Etiketler:
  1. sementha

sementha Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

yeşil kurabiye....

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında sementha tarafından paylaşıldı.

yeşil kurabiye yesil kurabiye yapımı çok kolay ağızda dağılan birde görüntüsü güzel olan kurabiyemizin malzeme listesi:

1 su bardağı ayçiçek yağı
    -8 yemek kaşığı pudra şekeri
    -1 paket vanilya
    -1 fiske yeşil gıda boyası ( dilerseniz koymaya bilirsiniz ama ben ekliyorum yiyenler antep fıstıklı sanıyor)
    ve un....(kabartma tozu kullanmıyoruz...)

sıvıyağ,pudra şekeri,vanilya,gıda boyasını un ekleyerek yoğuruyoruz...kulak memesi kıvamına gelince cevizden büyük bezeler koparıp elimizde yuvarlıyoruz.... hafif yağlı ve unlu tepsimize dizip hafif ısıda pişiriyoruz...iyice soğuyunca tepsiden alıyoruz.... dilerseniz üstüne pudra şekeride serpebilirsiniz.. < Konu Resmi..>

< Konu Resmi..>

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    399
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: yeşil kurabiye....
    ıımmmm ilginç bir renk

yeşil kurabiye.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hakan Peker - Yeşil Yeşil

Hakan Peker - Yeşil Yeşil

Sende bu güzellik varken Bakılmazmı yeşil gözlüm Bu gönül senin aşkına Yakılmazmı yeşil gözlüm Yeşil gözlerinde sevda Yeşil gözlerinde bela Beni düşürdü bu yola Senin yeşil gözelerin Beni düşürdü bu hala Senin yeşil gözlerin Bomboş kalmışsa sokaklar Karanlıklar bizi saklar İşte o an o dudaklar Öpülmezmi yeşil gözlüm Yeşil gözlerinde sevda Yeşil gözlerinde bela Beni düşürdü bu yola Senin...
  2. yeşil yeşil imzalar

yeşil yeşil imzalar

yeşil imzalar
  3. Yeşil Yeşil Yemyeşil

Yeşil Yeşil Yemyeşil

Yeşil benim rengim diyorsanız ve ayakkabıdan elbiseye şapkadan aksesuara bütün eşyalarında yeşili severek kullanıyorsanız birde bunlara bakın derim.. Meleklerim sizin için yeşil renkli kıyafetler seçtim...Ayakkabı, çanta, elbise, şapka aklınıza ne gelirse burda :tik:
  4. Zerdeçallı kurabiye tarifi

Zerdeçallı kurabiye tarifi

bu konu ;zerdeçallı kurabiye,keten tohumlu kurabiye hakkında bilgi vermektedir. Meleklerim malum sonbahar geldi ve ani mevsim dönüşlerinden ,hastalanma riskimiz bayağı bir yüksek.Birazdan paylaşacağım kurabiye hem bağışıklık sistemini kuvvetlendiren,hemde hazmı kolaylaştıran şifalı bir kurabiye.Böyle aromatik baharatlı kurabiyeleri pek sevmem ama bu kurabiyenin lezzetine resmen bittim....

Sayfayı Paylaş