1. ocean

  ocean Paylaşımcı Melek Üye

  Kayıt:
  15 Ekim 2008
  Mesajlar:
  280
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir

  yeşil yaprak

  Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında ocean tarafından paylaşıldı.

  Yeşil Yaprak

  Evrendeki bütün maddelerin içinde bulunan klorofil denilen yeşil cisimcikler güneşin radyasyonunu kendilerine çekerek bize besin sağlayan tek kaynaktır.
  Klorofilin tedavi edici yönleri meydana konduğundan bu yana, Avrupa’da tıp klorofil pomat, hap ve krem olarak kullanılmaktadır. Klorofilin kokuyu yok etme yeteneği olduğu, tiroit bezi yetersizliğinde kesin rol oynadığı biliniyor.


  Doğal besinler arasında yeşil yapraktaki, yeşil sebzelerdeki vitaminlerin, minerallerin bolluğu ve dengeli oranı az besin maddesinde bulunur. Yenen 150 gr. Ispanak insanın günlük gereksinimi olan (5 m/mg.) A vitamini karşılar. A vitamini bitkinin yeşil kısmında bulunur. Ancak tazeliğini kaybetmiş ıspanaktaki C vitamini oranı düşüktür. Lahanada limondan bol C vitamini vardır. U vitamininin mide ve duodonum ülserlerinin tedavisinde kesin bir rol oynadığı bilinir. Bu vitamin de yeşil sebzelerde, özellikle de lahanada bulunur. Ancak ısı bu vitamini olumsuzlaştırır.
  Yeşil sebzelerdeki minerallerin görevi dokulardaki ve tükürükteki aşırı asiditeyi azaltmaktır. Aşırı asitide genellikle aşırı miktarda yağ, un, protein ve şekerli madde yenmesinden ileri gelir. Aşırı asidite dokulardan atılınca, beden dokulardaki karbonik gazı da kolayca atabilir.

  “Yeşil yapraksız geçen bir gün olmamalıdır.” Dr. Bircher-Benner​
  < Konu Resmi..>   
yeşil yaprak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yapraktan bardağa akan yeşil

  Yapraktan bardağa akan yeşil

  Zayıflama programımızın başarılı olmasında, yeterli ve dengeli beslenme, bilinçli ve düzenli egzersiz yapabilme dışında başka bir takım olumlu ve olumsuz etkenler rol oynar. Olumlu etkenler şunlardır: Amacımız zayıflamaksa, aynı besin grubundan, kalorileri daha az olanları tercih edin. Böylece, besinin termik etkisinde hızlı bir artış olur. Bu ise fazladan kalori harcamanızı sağlar. Her sabah...
 2. Yapraklar...

  Yapraklar...

  Ne kadar dogru bir söz degilmi meleklerim, YAPRAKLAR SON BAHAR GÜNÜ HEP ACMAK ISTER... Buyrun... Bugün Yine Tek Başıma Sabahladım.. "...Üzülmedim yoksun diye.. Nasılsa bir gün gelir.. Ben de ağlarım..."
 3. Yeşil Yeşil Yemyeşil

  Yeşil Yeşil Yemyeşil

  Yeşil benim rengim diyorsanız ve ayakkabıdan elbiseye şapkadan aksesuara bütün eşyalarında yeşili severek kullanıyorsanız birde bunlara bakın derim.. Meleklerim sizin için yeşil renkli kıyafetler seçtim...Ayakkabı, çanta, elbise, şapka aklınıza ne gelirse burda :tik:

Sayfayı Paylaş