1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Yeşil kartlılardan muayene ücreti alınacak

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  yeşil kart muayene ücreti listesi yeşil kart muayene ücreti kartla gözlük alınırmı Maliye Bakanlığı, yeşil kartlılardan muayene katılım payı tahsilini yeniden düzenledi.
  Maliye Bakanlığı Müsteşarı Hasan Basri Aktan imzasıyla ilgili Bakanlıklar, Başkanlıklar, Valilikler ve Rektörlüklere gönderilen yazıya göre, yeşil kart verilerek tedavisi sağlanan kişilerin muayene katılım payının tahsili, reçete ile eczaneye müracaat sırasında kurumla anlaşması olan eczane tarafından yapılacak.

  Göz muayenelerine ait katılım payı da, optikçiye müracaat esnasında kurumla anlaşması olan optikçi tarafından hak sahibinden tahsil edilecek.

  Yeşil kartlılardan eczane ve optikçi tarafından tahsil edilen tutar, kurum tarafından eczane ve optikçinin alacağından mahsup edilecek.

  Yeşil kartlı kişiler adına sağlık kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen her bir reçete veya gözlük reçetesi için katılım payı alınacak. Bu paylar, eczane ya da optikçiler tarafından düzenlenen döküm listelerinde de gösterilecek.

  Eczane ve optikçiler, katılım paylarını düzenleyecekleri formlarla kuruma bildirecek. Kurum da, katılım payının toplam tutarı kadar eczane veya optikçiye eksik ödeme yapacak.


   
Yeşil kartlılardan muayene ücreti alınacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sağlık hizmetleri için ek ücret alınacak mı ?

  Sağlık hizmetleri için ek ücret alınacak mı ?

  Sağlık hizmetleri için ek ücret alınacak mı ? Genel sağlık sigortasında sigortalılar esas itibariyle herhangi bir ücret ödemeden sözleşmeli sağlık kuruluşlarından yararlanabileceklerdir. Ancak; kamu sağlık kuruluşları standart hizmetler dışında kalan otelcilik hizmeti ve öğretim üyesi ücreti için ilave ücret alabileceklerdir. Sözleşmeli özel sağlık kuruluşları ise belirlenen sınır dahilinde...
 2. Yeşil kartlılar kanun yürürlüğe girdikten sonra sağlık hizmetlerinden

  Yeşil kartlılar kanun yürürlüğe girdikten sonra sağlık hizmetlerinden

  Yeşil kartlılar kanun yürürlüğe girdikten sonra sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edecekler mi? Yeşil kartlılar Kanunun yürürlüğe girdiği tarih itibariyle 2 yıl süreyle sağlık hizmetlerinden faydalanacaklar, 2 yılın sonunda ise primleri devlet tarafından ödenmek suretiyle genel sağlık sigortasından yararlanmaya devam edeceklerdir.
 3. Kamu personeli ve yeşil kartlılara kötü haber

  Kamu personeli ve yeşil kartlılara kötü haber

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, belediyeler tarafından alınan elektrik ve hava gazı tüketim vergisinin, geçici olarak genel bütçeye gelir kaydedileceğini belirterek, kamu personeli ile yeşil kartlılardan da tedavilerinde katılım payı alınacağını söyledi. Şimşek, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bütçe Kanunlarında Yer Alan Bazı Hükümlerin İlgili Kanun ve KHK'lere Eklenmesi ile Bazı Kanun ve...
 4. Muayene katılım pay ücretleri ne kadar oldu?

  Muayene katılım pay ücretleri ne kadar oldu?

  devlet hastanesi muayene üçretleri 2011 ssk muayene üçretleri 2011 hastane ücretleri ssk ücreti katılım payı Sağlık hizmeti sunucularında yapılan hekim ve diş hekimi muayenesi nedeniyle uygulanacak katılım payı tutarlarının alınmasına devam edilecek. Birinci basamak sağlık kuruluşları ve aile hekimliği muayenelerinde……2 TL İkinci ve üçüncü basamak resmi sağlık...
 5. Yeşil Kartlılar Genel Sağlık sigortasına başvurup gelir tespiti yaptıracak mı ?

  Yeşil Kartlılar Genel Sağlık sigortasına başvurup gelir tespiti yaptıracak mı ?

  31/01/2012 tarihine kadar yeşil kartınız var ise sizlerde SGK genel müdürlüklerine başvuru yapacaksınız. Bu durumdan asla korkmayın arkadaşlarım. Devletin size vermiş olduğu yeşil kart iptal edilerek gerçekten hakkı olan insanların bu imkanları yeni yasaya göre iptal edilerek daha kapsamlı ve iyi bir şekle getirelecektir. Hatırlarsınız gerek çevrenizde gerekse aldığınız duyumlarda, parası...

Sayfayı Paylaş