1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  YGS Öğrencilerine 45 Günlük Devamsızlık Hakkı Verildi!

  Konu, 'Eğitim Şart' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  lise son sınıflara devamsızlık hakkı 2011 2011 ygs izin dilekçesi ygs tatili izin genelgesi dilekçesi Lise son sınıf öğrencilerine müjde!
  YGS snavına hazırlanan öğrencilere yeni bir kararla 45 günlük devamsızlık izni veriliyor.Bununla ilgili haberin detaylarına geçiyorum.
  < Konu Resmi..>

  Milli Eğitim Bakanlığınca yayınlanan genelgeye göre öğrenciler, anne babalarından alacakları dilekçe sayesinde mazeretli olarak okula gitmeyebilecek. Zaman Gazetesinde yer alan habere göre bu veli dilekçesi, özür belgesi gibi işlem görecek. Öğrencilerin toplam devamsızlıkları, bu şekilde alacakları izinler dahil 45 günü aşamayacak.

  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu imzasıyla yayımlanan 'Özürlü devamsızlık' konulu genelge, üniversite sınavlarına hazırlanan lise son sınıf öğrencilerini sevindirdi. Öğrenciler artık, okulun son günlerinde doktor raporu aramak zorunda kalmayacak. Velisi tarafından okul müdürlüğüne verilecek dilekçeyle öğrenciler 45 güne kadar okula gitmeyebilecek. Dilekçede belirtilen süre, öğrenci için 'özürlü devamsızlık' olarak kabul edilecek.

  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu imzasıyla 'Özürlü Devamsızlık' konulu bir genelge yayınlandı. Genelgede, ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin özürlü devamsızlıkları ile ilgili yönetmelik hükümlerinin uygulanmasında tereddüde düşüldüğü yönünde bakanlığa bilgiler intikal ettiği belirtildi.

  Yönetmeliğin 40. maddesi, 2. fıkrasındaki "Ders yılı içinde toplam 20 gün okula özürsüz olarak devam etmeyen öğrenciler, notları ne olursa olsun başarısız sayılır" şeklindeki b bendi ile "Özürlü ve özürsüz devamsızlıklar ile okul yönetimince verilen izinlerin toplamı 45 günü aşamaz. Kaza, ölüm, doğal afet, yangın, gözaltına alınma, tutuklanma ve uzun süreli tedaviyi gerektiren hastalık nedeniyle yapılan devamsızlıkların özürlü devamsızlıktan sayılabilmesi için özrün, resmi kurumdan alınacak belge veya resmi/özel sağlık kurum veya kuruluşlarınca düzenlenecek raporla belgelendirilmesi ve özrü takip eden 5 iş günü içinde okul yönetimine bildirilmesi gerekir. Zorunluluk hallerinde özrün bildirim süresi okul yönetimince uzatılabilir" şeklindeki c bendi hatırlatıldı.

  Lise son sınıf öğrencilerinin, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) hazırlandıklarına dikkat çekilen düzenlemede, öğrencilere velisinin yazacağı dilekçeyle özürlü devamsızlık hakkı verildiği kaydedildi.

  Genelgede, şöyle denildi: "Sınav stresinin azaltılması, derslere motivasyonlarının sağlanması ve sınavlara psikolojik olarak daha rahat girmeleri amacıyla bu öğretim yılına mahsus olmak üzere, ilgili yönetmelikte belirtilen 45 günlük süreyi aşmamak kaydıyla, öğrenci velisinin okul müdürlüğüne yazılı olarak başvurması halinde beyan edeceği süre de özürlü devamsızlık olarak değerlendirilecek. Veli dilekçesinin özür belgesi gibi işlem görmesi, öğrenci ve velilere moral kazandıracaktır."   
YGS Öğrencilerine 45 Günlük Devamsızlık Hakkı Verildi! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Özel Hakkı Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu

  Özel Hakkı Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu

  İlçe: Konak Adres: 502. Sokak No:202 Yeşilyurt...
 2. Hakkı Efendi Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu

  Hakkı Efendi Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu

  hakkı efendi yüksek öğrenim erkek öğrenci yurdu hakkıefendi yüksek öğretim erkek öğrenci yurdu hakkı efendi öğretim İlçe: Kadıköy Adres:...
 3. lise son sınıf devamsızlık hakkı

  lise son sınıf devamsızlık hakkı

  lise son sınıf devamsızlık hakkı kaç gün acaba lütfen bilgi verin.
 4. Lise Son Sınıf Öğrencilerinin Devamsızlık Hakkı Kaç Gün ?

  Lise Son Sınıf Öğrencilerinin Devamsızlık Hakkı Kaç Gün ?

  lise son sınıf devamsızlık hakkı 2012 lise son sınıf devamsızlık hakkı Geçtiğimiz hafta yapılan ygs sınavının ardından lise 4 öğrencilerini üzecek bir karar MEB Ömer Dinçer'den geldi melekler . Haber şöyle.. 20 günü özürsüz ve veli izniyle 25 gün özürlü olmak üzere toplam 45 gün devamsızlık yapabilen son sınıflise öğrencileri şimdi sadece 20 gün devamsızlık yapabilecekler. Eğitimi...
 5. bebeğim 45 günlük kanguru kullanmak istiyorum erken mi?

  bebeğim 45 günlük kanguru kullanmak istiyorum erken mi?

  Kizlar size bir sorum olcak benim kizim 45 günlük be Ben kanguru kullanmak istiyorum cok mu erken tecrubeli anneler cevap yazarsaniz sevinirim.

Sayfayı Paylaş