Yiğit özgür Kimdir ?

ESDE

Hamiş Melek
Yiğit özgür Kimdir ?
yiğit özgür fotoğraf
yiğit özgür, kimdir, karikatur, hayati, uykusuz ile ilgili konuda bulunmaktasinizrptjphotoyozgur1lm2-26.jpgSevgili Melekler,

Karikatur ve mizah severlerin yakindan tanidigi, zekasini ve ince esprilerini karikaturlerine yansitmis, ozellikle '' Huniler '' konulu karikaturleriyle severek takip edilen Yigit Ozgur Kimdir?Türk karikatürist. 1977 Istanbul dogumlu,

Ankara'da Hacettepe Universitesi Grafik Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra karikatür çizebilmek için İstanbul'a yerleşti. Leman ve L-Manyak dergilerinde çalıştığı dönemde kendini pek gösteremeyen ve fazla tanınmayan karikatürist, Penguen dergisine geçtikten sonra, kendine özgü uzun konuşma balonları ile dikkat çekmeye başlamış, geniş kitlelerce tanınarak dönemin en popüler karikatüristi olmuştur.

2007 yılında aralarında Ersin Karabulut ve Memo Tembelcizer'in de bulunduğu bir grup çizerle birlikte Penguen'den ayrılarak Uykusuz isimli yeni mizah dergisinin kurucuları arasında yer aldı.

Mizah dergileri dışında 2002 ile 2008 yılları arasında Bilim Çocuk dergisi için "Buket Anlatıyor" isimli öyküleri çizmiştir.
 

Ekli dosyalar

  • rptjphotoyozgur1lm2.jpg
    rptjphotoyozgur1lm2.jpg
    13,9 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

Benzer İçerikler

Üst