Yılan yağı saç uzatır mı? yılan yağı nasıl kullanılır?

  • Konbuyu başlatan *MeleK*
  • Başlangıç tarihi
Yılan yağı saç uzatır mı? yılan yağı nasıl kullanılır?
yılan yağı ile saç uzatma, saç uzatma yöntemleri, yılan yağının faydaları, yılan yağı nasıl kullanılır, yılan yağı saç uzatırmı ile ilgili bilgileri sizler için bu konumuz da paylaşıyoruz.

Yılan yağı, çok eski çağlardan itibaren Mısır'dan günümüze kadar gelen ve saçlara oldukça faydalı bir yağdır. Adından anlaşılacağı üzere yılan yağı yılanlardan elde edilen bir yağ çeşitidir.

Sağlıklı saçlar için oldukça faydalı olan yılan yağı, alternatif tıp alanın da dikkatleri üzerine çeken bir yağdır. Çin ve Afrika uygarlıkların da eskiden beri üretilen yılan yağı zaman içerisin de tüm dünyaya yayılarak sağlıklı, uzun ve gür saçlara sahip olmayı isteyen kişilerin ilgi odağı olmuştur.

Günümüz de bazı şampuanların içerisin de de bulunan ve sağlıklı saçlara sahip olmak isteyenlerin tercihi olan yılan yağılı şampuan kullananların sayısı da oldukça fazladır.

Fakat yılan yağından en etkili sonucu almak için mutlaka tamamen doğal olarak kullanmanız tavsiye olunur. Sonuç ta şampuanların içerisin de bulunan kimyasal maddeler yılan yağının doğallığını olumsuz etkilemektedir.

Yılan yağını nereden alırım diye soracak olursanız, bulunduğunuz yerden herhangi bir aktardan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Dökülen saçlar, zayıf ve cansız saçlar ve saçlarını uzatmak isteyenlere büyük fayda sağlayacak yılan yağının saçlar için diğer faydaları ise şöyle;

YILAN YAĞININ SAÇLAR İÇİN FAYDALARI NELERDİR?

Yılan yağının faydaları arasında; saçların kısa sürede uzamasına olumlu etkisi yer alır.
Yılan yağının içerisinde bulunan vitaminler saçları besler.
Saçlara sağlıklı bir şekilde bakım yapar ve saç diplerini güçlendirir.
Zayıflamış saçları güçlendirir ve kırılan saçları daha hacimli ve canlı gösterir.
Saç diplerini nemlendirir.
Kuru sert ve kırılgan saç tipine sahipseniz mutlaka denemelisiniz.
Hava şartlarından, tozdan, kirden etkilenen saçları canlandırır.
Yılan yağı saç diplerinde oluşan mantar ve zararlı enfeksiyonların oluşumu engeller ve yok eder.
Yılan yağı saça sürüldüğünde inceleyen ve yıpranan saçları güçlendirir.

yılan yagı.JPG


Yılan yağı, saçları güçlendirir ve çabuk kırılan saçları onararak daha sağlıklı bir şekil de uzamasını sağlar. Yılan yağının için de bulunan vitaminler, saçlar için çok faydalıdır.Saç köklerini besler ve saça bakım yapar.Eğer saçlarınızın kuru ve cansız olduğundan şikayet ediyorsanız yılan yağı kullanmanızı tavsiye ederiz. Kuru ve cansız saçların diplerini nemlendirerek saçların daha parlak olmasını sağlayan yılan yağı ayrıca saç diplerin de oluşan, mantar ve zararlı enfeksiyonların oluşmasını engeller.

YILAN YAĞI NASIL KULLANILIR?

Yılan yağının saçlara uygulanması çok kolay ve pratiktir. Aldığınız yılan yağını saçınıza uygulamadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli husus saçlarınızın mutlaka temiz olmasıdır. Saçınıza uygulayacağınız da unutmamanız gereken bir diğer husus da, yılan yağı oldukça kıvamlı ve etkili bir yağdır. Bu nedenle az bir miktar saçınız için yeterli olacaktır. Saçınıza damlattığınız az bir miktar yılan yağını özellikle saç köklerinize iyice yedirerek 5 dakika kadar masaj yaparak uygulayın. Bu uygulamadan sonra bir saat kadar bekleyip saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Dip not: Yılan yağını saçları için kullanan kişilerin, saçlarına sürüp bu şekil de yattıkları zaman sabaha kadar yılan yağının daha etkili olduğunu açıklamışlardır. Bu işlemi yapacaksanız mutlaka saçlarınıza bir bone takarak yatmayı unutmayın;)

YILAN YAĞI İLE YAPILAN SAÇ MASKESİ TARİFLERİ


Yılan yağı saç bakım maskesi – Tarif 1:

Malzemeler:

1 yemek kaşığı yılan yağı
1 tatlı kaşığı badem yağı
Bone
Hazırlanışı:

Malzemelerin hepsini bir kabın içerisinde karıştırın ve saç diplerine baskı yaparak parmak uçlarınız ile uygulayın.
Bone ile saçlarınızı kapatın.
1 saat bekledikten sonra, saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

yılan yagı kullanımı.JPG


Yılan Yağı Saç Maskesi – Tarif 2:

Malzemeler:

1 çay kaşığı yılan yağı
1 çay kaşığı nane yağı
Hazırlanışı:

Malzemeleri karıştırın ve saçınıza uygulayın. Yaklaşık bir saat bekletin ve daha sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.
 
Üst