri 2011 saç, saç modelleri, saç modelleri 2011, saç modelleri 2011 bayan, çiçekli saç modelleri Pull and Bear 2011 bahar katalogundaki bu masum saç modeline aşık oldum.. Saç üzerine takılan bantları yıllardır severek kullandığımdan çiçeklerden yapılanına da bayıldım:)

Sayfayı Paylaş